putzig
15.12.08,08:42
Viem, že tu problém firemného vozidla už bol veľa krát rozoberaný a riešený, ale napriek tomu, že som prehľadal skoro celé fórum nenašiel som uspokojivé odpovede na svoje otázky. Konkrétne: som zamestnaný v pobočke jednej nemeckej firmy ako vedúci pracovník. V rámci výkonu svojej funkcie som dostal aj firemné vozidlo . Nikde ani v pracovnej zmluve nemám uvedené, že budem užívať firemné auto. Jediné čo dokazuje, že som auto obdržal je preberací protokol, v ktorom stojí, že som od konateľa firmy dostal kľúče od auta. Spomínaným autom budem chodiť každý deň do aj z práce a v rámci práce ním budem aj napríklad navštevovať dodávateľov, či chodiť na nákupy pre firmu - jedná sa o pomerne malú firmu (10 zamestnancov), tak okrem vedenia a prezentácie firmy budem zabezpečovať aj iné činnosti a pri nich budem používať aj firemné vozidlo.

Čo všetko bude takáto prevádzka firemného auta obnášať?

Teda jednak, čo sa týka mojej osoby a oprávnenia vôbec firemné auto viesť (nejaké povolenie,prehliadky, školenia..., riešenie zodpovednosti)?

A jednak čo sa týka jednotlivých ciest - musím ako vedúci pracovník pri každej ceste autom mimo firmy mať nejaký príkaz či povolenie? Aj keď pôjdem povedzme na pracovný obed?

A čo ak budem dané auto využívať aj na súkromné účely? Ako je to riešené tam? Musím mať nejaké povolenie, ktorým sa preukážem ak ma napr. zastaví policajt?

Ďakujem