BRK
14.01.09,12:48
Dobrý deň, dnes som sa dostala k informácii o ochrane vkladov v bankách. Obchodné spoločnosti, ktoré majú účty v bankách, majú v zmysle zákona o ochrane vkladov doručiť banke, v ktorej majú uložený vklad, jednoznačné písomné rozhodnutie, či spoločnosť musí, alebo nemusí mať účtovnú závierku overenú auditorom, a to vždy do 15 dní po skončení účtovného obdobia, za ktoré táto spoločnosť zostavuje účtovnú závierku. V oznámení musí byť uvedený aj deň skončenia príslušného účtovného obdobia. V opačnom prípade nie je vklad v banke chránený až do prvého dňa kalendárneho štvrťroka nasledujúceho po dni doručenia oznámenia. V prípade doručenia oznámenia až po dni, keď sa vklady v banke stali nedostupné, sa za vklady tejto obchodnej spoločnosti neposkytuje náhrada.
Stretli ste sa prosím Vás s týmto?
Katarína
JankaO
14.01.09,12:01
Melnick
14.01.09,12:07
http://www.sbaonline.sk/sk/projekty/financne-vzdelavanie/slovnik-bankovych-pojmov/fff/fond-ochrany-vkladov.html

Ktoré vklady sú chránené?
Podľa zákona sú chránené neanonymné vklady (vedené na meno, alebo názov spoločnosti) do neobmedzenej výšky:

fyzických osôb
nadácií a neziskových organizácií
spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov
právnických osôb (okrem finančných organizácií), ktoré nemusia mať účtovnú uzávierku overenú audítorom a túto informáciu doručili svojej banke v zákonne stanovenom termíne (najneskôr 15 dní po skončení účtovného obdobia).A práve preto musia mať prehľad, ktoré spoločnosti majú povinnosť auditu.
BRK
14.01.09,12:40
Ďakujem Vám za informácie, vidím, že som "aktuálna", už dávno to platí.
Katarína
bea
20.01.09,08:04
Platí, ale netreba na to zabudnúť :-)
ANNAP
20.01.09,09:40
ja som na to zabudla, pošlem to teraz tak to znamená, že prvý štvrťrok roku 2009 nebude mať naša sro chránený vklad?
týka sa to všetkých bežných účtov spoločností?