Zavrieť

Porady

Minimálne výživné - otec sa nechce zamestnať

Ahojte,
dnes som mala pojednávanie o zvýšenie výživného.
Otec maloletej je nezamestnaný (nikde ho nezoberú, lebo vidia že je to alkoholik a lajdak) a posledného zamestnania sa sám zvdal (lebo ho posielali na liečenie) a výživné mu určili na minimum, lebo je v hmotnej núdzi.

Viem, že brigáduje (no dokázať to neviem) aj som doručila na súd výpis z účtu na ktorom mal 50000,- Sk a nič to nepomohlo.
Otec sa už v tomto pojenávaní odvolal (pôvodne mu určili výživné 1500 Sk) a neviem či sa môžem teraz odvolať ja.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Magduša Pozri príspevok
    Ahojte,
    dnes som mala pojednávanie o zvýšenie výživného.
    Otec maloletej je nezamestnaný (nikde ho nezoberú, lebo vidia že je to alkoholik a lajdak) a posledného zamestnania sa sám zvdal (lebo ho posielali na liečenie) a výživné mu určili na minimum, lebo je v hmotnej núdzi.

    Viem, že brigáduje (no dokázať to neviem) aj som doručila na súd výpis z účtu na ktorom mal 50000,- Sk a nič to nepomohlo.
    Otec sa už v tomto pojenávaní odvolal (pôvodne mu určili výživné 1500 Sk) a neviem či sa môžem teraz odvolať ja.

    Dakujem
    Aj za brigády musí odvádzať daň z príjmu. Skús požadovať cez súd jeho daňové priznanie, kde bude zdokaldovaná výška jeho príjmu za minulý rok.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Určite môžeš aj Ty podať odvolanie, pokiaľ si sa ho na súde sama nevzdala. A na Tvojom mieste by som to urobila, lebo zo zákona je min. výživné 702,- Sk. či sa to ocinkovi páči alebo nie. Potom je aj možnosť náhradné výživné, ale to už neviem ako sa vybavuje, ale určite by Ti mali pomôcť na ´: úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Držím palce.

    Minimálne výživné - otec sa nechce zamestnať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.