Katarína Majerčáková
28.11.08,11:12
Prosím poradiť s mojím problémom, v marci roku 1998 som sa poistila v Prvej Česko-slovenskej poisťovni, zároveň som zaplatila prvú splátku 296,- sk. Následne som si to rozmyslela a nepokračovala som v platení poistky. V auguste 1998 som poistku písomne zrušila, načo ma poisťovňa inf. o tom, že im vznikli náklady 1500 sk a tie požadovali uhradiť.
Poisťovňa mi neurobila žiadnu službu, preto som nepovažovala za správne uhradiť jej tieto peniaze.
Následne v roku 7/1999 podala poisťovňa návrh na exekúciu. Exekútor začal v 9/1999 exekúciu so sumou 2000,- sk. To som neuhradila.
Následne až v 11/2008 som dostala od exekútora ďalšiu výzvu k zaplateniu už so sumou 6000,- sk.

Zaujíma ma hlavne, či je správne,že sa exekútor opäť prihlásil až po deviatich rokoch,čoho následkom sa suma strojnásobila, či môžem v tejto veci ešte niečo podniknúť, alebo to musím uhradiť ?

Ďakujem
Stanislav 1975
28.11.08,10:17
To sa tak nerobí, že prestaneš platiť len tak poistku, t.zn. že poisťovňa má právo na svoje peniaze a čo sa týka exekúcie, tá mne došla po 13rokoch( ani som nevedel, že som v júli 1994 išiel električkou č. 1:))
Moja rada znie- zaplatiť, nerobiť problémy a všetky uzavreté zmluvy riadne plniť a nie len tak prestať platiť!!!
jana987
28.11.08,14:09
treba cim skor zaplatit.kazda poistovna si uctuje inak za porusenie zmluvy,akou neplatenie poistneho rozhodne je.sudne sa to vyhrat neda.platit terba hned.a nabuduce najskor poziadajte o ukoncenie zmluvy az potom neplate,aj tak sa nejakym penalam nevyhnete.ak nemozte platit taku sumu naraz.co najskor zavolajte exekutorovi a dohodnite si splatkovy kalendar.