10andrea12
30.11.08,13:17
od noveho roka chcem poziadat o dotaciu viem ze musim byt min 3 mesiace nezamestnana aby mi ju schvalili, ale potrebujem vediet ci uz nejaka nechtova dizajnerka nema podnikatelsky plan aspon vzor aby som si to vedela pripravit a aj radu co vsetko mi este treba na vybavenie dotacie a potom zivnosti .vopred dakujem za Vase rady
ekopo
30.11.08,12:38
wagner
30.11.08,12:38
Okrem toho musíš absolvovať školenie - prípravu na podnikanie. Ja nastupujem zajtra a bude to trvať tri dni. Musíš mať osvedčenie o absolvovaní takéhoto školenia. Potom keď sa rozhodneš požiadať o dotáciu, tak musím dať žiadosť s podnikateľským zámerom. Inak neviem od kedy chceš požiadať o dotáciu, ale od 1.januára ju asi hneď nedostaneš. Na ÚP mi povedali že štátna pokladnica sa uzatvára 15.12. a nevedia kedy budú môcť prideľovať peniaze po novom roku. Najprv musíš mať peniaze na účte a až potom môžeš mať živnostenský list. Opačne sa to nedá. Také informácie mám z ÚP. Mala by si sa tam aj Ty informovať.
Jana Dovcová
29.01.09,19:27
Ahoj ja mám po skúške včera som ju urobila je to individuálne aké má úrad rpáce podmienky mi sme nemali žiadnu prípravu každý sám na internete je vlastne všetko dali nám testy. Najprv musíš byť v evidencii 3 mesuace potom musíš dať žiadosť vypracovať podnikateľský pozor j bodovaný tak ako aj testy spolu musíš mať 25 bodou aby si tú doráciu dostala.Od 1.1.2009 je schválená presne 3775,24eur t.j113 733,-sk