Zavrieť

Porady

Zákon o ochrane vkladov

accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Neviem, či ste postrehli informáciu o tom, že k 1.1.2005 vstupuje do účinnosti novela zákona o ochrane vkladov, v zmysle ktorej budú mať obchodné spoločnosti s výnimkou akciových spoločností chránené vklady iba v tom prípade, ak písomne oznámia banke, že nemusia mať účtovnú závierku overenú audítorom do 15 dní po uplynutí účtovného obdobia, t.j. zajtra.
Vzor oznámenia má napr. Tatra banka na svojej internetovej stránke.
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Postrehli-niektoré banky ktorým záleží na klientoch to oznamovali osobne.Tie ostatné to dajú na internet.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ja si to idem mrknuť na nete TABA .........

Ahoj bepo :O)
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Dostala som to oznamene vo vcerajsej poste od TB. Myslela som, ze podnikatelske ucty chranene statom nie su. Myslim, ze kedysi to tak bolo. Takze z toho mi vychadza, ze o to treba pisomne poziadat.
Naposledy upravil Evanka : 14.01.05 at 07:18
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

bepo
Postrehli-niektoré banky ktorým záleží na klientoch to oznamovali osobne.Tie ostatné to dajú na internet.
Ktorá že konkrétne? Ja mám klientov v ČSOB, Tatrabanke, Uni banke, Ľudovej banke a vo výpise alebo pri osobnom podaní príkazu k úhrade som sa s tým nestretla ani v jednej okrem Tatra banky. Aspoň klienti sa tvária, že o ničom nevedia, aby som náhodou niektorej banke neukrivdila.
Mňa na to upozornil až oznam priložený k výpisu z Tatra banky.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Aj mne to prišlo spolu s výpismi z TB. Na internete som si našla a vytlačila "Oznámenie podľa zákona a ochrane vkladov", vypísala som ho a chystám sa ho doručiť do banky.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Mna osobne informovali v Uni,v TB som si to všimol len zato že používam internetbanking.Ja som zase nedostal oznam z TB.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Super, dakujem accad... dnes to ešte stíham :-)
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Mne sa to nedarí vytlačiť. Stále tam mám krížik. Ale nie som počítačový expert a preto prosím, ako to vytlačiť? Ale polopatisticky. Dík
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
mňa včera na dialogu (TB) informovali že je čas do konca mesiaca!? Tlačivo majú na www.tatrabanka.sk dolu je také okienko (podlhovastý pás) že "novinky" -tam je to schované
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Beba
Mne sa to nedarí vytlačiť. Stále tam mám krížik. Ale nie som počítačový expert a preto prosím, ako to vytlačiť? Ale polopatisticky. Dík
Beba, čo a odkiaľ chceš tlačiť? Nie je tlačiť ako tlačiť :p
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Beba, ak chceš konkrétne TB, skús :
http://www.tatrabanka.sk/web/images/.../SJ_vklady.pdf
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

V prilohe je oznamenie pre TB.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

luebchenko
mňa včera na dialogu (TB) informovali že je čas do konca mesiaca!? Tlačivo majú na www.tatrabanka.sk dolu je také okienko (podlhovastý pás) že "novinky" -tam je to schované
Ľuby, ale v novele sa píše do 15.dňa po ukončení účtovného obdobia. Niekde som čítala v dennej tlači tento týždeň, že po tomto termíne, ak to obchodná spoločnosť aj pošle, sa znížuje ochrana vkladu o nejaké percento. Túto informáciu mám iba z tlače, čiže neovernú.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
accad
Ľuby, ale v novele sa píše do 15.dňa po ukončení účtovného obdobia. Niekde som čítala v dennej tlači tento týždeň, že po tomto termíne, ak to obchodná spoločnosť aj pošle, sa znížuje ochrana vkladu o nejaké percento. Túto informáciu mám iba z tlače, čiže neovernú.
Veď ja dnes s tým idem, istota je guľomet
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Na chvíľu som musela odísť. Mám to. Ďakujem všetkým.Nech sa Vám darí.Pekný deň a krásny víkend-HURÁ!!!
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

Prajem všetkým krásny deň.

Nemáte niekto skúsenosť ako je to vo VÚB.

Teraz som tam volala a bolo mi povedané, že vklady sú chránené len tých spoločností, ktoré musia mať zo zákona účtovnú závierku overenú audítorom a tie spoločnosti, ktoré nemajú povinný audit, tak vklady chránené mať nebudú !!!

Ja už tomu vôbec nerozumiem ... :-(

Ostatné banky majú tie oznámenia napísané presne naopak.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Monika, podľa mňa sa tá pracovníčka VÚB musela pomýliť, určite to je presne naopak, teda chránené sú spoločnosti bez povinnosti auditu.

www.tatrabanka.sk/web/images/download/info_vklad_010105.pdf

http://www.vub.sk/show.asp?Document=1086
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Mám skusenosť len z TB . Práve som sa odtiaľ vrátila. Papier odomňa zobrali, opečiatkovali a koniec.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

volala som na dialog do TB ale tam mi nevedeli ani poradiť či mám ako s.r.o. neauditovaná podať to oznámenie alebo nie, alebo to majú povinnosť všetky s.r.o. bez rozdielu???
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Povinnosť to nie je,výsledok nepodania-vklady nebudú zahrnuté do FOV a z toho vyplyvajúcim dôsledkom pri krachu banky.Takže ak nemáte povinnosť auditovanej závierky ste chránení FOV.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať