otázka
13.01.09,04:59
Ahojte, vie mi niekto poradiť, prečo mi do DP nenačitava údaje z číselníka áut? Konkrétne ide o III.oddiel, r.05 a 06 (celková hmotnosť v tonách a počet náprav) a manuálne sa to nedá vpísať. Ďakujem.


Zuzana
Manual
13.01.09,04:41
Ahojte, vie mi niekto poradiť, prečo mi do DP nenačitava údaje z číselníka áut? Konkrétne ide o III.oddiel, r.05 a 06 (celková hmotnosť v tonách a počet náprav) a manuálne sa to nedá vpísať. Ďakujem.


Zuzana
Zuzka načítava, choď do číselníka - autá a tam klikni na UDAJE PRE DP a zakliknu štvorček Zaradiť do daňového priznania a daj OK.
A tá hmotnosť sa dá napísať aj ručne, pokiaľ máš v r.01 kategoriu vozidla N1. Ak tam máš M, tak sa ti sprístupná objem valcov. Pohraj sa s tým
Pekný deň...:)
otázka
13.01.09,05:11
Janko, ide o kategóriu M1, v číselníku mám aj odfajknuté zaradiť do DP k MV, ale tie údaje mi tam neprenesie. Pri zmene kategórie mi tam ide manuálne :--- vpisovanie. Mám to vytlačiť a tie údaje dopísať? Už neviem ako na to. Skús prosím Ťa, či Ti to prenáša ak zadáš kat. M1. Ďakujem.

Zuzana
Manual
13.01.09,05:19
Janko, ide o kategóriu M1, v číselníku mám aj odfajknuté zaradiť do DP k MV, ale tie údaje mi tam neprenesie. Pri zmene kategórie mi tam ide manuálne :--- vpisovanie. Mám to vytlačiť a tie údaje dopísať? Už neviem ako na to. Skús prosím Ťa, či Ti to prenáša ak zadáš kat. M1. Ďakujem.

Zuzana
Ak máš všetko vyplnené, tak ako som písal a ideš do tlač DP z MV klik na otvor DP, potom v ľavo hore Funkcie-Načítaj údaje z účtovníctva-vozidlá a budeš tam mať všetko :)
otázka
13.01.09,05:44
Toto všetko mám za sebou, maturujem nad tým už chvíľkami 4 dni, ale pri tej M1 mi to nejde.
otázka
13.01.09,05:48
Už som asi zmaturovala. Keď zmením kategóriu vozidla na N, tie chýbajúce riadky mi načíta (05,06), pre istotu mi chýba r.04 (zdvihový objem motora).:rolleyes:
Manual
13.01.09,05:51
Toto všetko mám za sebou, maturujem nad tým už chvíľkami 4 dni, ale pri tej M1 mi to nejde.Máš to vyplnené takto ?
otázka
13.01.09,06:13
Presne tak isto. Niekedy mi ALFA zahlási nejaký error a samovoľne sa zatvorí. Nemôže to s tým súvisieť? Mám si znovu stiahnuť (preinštalovať) posledný upgrade,čo myslíš?
ErikaDP
13.01.09,06:20
Podľa poučenia k D.priznaniu sa u aut M vyplna len objem valcov,
hmotnost je pre oson´bne auta nepodstatna, preto sa v priznani neuvadza. A naopak u vozidiel N sa nevyplna hmotnost, lebo pre dan nie je podstatna. Pozri poučenie k vyplneniu, čo sa uvadza do jednotlivych roadkov.
otázka
13.01.09,06:37
A taký problém sa to zdal byť...:eek: Samozrejme soft je OK a znovu to osvedčené - študovať, študovať, študovať. Riadok 05 a 06 sa týka úžitkových vozidiel a mňa zmiatli editovateľné rámčeky v DP, no soft nepustil. Ešte raz vďaka obom za ochotu aj čas.
Johanka
13.01.09,06:42
Podľa poučenia k D.priznaniu sa u aut M vyplna len objem valcov,
hmotnost je pre oson´bne auta nepodstatna, preto sa v priznani neuvadza. A naopak u vozidiel N sa nevyplna hmotnost, lebo pre dan nie je podstatna. Pozri poučenie k vyplneniu, čo sa uvadza do jednotlivych roadkov.
iba malá oprava - pri N sa nevypĺňa zdvihový objem motora ;), vypĺňa sa hmotnosť.
Antea
23.01.09,10:26
Ahojte, neviete náhodou prečo nemôžem vytlačiť v DP MV z Alfy tretiu stranu, ktorá má viacej vozidiel ako 2 ? Stále mi tlačí len prvé dve vozidlá, už s tým maturujem hodinu. Ďakujem.