Zavrieť

Porady

ALFA a DP k dani z MV

Ahojte, vie mi niekto poradiť, prečo mi do DP nenačitava údaje z číselníka áut? Konkrétne ide o III.oddiel, r.05 a 06 (celková hmotnosť v tonách a počet náprav) a manuálne sa to nedá vpísať. Ďakujem.


Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka Pozri príspevok
    Ahojte, vie mi niekto poradiť, prečo mi do DP nenačitava údaje z číselníka áut? Konkrétne ide o III.oddiel, r.05 a 06 (celková hmotnosť v tonách a počet náprav) a manuálne sa to nedá vpísať. Ďakujem.


    Zuzana
    Zuzka načítava, choď do číselníka - autá a tam klikni na UDAJE PRE DP a zakliknu štvorček Zaradiť do daňového priznania a daj OK.
    A tá hmotnosť sa dá napísať aj ručne, pokiaľ máš v r.01 kategoriu vozidla N1. Ak tam máš M, tak sa ti sprístupná objem valcov. Pohraj sa s tým
    Pekný deň...

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Janko, ide o kategóriu M1, v číselníku mám aj odfajknuté zaradiť do DP k MV, ale tie údaje mi tam neprenesie. Pri zmene kategórie mi tam ide manuálne vpisovanie. Mám to vytlačiť a tie údaje dopísať? Už neviem ako na to. Skús prosím Ťa, či Ti to prenáša ak zadáš kat. M1. Ďakujem.

    Zuzana

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka Pozri príspevok
    Janko, ide o kategóriu M1, v číselníku mám aj odfajknuté zaradiť do DP k MV, ale tie údaje mi tam neprenesie. Pri zmene kategórie mi tam ide manuálne vpisovanie. Mám to vytlačiť a tie údaje dopísať? Už neviem ako na to. Skús prosím Ťa, či Ti to prenáša ak zadáš kat. M1. Ďakujem.

    Zuzana
    Ak máš všetko vyplnené, tak ako som písal a ideš do tlač DP z MV klik na otvor DP, potom v ľavo hore Funkcie-Načítaj údaje z účtovníctva-vozidlá a budeš tam mať všetko

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Toto všetko mám za sebou, maturujem nad tým už chvíľkami 4 dni, ale pri tej M1 mi to nejde.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Už som asi zmaturovala. Keď zmením kategóriu vozidla na N, tie chýbajúce riadky mi načíta (05,06), pre istotu mi chýba r.04 (zdvihový objem motora).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    otázka Pozri príspevok
    Toto všetko mám za sebou, maturujem nad tým už chvíľkami 4 dni, ale pri tej M1 mi to nejde.
    Máš to vyplnené takto ?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Presne tak isto. Niekedy mi ALFA zahlási nejaký error a samovoľne sa zatvorí. Nemôže to s tým súvisieť? Mám si znovu stiahnuť (preinštalovať) posledný upgrade,čo myslíš?

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Podľa poučenia k D.priznaniu sa u aut M vyplna len objem valcov,
    hmotnost je pre oson´bne auta nepodstatna, preto sa v priznani neuvadza. A naopak u vozidiel N sa nevyplna hmotnost, lebo pre dan nie je podstatna. Pozri poučenie k vyplneniu, čo sa uvadza do jednotlivych roadkov.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    A taký problém sa to zdal byť... Samozrejme soft je OK a znovu to osvedčené - študovať, študovať, študovať. Riadok 05 a 06 sa týka úžitkových vozidiel a mňa zmiatli editovateľné rámčeky v DP, no soft nepustil. Ešte raz vďaka obom za ochotu aj čas.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ErikaDP Pozri príspevok
    Podľa poučenia k D.priznaniu sa u aut M vyplna len objem valcov,
    hmotnost je pre oson´bne auta nepodstatna, preto sa v priznani neuvadza. A naopak u vozidiel N sa nevyplna hmotnost, lebo pre dan nie je podstatna. Pozri poučenie k vyplneniu, čo sa uvadza do jednotlivych roadkov.
    iba malá oprava - pri N sa nevypĺňa zdvihový objem motora , vypĺňa sa hmotnosť.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Ahojte, neviete náhodou prečo nemôžem vytlačiť v DP MV z Alfy tretiu stranu, ktorá má viacej vozidiel ako 2 ? Stále mi tlačí len prvé dve vozidlá, už s tým maturujem hodinu. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.