Zavrieť

Porady

Občianske združenie, eshop a živnosť?

Ako je to s občianským združením a živnosťou? Naše občianske združenie nemá živnostenský list, ale má pridelené IČO aj DIČ. Chceli by sme zriadiť eshop, aby sme mali viac príjmov a vedeli viac rozvíjať svoje aktivity.

V stanovách máme:


Zásady hospodárenia
Združenie je právnickou osobou s vlastnou právnou subjektivitou. Združenie má právo nadobúdať majetok a je povinné hospodáriť v súlade s platnými právnymi predpismi. Majetok združenia tvoria jeho príjmy, pohľadávky a záväzky. Za svoje záväzky združenie ručí celým majetkom.

Zdrojmi majetku občianskeho združenia sú členské príspevky, dary od fyzických osôb, sponzorstvá, dobrovoľné príspevky, dotácie a granty, 2% z dane právnických a fyzických osôb, prostriedky získané pri organizovaní rôznych aktivít v rámci cieľov združenia, príjmy z vlastnej činnosti, prostriedky z ekonomických aktivít a iné príjmy.

Výnosy z majetku a vlastnej ekonomickej činnosti budú použité len na podporu realizácie cieľov združenia.


Môžeme na základe toho zriadiť eshop? Alebo čo k tomu potrebujeme? V prípade, že by sme ho zriadili, príjmy musíme zdaniť alebo nemusíme? (Ak sú príjmy z eshopu využívané výlučne v prospech činností OZ)

Prosím pomôžte mi.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Na to aby sme vedeli dobre poradit je potrebne vidiet hlavny ciel zdruzenia za ucelom dosiahnutia ktoreho vzniklo a hlavne cinnosti ktore bude za ucelom dosiahnutia tohto ciela vyvijat.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    podnikať môžete na živnostenský list - prijmy sa zdaňujú
    eshop je podnikanie

    Feli je offline (nepripojený) Feli

    Feli
    zdravim,
    prosim o radu...
    ak by OZ malo v Stanovach uvedene medzi cinnostami "Prevadzkovanie e-shopu", resp. by to malo uvedene v Hospodareni ako jeden zo zdrojov prijmu, aj vtedy je potrebne zalozenie zivnosti?
    A este jedna otazka, viete mi, prosim, poradit, kde by som sa dozvedela vsetky potrebne informacie o podnikani OZ, t.j. vedenie uctovnictva (treba samostatne uctovn., samostatny ucet?) a pod.
    Dakujem.

    Feli je offline (nepripojený) Feli

    Feli
    Feli Pozri príspevok
    zdravim,
    prosim o radu...
    ak by OZ malo v Stanovach uvedene medzi cinnostami "Prevadzkovanie e-shopu", resp. by to malo uvedene v Hospodareni ako jeden zo zdrojov prijmu, aj vtedy je potrebne zalozenie zivnosti?
    A este jedna otazka, viete mi, prosim, poradit, kde by som sa dozvedela vsetky potrebne informacie o podnikani OZ, t.j. vedenie uctovnictva (treba samostatne uctovn., samostatny ucet?) a pod.
    Dakujem.
    Prosim, vie mi niekto poradit ohladom mojho predchadzajuceho prispevku? Dakujem.
    Dobry den, chcem sa spytat ako je to s odvodmi do SP, ked si obcianske zdruzenie zalozi zivnost, lebo vykonava aj pravidelnu zarobkovu cinnost (reklama), ale nema zamestancov a zisk z podnikania je pouzity na dosiahnutie cielov zdruzenia a ci je takato situacia vobec mozna z pohladu zivnostenskych predpisov?
    Dakuje

    Občianske združenie, eshop a živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.