Zavrieť

Porady

Firemné auto

Viem, že tu problém firemného vozidla už bol veľa krát rozoberaný a riešený, ale napriek tomu, že som prehľadal skoro celé fórum nenašiel som uspokojivé odpovede na svoje otázky. Konkrétne: som zamestnaný v pobočke jednej nemeckej firmy ako vedúci pracovník. V rámci výkonu svojej funkcie som dostal aj firemné vozidlo . Nikde ani v pracovnej zmluve nemám uvedené, že budem užívať firemné auto. Jediné čo dokazuje, že som auto obdržal je preberací protokol, v ktorom stojí, že som od konateľa firmy dostal kľúče od auta. Spomínaným autom budem chodiť každý deň do aj z práce a v rámci práce ním budem aj napríklad navštevovať dodávateľov, či chodiť na nákupy pre firmu - jedná sa o pomerne malú firmu (10 zamestnancov), tak okrem vedenia a prezentácie firmy budem zabezpečovať aj iné činnosti a pri nich budem používať aj firemné vozidlo.

Čo všetko bude takáto prevádzka firemného auta obnášať?

Teda jednak, čo sa týka mojej osoby a oprávnenia vôbec firemné auto viesť (nejaké povolenie,prehliadky, školenia..., riešenie zodpovednosti)?

A jednak čo sa týka jednotlivých ciest - musím ako vedúci pracovník pri každej ceste autom mimo firmy mať nejaký príkaz či povolenie? Aj keď pôjdem povedzme na pracovný obed?

A čo ak budem dané auto využívať aj na súkromné účely? Ako je to riešené tam? Musím mať nejaké povolenie, ktorým sa preukážem ak ma napr. zastaví policajt?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.