Zavrieť

Porady

Money a prechod na EURO

poradí mi niekto, kto už robil v Money prechod na nový rok v rátane samotnej denominácie - v skratke samotné kroky. berie ma des, že všetky dáta - fa a sklady treba zadať už pred denomináciou a jej spustenie je nenávratné alebo som zle pochopila ? čo sa musí a čo nie pred vytvorením denomin. agendy ?veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Rizotka Rizotka

Rizotka je offline (nepripojený) Rizotka

už babička
Dobrý popoludnie,aj ja sa trápim s denomináciou agendy,postupujem podľa návodu k inštalácii novej verzie 11 020,už som urobila reindexáciu všetkých agiend,teraz začínam verifikáciu dát,spustila som test/obecné,ale som nezatrhla úvodnú časť /pred verifikáciou urobiť reindexáciu,lebo tú som už urobila pred tým.Vytvorila sa mi záloha s protokolom aj sa uložila,ale na protokole je uvedené meno agendy,ktorú som mala práve otvorenú,tak teraz neviem,či tam mám všetky agendy,alebo mám každú otvoriť a tak verifikovať.Nerobila som to ešte sama,myslela som si,že to zvládnem.Nemám istotu,že to čo robím,robím správne.Ak sa nájde medzi Vami dobrá a ochotná duša,prosím pomôžte mi !
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mám denomináciu "úspešne" za sebou. Po troch volaniach na hotline sa mi to podarilo.
Samozrejme máme už mzdy za december a aj výpis z banky za december. Faktúry sa budú musieť nahadzovať 2x, ale čo už. Žiaden program to v tomto prípade neurobí sám. Tak nám všetkým držím prsty.
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

Dobry vecer, mne sa bohuzial denominacia nepodarila, dostal som sa do kroku 4 denominacie, kde mi program vypisal, ze s datami pracuje ina stanica, hoci ten pocitac nie je v ziadnej sieti. Verifikacia, reindexacia a podobne akcie nezabrali. Bohuzial sa mi na hotline nepodarilo dovolat. Ta prirucka, co je na webe, je napisana v style, ze ked je vsetko dokonale, potom to mozno zbehne. Je napisana velmi nahrubo, obdivujem DADU, ze to zvladla.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

ahojte, ja som sa s tým dnes tiež trápila, a nejde mi to, totiž vždy mi vypíše že mám urobiť skladovú uzávierku, prosím vás kde sa to robí? nikdy som to nepoužívala
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

Cez horne menu, Uctovnictvo, Uzavierkove operacie, a tam niekde je skladova uzavierka. Ale je dobre si urobit kopiu agendy a pustat to na nej, nie na ostrych datach.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

dakujem, lenže ja tú skladovú uzávierku nemám vysvietenú, teda nedá sa mi na nu kliknúť, je potrebné niekde niečo nastaviť?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Peter_2008 Pozri príspevok
Dobry vecer, mne sa bohuzial denominacia nepodarila, dostal som sa do kroku 4 denominacie, kde mi program vypisal, ze s datami pracuje ina stanica, hoci ten pocitac nie je v ziadnej sieti. Verifikacia, reindexacia a podobne akcie nezabrali. Bohuzial sa mi na hotline nepodarilo dovolat. Ta prirucka, co je na webe, je napisana v style, ze ked je vsetko dokonale, potom to mozno zbehne. Je napisana velmi nahrubo, obdivujem DADU, ze to zvladla.
Ti poviem, že to boli mordy. A nemám z toho prechodu vôbec dobrý pocit. Ale ten pocit mám celkový z Money. Uvidím, ako to budem dvojmo nahadzovať. A čo z toho ešte bude.
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

S21 Pozri príspevok
dakujem, lenže ja tú skladovú uzávierku nemám vysvietenú, teda nedá sa mi na nu kliknúť, je potrebné niekde niečo nastaviť?
A aku verziu Money mate, myslim Lite, Office, a pod. ? A este ked mate vytvorenych uzivatelov v Money, treba v pristupovych pravach povolit, co moze dany uzivatel robit.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

máme verziu 11,022, Standard tusím, a som jediný užívateľ, ako pozerám tak pozerám neviem sa prepracovať k tomu aby mi tam vysvietilo tú skladovú uzávierku
0 0
yansky yansky

yansky je offline (nepripojený) yansky

Dobrý deň.
Som "účtovník" začiatočník, JU od 03/2008 v programe Money S3. Používam len verziu Štart 11.012, čo mám urobiť aby mi bežala v roku 2009 tak ako má?

Viem, že postupne púšťali do obehu novšie Štart verzie (napr. som takto aktualizoal duálne zobrazenie meny v roku 2008). Bude to aj teraz pri tejto základnej verzii prebiehať takto alebo mám po ročnej uzávierke urobiť niečo podobné ako denomináciu (tá funguje len od verzie 11.020), alebo najjednoduhšie bude kúpiť Lite verziu?

Mám obavy, že ak začnem účtovať rok 2009, neskôr bude problém dať Money do poriadku.
Ďakujem za rady.
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

S21 : Money Standard nema sklad. Takze to nevysvieti nikdy. Ide o to, ci tu skladovu uzavierku vyzaduje test denominacie, alebo samotna denominacia. Test moze pisat chybu.
0 0
duľa duľa

duľa je offline (nepripojený) duľa

ste šikovná, môžete mi aj nejako poradiť , dnes som im volala od 15,30 do 17,15 a bezúspešne - stále mali obsadené
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

Yansky :

Stiahnite si najnovsiu verziu START a preinstalujte Money. Predtym pochopitelne zalohu a plnu reindexaciu agendy. Pokial vediete v START verzii uctovnictvo, tak denominaciu je nutne urobit, pokial len faktury, tak tam nie je ziaden problem, nakolko nepotrebujeme prenasat stavy z minulych rokov. Staci len vytvorit novy rok, zadefinovat ciselne rady, a mozete robit faktury v eurach.
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

Hlasim prvu uspesnu denominaciu v START verzii / znamy ma malo dokladov /, vedie si aj maly sklad. Sice mal tam trosku neporiadok v skladovych pohyboch, ale da sa zaskrtnut pri denominacii, aby nebral do uvahy, ze "skor predal ako kupil". Potom to uz slo takmer samo.

Peter
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Peter_2008 Pozri príspevok
Hlasim prvu uspesnu denominaciu v START verzii / znamy ma malo dokladov /, vedie si aj maly sklad. Sice mal tam trosku neporiadok v skladovych pohyboch, ale da sa zaskrtnut pri denominacii, aby nebral do uvahy, ze "skor predal ako kupil". Potom to uz slo takmer samo.

Peter
Peťo - gratulujem. No ja idem na to cez víkend, mám síce trošku viac väčšiu verziu ale hádam to zvládnem aspoň v dvoch firmách, v ktorých musím už aj vystavovať nové faktúry. Dúfam, že to pojde....
0 0
yansky yansky

yansky je offline (nepripojený) yansky

Peter_2008:
Ďakujem za odpoveď. Áno, v štart verzii vediem aj jednoduché účtovníctvo, mám ale málo dokladov a žiadny sklad, dúfam teda, že to pôjde rýchlo a bez problémov.
Naposledy upravil yansky : 09.01.09 at 06:40
0 0
yansky yansky

yansky je offline (nepripojený) yansky

Len doplním... denominácia (aj keď zatiaľ na druhom skúšobnom PC) prebehla úspešne.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Prosím Vás ako mám nastaviť predkontácie pre typ interného dokladu, ost. záväzky a ost. pohľadávky v karte denominácie? Neviem, čo do predkontácií nastaviť, celkom tomu zadaniu nerozumiem, aby som mohla denomináciu spustiť.

V príručke je napísané, že sa tam má nastaviť interný doklad pre fiktívnu úhradu zálohových faktúr, ja však žiadne otvorené zálohové faktúry k 31.12. neevidujem. Čo tam mám teda nastaviť?

Tiež dobre nerozumiem, tým predkontáciám pre ost. záväzky a pohľadávky - v príručke sa píše, že nadefinované predkontácie sa použijú na prevádzané doklady, ktoré mali pôvodne rozúčtované položky - čo sa tým myslí??? Akú predkontáciu tam mám nastaviť?
Naposledy upravil martinapb : 10.01.09 at 21:06
0 0
Peter_2008 Peter_2008

Peter_2008 je offline (nepripojený) Peter_2008

martinapb:
Mate jednoduche alebo podvojne uctovnictvo ? Interny doklad sa vytvori napr. so skratkou INT a ciselnou radou, aku ponukne program, taky isty, teda s rovnakou skratkou sa musi vytvorit aj v starych rokoch, tam bude ciselna rada tiez po kliknuti priradena automaticky z aktualneho roku. Co sa tyka predkontacie, tak ja som dal pri jednoduchom ucte prijmy a vydavky nepodliehajuce dani z prijmov a pri podvojnom ucte tam tusim treba zadat ucet 395 v oboch pripadoch.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Cez problem navolenia predkontacii som sa konecne preluskla, aj ked podla mna je to tam uplne zbytocna a zavadzajuca kolonka, ktora to len komplikuje.

Podstata je asi v tom zadat tam hocijaku somarinu, len aby ta predkontacia bola vo vsetkych rokoch ulozena s rovnakou skratkou a tiez tam musi byt navoleny pre interny doklad aj ciselny rad, ktory sa automaticky ponuka podla roku. Ja som tam navolila konkretne tieto predkontacie - pre interny doklad zalohove faktury - 314/314, pre ostat. zav. 395/325 a pre ostat. pohl. 315/395

Na internetovej podpore Money mi poradili to iste:
"Dobrý deň, zaúčtovanie týchto typov môžete nastaviť na účty 395 - vnútorné zaúčtovanie. Kedže neposkytujeme účtovné poradenstvo, nie je táto rada odborná, je to iba odporúčanie. Podstatné je rovnakaá skratka pre každy rok napr. pre interný doklad INTE, pre záväzky ZE, pre pohľadávky PE. Tieto skratky by sa mali nastaviť v každom roku. Potrebné je nastaviť v záložke podrobnosti číselný rad pre daný rok, pri internom doklade."

Takze vsetci, ktori mate podobny problem urobte to takto. Uspesne denominovanie
Naposledy upravil martinapb : 12.01.09 at 15:28
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať