Gapo
08.12.08,17:08
Zdravím, neviem či som dobre hľadal, ale nenašiel som nikde zmienku o tom, že či má zmysel vyregulovať ÚK a namontovať termostatické ventily, keď si to nedajú všetci. Či niekto má s týmto skúsenosť a ako to riešili.
Ďakujem, za prípadné poznatky.
Orim
26.12.08,20:42
Zmysel to má. Regulácia je jedna vec a termostatické ventily druhá. Pomerové merače sú tretia. Všetko záleží od toho ako robíte vyúčtovanie. Ak len podľa podlahovej plochy tak ventily a merače sú zbytočné.
Regulácia je potrebná.
Halli
26.12.08,21:06
Zdravím, neviem či som dobre hľadal, ale nenašiel som nikde zmienku o tom, že či má zmysel vyregulovať ÚK a namontovať termostatické ventily, keď si to nedajú všetci. Či niekto má s týmto skúsenosť a ako to riešili.
Ďakujem, za prípadné poznatky.

slabo si hľadal, je tu k tomu viac tém v SVB-bytovky, ja som zástanca toho : všetci alebo nikto :D;) ale jednoznačne vyregulovať ! Už včera bolo neskoro...;)
Gapo
25.01.09,14:16
Áno ale u nás je veľa bytov v prenájme a veľa garsonier tiež v prenájme, a podnájomníci to majú ako sa hovorí na haluzi. Ako donútiť aby to dali urobiť.
Elena Navrátilová
25.01.09,14:39
Nájomníkov nie, iba vlastníkov. Musia byť presvedční aj o úsporách po vyregulovaní. Hlavný dôvod je rovnomerný prietok tepla do všetkých bytov.