Zavrieť

Porady

Exekúcia: výzva k zaplateniu

Prosím poradiť s mojím problémom, v marci roku 1998 som sa poistila v Prvej Česko-slovenskej poisťovni, zároveň som zaplatila prvú splátku 296,- sk. Následne som si to rozmyslela a nepokračovala som v platení poistky. V auguste 1998 som poistku písomne zrušila, načo ma poisťovňa inf. o tom, že im vznikli náklady 1500 sk a tie požadovali uhradiť.
Poisťovňa mi neurobila žiadnu službu, preto som nepovažovala za správne uhradiť jej tieto peniaze.
Následne v roku 7/1999 podala poisťovňa návrh na exekúciu. Exekútor začal v 9/1999 exekúciu so sumou 2000,- sk. To som neuhradila.
Následne až v 11/2008 som dostala od exekútora ďalšiu výzvu k zaplateniu už so sumou 6000,- sk.

Zaujíma ma hlavne, či je správne,že sa exekútor opäť prihlásil až po deviatich rokoch,čoho následkom sa suma strojnásobila, či môžem v tejto veci ešte niečo podniknúť, alebo to musím uhradiť ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    To sa tak nerobí, že prestaneš platiť len tak poistku, t.zn. že poisťovňa má právo na svoje peniaze a čo sa týka exekúcie, tá mne došla po 13rokoch( ani som nevedel, že som v júli 1994 išiel električkou č. 1)
    Moja rada znie- zaplatiť, nerobiť problémy a všetky uzavreté zmluvy riadne plniť a nie len tak prestať platiť!!!

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    treba cim skor zaplatit.kazda poistovna si uctuje inak za porusenie zmluvy,akou neplatenie poistneho rozhodne je.sudne sa to vyhrat neda.platit terba hned.a nabuduce najskor poziadajte o ukoncenie zmluvy az potom neplate,aj tak sa nejakym penalam nevyhnete.ak nemozte platit taku sumu naraz.co najskor zavolajte exekutorovi a dohodnite si splatkovy kalendar.

    Exekúcia: výzva k zaplateniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.