duľa
05.01.09,07:00
poradí mi niekto, kto už robil v Money prechod na nový rok v rátane samotnej denominácie - v skratke samotné kroky. berie ma des, že všetky dáta - fa a sklady treba zadať už pred denomináciou a jej spustenie je nenávratné alebo som zle pochopila ? čo sa musí a čo nie pred vytvorením denomin. agendy ?veľmi pekne ďakujem
Rizotka
05.01.09,13:31
Dobrý popoludnie,aj ja sa trápim s denomináciou agendy,postupujem podľa návodu k inštalácii novej verzie 11 020,už som urobila reindexáciu všetkých agiend,teraz začínam verifikáciu dát,spustila som test/obecné,ale som nezatrhla úvodnú časť /pred verifikáciou urobiť reindexáciu,lebo tú som už urobila pred tým.Vytvorila sa mi záloha s protokolom aj sa uložila,ale na protokole je uvedené meno agendy,ktorú som mala práve otvorenú,tak teraz neviem,či tam mám všetky agendy,alebo mám každú otvoriť a tak verifikovať.Nerobila som to ešte sama,myslela som si,že to zvládnem.Nemám istotu,že to čo robím,robím správne.Ak sa nájde medzi Vami dobrá a ochotná duša,prosím pomôžte mi !
Dada
07.01.09,17:46
Mám denomináciu "úspešne" za sebou. Po troch volaniach na hotline sa mi to podarilo.
Samozrejme máme už mzdy za december a aj výpis z banky za december. Faktúry sa budú musieť nahadzovať 2x, ale čo už. Žiaden program to v tomto prípade neurobí sám. Tak nám všetkým držím prsty.
Peter_2008
07.01.09,19:07
Dobry vecer, mne sa bohuzial denominacia nepodarila, dostal som sa do kroku 4 denominacie, kde mi program vypisal, ze s datami pracuje ina stanica, hoci ten pocitac nie je v ziadnej sieti. Verifikacia, reindexacia a podobne akcie nezabrali. Bohuzial sa mi na hotline nepodarilo dovolat. Ta prirucka, co je na webe, je napisana v style, ze ked je vsetko dokonale, potom to mozno zbehne. Je napisana velmi nahrubo, obdivujem DADU, ze to zvladla.
S21
07.01.09,19:34
ahojte, ja som sa s tým dnes tiež trápila, a nejde mi to, totiž vždy mi vypíše že mám urobiť skladovú uzávierku, prosím vás kde sa to robí? nikdy som to nepoužívala
Peter_2008
08.01.09,06:11
Cez horne menu, Uctovnictvo, Uzavierkove operacie, a tam niekde je skladova uzavierka. Ale je dobre si urobit kopiu agendy a pustat to na nej, nie na ostrych datach.
S21
08.01.09,06:24
dakujem, lenže ja tú skladovú uzávierku nemám vysvietenú, teda nedá sa mi na nu kliknúť, je potrebné niekde niečo nastaviť?
Dada
08.01.09,06:56
Dobry vecer, mne sa bohuzial denominacia nepodarila, dostal som sa do kroku 4 denominacie, kde mi program vypisal, ze s datami pracuje ina stanica, hoci ten pocitac nie je v ziadnej sieti. Verifikacia, reindexacia a podobne akcie nezabrali. Bohuzial sa mi na hotline nepodarilo dovolat. Ta prirucka, co je na webe, je napisana v style, ze ked je vsetko dokonale, potom to mozno zbehne. Je napisana velmi nahrubo, obdivujem DADU, ze to zvladla.

Ti poviem, že to boli mordy. A nemám z toho prechodu vôbec dobrý pocit. Ale ten pocit mám celkový z Money. Uvidím, ako to budem dvojmo nahadzovať. A čo z toho ešte bude.
Peter_2008
08.01.09,07:02
dakujem, lenže ja tú skladovú uzávierku nemám vysvietenú, teda nedá sa mi na nu kliknúť, je potrebné niekde niečo nastaviť?
A aku verziu Money mate, myslim Lite, Office, a pod. ? A este ked mate vytvorenych uzivatelov v Money, treba v pristupovych pravach povolit, co moze dany uzivatel robit.
S21
08.01.09,07:12
máme verziu 11,022, Standard tusím, a som jediný užívateľ, ako pozerám tak pozerám neviem sa prepracovať k tomu aby mi tam vysvietilo tú skladovú uzávierku
yansky
08.01.09,13:32
Dobrý deň.
Som "účtovník" začiatočník, JU od 03/2008 v programe Money S3. Používam len verziu Štart 11.012, čo mám urobiť aby mi bežala v roku 2009 tak ako má?

Viem, že postupne púšťali do obehu novšie Štart verzie (napr. som takto aktualizoal duálne zobrazenie meny v roku 2008). Bude to aj teraz pri tejto základnej verzii prebiehať takto alebo mám po ročnej uzávierke urobiť niečo podobné ako denomináciu (tá funguje len od verzie 11.020), alebo najjednoduhšie bude kúpiť Lite verziu?

Mám obavy, že ak začnem účtovať rok 2009, neskôr bude problém dať Money do poriadku.
Ďakujem za rady.
Peter_2008
08.01.09,13:44
S21 : Money Standard nema sklad. Takze to nevysvieti nikdy. Ide o to, ci tu skladovu uzavierku vyzaduje test denominacie, alebo samotna denominacia. Test moze pisat chybu.
duľa
08.01.09,18:33
ste šikovná, môžete mi aj nejako poradiť , dnes som im volala od 15,30 do 17,15 a bezúspešne - stále mali obsadené
Peter_2008
08.01.09,19:19
Yansky :

Stiahnite si najnovsiu verziu START a preinstalujte Money. Predtym pochopitelne zalohu a plnu reindexaciu agendy. Pokial vediete v START verzii uctovnictvo, tak denominaciu je nutne urobit, pokial len faktury, tak tam nie je ziaden problem, nakolko nepotrebujeme prenasat stavy z minulych rokov. Staci len vytvorit novy rok, zadefinovat ciselne rady, a mozete robit faktury v eurach.
Peter_2008
08.01.09,20:21
Hlasim prvu uspesnu denominaciu v START verzii / znamy ma malo dokladov /, vedie si aj maly sklad. Sice mal tam trosku neporiadok v skladovych pohyboch, ale da sa zaskrtnut pri denominacii, aby nebral do uvahy, ze "skor predal ako kupil". Potom to uz slo takmer samo.

Peter
Peterika
08.01.09,22:38
Hlasim prvu uspesnu denominaciu v START verzii / znamy ma malo dokladov /, vedie si aj maly sklad. Sice mal tam trosku neporiadok v skladovych pohyboch, ale da sa zaskrtnut pri denominacii, aby nebral do uvahy, ze "skor predal ako kupil". Potom to uz slo takmer samo.

Peter
Peťo - gratulujem. No ja idem na to cez víkend, mám síce trošku viac väčšiu verziu ale hádam to zvládnem aspoň v dvoch firmách, v ktorých musím už aj vystavovať nové faktúry. Dúfam, že to pojde....
yansky
09.01.09,04:32
Peter_2008:
Ďakujem za odpoveď. Áno, v štart verzii vediem aj jednoduché účtovníctvo, mám ale málo dokladov a žiadny sklad, dúfam teda, že to pôjde rýchlo a bez problémov.
yansky
09.01.09,07:14
Len doplním... denominácia (aj keď zatiaľ na druhom skúšobnom PC) prebehla úspešne.
martinapb
10.01.09,19:50
Prosím Vás ako mám nastaviť predkontácie pre typ interného dokladu, ost. záväzky a ost. pohľadávky v karte denominácie? Neviem, čo do predkontácií nastaviť, celkom tomu zadaniu nerozumiem, aby som mohla denomináciu spustiť.

V príručke je napísané, že sa tam má nastaviť interný doklad pre fiktívnu úhradu zálohových faktúr, ja však žiadne otvorené zálohové faktúry k 31.12. neevidujem. Čo tam mám teda nastaviť?

Tiež dobre nerozumiem, tým predkontáciám pre ost. záväzky a pohľadávky - v príručke sa píše, že nadefinované predkontácie sa použijú na prevádzané doklady, ktoré mali pôvodne rozúčtované položky - čo sa tým myslí??? Akú predkontáciu tam mám nastaviť?
Peter_2008
11.01.09,11:38
martinapb:
Mate jednoduche alebo podvojne uctovnictvo ? Interny doklad sa vytvori napr. so skratkou INT a ciselnou radou, aku ponukne program, taky isty, teda s rovnakou skratkou sa musi vytvorit aj v starych rokoch, tam bude ciselna rada tiez po kliknuti priradena automaticky z aktualneho roku. Co sa tyka predkontacie, tak ja som dal pri jednoduchom ucte prijmy a vydavky nepodliehajuce dani z prijmov a pri podvojnom ucte tam tusim treba zadat ucet 395 v oboch pripadoch.
martinapb
12.01.09,14:23
Cez problem navolenia predkontacii som sa konecne preluskla, aj ked podla mna je to tam uplne zbytocna a zavadzajuca kolonka, ktora to len komplikuje.

Podstata je asi v tom zadat tam hocijaku somarinu, len aby ta predkontacia bola vo vsetkych rokoch ulozena s rovnakou skratkou a tiez tam musi byt navoleny pre interny doklad aj ciselny rad, ktory sa automaticky ponuka podla roku. Ja som tam navolila konkretne tieto predkontacie - pre interny doklad zalohove faktury - 314/314, pre ostat. zav. 395/325 a pre ostat. pohl. 315/395

Na internetovej podpore Money mi poradili to iste:
"Dobrý deň, zaúčtovanie týchto typov môžete nastaviť na účty 395 - vnútorné zaúčtovanie. Kedže neposkytujeme účtovné poradenstvo, nie je táto rada odborná, je to iba odporúčanie. Podstatné je rovnakaá skratka pre každy rok napr. pre interný doklad INTE, pre záväzky ZE, pre pohľadávky PE. Tieto skratky by sa mali nastaviť v každom roku. Potrebné je nastaviť v záložke podrobnosti číselný rad pre daný rok, pri internom doklade."

Takze vsetci, ktori mate podobny problem urobte to takto. Uspesne denominovanie :)
lota
16.01.09,09:05
Kto mi prosím poradí?
Pri denomimácií pri type interného dokladu mi stále vyhadzuje ,že nieje nastavený číselný rad alebo neexistuje,nevie mi niekto poradit kde asi robim chybu,neviem ako spravne nastavit interny doklad a už sa s tym trapim velmi dlho.Diki a každú radu a prajem pekny den
Pru
16.01.09,11:00
Neviem, či som to správne pochopila, denomináciu by som mala spustiť až keď budem mať všetko začtované, skladovú inventúru, precenenie. Ale čo keď potom budem musieť ešte nejaké zabudnuté doklady dohadzovať, dá sa to?
lota
16.01.09,12:16
:)Už nam denominaciu uspešne za sebou,trvalo to dlho ale prišla som na to a možem začat konečne v novom roku:)
Pru
16.01.09,19:31
Skúsila som denomináciu len v demo verzii PU, ale nejako sa mi to nezdá, dala som v r. 2008 spustiť denomináciu, podľa príručky, vytvorila sa mi v r. 2009, skúšala som nahadzovať fa, domácu mám euro a duálnu sk, ale keď som pozrela prevod zostatkov napr. v pokl, alebo BU, tak mi neprepočítalo na €.
A nevytvorila sa mi dvojitá agenda, keď tu niekto spomínal, že fa sa budú musieť nahadzovať 2x, tak neviem, kde je chyba.
Vypísalo mi to, že ID sa nenachádza v o všetkých rokoch. Takže by som si v každom roku mala založiť fiktívny ID s predk. 314/314, ako tu bolo spomínané, prečo je ten ID taký dôležitý?
Pru
17.01.09,11:05
no ID mám už nastavený, ešte mi vypísalo, že uzávierku skladu, tak som urobila invent.súpis, ale keď dám účt. uz. vykoná mi ju k dnešnému dátumu, neviem, kde to nastaviť.
Pru
17.01.09,11:36
prosím, ako nastavím dátum sklad. uzávierky, stále mi tam hádže dnešný, aj keď som v programe zmenila dátum na 31.12.08? Ď
Pru
17.01.09,11:48
nie je tu nikto z money, neviem ako urobiť skl.uzávierku, keď skladové uzávierky mám bledošedé a nedajú sa mi otvoriť? prosím o radu
Filip Glasa
17.01.09,11:56
tieto problému z denomináciou som celkom úspešne riešil na online s money:
http://hotline.money.sk/
O dosť lepšie ako cez telefón na ktorý sa nedá dovolať.
Pru
17.01.09,11:58
ďakujem za radu, ale teraz tak narýchlo, čo treba urobiť aby sa mi sprístupnila skl.uzávierka. A neviem prečo mi dátum uzavretia hádže dnešný , keď v programe mám zadaný 31.12. dík
Pru
17.01.09,12:13
alebo u niektorých nemám vedený sklad, ako to urobiť? Aby ma to pustilo ďalej?
Pru
18.01.09,18:19
Takže nikto mi neodpovedal, vyskúšala som to teda naostro na svojom účtovníctve. Vytvorilo mi to SK agendu, kde mám všetko ako som mala, všetky roky. Vytvorilo mi to novú, ale som myslela, že len r. 2009, ale tiež mi tam hodilo všetky roky, ale sú prázdne. Je to dobre? Urobila som prevod PS denníka, ale mi ich nezobralo do r. 2009, ako to treba urobiť? Alebo ich mám nahodiť ručne?
Tie prázdne roky v novej agende sa môžu vymazať? Mohol by mi niekto poradiť?
Maxinka
19.01.09,12:28
robili ste aj pred denomináciou uzávierku roka??Stačí keď si ju potom urobím?
Maxinka
19.01.09,13:01
robili ste aj pred denomináciou uzávierku roka??Stačí keď si ju potom urobím?
:o:(:o
Pru
19.01.09,18:39
Prosím mohol by niekto poradiť? ďakujem
S21
21.01.09,06:42
S21 : Money Standard nema sklad. Takze to nevysvieti nikdy. Ide o to, ci tu skladovu uzavierku vyzaduje test denominacie, alebo samotna denominacia. Test moze pisat chybu.

zatial som stále robila len testm neodvážila som sa pustiť do ostrej denominácie
Maxinka
21.01.09,08:20
Chcem spustiť Denomináciu agendy, ale mám s tým problém:ako chybu mi vypisuje: 1)neexistuje skladová uzávierka k dátumu denominácie "31.12.2008". Denomináciu agendy nie je možné uskutočniť! - ale sklad nie je vedený
2)\), účtovný rok "2003,2002,2004,2005" (001): na type interného dokladu "ID" nie je nastavený číselný rad alebo tento rad neexistuje. Denomináciu agendy nie je možné uskutočniť!
3)účtovný rok "2002" (002): predkontácia pre ostatné záväzky, pohľadávky se nevyskytuje v - ale v roku 2002 som ešte v tom programe neučtovala
Ďakujem
S21
21.01.09,08:43
Chcem spustiť Denomináciu agendy, ale mám s tým problém:ako chybu mi vypisuje: 1)neexistuje skladová uzávierka k dátumu denominácie "31.12.2008". Denomináciu agendy nie je možné uskutočniť! - ale sklad nie je vedený
2)\), účtovný rok "2003,2002,2004,2005" (001): na type interného dokladu "ID" nie je nastavený číselný rad alebo tento rad neexistuje. Denomináciu agendy nie je možné uskutočniť!
3)účtovný rok "2002" (002): predkontácia pre ostatné záväzky, pohľadávky se nevyskytuje v - ale v roku 2002 som ešte v tom programe neučtovala
Ďakujem

mne vypisuje to isté na tie interné doklady, vo viacerých rokoch som to nastavila, chod na interné doklady, a priamo v nastavení interných dokladov v jednej záložke je "číselný rad" .. tam si nastav rad ktorý používaš

stále mi však vypisuje rok 1999 a aj tam to mám nastavené aj ked msuím priznať že akosi ináč, a neviem sa z toho vysomáriť

sklad mi vypisuje tiež..teda tú uzávierku s tou sa neviem pohnúť dalej
Maxinka
21.01.09,08:55
mne vypisuje to isté na tie interné doklady, vo viacerých rokoch som to nastavila, chod na interné doklady, a priamo v nastavení interných dokladov v jednej záložke je "číselný rad" .. tam si nastav rad ktorý používaš

stále mi však vypisuje rok 1999 a aj tam to mám nastavené aj ked msuím priznať že akosi ináč, a neviem sa z toho vysomáriť

sklad mi vypisuje tiež..teda tú uzávierku s tou sa neviem pohnúť dalej
1- k tým ID - mám vo všetkých rokoch rovnako uvedené skratky - aj rad rovnaký a NIČ - som zúfalá
2-sklad.uzávierku som už vyriešila - musela som sa prepnúť už do r.2009 a tam som si akože dala robiť sklad.utávierku - našla som tam tú príjemku a výdajku - ale potom som nedala robiť uzávierku - jednoducho som to zavrela, potom som sa naspäť prepla do r.2008 a potom mi to už urobilo
3-neviem stále prečo mi vypisuje chyby v roku 2002, keĎ tam nebolo vôbec nič účtované
S21
21.01.09,08:59
1- k tým ID - mám vo všetkých rokoch rovnako uvedené skratky - aj rad rovnaký a NIČ - som zúfalá
2-sklad.uzávierku som už vyriešila - musela som sa prepnúť už do r.2009 a tam som si akože dala robiť sklad.utávierku - našla som tam tú príjemku a výdajku - ale potom som nedala robiť uzávierku - jednoducho som to zavrela, potom som sa naspäť prepla do r.2008 a potom mi to už urobilo
3-neviem stále prečo mi vypisuje chyby v roku 2002, keĎ tam nebolo vôbec nič účtované

mne nesvieti vobec skladová uzávierka ani v roku 2009
Maxinka
21.01.09,09:44
mne nesvieti vobec skladová uzávierka ani v roku 2009
HURÁ - túto agendu som už úspešne zdenominovala, ale nemám v roku 2009 žiadne počiatočné stavy a ani sa mi teraz nedajú tam dať:mee:
Pru
21.01.09,11:07
ako sa ti podarilo urobiť tú skladovú uzávierku, mne to stále nejde, respektíve ju nemám sprístupnenú. A PS mi v JU tiež neprenieslo.
Peter_2008
21.01.09,16:09
Maxinka :

Pociatocne stavy tam nemozu byt. Ked sa urobi koncorocna uzavierka v SK agenda 2008, potom v Euro agende 2009 sa pusti denominacia, kde si prevezme stavy z sk uzavierky 2008.

Peter K.
Pru
22.01.09,07:29
práveže mi ich neprenieslo, lebo som prevod dala až po denominácii, ale predsta nemôžem dať uzávierku, keď nemám vypísané DP a v záväzzkoch zaúčtovanú daň. To je v JU, tam už preblém nemám, ale neviem ako sprístupniť skladovú uzávierku v PU, to mi robí problém. Čo už všetci hádam majú doúčtované staré veci a urobené uzávierky, asi nie. Ja ešte v PU dokončujem dphčky, ešte stále nemám všetky doklady.
zuzi33
22.01.09,09:19
Skladovú uzávierku si môžete sprístupniť Nástroje/Nastavenia/Prístupové práva/váš profil - na karte cekom vpravo zakliknete "Sprístupniť všetko"
Pru
23.01.09,07:50
zuzi33, ďakujem ti, už sa mi sprístupnila, presne toto som potrebovala.
teraz tú skl. uzávierku spustím až po inventúre skladu?
mata82
23.01.09,08:21
Tiež som sa natrapila s denominaciou, hlavne tá skladová uzávierka ma nechcela pustiť :( musí sa spraviť najskôr inventúra skladu
Pru
23.01.09,08:27
ja som to skúšala len na demo PU, lebo v ostrej ešte nemám všetko, ešte musím odpisy dorátať a podobne, len mi ich nechce hádzať do ID, neviem, kde je chyba.
zuzi33
23.01.09,08:53
zuzi33, ďakujem ti, už sa mi sprístupnila, presne toto som potrebovala.
teraz tú skl. uzávierku spustím až po inventúre skladu?
Skladová uzávierka: netreba sa báť - dá sa odvolať, tiež som sa k tomu musela vrátiť, ale samozrejme je dobré najskôr urobiť invetúry a doúčtovať všetko, čo súvisí s pohybmi na sklade.
1. Najskôr sa doporučuje uzamknúť všetky skladové doklady v predchádzajúcich rokoch - okrem r. 2008 Agenda/Hromadné zamykanie dokladov
2. Urobiť skladovú verifikáciu Agenda/Verifikácia/Sklad najskôr zakliknúť iba Kontrolovať zásoby, Test na strane, vypíše čo tam nesedí, verifikáciu zopakovať ale zakliknúť už aj Opraviť s potvrdením
3. Pred samotnou uzávierkou ísť do r. 2009 a na karte skladovej uzavierky Účtovníctvo/Uzavierkové operácie/Skl. uzavierky/Vytvorenie uzavierky skladu zadať TYP skladového dokladu pre príjemku aj výdajku - ak vám tam nič neponúka choďte Sklad/Typy skladových dokladov a vytvorte pre príjemku aj výdajku
4. Vrátiť sa do r. 2008 do Vytvorenia skladovej uzavierky, tiež tam treba zadať TYP dokladov pre príjemku a výdajku, uskutočniť prepočet OC, doporučuje sa aspoň 2x a spustiť uzávierku s dátumom 31.12.208 .. veľa sťastia..
mato20
23.01.09,13:12
Ahojte,
zbehla mi denominacia agendy, ale zostatky v pokladni a na ucte vobec nesedia.
Uctujem v jednoduchom uctovnictve.

-Zalozil som rok 2009
-Vytvoril som rovnaky typ interneho dokladu v predchadzajucich rokoch, predkontaciu som dal prijmy.vydavky nepodliehajuce dani z prijmu
-Spustil som test a denominaciu agendy
-Vytvorila sa mi nova agenda s eurom ale sumy v nej vobec nesedia,ani na vydanych a prijatych fakturach.

Mal niekto podobny problem?

Dakujem
Pru
23.01.09,18:28
zuzi, ďakujem ti veľmi pekne za návod ako nato, skúsim, potom napíšem.
Maxinka
26.01.09,08:16
Prosím Vás,
v roku 2008 som robila cez ID - Predpis k DPH za každé mesiace apotom som to následne uhrádzala. Tak isto som samozrejme urobila aj za 12/08 čo má byť uhradené v 01/09. Agendu som denominovala, ale samotný ID s danou DPH mi neprenieslo - ako ste to urobili VY??
Maxinka
28.01.09,08:17
Prosím Vás,
v roku 2008 som robila cez ID - Predpis k DPH za každé mesiace apotom som to následne uhrádzala. Tak isto som samozrejme urobila aj za 12/08 čo má byť uhradené v 01/09. Agendu som denominovala, ale samotný ID s danou DPH mi neprenieslo - ako ste to urobili VY??
Prosím - poradíte mi ako ste to urobili vy, alebo cez aký doklad??
eva1954
04.02.09,05:50
Prosím vas ja som prešla tiež do roku 2009 v JU a skúšala som
urobiť mzdu za január 2009 , ale mi zle vypočítalo odvody
za zamestnávateľa. Neviem kde je chyba, nesprávne mi zaokrúhľuje výpočet poistného. Za zamestnanca j e výpočet
dobrý. Tabuľka je v poriadku aj zaokruhľaovanie. Poradí mi niekto
Ďakujem
Alexa.k
04.02.09,20:28
Prosím - poradíte mi ako ste to urobili vy, alebo cez aký doklad??

Maxinka ID neprenáša - zaúčtuj si to cez ostatné záväzky, tento doklad ti prenesie
zuwo111
06.02.09,04:15
Pre eva1954 (aj ostatných):

Mne tiež nesprávne počíta mzdy, za zamestnanca aj zamestnávateľa mi pri IP a PvN použil max. VZ, hoci HM sa ani zďaleka nepribližuje max. VZ - záhada :confused:
Upravila som si to ručne, ale rada by som vedela kde sa stala chyba.
Ak s tým mal ešte niekto problém tak dajte prosím info. čo s tým.

Vďaka

dopĺňam - eva 1954 nesprávne ti zaokrúhľuje všetky odvody zamestnávateľa ?

:mad::mad::mad: a mám novú chybu - nesedia mi sumy celkových odvodov keď si vytlačím sumarizáciu miezd a vyúčtovania SP a ZP :confused:
Pru
08.02.09,21:28
Som myslela, že mám skladovú uzávierku hotovú, ale pri teste denominácie mi vypísalo, že nie je, tak som ju išla urobiť ešte raz, neviem aký typ mám nastaviť pri príjemke a výdajke a vypisuje, dátum sklad. uzávierky 31.12.2008 je rovný poslednému dňu aktuálneho roku. pre uzávierkové príjemky však nie je založený nový účtovný rok. Typ sklad. dokladu, účet ani protiučet sa nedá nastaviť. Prosím, čo s tým? díky
Pru
09.02.09,08:36
čo mám zadať do tej príjemky a výdajky.
Pru
09.02.09,14:08
Už som to poriešila dala som na výdajku v r. 2008 395/395, lebo sklad mám cez ID preúčtovaný ručne, na príjemku v r. 2009 395/395, vypísalo mi tie zásoby, ktoré mi pri inventúre zostali aj suma sedí, už mi povolilo denomináciu, ale neviem, či musím mať už aj daň zaúčtovanú a navedené PS, alebo sa to dá aj po denominácii, prosím poraďte, díky moc.
Pru
09.02.09,15:53
No môžem tú denomináciu spustiť v PU? Mám založený nový rok, dokončené úhrady, precenené všetko, skladovú uzávierku. Len neviem, či treba hneď daň zaúčtovať a či sa dajú KS preniesť až po denominácii? ďakujem
Peterika
09.02.09,20:49
zuwo111:mad::mad::mad:
Pre eva1954 (aj ostatných): a mám novú chybu - nesedia mi sumy celkových odvodov keď si vytlačím sumarizáciu miezd a vyúčtovania SP a ZP :confused:[/QUOTE]


O tejto chybe v Money vedia, na výkazoch sú správne sumy, odpísali mi z Cíglera, vraj to opravia v nasledujúcej verzii / ak myslíš zaúčtovanie miezd - tak to dáva iné sumy./:mad:

Hádam sa aj s tou zrážkovou daňou pohrajú - na prehľadoch - keďže ju stále uvádzajú mesiac dopredu.::(
Pru
09.02.09,20:52
Nikto mi neporadil, či môžem spustiť tú denomináciu a daň zaúčtovať až potom.
Alexa.k
10.02.09,06:43
Nikto mi neporadil, či môžem spustiť tú denomináciu a daň zaúčtovať až potom.

Podľa toho či účtuješ daň cez ID alebo ostatné záväzky.

Ak cez ID tak mozeš denominovať hneď, ID sa v denominácii tak či tak neprenáša.
Ak cez OZ, tak si najprv zaúčtuj daň, aby sa ti doklad prepočítal na EUR a preniesol ako neuhradený závazok do roku 2009.
Pru
10.02.09,08:49
Účtujem cez ID, aj daň a dph, tak neviem, či nad. odpočet mám dať cez pohľadávky a daň cez záväzky. Alebo keď nechám cez ID, tak potom to budem musieť nahodiť ručne? Daň viem presne vyčísliť ak vypíšem DP PO, ale už by som potrebovala vystavovať nové fa.
Pru
10.02.09,10:04
Keď to nechám v ID tak to potom v r. 2009 budem musieť ručne dohrať?
A konečné stavy prenášam pred denomináciou alebo až keď ukončím načisto rok?
Pru
10.02.09,17:13
Prosím, poradí niekto?
Pru
10.02.09,18:09
Keď ID neprenáša a neprepočítava, potom ako sa urobí úhrada napr. dph alebo dane z príjmu.
Pru
10.02.09,19:13
halooooooo, prosím vás už mám všetko zaúčtované okrem dane z príjmu, odkontrolované, len dph mám v ID ako nadm. odpočet, mohla by som urobiť denomináciu, test mi prebehol v poriadku. Len neviem ako sa potom vyriešia tie úhrady........díky moc
VladoaKatka
11.02.09,04:34
Prechod na €, teda denomináciu už mám.Tiež som potrebovala pomoc, ale čo chýba v letáku - v návode na denomináciu je viac vecí, hlavne usmernenie, koré kroky sa majú robiť v roku 2008 a ktoré v roku 2009.
Musí sa vytvoriť rok 2009 a treba skontrolovať nastavenie TYP a nastavenie skladovej príjemky a výdajky už v novom roku. Najdôležitejšie je zostať v novovytvorenom roku a odtiaľ robiť denomináciu.
(ja som sa zakaždým prepla do roku 2008)
Pri prvej denominácii mi neprešli - majetok a zamestnanci.
Zaklikala som tieto dve položky a spustila som znovu denomináciu a prešlo už všetko.
Pru
11.02.09,07:56
Prosím ťa a ako máš nastavenú príjemku a výdajku? Máš zaúčtovanú aj daň, máš to v ID alebo v záväzkoch. Takže denomináciu nemám robiť z r. 2008?
Pru
11.02.09,09:51
Mám tú dph za III. Q a IV.Q vyhodiť z ID a dať do pohľadávok, aby mi to prenieslo?
Alexa.k
11.02.09,23:55
Mám tú dph za III. Q a IV.Q vyhodiť z ID a dať do pohľadávok, aby mi to prenieslo?

Ja by som to nechala tak ako to máš. Nemusíš to mať spárované s platbou.

Ale ak to chceš preúčtovať tak určite nie cez pohľadávky, ale cez záväzky. Ak ti vychádza daň na úhradu tak je to záväzok, ak nadmerný odpočet tak zaklikneš v záväzku dobropis.
DPH je v princípe záväzok, cez pohľadávky účtuješ napr. zmluvy ... predaj majetku, poskytnuté požičky, ...
Tú koncoročnú daň ak nevieš momentálne vyčíslit, tak si to daj odhadom a po riadnom vyčíslení si to oprav aj v SK aj EUR agende.

Ak ti možem ešte poradiť doklady ktoré máš určite dobre zaúčtované a nebudeš ich meniť si zamkni a doklady, ktoré sú sporné maj bez zámku, tak budeš vedieť čo ešte máš skontrolovať.

Alexa
Pru
12.02.09,09:25
ďakujem za pomoc, dala som tú dphčku cez pohľadávky. Už to nebudem prerábať, skontrolované mám všetko. Môžem teraz nahádzať január a spustiť denomináciu majetku až potom?
Danika
12.02.09,11:13
Ako sa majú zaúčtovať DF zahraničné v CZK - myslím kurz, z ktorého dňa, po zavedení €. Ďakujem
mery29
12.02.09,12:53
Už som to poriešila dala som na výdajku v r. 2008 395/395, lebo sklad mám cez ID preúčtovaný ručne, na príjemku v r. 2009 395/395, vypísalo mi tie zásoby, ktoré mi pri inventúre zostali aj suma sedí, už mi povolilo denomináciu, ale neviem, či musím mať už aj daň zaúčtovanú a navedené PS, alebo sa to dá aj po denominácii, prosím poraďte, díky moc.
Prosim vas kde mam zadat to 359/359??? prosim potrebujem to surne lebo pri tej skladovej uzavierke pri typ vydajka tam mam iba ze predkontacia pre tovar a material a tak
Pru
12.02.09,18:30
Ja som to tak zadala preto, lebo účtujem spôsobom B a mala som cez ID preúčtované zo spotreby na sklad. Tak Účtovníctvo/uzávierkové operácie/skladové uzávierky / tam máš výdajka a príjemka, klikneš na 3 bodky a zadáš účty: 395/395. Ale príjemku som musela zadávať v r. 2009, tak isto.
seda
17.02.09,08:10
Dobrý deň, poradíte mi niekto? Mám urobenú denomináciu a chcem zadať PS stav skladu k 1.1.2009 /spôsob B/, no nesedí mi suma v obratovej predvahe so stavom zásob k 1.1.2009. Myslíte, že mám zaúčtovať sumu z obratovej + halierové vyrovnanie? Ďakujem
nicolek
23.02.09,14:42
dobry den akurat dnes pozeram suvahu a zistila som ze ako som urobila denominaciu ateda aj skl.uzavierku ucet 112001 mam 0,- v roku 2008. To ho asi budem musiet rucne dostat do suvahy vsak? poradte
xatan
04.03.09,19:24
ahoj ludkovia,

k tej denominácii v M3S,
nič zúfalejšieho som ešte nevidel, ako je táto operácia.
prekúsavam sa tým podľa návodu, čo nám dodal cigler software, ale z toho by mala asi aj Cenigová mokro v bombarďákoch.
Problém nevysvietenej skladiskovej uzávierky som mal aj ja. Návod ju po mne chcel a ja som ju nemohol uskotočniť. Ale problém je asi buď to
1 nespravne spravenej skladovej poslednej inventúre, alebo v jej vysporiadaní a teda neuzavretí
2 alebo ked je inventúta v poriadku, tak si treba v nastaveniach pozrieť svoje pristupové práva, či máme všetko povolené spraviť

Týmito krokmi som prešiel a uzavierka skladu sa mi potom vysvietila a dokonca aj zdárne prebehla.
Ale pokračovať v denominácii sa neoplatí dalej, pokial nemáte ukončený rok 2008, tzn. nahodené koncové stavy v roku 2008 a počiatočné v roku 2009.
A uzavierka je nutná, ak chceme dokončiť denomináciu a mať možnosť nahadzovať doklady v novom roku 2009.
Prajem všetkým vela zdaru, čo to ešte nemajú za sebou, alebo výmenu software, lebo ako ja osobne zisťujem, tak z roka na rok je stále väčší a väčší problém v tomto softe uzavrieť rok a spraviť daňové.
Veľa šťastia a úspechov:)
VladoaKatka
06.03.09,18:15
Veru ten návod je ... radšej nebudem komentovať, ...

Chcela som uzatvoriť rok 2008 aj s dátovou uzávierkou aj s nanesením počiatočných stavov do roku 2009. Podľa logiky som to chcela spraviť v agende SK, lebo tam sú všetky údaje zaútované z roku 2008.

Pri pokuse o uzávierku roka a dátovej uzávierky program upozorní na definitívne odstránenie SK agendy, a tu som sa zháčila ... potom čo mi tam vlastne ostane ??? Ako ste pokračovali ???
Napokon som tú dátovú uzávierku spravila pokusne na inej agende, nechala som naniesť počiatočné stavy do roku 2009, ...naniesol, ale do SKK agendy XY a nie do novej, kde je už EURO.

Tak som chcela spraviť obnovu zo zálohy – a s tým sa mi odstránila celá SK agenda XY :mad::eek:

Pokiaľ ste nespravili uzavretie roka 2008 aj s dátovou uzávierkou v ktorej agende ste pokračovali v roku 2009 - účtovali, vystavovali FA, robili mzdy???
Robili ste v "SK agende XY" v roku 2009 alebo v "agende XY" v roku 2009 ?

… nechápem vytváranie SK agendy XY a agendy XY ??? Obe agendy majú nastavený tak rok 2008 ako aj rok 2009.
... alebo mi niečo ušlo???