Daniel22
05.01.09,20:25
zdravim vsetkych, chcela by som sa opytat pri zalozeni predajne jedna sa o obchod s vinom ked chcem platit faktury od dodavatelov v hotovosti na (zaciatku vyzaduju ) vystavim si vydavkovy pokl. doklad a musim to previest cez registr. pokladnu? napr. mam zaplatit cca 200euro v hotovosti akym sposobom staci cez doklad vpd? dakujem ...som totalny zaciatocnik v podnikani tak chcem mat vo vsetkom jasno diky
Martin Mocko
05.01.09,19:28
zdravim vsetkych, chcela by som sa opytat pri zalozeni predajne jedna sa o obchod s vinom ked chcem platit faktury od dodavatelov v hotovosti na (zaciatku vyzaduju ) vystavim si vydavkovy pokl. doklad a musim to previest cez registr. pokladnu? napr. mam zaplatit cca 200euro v hotovosti akym sposobom staci cez doklad vpd? dakujem ...som totalny zaciatocnik v podnikani tak chcem mat vo vsetkom jasno diky

Registračná pokladnica slúži na evidenciu príjmov..nie výdajov. Takže ak tvoj dodávateľ vyžaduje platbu v hotovosti - tak ty vystavíš VPD - tvoj dodávateľ zase PPD dňom úhrady a doklady prejdú cez "účtovnú" pokladnicu.
JDM
26.01.09,09:19
Prosím, aký je názov zákona o používaní ERP? Potrebovala by som si overiť, či musím používať ERP....ďakujem
JDM
28.01.09,06:01
...posúvam....
Aljok
28.01.09,06:11
Klikni na tento príspevok:
http://www.porada.sk/928987-post168.html
Máš tam číslo zákona aj prílohu.