Mišel
16.01.09,20:37
Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem
ondrejvla
16.01.09,19:42
Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem

Cez interný doklad si zaúčtuješ MD 501/A/D 261/A suma bez DPH,
DPH MD 343/A/D 261/A DPH
na bankovom výpise MD 261/A/ D 221/A
v JÚ : výdaj nepeňažný + DPH voči priebežným položkám s analytikou,
na BÚ výdaj peňažný a priebežné položky s analytikou.
Ninna
16.01.09,19:46
Dobrý večer. Vie mi niekto poradiť ako zaučtovať platbu platobnou kartou za benzín?Ďakujem
Tu je to vyriešené:
http://www.porada.sk/772923-post9.html
Mišel
16.01.09,20:05
Ďakujem za odpoveď, ale nerozumiem jednej veci. Robím v Alfe, zaslali presný postum ako to učtovať. Cez Interné doklady dať do nákladov a rozpis DPH a peniaze cez priebežné položky. Ak si skontrolujem Penažný doklad: Príjem v hot+príjem na Bu-Výd na prieb. položky tak sa mi nerovná so stranou Príjem zdanitelný+príjem nezdaniteľný. Robí mi tam rozdiel presne nákup cez plat.kartu. Alebo sa mi to nemusí rovnať?
ekopo
16.01.09,20:10
ondrejvla
16.01.09,20:10
Ďakujem za odpoveď, ale nerozumiem jednej veci. Robím v Alfe, zaslali presný postum ako to učtovať. Cez Interné doklady dať do nákladov a rozpis DPH a peniaze cez priebežné položky. Ak si skontrolujem Penažný doklad: Príjem v hot+príjem na Bu-Výd na prieb. položky tak sa mi nerovná so stranou Príjem zdanitelný+príjem nezdaniteľný. Robí mi tam rozdiel presne nákup cez plat.kartu. Alebo sa mi to nemusí rovnať?

Ale tam nemáš príjem v hotovosti, je to VOZD a výdaj z BÚ, ani sa ti nemôže rovnať ako príjem zdaniteľný, keď je to zdaniteľný výdaj.
ešte raz : JÚ do výdajov si to dáš ako NEPEŇAŽNÝ VÝDAJ voči priebežným položkám, na BÚ si to daj ako peňažný výdaj priebežných položiek.
lenkam68
03.02.09,10:45
Tiež by som potrebovala poradiť (hlavne od účtovníčkov účtujúcich v ALFE), lebo mám ten istý problém ako Mišel. Keď postupujem presne dľa usmernení z Krosu - platba PK, tak mi nesedí kontrola DzP, ktorú odporúčajú v príručke urobiť pred vyplnením daň. priznania a to: príjem pokl.+príjem banka-priebežná položka=POZD+PNZD a nesedí mi to presne o sumy, ktoré som účtovala ako platba kartou. O tú istú sumu mi potom nesedia ani výdavky.

Prosím, vie mi (nám) to niekto objasniť? Vopred ďakujem:mee:
lenkam68
05.02.09,10:37
Neviem či je to ešte aktuálne (pre Mišel), ale na otázku, prečo nám nesedí kontrola PD, z Krosu odpovedali nasledovne:
Postup úhrady platobnou kartou, ktorý máme vytvorený pre užívateľov programu alfa, je zaúčtovanie dokladov do peň.denníka cez Interné doklady ako Nepeňažná operácia - to znamená, že neovplyvní stav pokladnice ani bank.účtu. Z tohoto dôvodu pri vykonávaní uvedenej kontroly sumy nebudú sedieť. Keďže viete, že vzniknuté rozdiely vznikajú z dôvodu zaúčtovania dokladov, ktoré ste uhrádzali plat.kartou cez interný doklad,dopočítajte si platby ručne.
S pozdravom