Ankaa7
14.12.08,19:08
Ako je to s občianským združením a živnosťou? Naše občianske združenie nemá živnostenský list, ale má pridelené IČO aj DIČ. Chceli by sme zriadiť eshop, aby sme mali viac príjmov a vedeli viac rozvíjať svoje aktivity.

V stanovách máme:




Zásady hospodárenia

Združenie je právnickou osobou s vlastnou právnou subjektivitou. Združenie má právo nadobúdať majetok a je povinné hospodáriť v súlade s platnými právnymi predpismi. Majetok združenia tvoria jeho príjmy, pohľadávky a záväzky. Za svoje záväzky združenie ručí celým majetkom.

Zdrojmi majetku občianskeho združenia sú členské príspevky, dary od fyzických osôb, sponzorstvá, dobrovoľné príspevky, dotácie a granty, 2% z dane právnických a fyzických osôb, prostriedky získané pri organizovaní rôznych aktivít v rámci cieľov združenia, príjmy z vlastnej činnosti, prostriedky z ekonomických aktivít a iné príjmy.

Výnosy z majetku a vlastnej ekonomickej činnosti budú použité len na podporu realizácie cieľov združenia.


Môžeme na základe toho zriadiť eshop? Alebo čo k tomu potrebujeme? V prípade, že by sme ho zriadili, príjmy musíme zdaniť alebo nemusíme? (Ak sú príjmy z eshopu využívané výlučne v prospech činností OZ)

Prosím pomôžte mi.

Ďakujem.
victoria
14.12.08,19:06
Na to aby sme vedeli dobre poradit je potrebne vidiet hlavny ciel zdruzenia za ucelom dosiahnutia ktoreho vzniklo a hlavne cinnosti ktore bude za ucelom dosiahnutia tohto ciela vyvijat.
hanelie
15.12.08,07:12
podnikať môžete na živnostenský list - prijmy sa zdaňujú
eshop je podnikanie
Feli
01.10.09,16:10
zdravim,
prosim o radu...
ak by OZ malo v Stanovach uvedene medzi cinnostami "Prevadzkovanie e-shopu", resp. by to malo uvedene v Hospodareni ako jeden zo zdrojov prijmu, aj vtedy je potrebne zalozenie zivnosti?
A este jedna otazka, viete mi, prosim, poradit, kde by som sa dozvedela vsetky potrebne informacie o podnikani OZ, t.j. vedenie uctovnictva (treba samostatne uctovn., samostatny ucet?) a pod.
Dakujem.
Feli
20.10.09,09:53
zdravim,
prosim o radu...
ak by OZ malo v Stanovach uvedene medzi cinnostami "Prevadzkovanie e-shopu", resp. by to malo uvedene v Hospodareni ako jeden zo zdrojov prijmu, aj vtedy je potrebne zalozenie zivnosti?
A este jedna otazka, viete mi, prosim, poradit, kde by som sa dozvedela vsetky potrebne informacie o podnikani OZ, t.j. vedenie uctovnictva (treba samostatne uctovn., samostatny ucet?) a pod.
Dakujem.
Prosim, vie mi niekto poradit ohladom mojho predchadzajuceho prispevku? Dakujem.
tomaso7u5
03.06.10,11:10
Dobry den, chcem sa spytat ako je to s odvodmi do SP, ked si obcianske zdruzenie zalozi zivnost, lebo vykonava aj pravidelnu zarobkovu cinnost (reklama), ale nema zamestancov a zisk z podnikania je pouzity na dosiahnutie cielov zdruzenia a ci je takato situacia vobec mozna z pohladu zivnostenskych predpisov?
Dakuje