Fornetka
30.05.05,11:39
V s.r.o.sú dvaja spoločníci s podielom 45:50 %. Podiely si vždy rozdelili v tomto pomere. Zisk za rok 2004 si však chcú rozdeliť v pomere 10:90, schváli to valné zhromaždenie, bude zápis aj podpisy všetkých spoločníkov.
Môže sa to podľa Obchodného zákonníka takto rozdeliť, ak áno na ktorý §
sa mám odvolať v zápisnici z VZ. Díky moc za právnu radu. :confused: :confused: Vlasta
RenataK
30.05.05,10:15
V s.r.o.sú dvaja spoločníci s podielom 45:50 %. Podiely si vždy rozdelili v tomto pomere. Zisk za rok 2004 si však chcú rozdeliť v pomere 10:90, schváli to valné zhromaždenie, bude zápis aj podpisy všetkých spoločníkov.
Môže sa to podľa Obchodného zákonníka takto rozdeliť, ak áno na ktorý §
sa mám odvolať v zápisnici z VZ. Díky moc za právnu radu. :confused: :confused: VlastaPodľa mňa, ak to máte v SZ, že o rozdelení zisku rozhoduje VZ a v zápisnici z VZ budú všetci s tým súhlasiť, prečo nie. Ale nech s vyjadria aj iní.
evae
30.05.05,12:25
ako mozte mat DVOCH spolocnikov v pomere 45:50, ved to je dokopy 95%, tych 5% vlastni kto?

suhlasim inak, ze ak s tym budu suhlasit na VZ vsetci, preco nie, to je na nich.
lenkak
30.05.05,14:14
Keď všetci s tým súhlasia, tak OK.
Oci
30.05.05,15:47
Tých chýbajúcich 5% je asi tvorba fondu zo zisku.
evae
30.05.05,16:28
"Tých chýbajúcich 5% je asi tvorba fondu zo zisku." to bolo na margo mojej otazky ako mozu byt dvaja majitellia 45:50, ze kde je tych 5%? aj tak nerozumiem :confused: ja mam tiez dvoch ale su 50:50 :) sranda ked sa nevedia zhodnut hihi
martaO
30.05.05,18:18
Nie je problém OZ ale problém je v zakladateľskej listine a spoločenskej zmluve. Ak spoločenská zmluva určuje rozdelenie zisku 45:50 tak potom jediná cesta je zmena spoločenskej zmluvy a následné delenie potom upraviť ako chcú. OZ dáva len oporu pre spôsob vedenia firmy. Ako sa spoločníci dohodnú je na nich. Musí to byť ale ošetrené v spoločenskej zmluve- riadny dodatok s podpismi .....
ALDA
30.05.05,18:33
To je podľa mňa preto, že meplatí už za rok 2004 daň:D
Mali dohodu a preto teraz prekvapko pre niekoho, ale určite nie pre zasvätených:D
Vlastas
31.05.05,08:00
Nahodila som zle, správne má byť 45:55 %, takže žiadne fondy ani nič iné.
Vaše odpovede ma len utvrdili, v čom som si nebola istá.
-
Keď si spoločník z ČR prevezme podiel v SR, /s.r.o.je registrovaná v SR/ on si ho musí zdaniť v ČR /v ČR nie je oslobodenie od dane z podielu/???
-
Pôvodná otázka bola od Fornetky - bola som totiž na kolegyninom PC, len aby
bolo jasné prečo raz Fornetka a raz Vlastas.