caj
28.11.08,09:34
Sme malá firma !

Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
(platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

- nedvíha telefón
- iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
- lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

prosím o akúkoľvek radu... !!! :confused::(:mad::(:confused:
Stina
28.11.08,08:39
Lekárka žiadne informácie zamestnávateľovi nedá. Jediná možnosť je navštíviť zamestnanca doma a zistiť stav .
caj
28.11.08,09:48
Lekárka žiadne informácie zamestnávateľovi nedá. Jediná možnosť je navštíviť zamestnanca doma a zistiť stav .


žiaľ zamestnanec nejaví záujem komunikovať,
a má vo firme aj dlh, takže zrejme rieši vec "typickým" spôsobom "kašlem na všetko..."
ZDENIELA
28.11.08,10:32
Nájsť náhradu, zamestnať natrvalo alebo na zástup PN-ky a dotyčného keď sa vyliečiť, doliečiť výstupom (poslať po družke alebo poštou ;))
caj
28.11.08,10:41
ďakujem za rady :-)


čo sa myslí doliečiť výstupom ??
ZDENIELA
28.11.08,10:51
ďakujem za rady :-)


čo sa myslí doliečiť výstupom ??

TOTO :D:D:D
Chcelo to neakého škodoradostného smajlíka, ale tých Richard úplne zakázal ;)
velvet
28.11.08,13:48
Sme malá firma !

Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
(platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

- nedvíha telefón
- iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
- lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

prosím o akúkoľvek radu... !!! :confused::(:mad::(:confused:

AKO môže stáť vo firme výroba kvôli jednému človeku?????? Však predsa keď začal majiteľ tú firmu prevádzkovať, musel to vedieť robiť...to nikto nedokáže toho človeka nahradiť? Ste mu asi málo platili keď je taký nenahraditeľný, a tak sa radšej hodil na PN :-)
Moja rada: pozbierajte sa a makajte...nie je predsa možné, aby nikto nedokázal robiť to, čo robil ten čo je na PN...jeho odsledujte a pošlite mu kontrolu zo soc. poist...keď ho nahradíte, pošlite preč aj jeho družku keď si nevie doma spraviť poriadok, lebo je dosť možné že sa hodí na PN aj ona... no a čo je dôležité, zamyslite sa nad tým, prečo sa hodil na PN a nechce komunikovať
dobsony
29.11.08,16:44
Môže matka príložitostne robiť u svojho syna bez prac.zmluvy ? Alebo musí mať uzatvorenú aspoň dohodu ? (len na ten čas, keď syn musí niečo vybavovať )
ivka70
29.11.08,16:50
neviem ako to suvisi s touto temou , ale musi mat aspon dohodu, v pripade kontroly by mal syn problemy
dobsony
29.11.08,16:52
ďakujem, a pardón keď som skočila do inej témy.
JankaO
29.11.08,17:00
Môže matka príložitostne robiť u svojho syna bez prac.zmluvy ? Alebo musí mať uzatvorenú aspoň dohodu ? (len na ten čas, keď syn musí niečo vybavovať )



neviem ako to suvisi s touto temou , ale musi mat aspon dohodu, v pripade kontroly by mal syn problemy
nesúhlasím
Ak je matka dôchodkovo poistená, resp. poberá dôchodok, môže u syna pracovať bez zmluvy, nejedná sa o nelegálnu prácu.
dobsony
29.11.08,17:04
No to je veľmi dobrá správa. A môžem sa spýtať že to v ktorom zákone je napísané, aby som vedela pre živnostníka vytlačiť a keď príde kontrola, aby vedel že na základe čoho nemá uzavretú zmluvu ?
JankaO
29.11.08,17:06
No to je veľmi dobrá správa. A môžem sa spýtať že to v ktorom zákone je napísané, aby som vedela pre živnostníka vytlačiť a keď príde kontrola, aby vedel že na základe čoho nemá uzavretú zmluvu ?
82/2005 Z.z.
dobsony
29.11.08,17:08
ďakujem pekne.
arizona
29.11.08,17:15
Sme malá firma !

Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
(platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

- nedvíha telefón
- iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
- lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

prosím o akúkoľvek radu... !!! :confused::(:mad::(:confused:

Tiež nechápem,ako môže firma nefungovať kvôli jednému človeku:rolleyes::confused:
-v prvom rade treba zabezpečiť náhradu,aby ostatní netrpeli
-čo také dôležité robí, že ho nevie nik nahradiť?
-ako dlho je PN?
čo keď bude maródiť ešte rok? Zatvoríte firmu?

-ako to ,že nekomunikuje s vami? Ani družka nič nevie?
-nemáte nejakú "formulku" v prac. zmluve,že zamestnanec je povinný informovať zamestnávateľa o chorobe a návrate do práce?

Cez web Ti asi ťažko radiť,či s ním máš počítať...
Asi pomôže len osobná návšteva a rázny postup!
Janaex
02.12.08,16:09
Sme malá firma !

Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
(platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

- nedvíha telefón
- iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
- lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

prosím o akúkoľvek radu... !!! :confused::(:mad::(:confused:

skus sa obratit na pobocku, SP, oddelenie lekarskej posudkovej cinnosti, mozu na zaklade podnetu vykonat kontrolu dodrziavania liecebneho poriadku
a zaroven ho mozu predvolat na komisiu na prehodnotenie zdravotneho stavu , ci je v PN skutocne potrebne pokracovat