veronikan1
11.12.08,09:17
ahoj, vcera mi nasiel lekar 4 cm myom. mam 27 rokov a prave sa pokusame o potomka, takze ma to dost vzalo.mam 3 mesiace pockat a potom kontrola a do vtedy sa pokusat o babo.
zaujimalo by ma ci niekto bol v podobnej situacii a ako to dopadlo...
myom mam na materinici a tlaci na mechur. netusim co bude dalej... vie niekto poradit?
tuta
11.12.08,08:22
veronikan1
11.12.08,08:49
pozerala som ale v suvislosti s tehotenstvom som toho vela nenasla. preto som sa pokusila otvorit specifikejsiu temu.
danielko
11.12.08,08:50
Si mladá, určite skús aj názor iného odborníka.
Viem o čom píšem, prežila som si svoje.
Môže to byť o.k., ale tak ako sa píše vo vyššej odporúčanej téme, názor jedného lekára si myslím (a na základe vlastnej skúsenosti už dnes aj viem) nestačí. Radšej sa týmto zaoberaj skôr, aby si neskôr neľutovala. (Niekedy aj 3 mesiace je dlho.)
danielko
11.12.08,08:51
Práve preto, že sa snažíte o potomka, zájdi aj za iným odborníkom. Určite.
veronikan1
11.12.08,08:59
myslis ako kvoli tomu ci to ma ist von alebo nie?
prave u tohto doktora som bola po prvy krat lebo predosla lekarka bola neschopna. tohto som dostala po odporucani, je nestatny ale plati sa doplatok...
mozem navstivit aj ineho gynekologa? ako je to s poistovnami? viem ze nieco take asi nie je pri zdravi take dolezite, ale neviem ako sa to potom riesi s vymenou doktora..
ten myom som videla aj na sone :(
danielko
11.12.08,10:53
Neviem, ako je to s poisťovňami, ja som sa k inému odborníkovi dostala cez známu - sestričku v nemocnici.
To, či to má ísť myóm von, musí zhodnotiť lekár.
Skús sa popýtať kamarátiek, či nemajú niekoho známeho lekára, ktorý by s tebou skonzultoval tvoje výsledky a povedal by ti svoj názor.
slavkasig
11.12.08,16:45
Ja mám tiež myom dokonca 2. Je tam väčšie riziko potratu. Mám 3 deti. To tretie už z myomom. Najskôr som potratila potom sme to skúsili znovu a máme po 2 chlapcoch dievku. Keď sa narodila mala som 33 rokov a od posledného pôrodu uplynulo 9 rokov. Lekár mi povedal,že potrat mohol aj nemusel vyvolať myom. Veľa štastia.
Emwa
11.12.08,17:25
Pekny vecer Ti prajem,
tazko radit, len mozem povedat z mojej rodiny, po myome a vyoperovani jedneho vajecnika prislo v cca 38 r. otehotnenie a o rok dalsie. A mozem povedat, ze nase chrobaciky /vnucikovia/ su OK nie na 100%, ale na 1100%

p.s. ako riadna babka som "zaujata"

vase telo povie, co je a co nie je ok.
VERTE TOMU !!!!