rivall
07.01.09,15:21
Dobry den,

ako som pisal v jednom prispevku, od 2.1.2009 som sa stal zivnostnikom. Na ziv. urade som vyplnil papiere (11 predmetov zivnosti), zaplatil a teta mi povedala ze to je vasetko, ze uz nikam nemusim ist (myslim poistovnu, danovy urad).

Chcem sa spytat, ci je tomu naozaj tak, kolko asi trva pridelenie ICO, DIC a ako potom (na aky ucet platit zdravotne odvody). Aka je to presne suma a kedy musim 1x zaplatit (na ktory datum nastavit t. prikaz...)? Islo to hore, tak neviem presne.

dakujem za odpovede!

igor
Zoltán Kovács
07.01.09,14:25
Dobry den,

ako som pisal v jednom prispevku, od 2.1.2009 som sa stal zivnostnikom. Na ziv. urade som vyplnil papiere (11 predmetov zivnosti), zaplatil a teta mi povedala ze to je vasetko, ze uz nikam nemusim ist (myslim poistovnu, danovy urad).

Chcem sa spytat, ci je tomu naozaj tak, kolko asi trva pridelenie ICO, DIC a ako potom (na aky ucet platit zdravotne odvody). Aka je to presne suma a kedy musim 1x zaplatit (na ktory datum nastavit t. prikaz...)? Islo to hore, tak neviem presne.

dakujem za odpovede!

igor

Ak si pri vybavovaní živnosti vyznačil možnosť, aby zdravotku a DÚ vybavil živn.úrad tak nemusíš nikam chodiť.

Preddavok na verejné zdravotné poistenie je splatné spätne, vždy do 08. dňa nasledujúceho mesiaca. Teda za január budeš platiť do 08.02.

Od 01.01.2009 sa menil minimálny vymeriavací základ na 295,40 295,50 € (8.900 Sk), tým aj minimálny odvod do ZP. A to je 41,37 €.
Infarkt
07.01.09,14:31
Zoltán Kovács
07.01.09,14:33
SMITH - vymeriavací základ je 295,50 €...

Viď link :
http://www.etrend.sk/podnikanie/uctovnictvo-dane-odvody/minimalna-mzda-definitivne-8-900-sk-/146569.html

Ďakujem za upozornenie, opravil som.
rivall
07.01.09,14:45
dakujem za odpoved.

chcem sa este spytat, kolo trva pridelenie ico a dic?
Zoltán Kovács
07.01.09,14:47
dakujem za odpoved.

chcem sa este spytat, kolo trva pridelenie ico a dic?

ICO ti pridelí živn.úrad do týždňa. DIČ odporúčam osobne navštíviť DÚ, inak im to trvá dlho (30 dni zo zákona).
alexxandra
08.01.09,07:27
Neviem ako teraz,mozno sa to uz zlepsilo,ale mam osobnu skusenost ja aj moji klienti, ze hoci bolo v ziadosti vyznacene,aby zivnostensky urad vybavil danovy urad, nestalo sa tak a klient dostal predvolanie z registra, aby sa dostavil k registracii ... takze ja odporucam svojim novym klientom navstevu danoveho uradu vybavit aj tak osobne, pre istotu. Pytala som sa aj pani na registri, ci im to nevadi,a ona povedala ze to je v poriadku.
Leila2006
08.01.09,08:23
Neviem ako teraz,mozno sa to uz zlepsilo,ale mam osobnu skusenost ja aj moji klienti, ze hoci bolo v ziadosti vyznacene,aby zivnostensky urad vybavil danovy urad, nestalo sa tak a klient dostal predvolanie z registra, aby sa dostavil k registracii ... takze ja odporucam svojim novym klientom navstevu danoveho uradu vybavit aj tak osobne, pre istotu. Pytala som sa aj pani na registri, ci im to nevadi,a ona povedala ze to je v poriadku.

Tiež by som sa na to nespoliehala, pri prvej registrácii treba ísť na daňový úrad rozhodne osobne, a radšej tlačivko pekne pozorne vyplniť, aby sa na dačo nezabudlo, napr. číslo účtu, lebo za nesplnenenie oznamovačky je pokuta istá.