Magduša
09.12.08,10:45
Ahojte,
dnes som mala pojednávanie o zvýšenie výživného.
Otec maloletej je nezamestnaný (nikde ho nezoberú, lebo vidia že je to alkoholik a lajdak) a posledného zamestnania sa sám zvdal (lebo ho posielali na liečenie) a výživné mu určili na minimum, lebo je v hmotnej núdzi.

Viem, že brigáduje (no dokázať to neviem) aj som doručila na súd výpis z účtu na ktorom mal 50000,- Sk a nič to nepomohlo.
Otec sa už v tomto pojenávaní odvolal (pôvodne mu určili výživné 1500 Sk) a neviem či sa môžem teraz odvolať ja.

Dakujem
Chobot
09.12.08,09:58
Ahojte,
dnes som mala pojednávanie o zvýšenie výživného.
Otec maloletej je nezamestnaný (nikde ho nezoberú, lebo vidia že je to alkoholik a lajdak) a posledného zamestnania sa sám zvdal (lebo ho posielali na liečenie) a výživné mu určili na minimum, lebo je v hmotnej núdzi.

Viem, že brigáduje (no dokázať to neviem) aj som doručila na súd výpis z účtu na ktorom mal 50000,- Sk a nič to nepomohlo.
Otec sa už v tomto pojenávaní odvolal (pôvodne mu určili výživné 1500 Sk) a neviem či sa môžem teraz odvolať ja.

Dakujem

Aj za brigády musí odvádzať daň z príjmu. Skús požadovať cez súd jeho daňové priznanie, kde bude zdokaldovaná výška jeho príjmu za minulý rok.
02Michaela
09.12.08,10:20
Určite môžeš aj Ty podať odvolanie, pokiaľ si sa ho na súde sama nevzdala. A na Tvojom mieste by som to urobila, lebo zo zákona je min. výživné 702,- Sk. či sa to ocinkovi páči alebo nie. Potom je aj možnosť náhradné výživné, ale to už neviem ako sa vybavuje, ale určite by Ti mali pomôcť na ´: úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Držím palce.:)