Zavrieť

Porady

preventívne lekárske prehliadky

Dobrý deň.
Robím technika BOZP od leta a včera bola moja riaditeľka na školení, kde im bolo povedané, že podľa zákona č. 140/2008 už nie sú povinné preventívne lekárske prehliadky pre skupiny I. a II. - stredoškolský učiteľ, v našom prípade. Volal som aj pána čo ich školil a on mi to potvrdil. Aj keď znenie zákona je dosť nejasné - § 3. odst. 3. - posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu sa vykonáva na základe výsledkov lekárskych preventívnych prehliadok...
Ďakujem za poradu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Prvá a druhá kategória pracovných činností nepodliehajú povinnosti lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci, s výnimkou osobitných predpisov. Neviem však, aký osobitný predpis by sa mohol vzťahovať na stredoškolských učiteľov ( vo vašom prípade). Neviem aký § 3 ods. 3 ste mali na mysli, podľa uvedeného úryvku znenia ide o § 30, ods. 3, kde sa povinnosť LPP vo vzťahu k práci vzťahuje na 3. a 4. kategóriu pracovných činností a v 1. a 2. kategórii len v prípade osobitných predpisov.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť či sú nasledovné pracovné pozície k I a II kategórii?
    Ekonóm, fakturant, skladník, robotník - úplne jednoduchá práca, žiadne nebezpečenstvá.
    Veľmi pekne ďakujem.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    MartinkoK Pozri príspevok
    Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť či sú nasledovné pracovné pozície k I a II kategórii?
    Ekonóm, fakturant, skladník, robotník - úplne jednoduchá práca, žiadne nebezpečenstvá.
    Veľmi pekne ďakujem.
    Nikto nepomôže, prosím ?????????????????????

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    MartinkoK Pozri príspevok
    Nikto nepomôže, prosím ?????????????????????
    To sa takto na diaľku ani nedá posúdiť, ale sa pokúsim pár slovami uviesť kategórie aj s možnými úskaliami :
    ekonóm a fakturant - kategória 1, ale keď pracujú so zobrazovacou jednotkou prevažnú časť pracovnej doby, tak kategória 2.
    skladník, robotník - kategória asi 1, keď uvádzate, že celkom jednoduchá práca, ale môže sa vyskytovať práca s bremenami, takže fyzická záťaž v kategórii 2.
    Ďalej sa môže vyskytovať práca v záťaži teplom a chladom pri práci, ak pracujú na vonkajšom pracovisku, alebo v nevykurovanom , alebo v chladnom sklade, taže potom v katetgórii 2.
    To sú však všetko len filozofické úvahy, vychádzajúce z empírie. Vždy treba vidieť, získať všetky potrebné informácie a potom posúdiť konkrétnu pracovnú činnosť .

    preventívne lekárske prehliadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.