Zavrieť

Porady

Nakup cez internet z EU

Marne sa pokusam zistit ci je mozne podnikat v suvislosti s internetovou burzou aby vsetko bolo danovo v poriadku. Ani ostrielane uctovnicky, ktorych som sa na to pytala s tym nemaju ziadne skusenosti.
Uvediem priklad. Rozdhodnem sa otvorit pozicovnu spolocenskych siat. Je jednou z moznosti aj nakup tovaru na roznych europskych portaloch internetovej burzy? Na takychto portaloch sa kupuje od FO a plati sa platobnou kartou za tovar + postovne. Na mail zvycajne pride elektronicka faktura, nasledne potvrdenie o platbe, samozrejme v anglickom jazyku. Tovar pride kupujucemu postou.
Takze je vobec mozne takyto tovar ponukat na pozicanie? S tym, aby boli splnene vsetky danove nalezitosti?
Uctovnicky svorne tvrdia, ze bez danoveho dokladu, zmluvy o kupe v slovenskom jazyku, ktore v takomto pripade chybaju to jednoducho nejde.

Ako sa da v takychto pripadoch postupovat, aby sa tovar ziskany od FO v zahranici, nakupom cez internet dal pouzit s cielom predaja ci pozicania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    no zrejme keby mali učtovničky pravdu tak obchodnici ktory nakupuju v zahranici by to nemali ako dokladovať, ked faktury dostanu v angl. jazyku...

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    Spominali mi overeny preklad... ale to mi pride dost zvlastne davat vsetko prekladat a overovat k notarovi.
    Vraj el. faktura nie je povoleny danovy doklad a potvrdenie o platbe z e-bay nesplana nalezitosti danoveho dokladu rovnako. Je to naozaj pravda alebo len nemaju s elektronickym obchodom ziadne skusenosti?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kabul Pozri príspevok
    no zrejme keby mali učtovničky pravdu tak obchodnici ktory nakupuju v zahranici by to nemali ako dokladovať, ked faktury dostanu v angl. jazyku...
    No ja teda neviem, ale podla mna stačí k fakture pripojiť preklad. Ku každej. Ale nemusí byť samozrejme overeny. Ale je potrebné, aby bolo vidieť, čo, za koľko, od koho (dph), kedy, komu...

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    Este by ma zaujimalo ci je v tom podstatny rozdiel ak ide o nakup z internetoveho obchodu alebo nakup cez internet od jednotlivca cez aukciu? S ohladom na danove povinnosti.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    marcelle11 Pozri príspevok
    Este by ma zaujimalo ci je v tom podstatny rozdiel ak ide o nakup z internetoveho obchodu alebo nakup cez internet od jednotlivca cez aukciu? S ohladom na danove povinnosti.
    Z internetoveho obchodu je to z mojho pohladu jednoduchsie - skor dostanes nejaky doklad, ktory vies pouzit v svojom uctovnictve.

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    mozem Ti Daska poslat oskenovane potvrdenie o platbe z internetu. Ci by mohlo ist o danovo uznatelny doklad?

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    alebo niekto iny by mohol nahliadnut na toto potvrdenie ci moze ist o danovo uznatelny doklad?

    marcelle11 je offline (nepripojený) marcelle11

    marcelle11
    Akym sposobom je mozne predavat pouzivany tovar? Napriklad uz nosene spolocenske saty. Alebo je mozne v pozicovni spolocenskych siat ponukat na predaj len novy tovar priamo od vyrobcu, velkoobchodu ci maloobchodu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelle11 Pozri príspevok
    Akym sposobom je mozne predavat pouzivany tovar? Napriklad uz nosene spolocenske saty. Alebo je mozne v pozicovni spolocenskych siat ponukat na predaj len novy tovar priamo od vyrobcu, velkoobchodu ci maloobchodu?
    Ak máš v živnosti aj maloobchod tak môžeš predať aj použité a nosené šaty. Len ich musiš vyditeľne a jednoznačne označiť, že ide o použitý tovar.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.12.08 at 08:43

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    chcela by som si overiť, prípadne ozrejmiť nasledovný prípad:

    SK právnická osoba registrovaná podľa §7a si chce kúpiť notebook cez internet z ČR. Tento dodávateľ má pridelné slovenské IČ DPH, predpokladám, že z dôvodu prekročenia hranice 35,000 € za zásielkový tovar (§6).

    Keďže osoba registrovaná podľa §7a je povinná objednávať pod týmto IČ DPH nielen služby ale aj tovar, a teda má pridelené IČ DPH, tak nemožno hovoriť o zásielkovom tovare, ale o nadobudnutí tovaru v tuzemsku (§11)

    Vychádza mi z toho, že osoba registrovaná podľa §7a pri nadobudnutí tovaru z iného ČŠ je povinná na slovensku podať daňové priznanie a odviesť daň podľa §69 ods.6.
    Alebo český dodávateľ dodá tovar so slovenskou DPH?

    Ako je to prosím Vás správne, alebo máte iné nápady?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.