Zavrieť

Porady

zivnost po novom - vsetko o tom

Dobry den,

ako som pisal v jednom prispevku, od 2.1.2009 som sa stal zivnostnikom. Na ziv. urade som vyplnil papiere (11 predmetov zivnosti), zaplatil a teta mi povedala ze to je vasetko, ze uz nikam nemusim ist (myslim poistovnu, danovy urad).

Chcem sa spytat, ci je tomu naozaj tak, kolko asi trva pridelenie ICO, DIC a ako potom (na aky ucet platit zdravotne odvody). Aka je to presne suma a kedy musim 1x zaplatit (na ktory datum nastavit t. prikaz...)? Islo to hore, tak neviem presne.

dakujem za odpovede!

igor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rivall Pozri príspevok
    Dobry den,

    ako som pisal v jednom prispevku, od 2.1.2009 som sa stal zivnostnikom. Na ziv. urade som vyplnil papiere (11 predmetov zivnosti), zaplatil a teta mi povedala ze to je vasetko, ze uz nikam nemusim ist (myslim poistovnu, danovy urad).

    Chcem sa spytat, ci je tomu naozaj tak, kolko asi trva pridelenie ICO, DIC a ako potom (na aky ucet platit zdravotne odvody). Aka je to presne suma a kedy musim 1x zaplatit (na ktory datum nastavit t. prikaz...)? Islo to hore, tak neviem presne.

    dakujem za odpovede!

    igor
    Ak si pri vybavovaní živnosti vyznačil možnosť, aby zdravotku a DÚ vybavil živn.úrad tak nemusíš nikam chodiť.

    Preddavok na verejné zdravotné poistenie je splatné spätne, vždy do 08. dňa nasledujúceho mesiaca. Teda za január budeš platiť do 08.02.

    Od 01.01.2009 sa menil minimálny vymeriavací základ na 295,40 295,50 € (8.900 Sk), tým aj minimálny odvod do ZP. A to je 41,37 €.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.01.09 at 14:44 Dôvod: Oprava vym.základu

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Infarkt Pozri príspevok
    SMITH - vymeriavací základ je 295,50 €...

    Viď link :
    http://www.etrend.sk/podnikanie/ucto...k-/146569.html
    Ďakujem za upozornenie, opravil som.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rivall Pozri príspevok
    dakujem za odpoved.

    chcem sa este spytat, kolo trva pridelenie ico a dic?
    ICO ti pridelí živn.úrad do týždňa. DIČ odporúčam osobne navštíviť DÚ, inak im to trvá dlho (30 dni zo zákona).
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.01.09 at 14:57

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Neviem ako teraz,mozno sa to uz zlepsilo,ale mam osobnu skusenost ja aj moji klienti, ze hoci bolo v ziadosti vyznacene,aby zivnostensky urad vybavil danovy urad, nestalo sa tak a klient dostal predvolanie z registra, aby sa dostavil k registracii ... takze ja odporucam svojim novym klientom navstevu danoveho uradu vybavit aj tak osobne, pre istotu. Pytala som sa aj pani na registri, ci im to nevadi,a ona povedala ze to je v poriadku.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    alexxandra Pozri príspevok
    Neviem ako teraz,mozno sa to uz zlepsilo,ale mam osobnu skusenost ja aj moji klienti, ze hoci bolo v ziadosti vyznacene,aby zivnostensky urad vybavil danovy urad, nestalo sa tak a klient dostal predvolanie z registra, aby sa dostavil k registracii ... takze ja odporucam svojim novym klientom navstevu danoveho uradu vybavit aj tak osobne, pre istotu. Pytala som sa aj pani na registri, ci im to nevadi,a ona povedala ze to je v poriadku.
    Tiež by som sa na to nespoliehala, pri prvej registrácii treba ísť na daňový úrad rozhodne osobne, a radšej tlačivko pekne pozorne vyplniť, aby sa na dačo nezabudlo, napr. číslo účtu, lebo za nesplnenenie oznamovačky je pokuta istá.

    zivnost po novom - vsetko o tom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.