Zavrieť

Porady

Zamestnanci

Sme malá firma !

Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
(platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

- nedvíha telefón
- iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
- lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

prosím o akúkoľvek radu... !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Lekárka žiadne informácie zamestnávateľovi nedá. Jediná možnosť je navštíviť zamestnanca doma a zistiť stav .

    caj je offline (nepripojený) caj

    caj
    Stina Pozri príspevok
    Lekárka žiadne informácie zamestnávateľovi nedá. Jediná možnosť je navštíviť zamestnanca doma a zistiť stav .

    žiaľ zamestnanec nejaví záujem komunikovať,
    a má vo firme aj dlh, takže zrejme rieši vec "typickým" spôsobom "kašlem na všetko..."

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Nájsť náhradu, zamestnať natrvalo alebo na zástup PN-ky a dotyčného keď sa vyliečiť, doliečiť výstupom (poslať po družke alebo poštou )

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    caj Pozri príspevok
    ďakujem za rady :-)


    čo sa myslí doliečiť výstupom ??
    TOTO
    Chcelo to neakého škodoradostného smajlíka, ale tých Richard úplne zakázal

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    caj Pozri príspevok
    Sme malá firma !

    Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
    (platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

    Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

    - nedvíha telefón
    - iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
    - lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

    prosím o akúkoľvek radu... !!!
    AKO môže stáť vo firme výroba kvôli jednému človeku?????? Však predsa keď začal majiteľ tú firmu prevádzkovať, musel to vedieť robiť...to nikto nedokáže toho človeka nahradiť? Ste mu asi málo platili keď je taký nenahraditeľný, a tak sa radšej hodil na PN :-)
    Moja rada: pozbierajte sa a makajte...nie je predsa možné, aby nikto nedokázal robiť to, čo robil ten čo je na PN...jeho odsledujte a pošlite mu kontrolu zo soc. poist...keď ho nahradíte, pošlite preč aj jeho družku keď si nevie doma spraviť poriadok, lebo je dosť možné že sa hodí na PN aj ona... no a čo je dôležité, zamyslite sa nad tým, prečo sa hodil na PN a nechce komunikovať

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Môže matka príložitostne robiť u svojho syna bez prac.zmluvy ? Alebo musí mať uzatvorenú aspoň dohodu ? (len na ten čas, keď syn musí niečo vybavovať )

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    neviem ako to suvisi s touto temou , ale musi mat aspon dohodu, v pripade kontroly by mal syn problemy

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    dobsony Pozri príspevok
    Môže matka príložitostne robiť u svojho syna bez prac.zmluvy ? Alebo musí mať uzatvorenú aspoň dohodu ? (len na ten čas, keď syn musí niečo vybavovať )

    ivka70 Pozri príspevok
    neviem ako to suvisi s touto temou , ale musi mat aspon dohodu, v pripade kontroly by mal syn problemy
    nesúhlasím
    Ak je matka dôchodkovo poistená, resp. poberá dôchodok, môže u syna pracovať bez zmluvy, nejedná sa o nelegálnu prácu.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    No to je veľmi dobrá správa. A môžem sa spýtať že to v ktorom zákone je napísané, aby som vedela pre živnostníka vytlačiť a keď príde kontrola, aby vedel že na základe čoho nemá uzavretú zmluvu ?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    dobsony Pozri príspevok
    No to je veľmi dobrá správa. A môžem sa spýtať že to v ktorom zákone je napísané, aby som vedela pre živnostníka vytlačiť a keď príde kontrola, aby vedel že na základe čoho nemá uzavretú zmluvu ?
    82/2005 Z.z.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    caj Pozri príspevok
    Sme malá firma !

    Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
    (platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

    Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

    - nedvíha telefón
    - iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
    - lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

    prosím o akúkoľvek radu... !!!
    Tiež nechápem,ako môže firma nefungovať kvôli jednému človeku
    -v prvom rade treba zabezpečiť náhradu,aby ostatní netrpeli
    -čo také dôležité robí, že ho nevie nik nahradiť?
    -ako dlho je PN?
    čo keď bude maródiť ešte rok? Zatvoríte firmu?

    -ako to ,že nekomunikuje s vami? Ani družka nič nevie?
    -nemáte nejakú "formulku" v prac. zmluve,že zamestnanec je povinný informovať zamestnávateľa o chorobe a návrate do práce?

    Cez web Ti asi ťažko radiť,či s ním máš počítať...
    Asi pomôže len osobná návšteva a rázny postup!

    Janaex je offline (nepripojený) Janaex

    Janaex
    caj Pozri príspevok
    Sme malá firma !

    Zamestnanec je dlhodobo PN, stojí nám výroba - on bol obsluha
    (platíme nájom, kúrenie, pôžičky atd - ide to vysioko do straty a postihuje to ostatných 3 - och ľudí)

    Poraďte mi pls nejaká zlatá duša, ako získať informácie, či s ním možno počítať ďalej, alebo čo ďalej...

    - nedvíha telefón
    - iba mi pošle po družke (tiež robí u nás) potvrdenie od lekárky
    - lekárka mi odmietla dať informáciu (lek. tajomstvo)

    prosím o akúkoľvek radu... !!!
    skus sa obratit na pobocku, SP, oddelenie lekarskej posudkovej cinnosti, mozu na zaklade podnetu vykonat kontrolu dodrziavania liecebneho poriadku
    a zaroven ho mozu predvolat na komisiu na prehodnotenie zdravotneho stavu , ci je v PN skutocne potrebne pokracovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.