Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku

V s.r.o.sú dvaja spoločníci s podielom 45:50 %. Podiely si vždy rozdelili v tomto pomere. Zisk za rok 2004 si však chcú rozdeliť v pomere 10:90, schváli to valné zhromaždenie, bude zápis aj podpisy všetkých spoločníkov.
Môže sa to podľa Obchodného zákonníka takto rozdeliť, ak áno na ktorý §
sa mám odvolať v zápisnici z VZ. Díky moc za právnu radu. Vlasta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Fornetka
    V s.r.o.sú dvaja spoločníci s podielom 45:50 %. Podiely si vždy rozdelili v tomto pomere. Zisk za rok 2004 si však chcú rozdeliť v pomere 10:90, schváli to valné zhromaždenie, bude zápis aj podpisy všetkých spoločníkov.
    Môže sa to podľa Obchodného zákonníka takto rozdeliť, ak áno na ktorý §
    sa mám odvolať v zápisnici z VZ. Díky moc za právnu radu. Vlasta
    Podľa mňa, ak to máte v SZ, že o rozdelení zisku rozhoduje VZ a v zápisnici z VZ budú všetci s tým súhlasiť, prečo nie. Ale nech s vyjadria aj iní.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ako mozte mat DVOCH spolocnikov v pomere 45:50, ved to je dokopy 95%, tych 5% vlastni kto?

    suhlasim inak, ze ak s tym budu suhlasit na VZ vsetci, preco nie, to je na nich.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    "Tých chýbajúcich 5% je asi tvorba fondu zo zisku." to bolo na margo mojej otazky ako mozu byt dvaja majitellia 45:50, ze kde je tych 5%? aj tak nerozumiem ja mam tiez dvoch ale su 50:50 sranda ked sa nevedia zhodnut hihi

    martaO je offline (nepripojený) martaO

    martaO
    Nie je problém OZ ale problém je v zakladateľskej listine a spoločenskej zmluve. Ak spoločenská zmluva určuje rozdelenie zisku 45:50 tak potom jediná cesta je zmena spoločenskej zmluvy a následné delenie potom upraviť ako chcú. OZ dáva len oporu pre spôsob vedenia firmy. Ako sa spoločníci dohodnú je na nich. Musí to byť ale ošetrené v spoločenskej zmluve- riadny dodatok s podpismi .....

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    To je podľa mňa preto, že meplatí už za rok 2004 daň
    Mali dohodu a preto teraz prekvapko pre niekoho, ale určite nie pre zasvätených

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Nahodila som zle, správne má byť 45:55 %, takže žiadne fondy ani nič iné.
    Vaše odpovede ma len utvrdili, v čom som si nebola istá.
    -
    Keď si spoločník z ČR prevezme podiel v SR, /s.r.o.je registrovaná v SR/ on si ho musí zdaniť v ČR /v ČR nie je oslobodenie od dane z podielu/???
    -
    Pôvodná otázka bola od Fornetky - bola som totiž na kolegyninom PC, len aby
    bolo jasné prečo raz Fornetka a raz Vlastas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.