Zavrieť

Porady

Vyregulovanie ÚK

Zdravím, neviem či som dobre hľadal, ale nenašiel som nikde zmienku o tom, že či má zmysel vyregulovať ÚK a namontovať termostatické ventily, keď si to nedajú všetci. Či niekto má s týmto skúsenosť a ako to riešili.
Ďakujem, za prípadné poznatky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Zmysel to má. Regulácia je jedna vec a termostatické ventily druhá. Pomerové merače sú tretia. Všetko záleží od toho ako robíte vyúčtovanie. Ak len podľa podlahovej plochy tak ventily a merače sú zbytočné.
    Regulácia je potrebná.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Gapo Pozri príspevok
    Zdravím, neviem či som dobre hľadal, ale nenašiel som nikde zmienku o tom, že či má zmysel vyregulovať ÚK a namontovať termostatické ventily, keď si to nedajú všetci. Či niekto má s týmto skúsenosť a ako to riešili.
    Ďakujem, za prípadné poznatky.
    slabo si hľadal, je tu k tomu viac tém v SVB-bytovky, ja som zástanca toho : všetci alebo nikto ale jednoznačne vyregulovať ! Už včera bolo neskoro...
    Naposledy upravil Halli : 26.12.08 at 22:45

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Áno ale u nás je veľa bytov v prenájme a veľa garsonier tiež v prenájme, a podnájomníci to majú ako sa hovorí na haluzi. Ako donútiť aby to dali urobiť.
    Elena Navrátilová
    Nájomníkov nie, iba vlastníkov. Musia byť presvedční aj o úsporách po vyregulovaní. Hlavný dôvod je rovnomerný prietok tepla do všetkých bytov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.