pupkin
04.12.08,10:25
Dobrý deň.
Robím technika BOZP od leta a včera bola moja riaditeľka na školení, kde im bolo povedané, že podľa zákona č. 140/2008 už nie sú povinné preventívne lekárske prehliadky pre skupiny I. a II. - stredoškolský učiteľ, v našom prípade. Volal som aj pána čo ich školil a on mi to potvrdil. Aj keď znenie zákona je dosť nejasné - § 3. odst. 3. - posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu sa vykonáva na základe výsledkov lekárskych preventívnych prehliadok...
Ďakujem za poradu...
pracovisko
15.12.08,07:24
Prvá a druhá kategória pracovných činností nepodliehajú povinnosti lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci, s výnimkou osobitných predpisov. Neviem však, aký osobitný predpis by sa mohol vzťahovať na stredoškolských učiteľov ( vo vašom prípade). Neviem aký § 3 ods. 3 ste mali na mysli, podľa uvedeného úryvku znenia ide o § 30, ods. 3, kde sa povinnosť LPP vo vzťahu k práci vzťahuje na 3. a 4. kategóriu pracovných činností a v 1. a 2. kategórii len v prípade osobitných predpisov.
MartinkoK
16.12.08,06:56
Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť či sú nasledovné pracovné pozície k I a II kategórii?
Ekonóm, fakturant, skladník, robotník - úplne jednoduchá práca, žiadne nebezpečenstvá.
Veľmi pekne ďakujem.
MartinkoK
16.12.08,08:19
Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť či sú nasledovné pracovné pozície k I a II kategórii?
Ekonóm, fakturant, skladník, robotník - úplne jednoduchá práca, žiadne nebezpečenstvá.
Veľmi pekne ďakujem.

Nikto nepomôže, prosím ?????????????????????
pracovisko
16.12.08,13:11
Nikto nepomôže, prosím ?????????????????????
To sa takto na diaľku ani nedá posúdiť, ale sa pokúsim pár slovami uviesť kategórie aj s možnými úskaliami :
ekonóm a fakturant - kategória 1, ale keď pracujú so zobrazovacou jednotkou prevažnú časť pracovnej doby, tak kategória 2.
skladník, robotník - kategória asi 1, keď uvádzate, že celkom jednoduchá práca, ale môže sa vyskytovať práca s bremenami, takže fyzická záťaž v kategórii 2.
Ďalej sa môže vyskytovať práca v záťaži teplom a chladom pri práci, ak pracujú na vonkajšom pracovisku, alebo v nevykurovanom , alebo v chladnom sklade, taže potom v katetgórii 2.
To sú však všetko len filozofické úvahy, vychádzajúce z empírie. Vždy treba vidieť, získať všetky potrebné informácie a potom posúdiť konkrétnu pracovnú činnosť .