cece36
01.08.08,01:46
jj, tiez si myslim, ze sa nato vykaslem. len by to z mojej strany chcelo nazory viacerych ludi. uvidim co mi povie kozna. mam z toho zmiesane pocity. nechcel by som tu licbu podstupit, aj ked mi hovorila, ze ma momentalne kvantum spokojnych pacientov. neviem v akom su sice vekovom rozpolozeni. kebyze uz nejake deti mam, tak by mi to bolo uplne jedno a tu liecbu by som 100% podstupil. teraz neviem, ale skorej nie.

Co sa tyka belosalicu a podobnych masti, bol som s nimi aj ja spokojny, ale len urcitu dobu. nanajvys neviem ci ste poculi o doktorovi Rybovi z piestan, ktory lieci pomocou rybyciek, ktore okusuju suchu kozu a do vody vypustaju nejaku liecivu latku. rozmyslam skorej nad tym, aj ked je to strasne drahe. na mesiac to vyjde asi 30000Sk. mam spoluziaka, ktory prave tuto liecbu dokoncil a je nad mieru spokojny. urcite lepsie, ako zrat nejake hormonalne tabletky. uvidim, budem vas informovat ako som sa rozhodol a ci to pomahalo. mimochodom z belosalicu a inych podobnych masti vraj vypadavaju zuby, tak pozor nato. pre tych co maju umely chrup sa to samozrejme netyka :D

;) cece
smoulinkacep
02.08.08,17:49
tak ja som tu nova a po precitani som zistila ,ze nespominate supku z banana.nepomaha to do stratena ale ucinok je vidno uz po cca hodine-aspon umna.skusila som pripravok do kupela od huby a neodporucam zaplatila som 2 000sk a ako keby som ich zahodila do kosa ako aj pripravok....
smoulinkacep
02.08.08,18:04
takze mne asi najviac pomaha od kozneho lekara mast dermatop.sice vela masticiek na mne neviskusal
.blizky mi poradili supku z banana pomaha to ale nic extra visledok za cca hodinku.brala som tabletky ktore som vysadila pretoze tam bolo riziko ze ak otehotniem tak je velka pravdepodobnost ze moje dieta bude postihnute:mee:.mam 20r a teraz musim 2roky cakat a davat si pozor.......skusila som pripravok od huby a neodporucam......
satet
04.08.08,15:30
Zdravim, poznam produkty na uspesne liecenie psoriazy. Je to dlhodobejsia zalezitost. Jeden rok sa lieci 1 mesiac, ak niekto to ma viac rokov, krat mesiace...V pripade zaujmu sa ozvi.
mirečko
05.08.08,04:56
Tak sa mi ozvi. aj by so najradšej milenku poslal k vode
mato74
06.08.08,13:38
MOZEM PORADIT,ze mne vzdy pomoze aspon 10 DNI V KUPELOCH SMRDAKY.
dost rychlo ucinkuje nehorm.mast,pouzivana v nemocniciach,kozna ti to predpise-pix.pasta a nejake slniecko.drzim ti palce.
martin
Genka
11.08.08,05:15
Ďakujem pekne za tip. Ja som ešte konkrétne túto mastičku
nevyskúšala, mala som Belosalic, Elosalic, Elocom...
To sú myslím všetko silné hormonálne, ale momentálne som
to tiež vysadila. Snažím sa využívať slnko, a len maste na premastenie. Mne celkom robí dobre z Avonu zvláčň.emulzia
s olivovým olejom. Čisto len na premastenie.
Tak zatiaľ veľa zdaru.
Genka
11.08.08,05:16
Ahojko.
To jako myslíš, že ja keď "trpím" 16 rokov, tak to sa budem koľko
liečiť? A je to na báze hormonálnej, prírodnej ?
Díky
Genka
11.08.08,05:17
Ozývam sa. Máš nejaké super skúsenosti s tou mojou
nepozvanou kamoškou? Sem s nimi. Vymeníme skúsenosti, možno
sa pripoja ďalší.
Genka
11.08.08,05:20
Ahoj. A dá sa vybaviť kúpeľný pobyt aj na 10-14 dní v Smrdákoch?
Moja kožná nemá problém mi vypísať poukaz, len mi
tvrdí, že min.28 dní inak to vraj nemá význam.
A ja by som veľmi chcela ísť na 2týždne /len/, viac nemôžem
kôli rodine, robote. Nej. intenzívny liečebný pobyt, 5 procedúr
namiesto 3 denne, taká je moja predstava. BOla som pred 6 rokmi
a celkom mi to pomohlo. - na chvíľu.
Genka
11.08.08,05:32
Ahoj Veronika.

Prosím ťa môžeš u tej kamošky zistiť cez akú cestovku
tam išla a za akých podmienok? Díky
Ja by som sa tiež chcela na to odhodlať, tak zisťujem si
veci okolo toho.
Genka
11.08.08,05:51
Ahoj Veronika.

Prosím ťa môžeš u tej kamošky zistiť cez akú cestovku
tam išla a za akých podmienok? Díky
Ja by som sa tiež chcela na to odhodlať, tak zisťujem si
veci okolo toho.
orlica
12.08.08,08:19
Genka, skus bud cez www.kupeleslovenska.sk a tukni na Smrdaky alebo priamo v kupeloch Smrdaky www.kupelesmrdaky.sk , recepcia je v casti Central, a najlepsie ubytovanie je hotel Morava, ale tam nie su procedury a aj Vietoris je fajn, tam je aj jedalen
a blizko Centralu, kde je cast procedur. Tak drzim palce:-)
mirečko
12.08.08,09:27
Aj sa priklaňam ku kupelom Smrdáky. Pobyt 28 dní- zo zaciatku sa zda dlho ale potom je to fajn. Chodím pravídelne štyri roky po sebe a je to súper. Tohto roku som už bol tiež a potom ešte 10 dní pri mori. Najlepšie je si oddýchnuť od starosti, stresu a naučiť sa s tým žiť. Teraz ak som po práci každu slnečnú chvíľu využívam v plavkach. Na kúpele máme všetci nárok, všetko preplacajú, okrem poplatku pre obec ( cc 40 Sk na deň).
ludmila12
12.08.08,11:44
ja som v minulosti už dva krát vyskúšala účinky tohto lieku a musím povedaŤ,že zatiaľ zvládam psoriázu väčšinou bez mastičiek.Zhoršuje sa mi akurát na jar a na jeseň aj to len vďaka mojej neporiadnosti,že si nepremasťujem pokožku po kúpeli. Je to starý recept bylinkára ktorý už nežije a dostala som ho od známeho ktorého sestre to odporučil keď mala 2 roky ,teraz má už cez 20 a stále má od psoriázy pokoj,/dúfam/ pretože už 2 roky som sa s ním neskontaktovala.
mirečko
13.08.08,05:19
ďakujeme za bylinkovy čaj. Do zimy budeme zbierať bylinky a potom čajovať. Poškodiť nemôže, iba pomôže. Aj v knihe "Zdravie z božej lekárne" je recept na čaj pomahájúci pri lupienke. Celkovo ja dosť používam bylinkove čaje, ktoré si sami nazbierame ( žihľava,prhľava, ĺubovník, mat.duška, lipa,nechtík,prvosienka, repík,skorocel, ). Takže hor sa na bylnky
Genka
13.08.08,06:01
Strašne moc ďakujem za recept, začínam zbierať bylinky.
A ešte jedna moja skúsenosť.
Psorku - kamošku mám asi od 18 rokov, najprv sa prejavovala
malými ložiskami, teraz sú niektoré väčšie a v horšom stave,
a niektoré zanedbateľné. Ale chcem povedať jednu skúsenosť,
mne skoro kamoška zmizla keď som bola tehotná. Je to neuveriteľné ale keď som čakala dcérku, mala som minim.prejavy,
a po 3,5 roku keď som bola tehotná so synčekom tak mi
zmizla skoro úplne, a stav bol dobrý ešte pokiaľ som ho kojila.
Takže je pravda, že hormóny veľa urobia svoje.
Ale niekde som čítala, že sa môže stať aj pravý opak.
Psorka sa skrátka správa nevyspytateľne, niekomu zaberie
červená indulóna a niekomu nezaberú ani najsilnejšie hormonálne mastičky a prípravky.

Prajem všetkým krásny deň a hlavne myslime na to, že
sú oveľa horšie zdravotné problémy /len keby nás chápali aj
tí "chápaví" čo nemajú psorku a zbytočne nás nestresovali blbými
otázkami a čo to preboha máš na nohe? a pod.../
mirečko
13.08.08,08:19
Ale ča s nami mužmi ? Stačí ak nam narastie brucho od piva ? Pozivna nalada nas musí držať nad vodou
ludmila12
18.08.08,07:07
Aj ja prajem všetkým čo najviac úspechov so zvládaním tejto nepríjemnej choroby, ak by ten čaj pomohol aspoň jednému z vás budem rada. Ja musím prekonať svoju lenivosť zaniesť recept do lekárne a potom miešať.Už keď to mám namiešané potom vydržím poriadne celý rok si ho variť aj keď tie zákazy niekedy poruším. Všetkým vám prajem veľa zdravia. Ludka;)
Ešte chcem dodať, že ja keď to počítam s hrôzou zisťujem, že mám už psoriázu min. 14 rokov a z toho som bola u kožného lekára len, asi to preženiem 5 krát. Začala som u takej odborníčky ktorá mi pozrela na ruky povedala, že je to psoriáza a predpísala mi Belosalic, ešte nejakú masť na premastenie a hotovo.Pri ďalšej kontrole mi asi z 2 metrov usúdila, že sa mi to zlepšuje predpísala tie isté masti a viac som tam nešla.Doma som si totiž prečítala, že sú to hormonálne lieky a vtedy som začala hladať niečo čo by mi pomohlo.Išla som prvý raz v živote k moru na 12 dní čo mi veľmi pomohlo ale v zime psorka nastúpila znova v plnej sile.Najhoršie bolo, že ma neskutočne bolel kĺb dolu na nohe.Miesto kde sa mi prvý raz zjavila.Bola to taká bolesť,že som sa bála, že mi tam niečo rupne a bude dochodené. Po pití tohto čaju sa mi našťastie bolesť kĺbov nikdy nevrátila. Psorka sa zjavuje podľa toho či som zdravá, nie som vystresovaná a pod. Ale zázračne sa mi to zatiaľ darí celé tie roky zvládať bez mastičiek.Keď je veľmi zle tak si zoženiem jedno balenie Belosalicu a to mi stačí aj na rok. Veľmi dobre mi robí tiež pobyt pri mori a slniečko. Ludka
janamurgacova
18.08.08,15:09
ahoj mala by som zaujem o tu vodicku jej nazou vdaka
ach_jaj
12.09.08,06:21
no ja to ťahám so psoriázou už 18 rokou a za ten čas som už skúsil naozaj všetko dostupné (mám zasiahnuté celé telo tak že ide o generalizovanú formu) už som aj nádej stratil že či ešte niečo aspoň trochu pomôže... Našťastie som začal užívať biologiká už je tomu rok a som šťastný že nemám nič síce neviem dokedy ale hlavne že som znovu neobmedzovaný slobodný človek. Ešte to má jednu výhodu pichám si to sám raz za týždeň, žiadne maste.
saimily
22.09.08,09:59
ahojte ja sice psoriazu nemam ale mam par znamych,krorym sa pokusam s nou pomoct,a celkom sa nam dari.ak budete mat zaujem poslite mi svoje tel.cislo a ja vam zavolam
beatrice2606
24.09.08,06:20
Ahoj,ja mám psoriázu od piatich rokov,takže celý život.Je to ako najvernejší priateľ a človek sa musí v prvom rade mať rád aj so psoriázou,veď sú aj horšie veci.No,nie som hrdinka takého grátu,tiež mávam aj horšie dni.Na psoriázu momentálne používam liek s názvom Neotigason,a musím nesúhlasiť s tými,čo tvrdia,že výzkumy sa nedejú.Dejú sa,ale v zahraničí a najnovšie sú už dokázané a samozrejme sú aj najnovšie lieky.Výzkum hovorí o tzv.zlom chromozome,ktorý sa zbláznil a spôsobuje nám nepríjemné ložiská,avšak liek ako Neotigason mu v tom zabraňuje a postupne by sa mal rozštepovať.Je to samozrejme s vedľajšími účinkami a viete,je to velký zásah do tela,ale ak naozaj sa chce človek potešiť každému dňu,bez pomyslenia na psoriázu,tak to doporučujem.Je fakt,že informácie na kožnom ohľadne psoriázy sú bežné,ale je v prvom rade potrebné,aby pacient sa informoval aj mimo kožného oddelenia a nielen ponosoval na doktorov.Ja osobne čo sa týka kožného oddelenia a konkrétne mojej doktorky,viem,že sa snaží a úprimne je jej ľúto každého neúspechu,a preto len toľko na záver,neuzatvárajte sa do seba za to,že máte psoriázu,komunikujte o tom aj keď je to ťažké,vysvetľujte priateľom čo to je a veľa známych môže pochytiť ďalšiu novú informáciu...Aj ja sama to tak robím,a viem,že je to niekedy ťažké,ale najdôležitejšia je psychika u nás psorkáčov.Tak prajem veľa pozitívného myslenia a ešte jeden typ -skúste aj voľne dostupnú masť-homeopatikum-Rubisan.Teším sa na akúkoľvek radu alebo len odozvu:)
motylik7
24.09.08,07:50
Beatrice, to s tým vadným chromozomom je zaujímavé.
Ale aj tak si myslím (a holistická medicína mi dáva plne za pravdu, lebo odtiaľ sú moje poznatky), že psoriáza tak ako iné kožné ochorenia plne súvisia s našimi vnútornými orgánami, hlavne pečeňou, ktorá má priamy vzťah s kožou. A podľa stupňa zanesenia, funkčnosti či nefunkčnosti či už orgánov alebo "energií" v našom tele to tak vyzerá aj na povrchu. Preto napríklad aj moja mama po terapii a očiste svojho tela už problémy so šupinami trvalého rázu nemá - iba občas sa jej vyhodia, pri oslabení imunity (tak max. 2x za rok), ale s jej predchádzajúcim stavom sa to zďaleka porovnať nedá. :)
Zuzy
24.09.08,08:42
no ja to ťahám so psoriázou už 18 rokou a za ten čas som už skúsil naozaj všetko dostupné (mám zasiahnuté celé telo tak že ide o generalizovanú formu) už som aj nádej stratil že či ešte niečo aspoň trochu pomôže... Našťastie som začal užívať biologiká už je tomu rok a som šťastný že nemám nič síce neviem dokedy ale hlavne že som znovu neobmedzovaný slobodný človek. Ešte to má jednu výhodu pichám si to sám raz za týždeň, žiadne maste.
Dobrý deň, aj môj manžel trpí touto chorobou, môžete mi presne povedať, čo sú to biologiká? ďakujem
daniel345
29.09.08,09:33
Prajem pekný deň,
prečítal som si všetky príspevky, ale len jeden jediný bol od niekoho kto sa vyliečil, psorka sa mu doposiaľ nevrátila a zároveň nič nepredáva ani nesprostredkuje. Bol to jednoduchý recept na čaj, masť a odporúčanie na stravovacie návyky. Škoda, že na to nebola žiadna odozva ...
Ja mám psotku už viac ako desať rokov a vcelku sa mi darí držať ju v norme. Až na jar 2006 - tri týždne v nemocnici v Šaci :o.
Pre tých ktorí ešte nenašli vhodnú masť vrelo odporúčam Daivonex na predpis od kožnej s miernym doplatkom. Nevylieči, ale pomáha udržiavať psorku v norme. Pokiaľ viem, je to derivát vitamínu D3 a je vhodný aj na dlhodobé používanie.
Tiež môžem z vlastnej skúsenosti odporúčiť guličky do kúpeľa a šampón Doliva. A to niesom dovozca ani díler ... :) Gulička rozpustená v kúpeli necháva kožu jemne premastenú a vláčnu. Šampón nezhoršuje stav a aj to už je veľký úspech. Desať guličiek stojí asi stovku (3,3 Euro) a šampón asi 150 (5 Euro) ... len si to tak trénujem ... ;)

Prajem veľa úspechov v liečení a hlavne "Klídek a pohoda".
ach_jaj
01.10.08,06:52
Dobrý deň, aj môj manžel trpí touto chorobou, môžete mi presne povedať, čo sú to biologiká? ďakujem

lieky vyrobené z prírodných bielkovín pomocou biotechnológie. Raptiva INN-efalizumab. Efalizumab je rekombinantní monoklonální protilátka s lidskými sekvencemi vyráběná biotechnologicky z buněk upravených pomocí genetického inženýrství..
Léčba dospělých pacientů se středně těžkými až těžkými formami chronické ložiskové psoriázy , kteří adekvátně neodpovídají, mají kontraindikovanou nebo netolerují jinou systémovou léčbu, včetně cyclosporinu, methotrexatu a PUVA.

Je tu ale problém. musí vám to odsúhlasiť vaša poisťovňa preto že tá lečba je drahá (cca 600 000 ročne, vy doplácate len 5 Sk mesačne) a museli ste absolvovať predchádzajúce klasické systémové lečby , ktoré zlyhali.. A ešte muíte absolvovať niejkoľko testov:(
cece36
09.10.08,11:20
Ahoj,ja mám psoriázu od piatich rokov,takže celý život.Je to ako najvernejší priateľ a človek sa musí v prvom rade mať rád aj so psoriázou,veď sú aj horšie veci.No,nie som hrdinka takého grátu,tiež mávam aj horšie dni.Na psoriázu momentálne používam liek s názvom Neotigason,a musím nesúhlasiť s tými,čo tvrdia,že výzkumy sa nedejú.Dejú sa,ale v zahraničí a najnovšie sú už dokázané a samozrejme sú aj najnovšie lieky.Výzkum hovorí o tzv.zlom chromozome,ktorý sa zbláznil a spôsobuje nám nepríjemné ložiská,avšak liek ako Neotigason mu v tom zabraňuje a postupne by sa mal rozštepovať.Je to samozrejme s vedľajšími účinkami a viete,je to velký zásah do tela,ale ak naozaj sa chce človek potešiť každému dňu,bez pomyslenia na psoriázu,tak to doporučujem.Je fakt,že informácie na kožnom ohľadne psoriázy sú bežné,ale je v prvom rade potrebné,aby pacient sa informoval aj mimo kožného oddelenia a nielen ponosoval na doktorov.Ja osobne čo sa týka kožného oddelenia a konkrétne mojej doktorky,viem,že sa snaží a úprimne je jej ľúto každého neúspechu,a preto len toľko na záver,neuzatvárajte sa do seba za to,že máte psoriázu,komunikujte o tom aj keď je to ťažké,vysvetľujte priateľom čo to je a veľa známych môže pochytiť ďalšiu novú informáciu...Aj ja sama to tak robím,a viem,že je to niekedy ťažké,ale najdôležitejšia je psychika u nás psorkáčov.Tak prajem veľa pozitívného myslenia a ešte jeden typ -skúste aj voľne dostupnú masť-homeopatikum-Rubisan.Teším sa na akúkoľvek radu alebo len odozvu:)
Zdravim. ja mam psoriazu len rok, ale uz mi narobila dost skody. citujem tento prispevok, preto, lebo aj ja pouzivam uz mesiac Neotigason. Tato hormonalna liecba velmi zatazuje pecen. pravidelne kezdy mesiac chodim na pecenove testy. kozna mi moze zdvihnut davku len vtedy, ake budu vsetky vysledky v norme. naposledy som mal zvysene tuky. zda sa mi to riadna blbost, ale tak asi som den predtym zjedol nieco naozaj mastne, pretoze meriam 185cm a vazim 65kg. som dost chudy a vobec sa jmi nechce verit, ze by som ich mohol mat zvysene, ale je to jedno. pockam si mesiac, snad to bude v norme. a ty ako dlho uzivas tieto lieky? kozna inak vravi, ze pacienti su s touto liecbou spokojni.l ja mozem povedat, ze teraz po mesiaci sa mi vsetky loziska zacali tratit a uz sa vobec nesupem. Tak som zvedavy ako to bude pokracovat.
Drzim vsetkym palce a hlavne pevne nervy a no stres.
cece:cool:
mima115
27.10.08,10:00
ahoj vsetci vzdy si rada precitam vase prispevky a jeden by som chcela pridat aj ja ,takze psorkaci najnovsie je propagovane liecenie psorky rybkou GURARUFU ,sanatorium je v Dobovanoch pri Piestanoch viac informacii najdete na ******************** ja to idem vyskusat ,pretoze lieky do ktorych som uz investovala 15000 bohuzial nepomohli ,skuste za to nic nedate aj ja to idem skusit pekny den
mima115
27.10.08,10:01
oprava su to Dubovany pri Piestanoch ale viac info na tej adrese
kargo
27.10.08,10:22
ahoj vsetci vzdy si rada precitam vase prispevky a jeden by som chcela pridat aj ja ,takze psorkaci najnovsie je propagovane liecenie psorky rybkou GURARUFU ,sanatorium je v Dobovanoch pri Piestanoch viac informacii najdete na ******************** ja to idem vyskusat ,pretoze lieky do ktorych som uz investovala 15000 bohuzial nepomohli ,skuste za to nic nedate aj ja to idem skusit pekny den

Veľmi Ťa prosím buď milá k peňaženkám ľudí sužovaných psoriázou a prezraď do akých liekov si zbytočne investovala toľké peniaze.
mima115
27.10.08,19:00
no to by bol dlhy zoznam vsetkych masticiek a liekov co boli zarucene dobre na psorku ale ta opica vydrzi vsetko
mima115
27.10.08,19:07
ahoj rada si precitam tvoje prispevky ,podla toho co citam je tebe uz fajn si za vodou ,nie kazdy ma to stastie ,ja som uz tiez vyskusala vsetko mozne co sa da a nist stale je tu ta prekliata psorka
mima115
27.10.08,19:13
tento prispevok bol urceny svojarovi
kargo
27.10.08,20:08
no to by bol dlhy zoznam vsetkych masticiek a liekov co boli zarucene dobre na psorku ale ta opica vydrzi vsetko

Myslím že by stačili najnovšie vyprázdňovače peňaženiek napr.zázračné riasy, múdre huby a tak podobne. Neskúšala si ??
mima115
28.10.08,08:18
kargo ale ano citala ,vcera akurat o mudrej hube mozno vyskusam .ale o zazracnych riasach som este nepocula napis mi prosim nieco viac o tom dakujem
kargo
28.10.08,10:59
kargo ale ano citala ,vcera akurat o mudrej hube mozno vyskusam .ale o zazracnych riasach som este nepocula napis mi prosim nieco viac o tom dakujem

Počuť možno nepočula ale iste čítala. Trochu ti to pripomeniem: tu na PSORIAZE na strane 22 motýlik 7 s tým liečil psoriázu (dokonca ešte aj epilepsiu) dala si jej súhlas a ešte si jej písala aj na mail. Sú to len 4 mesiace , už si spomínaš ?
suchacova
28.10.08,12:34
minule v telke ukazovali kúpel s rybkami ktoré vraj velmi pomáhajú aj na psoriázu...robí sa to aj niekde tu na slovensku už..myslím že v reflexe to bolo...
doktor ryba
29.10.08,07:01
sanatorium s rybkami sa nachadza vedla Piestan v Dubovanoch
mima115
29.10.08,15:23
cargo ano som v kontakte s motylikom a teda aj uzivam tachyomovu riasu ,ja som myslela ze je to nieco ine
mima115
29.10.08,15:26
minule v telke ukazovali kúpel s rybkami ktoré vraj velmi pomáhajú aj na psoriázu...robí sa to aj niekde tu na slovensku už..myslím že v reflexe to bolo...
ano ked si das do vyhladavaca ******************** (http://********************) ,da ta to na stranku kde si mozes precitat viac o tom ,je tam aj telefonicky kontakt ,kde sa mozes objednat
marikabic
03.11.08,13:00
Svokra mi rozprávala, že asi pred dvomi mesiacmi videla v TV príspevok, že sa "psoriáza už lieči aj formou injekcií. V Česku to už vraj funguje a na Slovensku to bude realizované v najbližšej dobe."
NEVIDELI ste to niekto, resp. nepočuli ste či NIEKDE na Slovensku to UŽ FUNGUJE???
BXLmiami
03.11.08,13:05
Je to biologická liecba Raptiva,najdi si v predošlých príspevkoch.
marikabic
03.11.08,13:17
Ď - aspoň viem o čo ide.
forex1
04.11.08,13:28
Mam psoriazu tak 14 rokov, postupne sa mi to rozsirovalo , ale zacal som hned sa snazit liecit to. Tak mam to hlavne vo vlasoch, na loktoch uz dost velke flaky.A potom zopar 30-50 flacikov , ktore uz chvalabohu nie su aktivne a nemaju supiny.

Tak
1.chodim k moru kazdy rok , tak 10-12 dni,
2. vyskusal som oleje konopny olej ten je celkom fajn ,skusam aj pupalkovy to som ukoncil.A momentalne skusam uz take 2 mesiace vyrobky Dr.Michaels - 2x denne sa natieram su to , a zatial som prekvapeny ucinkami normalne na vzhlad z dialky to ani vidiet nie je , ale ked by vas niekto detailne kontroloval tak to samozrejme zbada. Nenechavam psoriaticke miesta nikdy suche to je zaklad. Zatial je to asi najlepsie ale aj financne narocne.okolo 2800sk.Pojdem kupit dalsie balenie.

Predtym som pouzival konopny olej(aj do vlasovej casti) z Bioshop. sk(ti su ozaj rychly na druhy den to mas) ,Cutishelp Konopna mast
To aj financne celkom v pohode a hlavne to zabera. Prajem prijemne liecenie. A chodim do solarka raz za tyzden.

Chystam sa ze turecke rybicky vyskusam....
voevoda
05.11.08,11:29
skusily ste uz sprej od skin cap mne to pomohlo a uz mesiac mam pokoj so psorkou.stoji 1300sk
voevoda
05.11.08,11:34
sampony ani sprchove gely ani maste od tejto firmi mi nezabraly len ten sprej 1 sprej vydrzi tak cca.1 tyzden a dobre je si to striekat aspon 1 mesiac ale vysledky nad ocakavanie.ja mam psorku uz osem rokov a nic mi nezabralo.tento sprej odporucam je dobry a neskodny
marikabic
06.11.08,07:22
Mám psorku aj pod nechtami a je to nepríjemné, lebo bolí a pichá. Má s tým niekto skúsenosti?
Ď.
forex1
07.11.08,09:27
skusily ste uz sprej od skin cap mne to pomohlo a uz mesiac mam pokoj so psorkou.stoji 1300sk


Ja mam kupeny skin cap spray cca 3mesiace tiez zatial ho nepouzivam.
Ale napr. USA , Kanade je zakazany , pre steroidy v nom.

Much has been written about Skin-Cap already. To summarize, Skin-Cap was sold from Spain as a psoriasis treatment containing zinc pyrithione(ZnP), but due to its quick effectiveness (ZnP isn't known to be effective for psoriasis), and its side effect profile, some physicians suspected that it actually contained a potent steroid. When it was tested, by several independent labs, steroids were found. The manufacturer denied that the product contained steroids, and that denial (in light of the lab findings) is the basis of the FDA putting an import ban in place.
Canada gave the product a second chance, over two years after its initial ban, and ended up banning it a second time, due to the presence of another steroid in the product.
Several European countries also have bans of various sorts in place. Skin-Cap was actually banned first in Europe - Spain to be precise, and ironic in a way - years before it was banned by the FDA. At least four different steroids have been found in various versions of the product over the years. At first, Cheminova International (the manufacturer) simply denied the presence of steroids. After rumours started flying, they stopped responding to the question at all, even to people who had partnered with the company.

Tak uvidim mozno ho vyskusam na vlasovu cast.
kargo
07.11.08,10:43
Keď nechcem do vlasovej časti používať kortikoidy, tak užívam Curatoderm dermálnu emulziu.Je to takalcitol. Na 20ml flaštičku sa dopláca 400Sk, ale zatiaľ je to to najlepšie čo som užíval.
maria26
08.11.08,15:26
takze. ja len chcem vsetkym povedat aspon upozornit na jednu vec- zeny s psoriazou maju prevazne ovela vacsie problemy ako muzi. dost sa mi to potvrdilo. som chora uz 13 rokov. vyskusala som vsetky mozne zazraky. a vysledok, stale mam rozsiahle loziska po celom tele 50% .atiez cela hlava co sposobuje,ze rok co rok mam vlasov menej a niektore miesta uz uplne vypadane. pravda je,ze najlepsie a najprirodzenejsie je more a slnko(hotovy zazrak.nechcem strasit ale asi kazdy vie aj tak co sposobuju steroidy-aspon u mna nadmerne ochlpenie, vacne vyrazky na tvary co mi sposobilo zjazvenie celej tvare, tiez hormony nie su v poriadku.takze mozem uz len konstatovat,ze neviem co bude o niekolko rokov(momentalne mam26) a pravdu povediac bojim sa toho. o tejto chorobe by sa dali pisat romany ale mysli,ze je to zbytocne aj ty si vzdy bude robit co che sama, a kedy ju to napadne.
BXLmiami
09.11.08,09:24
Maš 26 a svet je otvorený,čo takto zmeniť miesto bydliska.Grécko,Spanielsko,Kanary,Mallorca.Najlep šie čašník na pláži.....alebo čokoľvek iné,hlavne na pláži.:)
Darina1234
09.11.08,17:22
Nie všetci možeme byvat a pracovat na plaži.
BXLmiami
09.11.08,17:35
Viem.Ale 26 ročné dievča,ktoré sa s psoriázou trápi 13 rokov,by mohlo obetovať 2,3 roky života a skusiť to.:)
mima115
09.11.08,20:23
Mam psoriazu tak 14 rokov, postupne sa mi to rozsirovalo , ale zacal som hned sa snazit liecit to. Tak mam to hlavne vo vlasoch, na loktoch uz dost velke flaky.A potom zopar 30-50 flacikov , ktore uz chvalabohu nie su aktivne a nemaju supiny.

Tak
1.chodim k moru kazdy rok , tak 10-12 dni,
2. vyskusal som oleje konopny olej ten je celkom fajn ,skusam aj pupalkovy to som ukoncil.A momentalne skusam uz take 2 mesiace vyrobky Dr.Michaels - 2x denne sa natieram su to , a zatial som prekvapeny ucinkami normalne na vzhlad z dialky to ani vidiet nie je , ale ked by vas niekto detailne kontroloval tak to samozrejme zbada. Nenechavam psoriaticke miesta nikdy suche to je zaklad. Zatial je to asi najlepsie ale aj financne narocne.okolo 2800sk.Pojdem kupit dalsie balenie.

Predtym som pouzival konopny olej(aj do vlasovej casti) z Bioshop. sk(ti su ozaj rychly na druhy den to mas) ,Cutishelp Konopna mast
To aj financne celkom v pohode a hlavne to zabera. Prajem prijemne liecenie. A chodim do solarka raz za tyzden.

Chystam sa ze turecke rybicky vyskusam....
K tym rybkam nie je take jednoduche sa dostat musis prejst vstupnou prehliadkou v sanatoriu a liecba trva 21 dni ak ti ju doporucia ,vela zdaru
daniel345
10.11.08,11:04
Nie všetci možeme byvat a pracovat na plaži.

Máš pravdu, nie všetci môžeme bývať na pláži, ale keď už máš rodinu, deti, nejaké to bývanie s hypotékou tak to sa k tomu bývaniu na pláži asi nedostaneš. A ak predsa, tak len veľmi, veľmi ťažko. Pokiaľ máš psorku a si bez záväzkov šup, šup žiť k moru.
daniel345
10.11.08,11:29
K tym rybkam nie je take jednoduche sa dostat musis prejst vstupnou prehliadkou v sanatoriu a liecba trva 21 dni ak ti ju doporucia ,vela zdaru

K rybkám sa dá dostať aj tak, že si ich budeš chovať doma. Nie je to až také jednoduché, ale dá sa to. Mám ich doma a trošku som o tom aj s fotečkami popísal tu na blogu ... (nedovolí mi dať odkaz ale dá sa to nájsť na porada/blog/dátum 10.11.08)
mima115
17.11.08,17:02
[quote=daniel345;866510]K rybkám sa dá dostať aj tak, že si ich budeš chovať doma. Nie je to až také jednoduché, ale dá sa to. Mám ich doma a trošku som o tom aj s fotečkami popísal tu na blogu ... (nedovolí mi dať odkaz ale dá sa to nájsť na porada/blog/dátum 10.11.08)[/quot napis mi viac ]
daniel345
22.11.08,12:45
[ napis mi viac ]

Čo by si chcela vedieť?
mima115
25.11.08,15:47
[quote=daniel345;876607][ napis mi viac ]

Čo by si chcela vedieť?[ ci je velmi zlozite starat sa o tie rybky ,kolko ich mas a ci ti pomahaju ??
mumu
26.11.08,17:53
Nemá prosím niekto kontakt na bilinkára z Trenčianskych Teplíc- pána Dedika ???
BXLmiami
27.11.08,11:14
čo takto prečítať si temu do ktorej prispievaš?To číslo je tam uvedené opakovane.
ates
30.11.08,18:29
Ja mám psoriazu už 25 rokov(podla lekárov z KN)ale podla lekárov z BA je to od celiakie!
Vyzerá to skoro tak isto! Aj odborný lekár sa často môže pomýliť!!!
Preto doporučujem navštíviť viac lekárov!!!
Jednoducho trebalo vynechať z jedálného lístka múku a mlieko a po 6-mesiacoch sa to upravilo!!!!
daniel345
20.12.08,15:47
mima115: [ ci je velmi zlozite starat sa o tie rybky ,kolko ich mas a ci ti pomahaju ?? ]

Tak som zase trošku popisal na mojom blogu.
BXLmiami
21.12.08,14:37
Prečítala som si blog,je to zaujímavé.Koľko si teda investoval do rybičiek,akvaria a všetkeho okolo?
forex1
21.12.08,20:01
takze presli zhruba 3 mesiace od pouzivania dr. Michael kosmetiky a psoriaticke loziska prestali byt aktive , nie su cervene a vobec sa nesupu.
Volnym okom to nie je absolutne vidiet, ze by som tam nieco mal,som naozaj spokojny.som z toho pozitivne prekvapeny.
Ale kebyze si mam natierat cele telo tak by to islo dost do penazi.
Zo zaciatku som tomu moc neveril ale ako vidim na sebe ucinkuje to.
Jedine ma trapi ako sa vysporiadam so psoriazov okolo oci , vyskusam to pouzit aj okolo oci aj ked nikdo to nedoporucuje , vyskusam a uvidim.

Rad by som sa opytal nieco psoriaticke lozicka pod nechtami ako by to bolo mozne riesit , lebo sa mi taka mala psorka pod nechtom nejak moc prejavila , skoro polovica nechtu je v haji nic prijemne vyskusam na to Skin cap spray, a uvidim ale kebyze ma niekto nieco doporucit kludne sa s tym podelte.
voevoda
25.12.08,09:30
ten sprej vyskusaj je velmi dobry a po 1 tyzni sa hned objavia super vysledky len ze ten sprej musis uzivat najmenej mesiac a aspon si ho striekat raz do dna a to staci ale pomoze ja mam so psorkou uz pokoj.sice som do toho investoval vela penazi ale lepsie ako stale nosit dlhe rukavy a hambyt sa vyzliect.s pozdravom robo...
satet
27.12.08,10:17
Odporucam na liecbu psoriazy produkty z Mrtveho mora na vonkajsie a vnutorne pouzitie drnona-arche. Mame velmi dobre skusenosti, no uzivanie je dlhodobejsie 3 a viac mesiacov. Zalezi od jednotlivca a dlzky problemu 1 rok a 1 mesiac liecby prirodnymi produktami. Zistite si info o arche bakterii a komplexe BOMK a autotrofny system jeho funkcia a pod.
lucya48
28.12.08,11:08
Psoriazu mám už niekoľko rokov, najprv som ju mala len vo vlasovej časti ale postupne sa začala prejavovať aj na tele. Nemám veľké ložiská, ale v poslednej dobe badám aj zhoršenie nechtov, moja lekárka reagovala, že je to len ďalší prejav psoriazy..nič viac, mám uživať vitaminy..ak máte niekto nejaké skusenosti a vedeli by ste mi poradiť nejaký prípravok, budem rada. Ďakujem
janomila
10.01.09,16:48
Môj manžel bojuje od detstva s psoriázou. Má ložiská všade na tele, hlavne na kĺboch a vo vlasoch. Tie ložiská sa dajú upraviť masťami s obsahom minerálov z mŕtveho mora, ale jemu sa už asi pred rokom začala prejavovať aj psoriatická artritída. Niekedy má také bolesti kolien, že nemôže ani vstať. Existuje niečo na tieto kĺbové problémy? Kto vie poradiť niečo na tie bolesti?:mee:
maik
12.01.09,08:20
Problémy s psoriazou a s tým spojené zdrav.problémy sa liečia na prír.báze, bez vedľ.účinkov. Zavolajte si Mudr.Kampe, po.-pi.od 15,00-20,00hod. na tel.0908 992 162, rád a ochotne Vám poradí, pomôže je špecialistom, poznám ho osobne, poprípade môžte mi napisať: marek.1@centrum.sk. Z praxe viem, že môžte mať v priebehu roka po problémoch. Držím Vám palce!!!
Johnydxxx
20.01.09,08:25
Chcel by som doporucit ja mam psoriazu uz 25-rokov pred 10 rokmi som to mal v takom stadiu ze som bol s toho zufalí mavam to po celom tele bol som niekolko krat v nemocnici vyskusal som vsetko mozne,az kym som si kupil Herbalife bukovu vyzivu v tedy to stalo 4000sk uzival som to 3-mesiace a az po 3-mesiacoch nastali zmeny k lepsiemu dovtedy som si myslel ze je to len znovu nieco ako z vas vytiahnut peniaze, kombinoval som to s horskym slnkom a psoriaza mi az na par malich fliackov zmizla na celych 10 rokov az do nedavna ked som dostal silnu anginu a znovu som sa cely vysipal bol som zúfalý hned som zacal zhanat herbalife lenze dnes uz to stoji skoro 10000sk bolo to pre mna moc finacne narocne ale kupil som si to znovu po uzivani po 3 mesiacoch prisla zmena k lepsiemu dnes mozem znovu normalne zit sice neviem do kedy to vydrzi ale je to super pocit mat cistu pokozku! pouzil som tuto kombinaciu
Aloe
Thermo caj 50g
Guarana
vlaknina
canola
koktejl
Rose Ox
Nezaručujem sa že to každému pomôže ale bol by som veľmi rad keby pomohlo lebo viem CO to je s tým Zít !!!
motylik7
20.01.09,10:55
Johny ste ďalší živý dôkaz toho, že psorka sa dá, aj keď ťažko na trvalo, ale aspoň na dlhý čas, eliminovať len vďaka prečisteniu vnútorného prostredia organizmus. Nepomôže zbaviť sa len šupín. Dôležitá je životospráva i duševná stránka bytia, iba vtedy sa môže dosiahnuť zlepšenie trvalejšieho rázu.
Želám vnútornú silu, uvedomie a slnko v duši, aby sa vám podarilo psorku natrvalo poraziť :)
tinca222
02.02.09,12:08
mima115: [ ci je velmi zlozite starat sa o tie rybky ,kolko ich mas a ci ti pomahaju ?? ]

Tak som zase trošku popisal na mojom blogu.
Daniel, prečítala som si všetky vaše články na blogu a je to veľmi zaujímavé. Napíšte prosím ako pokračujete v liečbe a aký je váš stav po novom roku. Mám psoriázu už asi osem rokov a väčšinou sa mi to koncom zimy zhorší. Teraz mám zasa ložiská po celom tele, mastičky od kožnej nezaberajú a som z toho veľmi zúfalá. Skúsila som už takmer všetko, ale nič poriadne nezabralo. Rada by som si liečbu rybičkami vyskúšala. Nemohli by ste mi tie vaše rybičky požičať, ak ich teraz nepotrebujete? Pekný deň.
daniel345
04.02.09,19:07
V liečbe pokračujem v podstate stále. Raz – dvakrát do týždňa vleziem k rybkám a ony mi pomáhajú udržiavať psorku v norme. Nie že by som sa psorky celkom zbavil, stále ju mám, ale ložiská sú pekne vyhladené, bez šupín, len trošku začervenané. Trošku sa mi to po Vianociach zhoršilo – obžerstvo a stres v práci ... :o
Rybky požičať nemôžem pretože ich potrebujem. A okrem toho sú pre mňa príliš vzácne a treba sa o ne denne starať. Nie že by som sa o ne nechcel podeliť. Rybky mám v byte, v pracovni a mne by nevadilo, že ku nim chodí niekto iný. Ale že sa niekto sprchuje v našej sprche a chodí v župane po byte, tak to by manželka zrejme nerozchodila. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Jediné, čo môžem odporúčať je skúsiť to v sanatóriu v Dubovanoch. Držím palce.
tinca222
05.02.09,10:45
Ďakujem vám za odpoveď aj keď ma nepotešila. O sanatóriu pri piešťanoch som čítala už dávnejšie, ale pre mňa je to príliš ďaleko. Mám malé deti a pomáham mame s bratom po obrne. Nemôžem len tak na tri týždne odísť. Aj tak vám prajem pekný deň.
daniel345
06.02.09,14:25
Skúsim niečo vymyslieť. Zavolajte mi na 0905 522456
mazanova
09.02.09,17:04
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.

Ja mam efektivny pripravok na pomoc s psoriazou.Ak mate zaujem ohlaste sa.

kroscena@yahoo.ca
mazanova
09.02.09,17:27
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Ja mam efektivny pripravok na pomoc s psoriazou.Ak mate zaujem ohlaste sa
na: mazanova@centrum.sk
veronikasad
09.02.09,17:30
Ja mam efektivny pripravok na pomoc s psoriazou.Ak mate zaujem ohlaste sa
na: mazanova@centrum.sk
prečo cez súkromný meil ? Si na PORADe...
slavvka
12.02.09,19:12
Hej ates, ako vyzerala tvoja psoriaza, mal si ju po celom tele i vo vlasoch a uz ju viac nemas? Po tych 6 mesiacov nejedenia muky a mlieka? Prosim odpovedz. Ja som pred 2 mesiacmi prestala jest vsetko zivocisne ale zacala som viac mucne a tym padom sa mi strasne zhorsila a vysypala psorka po celom tele a tak teraz uz asi 3-4tyzdne nejem ani mucne veci, uz len zeleninu, ovocie, ryzu, zemiaky atd., ale zatial sa nic nerobi, stale to stejne, ma to deprimuje. Ako to bolo u teba a ako to vyzera teraz?

Ciaoo slavvka
sway
12.02.09,20:03
Zdravím všetkých v tejto téme!

Som sem vždy iba nakukla, lebo mám priateľku ktorá sa roky trápi s psorkou....ma to zaujímalo....

A dnes mám problém, hoci si to akosi nechcem pripustiť, sa mi pred 2 mesiacmi spravil fľak, boľavý, šupinatý, svrbivý a po milimetroch stále sa zväčšuje pomaly ale isto.... na pohľad rovnaký ako má spomenutá kamoška...
Tak ma veľmi zaujíma čo by ste poradili, mám kožnej (sa k nej len chystám... ložisko si ošetrujem bioptronom a infadolanom - akosi to moc nezaberá, ale po nahriatí nesvrbí a už som zistila, že ak si ho nenamastím stav sa zhoršuje...) povedať na rovinu, že sa obávam psorky, alebo mám mlčať a čakať čo povie... som počula, že kožné ochorenia liečia veľmi zdĺhavo, počnúc mastičkami... a skúšajú a skúšajú... lebo ak poviem že sa bojím či nejde o psorku, aby sa som sa nedostala do nemilosti, že som si diagnózu stanovila... alebo mám žiadať stery a odbery krvi... ako sa vlastne psorka diagnostikuje? a je možné že sa zjaví vo veku 45 ?, mám to ložisko na nohe pod kotníkom..., a dôležité nemáte info na koho sa obrátiť konkrétne v okolí Trnava či Blava, dobrého kožného??

moc vďaka za každú radu.... som dosť nešťastná....
maik
13.02.09,06:08
Psoriaza sa úspešne lieči na prir.báze, bez vedľ.účinkov. Musi sa liečiť v prvej rade z vnútra a ako doplnok aj koža. Ak budete mať záujem, môžem Vám v prilohe mailu poslať odborný prispevok lekára odbornika na tuto nemoc, ale aj produkty.
mazanova
13.02.09,10:59
prečo cez súkromný meil ? Si na PORADe...
áno som na porade krátko, drahý začal tiež čítať, našiel túto tému a rád pomôže... na portáli sa nevie orientovať... ako napísať odpoveď iba autorovi témy?...
daniel345
13.02.09,14:38
Zdravím všetkých v tejto téme!

Som sem vždy iba nakukla, lebo mám priateľku ktorá sa roky trápi s psorkou....ma to zaujímalo....

... som počula, že kožné ochorenia liečia veľmi zdĺhavo, počnúc mastičkami... a skúšajú a skúšajú...

Ahoj, kožné ochorenia sa možno liečia zdĺhavo, ale to nie je prípad psoriázy. Psoriáza sa vyliečiť nedá! :( Dajú sa len zmierniť, alebo dočasne odstrániť príznaky. Psorka je autoimunitné ochorenie a nezostáva ti nič iné, len si na to zvyknúť a udržiavať v medziach normy. Sila zvyku ... :)
kargo
13.02.09,15:24
Zdravím všetkých v tejto téme!

Som sem vždy iba nakukla, lebo mám priateľku ktorá sa roky trápi s psorkou....ma to zaujímalo....

A dnes mám problém, hoci si to akosi nechcem pripustiť, sa mi pred 2 mesiacmi spravil fľak, boľavý, šupinatý, svrbivý a po milimetroch stále sa zväčšuje pomaly ale isto.... na pohľad rovnaký ako má spomenutá kamoška...


Pri psoriáze sa väčšinou prvé príznaky objavujú na miestach ktoré sú mechanicky dráždené a často, ak sa táto príčina odstráni, tak vymiznú.
Za kožnou určite choď, už len pre duševný pokoj - ten má na psoriázu tiež vplyv.
(skús to natierať 5% salicylovou masťou)
BETYS
14.02.09,14:17
Doporučujem východnú medicínu, ktorá rieši problémy v organizme ako v jednom celku, nie po častiach.
Ak chceš vedieť o tom niečo viac, napíš.
Andrej Šimek
14.02.09,17:45
mam psoriazu 10 rokov a hlavne vo vlasoch a na tvári.Najhoršie je to vlasoch,ale čo mi pomohlo je recept ktorý mi dal jeden lekár pochadzajúci z Arabských emirátov.
Vytlačit väčší citron
1 polievková lyžička olivového oleja a dotoho dame žltko.
Nemalo by sa to miešať kovovou lyžičkou!!!
psoriazu treba poriadne rozškriabať a potom votrieť na hlavu.Bude dosť štipať ale to je efekt.Zlepšenie som zistil cca za dva týždne.Po mesiaci to zmizlo uplne.teraz mam len male ložiska a tie potieram citronkou a tiež mi to pomaha.

Držím palce s bojom proti psoriaze.
slavvka
15.02.09,19:42
Ahoj Andrej a ako casto si si to daval na tie miesta? A ako casto si si umyval vlasy so samponom? A co je to citronka? Dakujem za odpovede, cau cau :) slavvka
mirečko
18.02.09,10:42
mimotemy Pozdrav pre všetkých silných a využivajúcich kúpele Smrdáky, ktoré mi najviac pomáhaju. Pravidelné tam chodím päť rokov ajje to čoraz lepšie
slavvka
21.02.09,20:33
Precitajte si!!!! Velmi zaujimave!!! :) ciaoo Slavka

Dr Robert M. Kradjian
Riaditeľ divízie prsníkovej a všeobecnej chirurgie
Seton Medical Centre #302 - 1800 Sullivan Ave.
Daly City, CA 94015 USA
“MLIEKO”. Už len slovo samotné vzbudzuje dobrý pocit. “Čo tak dať si veľký pohár mlieka?” Naposledy ste možno túto otázku počuli od niekoho, komu na vás záleží, a iste ste ocenili jeho ponuku dať si mlieko.
Všetky záležitosti týkajúce sa jedla a hlavne mlieka, sú obklopené emocionálnymi a kultúrnymi faktormi. Mlieko bolo u každého prvým jedlom. Ak sme mali štastie, bolo to práve mlieko našej matky, ktoré sme pili ako prvé. Mlieko lásky, s láskou dávané a prijímané. Jediná cesta k prežitiu. Ak to však nebolo materské mlieko, bolo to mlieko kravské, či sójové, veľmi zriedkavo kozie, ťavie, či iné.
Stali sme sa spoločnosťou mliekoholikov. Takmer všetci. Novorodenci, deti, dospievajúci, dospelí ba dokonca aj starší. Pijeme niekoľko stoviek litrov mlieka ročne a jeme stovky kíl mliečnych výrobkov, ako sú syry, maslo, jogurty a iné.
Takmer nikto nemá pochýb, ze pitím mlieka činíme dobro. Dennodenne vidíme obraz zdravých, krásnych ľudí, ktorí nám z televíznych obrazoviek kričia: “Vaše telo potrebuje mlieko”. Naše dietné sestry trvajú na tom, že “musíme piť mlieko, lebo potrebujeme vápnik”. Takmer všetky školy sa chvália mliečným programom a každá nemocnica má mlieko vo svojom jedálničku. A ako by to nestačilo, naši výživoví odborníci nás od nepamäti učili, že “mlieko je základnou zložkou potravy”. Kravské mlieko sa teda stalo “normálnou vecou”.
Budete však prekvapení faktom, že väčšina ľudí na tejto planéte nepije a ani nijako kravské mlieko nepoužíva. Ba dokonca, mnohí ani kravské mlieko piť nemôžu, keďže majú ťažkosti s jeho strávením a spôsobuje im rôzne ochorenia. Ak chcete byť na bezpečnej strane, radšej sa pridajte k zvyšujúcemu sa počtu ľudí, ktorí sa rozhodli vylúčiť mlieko a mliečné výrobky zo svojej stravy. Určite to znie čudne, ale vedzte, že človek je spomedzi všetkých cicavcov na zemi jediným, ktorý pokračuje v pití mlieka 9ba dokonca mlieko iného cicavca) po celý život.
Kto má teda pravdu? Prečo toľko zmätku? Kde môžeme nájsť dôveryhodné odpovede? Môžeme dôverovať predstaviteľom mliekarenského priemyslu? Môžno dôverovat predstaviteľom akéhokoľvek priemyslu? Sú si výživoví odborníci vedomí dôležitých faktov, alebo len jednoducho opakujú to, čo sa dlhé roky učilo na priemyslom zmanipulovaných školách? Existujú tri dôveryhodné zdroje, z ktorých môžeme čerpať kvalitné informácie. Prvým, asi najdôležitejším, je štúdium o prírode. Druhým je štúdium histórie naších predchodcov. A napokon sa musíme pozriet aj na svetovú vedeckú literatúru a na to, čo táto učí o mlieku.
Najskôr sa pozrime na vedeckú literatúru. Od 1988 do 1993 roku vyšlo a v medicínskych archívoch bolo uložených viac než 2700 článkov, kde sa pojednávalo o mlieku. 1500 z týchto článkov sa zameriavalo priamo na mlieko. Ak si nájdete čas na preskúmanie týchto článkov, výsledky vášho hodnotenia budú viac než hrozné. Totižto, ani jeden jediný z autorov týchto článkov nepíše o kravskom mlieku ako o “dobrom jedle”, ako nám to neúnavne a nehumánne propaguje mliekarenský priemysel. Všetky články totižto dávajú mlieko do súvislosti s črevnými kolikami, črevným podráždením, črevným krvácaním, anémiou, alergickými reakciami u batoliat a detí a s rôznymi infekciami ako napríklad salmonelóza. Ešte väčšie obavy spôsobujú virálne infekce a obavy z cukrovky u detí. Taktiež sa pojednáva kontaminácia mlieka kravskými bielymi krvinkami (hnis) a mnohými chemikáliami a insekticídmi. Čo sa tyka detí, články sa sústreďujú na choroby z mlieka, ako rôzne alergie, noso-ušno-krčné infekcie, pomočovanie, astma, črevné krvácanie, kolika a detská cukrovka. U dospelých sa mliekom spôsobené choroby krútia okolo srdcových chorôb, artritíd, alergií, častých prechladnutí, a čo je ešte závažnejšie, leukémií, lymfómov a iných rakovín. Automaticky teda vzniká závažná otázka, prečo sa informácie z týchto odborných prác nedostávajú do uší verejnosti, topiacej sa v sladkej nevedomosti? Pozrime sa teraz na štúdium prírody. Ta nám jasne ukazuje, ako sa správajú ostatné, voľne žijúce cicavce a taktiež, ako sa správajú ľudia, ktorí ešte stále žijú bližšie k prírode a podobajú sa viac naším predchodcom. Pijú ostatné voľne žijúce cicavce, či ľudia v prírode, mlieko? Nepijú. A napokon, čo nám hovorí história o naších predkoch? Napriek tomu, že sa viackrát potvrdilo, že naších predchodcov ani nenapadlo, aby pili mlieko z iného cicavca (aký múdri boli naši predchodcovia), výkopavky aj napriek tomu dokazujú ich zdravé, silné a žiadnou skeletálnou chorobou nepoškodené kosti. Ak chcete argumentovať tým, že naši predchodcovia sú pre túto štúdiu nepodstatní, vedzte, že dnes naše gény programujú chod nášho tela presne tak, ako to bolo pred pätdesiatimi až stotisícami rokov.
ČO JE MLIEKO? Mlieko je materské vylučovanie laktózy (ľudovo - výživa pre novorodenca!!!). Nič viac, nic menej. U každého zdravo vyvinutého cicavca sa v matke po pôrode počas krátkej doby (nie počas celého života matky!!!) vytvára mlieko. Keď kojenecké obdobie pominie, mláďatko je učené normálnej, tvrdej strave, ktorú požívajú ostatné cicavce toho ktorého druhu. Uveďme príklad šteniatka. Matka kojí šteniatko len počas pár tyždňov, po ktorých ho učí žrať tvrdú stravu. Vidíme teda, že kojenie vytvorila príroda pre všetky cicavce len na krátku dobu, u zvierat len pre mláďatá a u ľudí len pre novorodencov a dojčatá. Za normálnych, prirodzených okolností teda nie je možné, aby matka akéhokoľvek cicavca produkovala mlieko po celý život a kojila ním svoje dieťa.
JE KAŽDÉ MLIEKO ROVNAKÉ? Je dôležité, čo za mlieko pijeme. Spoločnosť sa zhodla na kravskom mlieku, kôli jeho, zloženiu, množstvu, chuti atď. Táto voľba sa akosi stala “normálom”, požehnaným prírodou, našou kultúrou a zvykmi. Je to však prirodzené? Je rozumné piť mlieko z iného cicavca? Zamyslite sa na chviľku nad tým, či by nebolo dobré piť mlieko z iných cicavcov okrem kravy, napríklad z myši. Alebo nebolo by azda lepšie mlieko zo psa, z koňa či z mačky? Začínate už chápať súvislosti? Samozrejme, nemyslím to vážne, avšak myslím smrteľne vážne, že ľudské mlieko je pre človeka, psie mlieko pre psa, kravské pre teliatka, mačacie pre mačiatka atď. Je jednoznačné, že presne takto to príroda vytvorila a takto to aj myslela. Preto, je treba sa so zdravým úsudkom a hlavne logicky a bez vplivu zmanipulovaných médií, nad touto skutočnostou zamyslieť.
Mlieko nie je len mliekom. Mlieko u každého druhu cicavca je unikátne a špecificky prispôsobené výživovým požiadavkám toho konkretného cicavca. Napríklad, kravské mlieko je niekoľkonásobne (3 az 4 krát viac) bohatšie na proteíny ako ľudské mlieko (čo zaťažuje ľudský organizmus). Obsaahuje 5 az 7 krát viac minerálov (čo tiež zaťžuje ľudský organizmus). Kravské mlieko tiež obsahuje veľmi málo základných mastných kyselín (hlavne dôležitú linoleovú kzselinu) v porovnaní s ľudským mliekom. Nízkotučné kravské mlieko neobsahuje dôležitú linoleovú kzselinu vôbec. Zkrátka, kravské mlieko nie je dizajnované pre človeka. Mlieko nie je len mliekom tak, ako jedlo nie je len jedlom. Nie je to len dostatočné množstvo potravy, ale je to hlavne kvalitatívne zloženie, ktoré je dôležité pre zdravie a vývoj konkretného cicavca. Biochemici, fyziológovia a žial len malá skupina lekárov konečne prichádza na to, že táto potrava obsahuje dôležité elementy, ktoré pomáhajú konkretnému cicavcovi rozvýjat svoje špecifické vlastnosti. Ľudskou špecifickou vlastnosťou je jednoznačne pokročilý neurologický vývoj a rozvoj a delikátny vývoj motorického systému. Človek vôbec nepotrebuje taký masívny kostrovo-svalový rast, ako ho potrebuje krava. Treba sa zamyslieť nad výživovými požiadavkami človeka a kravy. Tieto požiadavky sú veľmi rozdielne. Batoľa napríklad nepotrebuje masívny prijem tažkých a organizmus zaťažujúcich proteínov z kravského mlieka, ale potrebuje dôležité výživové látky pre vývoj mozgu, miechy a nervov.
AKÉ ČISTÉ JE KRAVSKÉ MLIEKO? Pred 50. rokmi vyprodukovala priemerná krava ročne asi 900 l mlieka. Dnes v najväčších mliekarniach “dokáže” krava vyprodukovať ročne až 22000 l mlieka. Ako je to dosiahnuté? Liekmi, antibiotikami, hormónmi, agresívnymi stravovacimi plánmi a špeciálnym oplodnovaním kráv. Najnovšou vysoko technickou vymoženostou na biednych kravách je kravský rastový hormón (bovine growth hormone alebo BGH). Tento geneticky spracovaný hormón má za úlohu vysoko zvyšovat produkciu mlieka, ale, podľa výrobcu Monsato, tento hormón by nemal mať žiadny vplyv na mlieko a mäso. Ako sa dalo predpokladažť, neexistujú žiadne dlhodobé výskumy vplyvu tohoto hormónu na ľudí, ktorí mlieko pijú. Mnohé krajiny preto tento hormón z bezpečnostných dôvodov zakázali. Jednym zo základných problémov s pridávanim molekúl do tela kravy je, že tieto molekuly vychádzajú von práve v mlieku. Neviem teda, ako sa cítite vy, ale ja by som nerád experimentoval s poživaním BGH. Tento hormón následovne spôsobuje zápal vemien, výsledkom čoho je nespočetný zvyšok antibiotík v mlieku. Matka každého cicavca, ktorá kojí, vylučuje isté množstvo toxínov do mlieka vrátane antibiotík, pesticídov, chemikálií a hormónov. Každé kravské mlieko taktiež obsahuje krv!!! Inšpekcie len dohliadajú na to, aby hladiny krve v kravskom mlieku neprekročili stanovené hodnoty. Nehoráznosťou je aj to, že kontrolné úrady povoľujú 1 az 1 a pol milióna bielych krviniek na jednen mililiter mlieka. Ak náhodou neviete, tak vedzte, že iný názov pre biele krvinky nachádzajúce sa na nesprávnom mieste je názov HNIS. Suma sumárum, mlieko ma veľmi, veľmi ďaleko od čistej a zdravej stravy, je to jednoducho chemický, biologický a bakteriálny koktail. Ako vieme, hovorcovia mliekarenských korporácií tvrdia, že to všetko je v najlepších normách. Jerome Kozak hovorí, “Stále si myslím, že mlieko je najbezpečnejším produktom, ktorý máme”.
Iný, pravdepodobne menej zaujatí výskumníci však zistili následujúce: 38% vzoriek mlieka z desiatich miest bolo kontaminovaných sulfa liekmi alebo inými antibiotikami (Centre for Science in the Public Interest and The Wall Street Journal, Dec. 29, 1989)... Podobná štúdia vo Washongtone odhalila 20 percentnú kontamináciu mlieka (Nutrition Action Healthletter, April 1990). Musíme znovu spomenút nepríjemnú vec. Je zrejmé, že kravy sú postihované nekonečnými infekciami vemien, čo je liečené antibiotikami (ATB). Francúzska štúdia uvádza, že keď bol krave podaný penicilín, ten sa stále ukázal v mlieku aj po 4-7 dojeniach. Vypracovené analýzy bunky mlieka zo zapaleného vemena potvrdili, že v mlieku je pritomný hnis. Ľutujem, ale takto to piše správa, len to zaobaľuje do nezrozumiteľného jazyka: “makrofágy obsahujúce mnohé vakuolové a fagocytózne častice”.
JE TO HORŠIE A HORŠIE. Americká akadémia pediatrie vydala správu o používaní kravského mlieka počas dojčenia (Pediatrics 1983: 72-253). Hoci neboli schopní vysvetlit, prečo mlieko počas dojčenia odporúčajú, odporúčajú ho i naďalej! Iný pediater, Dr Frank Oski, oponoval často vyskytujúcimi sa problémami žalúdočnočrevnej straty krvi u batoliat, nedostatok železa, opakujúce sa brušné bolesti, mliečné infekcie a kontaminácie a dodal: Prečo to mlieko dávame deťom? Je veľmi hlúpe a nebezpečné hľadieť do tváre nebezpečiu vyplývajúceho z kravského mlieka a pritom ho podávať deťom. Je najvyšší čas skončit s týmito ľudskými a tak nehumánnymi experimentami s ľudskou výživou. Mlieko sa dojčatám nesmie podávať, keďže je spojené s anémiou kôli nedostatku železa, ďalej s žalúdočnočrevným krvácaním a rôznymi alergiami.
V roku 1992 Dr Benjamin Spock, prevdepodobne nauznávanejší pediater v histórií šokoval svet, keď začal hlásať, aby sa dojčatá ďaleko vyhýbali kravskému mlieku. “Chcem odkazať všetkým matkám na celom svete, že kravské mlieko je nebezpečie pre ich deti. Ľudské mlieko je pre dieťa to najlepšie. Svet musí dať prednosť zdraviu pred ekonomickým ziskom z predaja mlieka”.
INÉ PROBLÉMY. Všetci rodičia sa obávajú cukrovky u vlastných detí. Kanadský prieskum v Americkom Žurnale Klinickej Výživy (Marec 1990) popisuje “významnnú súvislosť medzi konzumovaním kravského mlieka a detskou cukrovkou”. Prieskum taktiež nenašiel takmer žiadny výskyt cukrovky u detí, ktoré boli kojené materským mliekom dostatočne dlho. Ďalšia štúdia (Diabetes Research 7(3): 137-140 Marec 1988) hovorí o vysokom obsahu kravských protilátok v detskom krvnom sere. V r 1992 sa v Britskom Medicínskom Žurnále objavila fascinujúca správa o kontranstných rozdieloch výskytu cukrovky typu A u deti, ktoré emigrovali do Anglicka. Výskyt cukrovky bol u anglických detí 10 krát vyšší ako u pakistánskych detí. Čo spôsobilo túto cukrovku? Nuž, niektorí autori správ tvrdia, že “výziva u anglických pakistáncov zmenená nebola”. Veríte niečomu takému??? Myslíte si, že dostupnosť mlieka a mliečnych výrobkov, cukru a tukov je rovnaká v Pakistane ako aj v Anglicku a že produkty z pakistánakych a anglických obchodov su rovnaké??? Ja tomu neverím ani na minútu. Je známe, že každé prisťahovalecké dieťa v Anglicku čoskoro podľahne anglickej strave a teda aj mlieku. Niektori si dovolia tvrdiť, že za výskyt cukrovky typu A je zodpovedná chladná anglicka klíma a teda znížená imunita, čo spôsobuje infekcie a následne cukrovku. Prečo nik nespomenie infikované anglicke mlieka? Prečo sa len pár autorov hamblivo vyjadrilo, že mlieko predsa len môže byť zodpovedné za cukrovku?
LEUKÉMIA? LYMFÓM? TOTO MôŽE BYŤ TO NAJHORŠIE Z MLIEKA. Nerád vám to hovorím, ale vírus hovädzej leukémie sa nachádza vo viac než troch z piatich kráv. Je to celosvetový problem. Istá rozsiahla štúdia v Nemecku priznala, že je nemožné oddeliť vírusom infikované kravské mlieko od ostatného mlieka. Mnohé Európske krajiny, vrátane Nemecka a Švajčiarska sa bezúspešne snažili oddeliť infikované kravy od stáda. Bezúspešne.
Ako bolo spomenuté, vírus leukémie je deaktivovaný pasteurizáciou. Avšak, často dochádza k prípadom, kde je pasteurizácia nevydarená. Npríklad, podobný prípad sa stal v Chicagu v modernej obrovskej mliekárni, kde neúspešná pasterizácia zapričínila vznik salmonelózy, smrť 4 ľudí a 150 000 chorých. Pýtajme sa preto mliekárenského priemyslu, ako nam zaručí mlieko zbavené vírusov?
Ak vírus leukémie v kravskom mlieku spôsobuje leukémiu u človeka, je výskyt leukémie vyšší v oblastiach s vyššou konzumáciou mlieka? Áno, je. Štáty ako Nebraska, Iowa, Južná Dakota, Minnesota, Wiskonsin, Rusko a Švédsko, ktoré su väčšími konzumentami mlieka, majú podstatne vyšší výskyt leukémie. Nehovoriac už o tom, že najviac sú leukémiou postihnuté deti, konzumujúce litre mlieka týždeňne. Medzi leukémikmi su tiež často samotní farmári, chovajúci kravy.
A čo to teda znamená? Vieme, že vírus kravskej leukémie je schopný rozvinúť sa v ľudskom tele. Je dokázane, že často spôsobuje leukémiu, lymfómy a iné rakoviny u človeka. Dôkazom sú aj následujúce články:
1.Epidemiologic Relationships of the Bovine Population and
Human Leukemia in Iowa. Am Journal of Epidemiology 112
(1980):80 (Epidémiologický vzťah medzi dobytkom a leukémie u človeka v Iowe)

2.Milk of Dairy Cows Frequently Contains a
Leukemogenic Virus. Science 213 (1981): 1014 (Mlieko v kravskom mlieku často obsahuje leukemogenický vírus)

3.Beware of the Cow. (Editorial) Lancet 2 (1974):30 (Pozor na kravu)

4.Is Bovine Milk A Health Hazard?. Pediatrics; Suppl. Feeding the Normal
Infant. 75:182-186; 1985 (Je kravské mlieko hazardom?)

V Nórsku bolo v priebehu 11 rokov sledovaných 1422 ľudi. Tí, ktorí pili 2 a viac pohárov kravského mlieka denne, mali 3 a pol násobný výskyt rakoviny lymfatických orgánov. (Britský medicínsky žurnál, Marec 1990). A to hovoríme len o jedenástich rokoch pitia mlieka…
Dr Alan Cunningham v časopise Lancet v článku “Lymfómy a konzumácia živočíšnych proteínov” popisuje dôležité poznatky. Mnohí ľudia majú mlieko za “tekuté mäso”. Porovnával najváčších konzumentov mlieka s najmmenšími a zistil, že Novozélanďania skonzumujú v priemere 43.8 gramov mlieka denne na občana, pričom človek vo Francuzsku a Japonsku prijme len 1.5 gramov! Cunningham bol svedkom obdivuhodnej súvislosti medzi úmrtiami z lymfómov a príjmom kravského mlieka. Je to spôsobené chronickou stimuláciou lymfoidného tkaniva, čo neustále poškodzuje imunitný systém a po čase vyvoláva nádor.
A ČO INÉ RAKOVINY? S konzumáciou mlieka sa spojuje aj rakovina vaječníkov, tvrdia vedci Roswellovho memoriálneho inštitútu v Buffale v new Yorku. Pitie viac ako jedného pohára mlieka denne znamená 3.1 násobne riziko ochorenia na rakovinu vaječníkov. Toto zistenie bolo neskôr viacnásobne potvrdene inými výskumníkmi. V tom istom inštitúte sa zistil aj vplyv mlieka na rakovinu pľúc. Štúdia bola publikovaná v Medzinárodnom onkologickom žurnáli.
Faktom je aj to, že Japonci, ktorí sú zároveň fajčiarmi, ale konzumujú kravské mlieko len v minimálnom množstve, majú omnoho nižší výskyt rakoviny pľúc, ako rovnako silní americkí fajčiari konzumujúci mlieko vo veľkom množstve.
AKÉ SÚ TEDA VÝHODY PITIA MLIEKA? …a existujú vobec nejaké výhody?Je pre mňa dosť ťažké uviesť čo i len jediný dôvod, teda okrem toho, že je dôvodom zvyk a uprednostňovanie. Samozrejme, producenti mlieka nám mútia hlavy s dvoma hlavnými dôvodmi a to obsah vápnika a aminokyselín (proteínov).
Pozrime sa teda najskôr na vápnik. Prečo nám vôbec vápnik spôsobuje obavy?? Je samozrejme, že sa snažime vybudovať si silné kosti a byť chránení pred ostereoporózou. Nuž, niet veru pochýb, že mlieko je plné vápnika. Aký je to ale vápnik?? Je tento vápnik tým správnym zdrojom pre ľudské telo? Nemyslím. Tu sú dôvody. Príjem mliečnych produktov totiž BLOKUJE vstrebávanie vápnika do ľudského organizmu. Nadbytok proteínov v kravskom mlieku je taktiež hlavným vinníkom ostereoporózy. Britský výskumník Dr Hegsted roky skúmal geografický výskyt osteoporózy. Zistil, že krajiny, ktoré sú najväčšími konzumentami mlieka a mliečných výrobkov, majú aj najväčší výskyt osteoporózy. Je presvedčený, že mlieko je jedným z hlavných faktorov vzniku osteoporózy.
Početné štúdie ukázali, že príjem samotného vápnika nemá pri prevencii osteoporózy význam. Posledný takýto výskum bol publikovaný v British Medical Journal (Britský medicínsky žurnál), na ktorý mliekárenské lobby pravdepodobne nemajú vplyv. Staršia štúdia v americkom žurnáli výživy poukazuje na fakt, že ženy v období po prechode trpia nedostatkom vápnika a to aj napriek tomu, ak pijú viac ako 2 poháre mlieka denne.
Ak hovoríme o osteoporóze, do úvahy teda netreba brať vápnik, ale proteíny. Pozrime sa na dve kontrastné skupiny. Eskimáci majú pozoruhodný prijem proteínov, až 25% z celkových kalórií. Prijímajú taktiež približne 2500 mg vápnika denne. Majú obrovský výskyt osteoporózy. Na druhej strane Bantovia v Južnej Afrike prijímajú len 12% proteínov v jedle, väčšinou z plodov, a len 200 až 300 mg vápnika. Ich ženy takmer vôbec osteoporózou netrpia a to aj napriek tomu, že privádzajú na svet a dlhodobo koja 6 a viac detí. Keď tieto ženy emigrujú do západného sveta, kde kráľuje mlieko, su postihnuté osteoporózou v krátkom čase.
Na tak častú otázku: “Odkiaľ teda vziať vápnik?”, je veľmi jednoduchá odpoveď. Presne odtiaľ, odkial ho majú kravy a iné cicavce - zo zelene, zeleniny a ovocia a iných plodov. Napokon, slonom narastú mohutné kosti a pritom požierajú zelené listy rastlín. Je zrejme, že všetkým cicavcom sa darí veľmi dobre, ak nasledujú svoj genetický program a požierajú tú správnu potravu. Vínimkou je človek, ktorý postupne odmieta vápnik z prírody a snaží sa ho nahradiť nestráviteľným vápnikom z kravského mlieka.
Nuž, neexistuje žiadny racionálny dôvod, prečo by mal človek piť kravské mlieko. Jediným dôvodom môže byť jednoducho to, že ho CHCEME, máme ho radi, patrí k našej kultúre, zvykli sme si naň, chutí nám a podobne. Predsa, rodičia, ktorí nám z lásky dávali len to najlepšie, dávali nám aj mlieko. Naučili nás mlieko milovať.
Avšak, pod ťarchou vedeckých dôkazov iste stojí za zamyslenie, či skutočne robíme správne, ak mlieko pijeme. Som presvedčený, že nie a osobne dlhodobo pred týmto zvykom varujem všetkých pacientov. Jednoducho, mlieko NEROBÍ ľudskému telu žiadny osoh. Práve naopak. Devalvuje výživovú hodnotu iných potravín a je pre človeka zdrojom chorôb a problémov.
Väčšina ľudí na tejto planéte mlieko nepozná a predsa žije zdravšie. Vy môžete tiež.
Reny1
05.03.09,17:51
Rp: Tct.carbonis detergens 100,0
Spir.saponis kalini 250,0
mfsol
mojmu manželovi pomaha tento šampon z lekarne
mirečko
17.04.09,08:31
Zdravím všetkých. Nejako nám naša téma spustla. Žiadne nové podnety, nápady.
gypsynka
22.04.09,11:39
Ja som už rezignovala, psoriázu mám už 35 rokov, už som vyskúšala skoro všetko. Naposledy mi veľmi pomáhal sprej Skin cap, ale už si organizmus asi na neho zvykol, takže mi udržuje pokožku tak, že sa to nezhoršuje, ale už mi to nemizne. Prípadne, ak vyrážky zmiznú a prestanem sprejovať, vysypem sa znova. Už mi nepomáha ani more ako predtým, napríklad minulého roku som bola v Egypte a skoro vôbec nič sa nezmenilo. Ešte som nevskúšala Mŕtve more, ale je to dosť drahá záležitosť. Čo sa týka kožnej lekárky, už tam ani nechodím, žiadne nové trendy liečby, stále to isté dookola, čo mi nepomáha. Najviac sa ale čudujem, prečo vlastne chcú liečiť kožu, keď je to vnútorná záležitosť. A najviac ma vie naštvať, keď niekto povie, že sa mám s psoriázou skamarátiť a naučiť sa s ňou žiť. Takého lekára obchádzam na hony...
Martina80
22.04.09,12:05
Takže mne sa psorka prejavila po 21 roku , presne ako aj mojej mamine a to " len " na laktoch obidvoch rúk . Bolo to strašne nepríjemné, hlavne v lete. Poznáte tie pohľady. Po vyskúšaní mnohých liekov a návštev lekárov sa nakoniec objavil jeden zázračný krém, ktorý mi pomohol a odvtedy mám pokoj. Zohnala mi ho známa z Ukrajiny , jeho názov je Dermovate. Odkedy som si ním asi mesiac potierala lakte , psoriáza úplne vymizla . Ostali mi len niekedy suché lakte , ale to natrem obyčajným krémom. Som totálne šťastná, že som sa psorky zbavila. Tento môj krém viem, že predávajú aj v iných krajinách , ale niektorým ľuďom nepomohol. A počula som aj názor, že ukrajinskí lekári veľmi dbajú, aby v " ich " Dermovate nebolo toľko chémie. Vraj ten ich krém je viac na prírodnej báze. Skúste , mne veľmi pomohol. Viem, že každému zaberá niečo iné. Držím všetkým palce v boji so psorkou.
sway
22.04.09,15:45
Pri psoriáze sa väčšinou prvé príznaky objavujú na miestach ktoré sú mechanicky dráždené a často, ak sa táto príčina odstráni, tak vymiznú.
Za kožnou určite choď, už len pre duševný pokoj - ten má na psoriázu tiež vplyv.
(skús to natierať 5% salicylovou masťou)





Tak som zasa tu, kukám, že je to dosť náročné, na nete som našla kadečo... najviac ma zaujal "rybičky" - nemáte niekto skúsenosť, ja by som to veru vyskúšala ale márne som hľadala kde sa dajú zohnať... niekam chodiť na kúpel v rybičkách... to ma neláka, ale ak by som si ich mohla doma chovať to by som brala, neviete niekto???
dík.

No u kožnej som bola, najskôr vraj pleseň - liečila 3 týždne, žiadna zmena... potom vraj psorka (som to tušila, lebo kamarátka ju má roky a na pohľad je to rovnaké...) ... tak začala s ichtiolkou a dala mi krém Beloderm 30s, ten mi pomáha ak si natriem nohu a zabalím na noc do mikroténu..., ale ak to deň-dva nespravím, tak je to zasa škaredé... za tých tuším 5 týždňov sa ložisko strojnásobilo... bolí ma to, tak k tej kožnej pôjdem zasa... len sa bojím aby sa mi to nevyhodilo aj inde na tele... nuž nezávidím nikomu kto má toho viac na tele... je to hrúza....:rolleyes:
mirečko
23.04.09,06:31
Málo príspevkov je ohľadné kúpeľov Smrdáky. Ja tam chodím pravidelné šesť rokov po sebe a pomáha mi to. Človek je mesiac medzi „svojimi „, pomáha to nielen na kožu ale aj na dušu. Veľa ľuďom to pomáha. Už o pár týždňov tam strávil ďalší ( dúfam, že príjemný ) pobyt
:)
daniel345
27.04.09,18:07
gypsynka: ...Už mi nepomáha ani more ako predtým, napríklad minulého roku som bola v Egypte a skoro vôbec nič sa nezmenilo...
Mám podobnú skúsenosť. Už niekoľko rokov po sebe som bol s rodinou v Egypte a zlepšenie nic moc. Možno je to aj tým, že all inclusiv je vlastne ponuka na neregulované obžerstvo a chlastanie, pohybu si tam človek veľmi neužije a o psychickej pohode pri strete s úplne odlišnou orientálnou kultúrou škoda hovoriť.
...Najviac sa ale čudujem, prečo vlastne chcú liečiť kožu, keď je to vnútorná záležitosť...
Úplne s tebou súhlasím, psoriáza je porucha autoimunitného systému a liečiť len kožné príznaky je vlastne zabezpečiť kožnej prácu až do ... no na furt. Myslím si, že ten kto chce mať psorku ako tak pod kontrolou si musí dať doporiadku imunitný systém, prečistiť a dlhodobo udržiavať vnútorné orgány, ale hlavne udržiavať psychiku v pohode.:)
A nemyslím si, že je správne rezignovať. Podľa mňa by bolo lepšie prestať hľadať na psorku účinný "zázračný" liek. Taký nie je. :( Namiesto toho skôr hľadať, čo je potrebné v živote a životnom štýle zmeniť, aby psorka "dala pokoj".
daniel345
27.04.09,18:15
Martina80: Čítal som o viacerých prípadoch vymiznutia príznakov psoriázy po aplikácii protipliesňových liečiv. Pravdepodobne pliesne boli príčinou, alebo štartérom, a ich preliečením sa príznaky psoriázy vytratili. Bohužiaľ to neplatí všeobecne, ale aj tak gratulujem.;):)
daniel345
27.04.09,19:12
sway: Rybičky sa dajú kúpiť v Čechách cez internet. Nie je to však až také jednoduché, ako to vyzerá. Najprv potrebuješ veľkú, tepelne izolovanú nádrž 800 až 1000 litrovú, najlepšie z materiálu vhodného na styk s potravinami, kvalitnú filtráciu, ohrev a UV dezinfekciu vody. Potom budeš potrebovať aspoň 200 - 250 rybiek aby si mohla dosiahnuť aké, také výsledky. Rybky sú životaschopné a ak im vytvoríš vhodné chovné podmienky budú sa ti rozmnožovať. :) Ani najlepšia filtrácia a úprava vody nedokáže zabezpečiť vodu v nádrži biologicky nezávadnou, takže ju budeš musieť pravidelne vymieňať a to sú kubíky a kubíky teplej vody... :(
Mám rybky doma už viac ako rok, takže viem o čom to je. Začínal som s jedným akváriom, 50 rybičkami a veľkými očakávaniami. Časom som zistil, že to akosi nefunguje a tak som bol nútený investovať do vybavenia, akvárií, ... Prvé priaznivejšie výsledky som mal až pri kúpaní sa s cca 130 rybkami v 500 litrovom sude, ale nebol som schopný v ňom pri toľkých rybkách dlhodobejšie udržať kvalitu vody. Dnes už mám všetko potrebné vybavenie a aj dosť rybiek na terapiu a môžem sa pochváliť, že od Októbra minulého roku som nepoužil ani gram mastí, alebo liekov na psoriázu. Nebol som ani v nemocnici, ani v kúpeľoch a až na pár ružových flekov bez lupín s ktorými sa dá žiť mám od psorky pokoj. :D:D:D
Rybky sa dajú chovať doma pre vlastnú potrebu, ale je to len za cenu obrovských výdavkov ako na rybky a vybavenie, tak aj na samotnú prevádzku.:(
PS: Mám rybky v Košiciach a keby si ich niekto chcel pozrieť a vyskúšať, tak nech mi zavolá na 0944 262363. Uvítam sponzorov pretože tá prevádzka fakt ide do peňazí ... :o
Darina1234
09.05.09,19:47
Už dlhši čas sa mi nedari zlikvidovať ložisko na hlave, prosim dajte radu, nechala som si trochu dlhšie vlasy a už je problem, voda na vlasy od kožnej nepomáha
kaco11
09.05.09,19:51
darinka priatel ma psoriazu a on pouziva vylucne uz roky head and schoulders ci ako sa to pise. A senzitive. Aj svokor ma psoriazu a tiez pouziva tento sampon a nevedia si ho vynachválit. Musim zaklopat drahy to ma zatial v poriadku.
MarkAurel
12.05.09,16:40
na psoriazu je dobra fototerapia 311nm UVB ziarenie, niekde na hyperinzercii v sekcii solaria som videl rucnu lampu zo sirsim viuzitim, kolega ju pouziva na Vitiligo
silvik34
12.05.09,16:41
zaujali ma tie rybičky,len si to neviem predstavit prevadzkovat doma .S psoriazou sa trapim roky,vyskušala som uplne všetko okrem tych rybičiek mohla by som to teda vidiet?
daniel345
15.05.09,05:11
Liečba psoriázy rybkami opäť dostupnejšia!
Po viac ako ročných skúsenostiach v Košiciach otvárame nové liečebné centrum na liečbu kožných ochorení rybkami rodu Garra Rufa. Kvalitné vybavenie, dostatok rybiek a možnosť kombinovať liečbu s fotobalneoterapiou TOMESA, ktorá je dostupná v nemocnici v Košiciach - Šaci. Ceny dohodou, voľné termíny. Viac informácií na www.garraklub.websnadno.cz alebo na tel. č. 0944 262 363.
mirec111
29.05.09,06:12
Prosim poradte mi nejaky dobry sampon na vlasy lebo s tym co som pouzival sa mi psoriaza strasne zhorsila. Dakujem.
gypsynka
02.06.09,09:57
Prosim poradte mi nejaky dobry sampon na vlasy lebo s tym co som pouzival sa mi psoriaza strasne zhorsila. Dakujem.
Neviem, aký si používal, ale ževraj dobré výsledky sú so šampónom Skin-cap.
voevoda
02.06.09,11:43
vyskusaj sprej skin cap mne sampon moc nepomohol ale sprej je nieco zazracne a pouziva sa aj na cele telo ja mam zatial s lupienkou pokoj ale kazdy dreti mesiac si musim aplikovat aspon jeden sprej aby sa mi nevracala.;)
daniel345
05.06.09,14:07
Okrem daivonexu mi na moju psorku nezaberalo nič a aj daivonex mi len pomáhal udržiavať stav. Občas lepšie, občas horšie. Zadovážil som si rybky ktoré liečia kožné príznaky psoriázy a tie mi teraz pomáhajú držať psorku v norme aj bez liekov a mastí. Bohužiaľ je to veľmi nákladné. Zdravotná poisťovňa mi nepreplatí nič aj keď je to lacnejšie ako kúpele a o liečbe biologikami ani nevravím. Rozhodol som sa založiť klub, kde by sme sa viacerí zložili na prevádzkové náklady a liečba by tak bola pre každého dostupnejšia a lacnejšia. Uvedomujem si, že to ja tak zostáva veľmi nákladnou záležitosťou a výsledok pritom nie je stopercentne zaručený. Pre tých, ktorí by liečbu rybkami chceli vyskúšať mám teda ponuku. Ak vám liečba rybkami nepomôže, alebo zlepšenie bude len minimálne, klub vám vráti polovicu členského príspevku. Viac informácií nájdete na http://www.garraklub.websnadno.cz/Odkazy.html
mirečko
12.06.09,09:40
Zdravím všetkýck L40 ale aj ostatných. Momentalné som po kúpeľnej liečbe v Smrdákoch a vždy ( a aj tento rok ) mi to pomôže. Ak sa chce človek za mesiac preliečiť a doržuje liečebný ( ale aj pitný ) režim veľmi to pomôže. Preto tým, ktorí to ešte neskúsili odporúčam. Človek sa tam veľa nového dozvie ohľadné nových našej vernej milenky. S pozdravom a hlavu hore. Tento rok som sa dozvedel, že v minulosti to bola "Panská choroba - nie iba pre pánov ale pre vyvolenú kastu. !!!!
Lucia61
23.06.09,16:20
ahojte, objavila som tuto stranku nahodou, vobec som o nej nevedela, borim sa so psorkou uz 40 rokov a suhlasim s nazorom, ze ak si nepomozes sam , alebo s dobrými radami tak sa miesiš na jednom mieste. Najvacsi problem mam s hlavou, tak sa pytam prípravok skin cap je na predpis , ci volne dostupný?
Inak niekoľko rokov sa liečim na tele s Belodermom a je to moj všeliek, ale len na predpis.
Lucia
voevoda
26.06.09,15:11
skin cap je volne dostupny a na hlavu pomaha najviac a skus si ho objednat cez internet je to lacnejsie;)
veronikasad
26.06.09,15:21
ahojte, objavila som tuto stranku nahodou, vobec som o nej nevedela, borim sa so psorkou uz 40 rokov a suhlasim s nazorom, ze ak si nepomozes sam , alebo s dobrými radami tak sa miesiš na jednom mieste. Najvacsi problem mam s hlavou, tak sa pytam prípravok skin cap je na predpis , ci volne dostupný?
Inak niekoľko rokov sa liečim na tele s Belodermom a je to moj všeliek, ale len na predpis.
Lucia
dobré ceny tu :
http://www.google.sk/aclk?sa=L&ai=CYX3H0_NESoqVNcKj_gagmbyrA5aIymaMqKXmB4Wo45ABCA AQAVDOr4sZYMC19QXIAQGpAt3nn4W2_mw-qgQeT9ALvo_i_aEN4r5sUznCjv3lY2smbHYt6hxmQD0X&sig=AGiWqtzyn4iXDOQbQXSZ75-_ZYktBlaHiw&q=http://www.docsimon.sk/search.php%3Ffind%3DSkin-cap
raston
26.06.09,15:24
odporučam v BA inštitút TOMESA - kúpele, šampóny, všetko dobre zaberá - sám mám problém s vlasmi - a šampon stojí 3-4 eura - skuste sa tam prihlásiť. NEODPORÚČAM skúšať vyššie spomínanú lampu na vlasy - môžete si spáliť vlasy - je na to procedúra!
Lucia61
02.07.09,13:18
Ahojte, dakujem vsetkym za radu, hned sa lahsie dycha, ked mam priatelov v tvrdzi
Lucia
kaco11
03.07.09,06:31
Ahojte. Neviem v akej miere mate psoriazu ale ju ma tiez a aj svokor a oni pouzivaju head and shouders /ci ako sa to pise/ proste ten sampon a je to v pohode. Samozrejme aj ako sprchovy gel. Ale oni to nemaju nejak moc po celom tele. Drahy najviac na tvari a aj to ma skarede ked je v strese.
kvalitar
03.07.09,09:07
pozitivne ucinky sa prejavili mojej zakazničke pitim aloe vera gelu + aloe vera koncentrat + aloe vera sprej. pre viac info mi napiste ss
Viem pomôcť
03.07.09,10:47
Kazde kozne ochorenie je odrazom vnutra cloveka, to znamena, oslabeny imunitny system,zaneseny organizmus toxickymi latkami.Doporucujem urobit detoxikaciu kvalitnymi prirodnymi produktami ,ktore nemaju vedlajsie ucinky, neobsahujú farbiva, lestiace latky a ni syntetika.Napis-te
na meil, ak potrebujes viac informacii,rada poskytnem komukolvek.
BXLmiami
04.07.09,17:47
Ludia s psoriázou maju dosť problemov aj bez toho,aby z nich ťahali peniaze všelijakí bezcharakterní predavači teplej vody.:mad:
Lucia61
13.07.09,15:10
Ahoj, na akej stranke sa da objednat sampon ktory spominas? Vsetko som prehladala pod znackou TOMESA A NIC
Dakujem
Lucia
Monika Kováčová
13.07.09,16:25
Kazde kozne ochorenie je odrazom vnutra cloveka, to znamena, oslabeny imunitny system,zaneseny organizmus toxickymi latkami.Doporucujem urobit detoxikaciu kvalitnymi prirodnymi produktami ,ktore nemaju vedlajsie ucinky, neobsahujú farbiva, lestiace latky a ni syntetika.Napis-te
na meil, ak potrebujes viac informacii,rada poskytnem komukolvek.
Môj milý Viem pomôcť, neskutočne si vážime tvoje rady, ale začal si hneď prvou vetou veľmi zle.

Každé kožné ochorenie NIEJE odrazom vnútra človeka, pretože psoriáza je ochorenie dedičné a doživotné. Jednoducho sa jej nikdy nezbavíš. Len máš niekedy "lepšie" obdobia. Čo je "lepšie obdobie" je relatívne, pretože pre mňa je psorka v pohode a iný môže byť z nej v rovnakom stave zhrozený...
daniel345
14.07.09,06:45
Ahoj, na akej stranke sa da objednat sampon ktory spominas? Vsetko som prehladala pod znackou TOMESA A NIC
Dakujem
Lucia
TOMESA je názov liečby - balneofototerapie. Je to vlastne kúpanie v plytkej vani, kde voda má podobné zloženie ako voda v mŕtvom mori a zároveň ožarovanie (opaľovanie) UVB svetlom. Je to zároveň oddych, relax a tiež je z toho pekne opálené telo. Liečba je hradená väčšinou poisťovní, ale keď absolvuješ tomesu, už ti v jednom roku nedajú poukaz do kúpeľov. Tomesa nevylieči, ale je to vcelku fajn doplnok liečby. Vyskúšaj, uvidíš. Prajem pekný deň.:)
Reny1
28.07.09,19:43
Rp:
Tct.carbonis detergens 100,0
Spir.saponis kalini 250,0
mfsol

je to šampón (robený v lekárni) na predpis, ale môže Ti ho predpísať aj všeobecný lekár
Mancika
02.08.09,06:44
asi to tu ešte nie je, tak pridávam link na Dr. Ryba:... nechcelo mi to zobrať, skúsim takto...... na Vašom internetovom prehliadači zadajte Dr. Ryba.....vygoogite si to sami , informácie ohľadom liečby, sumy, možnosť objednať sa .....dúfam, že to pomôže viacerým......
Felícia
06.08.09,05:52
Ahojte všetci! Prečítala som si pár príspevkov ale na všetky nemam čas, lebo som v práci. Možno že niekomu poradím, ale neviem či to tu už nebolo náhodou spomenuté, ak ano tak prepáčte. Nedávno dávali v Reflexi príspevok o žene, ktorá trpela psoriázou po celom tele, no bolo to hrozné. Hovorila že vyskúšala všetkých liečiteľov aj lekárov aj u nás aj v zahraničí a nikto jej nevedel pomôct, až na jedného lekára, teraz má čistu pokožku. No a ja som zostala prekvapená, lebo je to len kusok odo mna a nevedela som o tom. A v minulý týždeň bola u mna švagrina a nejako to prišlo do reči a ona hovorila, že tam bola s dcérou a pomohol jej. Kedže ja mám roky psoriázu vo vlasovej časti a na lakťoch, tak to tiež chcem vyskúšať. Ak má niekto záujem ten doktor sa vola Dr. Šuch a ordinuje v Krušovciach. Je to pri Topoľčanoch a chodia tam ľudia z celého Slovenska aj Čiech. Číslo telefonu 0905929674.
Pekný deň! Musím makať!
Viem pomôcť
06.08.09,20:26
Psoriaza je kozne ochorenie, ktore sa neda vyliecit.Zalezi aj od stadia,tiez v akom rozsahu je,ci je sucha alebo mokvava.....Ku kazdemu pristupujem osobitne,su ludia, ktori to maju napriklad len vo vlasoch, takze doporucujem napisat mi na meil,kto ma zaujem. Riesime to prirodnymi produktami, bez vedlajsich ucinkov,a kedze je to porucha imunitneho systemu, je potrebne,ako to tu uz niekto naznacil nielen lokalne-antibakterialne tekute mydlo, sampon s kondicionerom,krem /kombinacia aloe vera gelu,kolagenu,vitaminuA,E,ovocnych kyselin,ktore pomahaju uvolnovat odumrete bunky z pokozky/ale velmi dolezite je vnutorne uzivanie produktov.Ucinok je velmi dobry, bez problemov sa da s tym zit.Nebude to hned, je to dlhodobejsi proces.Aj bioptron,farebna svetelna terapia je vynikajucim liecitelom pri tejto chorobe!/nie biolampa, ani biostimul!/duratnakatka@gmail.com
Mária27
06.08.09,20:45
Viete, prosím link na tých liečiteľov s rybičkami. čo poškodenú pokožku olúpu?
veronikasad
06.08.09,20:50
Viete, prosím link na tých liečiteľov s rybičkami. čo poškodenú pokožku olúpu?

http://www.porada.sk/1029488-post348.html
amalka22
08.08.09,20:16
ahojte,
potrebovala by som poradit...nestacim si precitat uplne vsetky prispevky,tak ak to tu uz niekto pisal, mozete ma nasmerovat na danu stranku, prosim?
pred dvoma mesiacmi som prvykrat rodila a odvtedy sa mi psorka len zhorsuje...ruky uz mam opat cele osiate a momentalne kedze kojim a dufam, ze ja dlho budem nemozem uzivat ziadnu doterajsiu liecbu ktoru som mala...mazanie mastickami mi nepomaha :/ nemate niekto skusenosti s liecbou pocas kojenia? co vam pomohlo? pripadne ake vyrobky sa daju pouzivat?
vopred dakujem vsetkym za rady...
daniel345
11.08.09,17:56
Viete, prosím link na tých liečiteľov s rybičkami. čo poškodenú pokožku olúpu?

http://www.porada.sk/blog.php?u=56043 :):):)
sway
17.08.09,04:07
http://www.porada.sk/blog.php?u=56043 :):):)


ĎAKUJÉM !!!!!;););)
LuLuško
10.09.09,11:21
Chcem sa spytat. Moja priatelka ma psoriazu a jak bola u koznej tak stretla znamu a ta mala prave dva tyzdne psoriazu a ze je doktorka pichala tam nejake inekcije a jej to nejako pomyzlo neviem ci celkom ale priatelka vravela ze uz nemala tak strasne vela na sebe toho. ze predtym to mala na tvari vo vlasoch a vsade a potych inekcijach na vyditelnich miestach nic... A este jej kožna doktorka vravela ze tie rybičky vobec nepomahaju ze to len je podfuk ze aby ziskali od ludi peniaze.. prosim poradte alebo vyjadri te sa ktomu co som napisal.. dakujem
daniel345
11.09.09,06:08
Už rok mi rybky pomáhajú s mojou psorkou a to neužívam žiadne mastičky ani lieky. U kožnej som za ten rok bol len raz, aj to len predpísať Excipial na premazanie.:)
Keď som zistil, že po rokoch mazania kortikostereoidmi (najčastejšie Triamiciolon S) a derivátmi vitamínu D (Daivonex) mám poškodenú, fľakatú a stenčenú pokožku so striami, hľadal som inú cestu. Skin cap u mňa neúčinkoval vôbec, Tomesa len na chvíľu trošku zlepšila stav. Kúpele v Smrdákoch boli fajn, ale tiež len na nejaký čas. Našiel som si rybky, a aj keď psoriázu nedokážu celkom vyliečiť, som z nimi spokojný. Okrem kúpania sa s rybkami ešte dlhodobo užívam Imunoglukán (výťažok z hlivy ustricovej) a cesnak na posilnenie imunity. Snažím sa udržiavať psychiku v pohode, chodiť na čerstvý vzduch a aj zdravo sa stravovať, ale nepreháňam to ... :rolleyes: Občas si urobím kúpeľ s magnéziovou soľou, niekedy si do kúpeľa pridám D´oliva guličku do kúpeľa, alebo pár kvapiek olivového oleja.
Za celé tie roky, čo mám psoriázu je toto asi najlepšie obdobie, čo s touto neskutočne vernou a nerozlučnou milenkou prežívam. :D Na rybky nedám dopustiť, pretože mi pomáhajú žiť normálny život aj so psoriázou. A cena v porovnaní s kúpeľmi, nemocnicou alebo liečbou biologikami nie je až tak vysoká. Problém je skôr v tom, že nie je hradená poisťovňami. Možno raz bude ...;)
daniel345
13.10.09,14:09
Veľmi zaujímavé výsledky popisujú na tomto vlákne ... http://www.lupenka-psoriaza.cz/forum/viewforum.php?f=17 :):):)
Monika Kováčová
13.10.09,16:43
vitamín D a ibuprofen? ??
yetizima
28.10.09,12:10
Ja mam psoriazu tiez (na tele nie ale vo vlasoch) - kazdy rok k moru a zasadne pouzivam len mydla z olivoveho oleja, ktore si doveziem z Turecka.
Umyvam si tym aj vlasy a uz dva roky mam pokoj, ale u kazdeho je to ine.
Rouminka
12.11.09,13:03
dobry ja mam psoriazu uz 2 roky mam len 18 a velke problemy s klbami....na bolestive klby mi velmi pomaha TRAUMEEL je to probioticka mast ktora sa ma natierat len na male plochy tam kde to boli...a na loziska od psorky mi nepomaha ziadna mast ale naplasne myslim ze sa volaju betesil ale su hormonalne tťak mi ich uz viac doktor nepredpisal....po nich mi loziska zmizli ale len na chvilku potom sa znova objavili a z inych pripravkov mi pripadaju ako keby sa zivili :o(
luna5
15.11.09,18:01
ja mam psoriazu asi 10 rokov
mne osobne pomaha velmi kozmetika s konopnym olejom a to konkretne telovy olej extravaganja pouzivam ho asi od tohto leta a moja koza je vramci moznosti super hladka nesupe sa a nesvrbi (moja koziarka mi to schalila a bola velmi prekvapena lebo uz rok som nepouzivala ziadne hormonalne lieky)

cez leto velmi pomaha opalovanie ale bez opalovacieho kremu takze odporucam az po 16.00 hod aby nedoslo ku spaleniu pokozky pretoze to by mohlo sposobit nove loziska takze opatrne
moja koziarka cez zimu odporuca fototerapiu co je nieco ako solarium ale pod dohladom lekara ...neviem ako je to na slovensku ja byvam v atenach a tu mi to poistovna preplaca v nemocnici

na rychly vysledok je vhodny spanielsky sprej skin cap ktory zozeniete u svojho koziara vtedy stal okolo 700 sk teraz neviem. vela stasta a hlavne nestresovat lebo aters hned vsetko zhorsi.
satet
21.11.09,16:08
Odporucam uzivat produkty drnona-arche s archebakteriou z mrtveho mora. More 2x do tyzdna vo vani a krem Dynamicky hydr. vecer Solaris. Na bolest klbov Rauseen a Reumoseen.
Andrej Šimek
18.01.10,15:42
Ahoj Andrej a ako casto si si to daval na tie miesta? A ako casto si si umyval vlasy so samponom? A co je to citronka? Dakujem za odpovede, cau cau :) slavvka

Ahoj Slavka,

Daval som si to asi 2x do týždna a najlepšie na noc.na druhý den som si to umyl zo šamponom.citronka je štava ktorá sa dáva do čaju na ochutenie.
KELLYY
19.01.10,13:29
Ja osobne mám veľa skúsenosti s priateľkou psoriazou.
Kamarátime sa spolu už 21 rokov a nechcem opakovať to čo každy povie, že to je kozmetická vada, ale ja tvrdím že je to choroba, ktorá má niekedy až neskutočné kožné prejavy. Nehovoriac o tom, že mi psoriaza zasiahla už aj klby a 15 rokov sa snažim žiť s touto artritidou.
Vyskúšala som snaď všetko čo sa dalo a bolo dostupné. Všetko mi pomohlo na kratky čas.Samozrejme aj more je výborne opakovať na jar a jeseň.
Momentalne som OK aj keď vždy uživam lieky na klby.

Ale koža sa mi nadherne vyčistila do jednej bodky. Použivala som pripravky Dr.Michaels (výrobok z Austrálie) 2 mesiace a 1 týždeň

(Su to 3 produkty: - sprchovací gel (umyvať sa min. 2 mesiace
len s tým prípravkom )
- krem ( natierať vždy po umyti ráno a večer )
- olej (natierať vždy po 10 min.po kreme )
Je to finančne náročná kozmetika, ale ja som neskutočne spokojná a vďačná, že som sa k tejto kozmetike dostala.

KELLYY
euromasters
23.01.10,12:39
chcem sa spitat o tie pripravky od dr.michaels ze asi kolko mi toho treba nakupit aby to prinieslo nejake vysledky.dakujem
manus
23.01.10,12:48
...na rychly vysledok je vhodny spanielsky sprej skin cap ktory zozeniete u svojho koziara vtedy stal okolo 700 sk teraz neviem. vela stasta a hlavne nestresovat lebo aters hned vsetko zhorsi.

Ja sa kamarátim so psorkou 2 rok, veľmi mi pomohli tieto prípravky Skin cap, hlavne vo vlasovej časti, to už som bola zúfalá. Ale používala som sprej aj šampón tejto značky, a krásne sa mi to vyčistilo, trvalo to asi mesiac. Šampón používam doteraz, aj keď mám "čistú hlavu" :D.
Dajú sa kúpiť aj v lekárňach, no nie všetkých (napr. u nás v Bytči to nezoženiem nikde, len v Žiline). Jeden výrobok stojí niečo málo cez 20€

Želám úspešný boj s touto zákernou kamoškou :)
Monika Kováčová
23.01.10,13:36
chcem sa spitat o tie pripravky od dr.michaels ze asi kolko mi toho treba nakupit aby to prinieslo nejake vysledky.dakujem

mne nepomohol Dr. Michaels vôbec, zbytočne som vyhodila kóóópec euráčov... Najskôr sa stav mierne zlepšil, ja som bola nadšená... že KONEČNE, niečo čo pomôže... ale po 6 týždňoch používania sa nič nezlepšovalo, skôr naopak, stav pokožky sa vrátil na začiatok.
Výrobky DR. Michaels, ktoré sa predávajú v EÚ nesmú obsahovať decht (ropný produkt), preto ho u nás dostaneš kúpiť len bez dechtu.

Skin Cap som tiež skúšala, strašne ma sprej štípal, ale vydržala som... nepomohol mi...

V októbri som bola na konzultáciu u dr.Rybu, lebo som už fakt bola zúfala.... Pochopila som, že si telo musím čistiť zvnútra (hrubé črevo), zmeniť stravovacie návyky (1 diel mäsa + 4 diely zeleniny, zaradiť 2x denne ovsenné vločky do jedálnička), piť 2- 3 litre vody denne (čistej vody, najlepšie nechlorovanej), denne sa kúpať v kúpeli so soľou z mŕtveho mora, a hlavne: Začala som používať certifikovanú BIO kozmetiku na postihnuté miesta. Príroda má blahodárne účinky a myslím, že sa z toho najhoršieho dostávam... ložiská sa mi zasúšajú...

Okrem toho každé 3 dni som pod solárkom cca 3-5 min...

Skutočne sa mi uľavilo, keď som obmedzila príjem chémie na pokožku...


Dopĺäam: P.S. v rybičkách som ešte ani nebola ... ale v apríli sa chystám.
lyxo
13.02.10,15:03
Ahojte. Tak a som tu tiež. Tiež v klube s rovnakou "kamarátkou"! Ja ju nemám, ale verte CHCEL BY SOM radšej ju mať. Mať namiesto mojej 10-ročnej dcérky, ktorej ju diagnostikovala kožná pred týždňom suchou vetou "Je to psoriáza, v lekárni Vám vydajú recept kontrola o mesiac" Momentálne ju má vo vlasoch a na lakťoch.Rýchlosť a miera rozšírenia je zrejme individuálna no i tak ako to prebiehalo u Vás? Chcem sa spýtať či máte skúsenosti s kúpaním v soli z mŕtveho mora? Či popri prípravku Scin cap používate súbežne aj salycínovú masť(pardon ak som to skomolil) a Belosalic? Za akékoľvek dobre mienené rady srdečne ďakujem Lyxo!!!
mirečko
24.02.10,11:43
Chcem sa spýtať či ma niekto skúsenosti s objednávkou výrobkou Dr. Michaels cez internet. Ja som tam našiel českú lekáreň ktorá ponuka výrobky za oveľa lepšiu cenu ako ich môžme kúpiť v lekárni
mirečko
24.02.10,11:45
Je potrebné sa informovať u kožnej lekárky a isť (ak je to z vašej stany možne ) do kúpeľoch _ Smrdáky. Ja tam chodím pravidelné a veľmi to pomôže
gven75
24.02.10,11:51
Moja sestra používa výrobky Dr. Michaels a škvrny (psorka) jej úplne zmizli! Používala to denne 2x a nejaké 3 druhy... Mastí sa, ale stále lebo sa jej tvoria tie škvrny stále, no nevidno ich tak, lebo ich stále mastí... :D Ona je s týmito prípravkami veľmi spokojna...
Brezno
14.03.10,15:13
Vratil som sa z Egypta kde som kupil masť ALOREED. Ma nikto s ňou skúsenosť? Poprosím o odpoveď.
axbx
14.03.10,20:01
nalepsie je skutocne len to more a mrtve zvlast, nemam psoriazu, aj vodicku mam okolo 50 eur na celkove preliecenie organizmu, dlhodobo ako ta choroba, je to dost aj klbova zalezitost
ivonk
21.03.10,12:57
Ja síce nemám problémy s psoriazou, no práve minulý týždeň som pozerala Teleráno na Markíze a hovorili o tejto chorobe. Viem, že niekde v Turecku je malá liečebňa s bazénom a malými rybkami, ktoré sa živia odumretou a starou kožou. Je to zamerané na tento účel - psoriaza. No a práve v tejto relácii bola pani, ktorá doviezla sem asi do Blavy tieto rybičky a má liečebný bazén. Ukazovali aj pána, ktorý si ľahol do bazéna a rybičky ho obklopili a kŕmili sa jeho kožou. Tento nápad sa mi veľmi pozdáva, lebo po viacerých procedúrach je možnosť zlepšenia stavu. Skúste, možno to nájdete na nete.
veronikasad
21.03.10,13:37
Mal som psoriazu. Nie príliš rozšírenú. Lakte, kolená a najviac ma trápila na dlani ľavej ruky, ktorá šla až do krve. Vyskúšal som postupne všetko, čo bolo na trhu. Biolampu, diety, soľ z mŕtveho mora, krémy.... Z lekárskych prípravkov bol najlepší BELOSALIK. Psoriáza ma trápila cca 40 rokov.
Potom som dostal od dcéry ako nechcený darček kozmetickú masť SKIN CREAM LANDER, ale dobre voňal, tak som sa ním natieral, tvár, nohy ruky. Po dvoch troch týždňoch som pozoroval, že ma lupienka svrbí menej a menej. Tak som to aplikoval tak, že som použil BELOSALIK a na druhý deň som použil SKIN CREAM. Trvalo to cca 5 rokov.
Dnes mám od psoriázy pokoj. Som absolutne čistý. Je tu však ešte možno háčik v tom, že som šiel do dôchodku a odbúrali sa stresy. Ale "kúru som začal asi 3 roky pred dôchodkom a účinky som cítil.
V google po zadaní SKIN CREAM LANDER si určite niečo vyberiete. Je toho tam viac. Naviac krém nie je až tak drahý. Som zvedavý, ak ho budete používať, na vaše skúsenosti. Dajte vedieť.
Je to tento krém ?

http://www.azdistribuce.cz/detail.php?zbozi=1854632
Beautiful.woman
04.04.10,20:05
Osobne nemám skúsenosť s týmto problémom, ale mám veľmi dobrú priateľku, ktorá to mala 4 roky a nič jej nepomáhalo, ani kúpele, ani iná liečba až doteraz. Brala nejaký čínsky čaj a ten jej zabral tak, že má čistú pokožku a je celá šťastná. Ak by si chcela vedieť viac, môžem to zistiť.
Ahoj. Ľubica

Ahoj,

prosim ta, mohla by si mi zistit, ako sa ten cinsky caj vola a kde sa da kupit?

Mozes mi napisat aj na mail: beautiful.woman95(zavinac)gmail.com

Dakujem
Veronika
Beautiful.woman
05.04.10,12:21
Poradim Vam co mne zarucene do vlasov pomaha, nie je to na telo upozornujem, ale do vlasov nic lepsie nepoznam. Je to aj bez predpisu ale aj na predpis, bez predpisu to stoji nejakych 90,- Sk, s predpisom okolo 40,- Sk vola sa to GELARGIN GEL. Vrele odporucam.

Citala som si na internete pribalovy letak a zistila som, ze sa to nemoze pouzivat dlhsie ako 3 tyzdne (aj to je asi zrejme vela, ako som pochopila) a ma to dost vela neziaducich ucinkov - jeden z nich je aj vyrazne zhorsenie stavu, takze by som sa chcela opytat, ako dlho to Vy pouzivate, ako rychlo to pomohlo a ako si to nanasate? Vzdy vecer do vlasov a rano si umyjete hlavu? Lebo asi zrejme su z toho dost mastne vlasy, vsak?
Mozete mi napisat aj na beautiful.woman95(zavinac)gmail.com
Dakujem za odpoved
BXLmiami
05.04.10,12:45
Gelargin gel je kortikoidný/hormonálny/preparát a nemala by ho lekáreň vydať bez predpisu.Pokiaľ ho dlhodobe a denne používate na hlavu,skôr alebo neskôr budete mať závažný problém.Aj ked uznávam že aj psoriáza v hlave závažným problémom je.
Beautiful.woman
05.04.10,14:41
Dobrý večer,
moja "polovička" má zrejme psoriázu (čo je len predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) už len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave to zmizlo vďaka šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Chcem sa opýtať či sa nájde niekto, kto vyskúšal krém BioGama s tzv.múdrou hubou PYTHIUM OLIGANDRUM a aké má skúsenosti.


Všetkým ďakujem

A aky to bolo sampon Vichy? Proti lupinam? Lebo ej viacero druhov, tak teraz neviem, ktory... Dakujem
Aankaa
05.04.10,14:50
http://www.zdravakrasa.sk/products/aa-help-polomastny-krem1/

Výrobky z tejto línie pomáhajú aj na psoriázu - odporúčané zákazníkmi.
Beautiful.woman
05.04.10,15:19
Gelargin gel je kortikoidný/hormonálny/preparát a nemala by ho lekáreň vydať bez predpisu.Pokiaľ ho dlhodobe a denne používate na hlavu,skôr alebo neskôr budete mať závažný problém.Aj ked uznávam že aj psoriáza v hlave závažným problémom je.

Dakujem za tuto dolezitu informaciu, netusim, preco to nebolo napisane v pribalovom letaku... Ak to je teda kortikoid, urcite to pouzivat nebudem. Ale rozhodla som sa nepouzivat to uz len preto, ze tam je obmedzena doba uzivania. Este raz dakujem :-)
ubka
05.04.10,20:27
Psoriaza ma viacero foriem, to, co sa prejavuje ako supiny, vyrazky, flaky apodobne na pokozke, je iba prejav zlej detoxikacie.
konkretne Psoriaza je prejavom nedostatocnej ocisty v peceni, a naviac "pofarbena" psychicj´kymi tazkostami.
Mam osobnu skusenost, ze po viacrocnom trapeni a estetickej traume na psoriazu zabrali ukludnujúce caje, vela, vela cistej vody s pridaním citronovej sťavy a samozrejme prisna dieta. Ak sa chcete zbavit co najskor psoriazy, zvazte, ci vam "ta obeta " za to stoji a prejdite na cas urcity na surovu stravu. Najskor budete mat pocit, ze sa vam to zhorsuje, co je dobra znamka, nastupuje "liecebna kriza" a telo sa zbavuje necistot. Prvotne priznaky mozu byt aj bolesti hlavy a ine nevolnosti, ktore vsak po 10-14 dnoch ustúpia. Ak budete pochybovat, ci sa da pracovat na surovej strave, odpoved znie da, aj tazko! Urcite vylucite kortikoidy a vselijake zarucene dobre potravinove doplnky. Voda, voda, voda....a vyriesit si problemy, ktore viete, ktore sa nedaju, nezapodievajte sa nimi, cas to poriesi.
Habbs
29.05.10,01:48
daniel345
30.05.10,18:34
Damian mal určite ťažkú formu psoriázy, ale už sa celkom vyliečil a tak môže radiť všetkým okolo ... :(:(:(
radomil
16.06.10,14:24
Zdravim Vas,
mam vlastne skusenosti s tymto ochorenim, ktore ma sprevadzalo uz dlho, nikdy to vsak nebolo take zle ako poslenych 7 rokov. Moj stav bol naozaj velmi tazky a vyskusal som toho naozaj vela (napr. akupunkturu, kupele Smrdaky, bylinkove kvapky od pana Dedika, TianSchi, hypnozu, mudru hubu, pobyty pri mori atd.). Bol som vsak vytrvali a moje snazenie mi prinieslo tak dlho ocakavane zlepsenie a takmer 100% uzdravenie. Konecne sa citim ako vo vlasnej kozi. Je uplna pravda, ze psoriaza, atopicky exem ako aj dalsie kozne choroby maju povod v nasom vnutri. Preto je velmi dolezite dbat na viac veci, nielen na vhodne osetrovanie pokozky. Tato tema je dost obsirna. V pripade zaujmu Vam rad poradim.

S pozdravom
Rado z Nitry
armagedon74
17.06.10,06:42
Príčinou tejto nevyliečiteľnej choroby je funkčná porucha pečene. K udržovaniu psoriazy pod palcom je nutné dodržiavať prísnu pečeňovú dietu. Podľa bylinkárov sa to dá vyliečiť touto bylinkovou zmesou.

Zmieša sa 50g žihľavy, 30g veroniky lekárskej, 10g dubovej kôry,20g zemedymu lekárskeho, 30g nechtíka lekárskeho, 20g myšochvosta obyčajného, 30g lastovičníka väčšieho, 20g zeleného oplodia orecha vlašského, 30g vŕbovej kôry, 40g túžobníka brestového.
Pije sa až 6 až 8 šálok dene po dúškoch.

Odporučuje sa aj tri krát do týždňa kúpeľ z pakostu smradľavého, alebo z rovnakých dielov slezu nebadaného a prasličky roľnej.
daniel345
24.06.10,14:03
Už asi dva roky mi s psoriázou pomáhajú rybky Garra Rufa ktoré si doma chovám. Nedokážu síce robiť zázraky, ale dokážu vybrúsiť lúpajúce sa psoriatické ložiská na hrúbku zdravej kože. Niektoré ložiská sa stratia úplne, niektoré sa len stenšia no po čase sa lúpu znova :o. A ja si podľa potreby dám kúru s rybkami zas a zas ... :) Asi to bude nekonečný príbeh, ale dá sa s tým vcelku normálne žiť. Určite je to lepšie ako vysávať ráno lupiny z plachty, alebo sa denne mazať kortikostereoidmi. Ja som si svoje riešenie problému s názvom psoriáza našiel ;). Všetkým ostatným držím palce.
PS: Predám použitú nádrž s vybavením a 250 ks rybiek. Tel.: 0944 262 363
viktorviktor
25.06.10,09:08
Čo tak vyskúšať liečenie prirodzenou stravou, dcéra sa rozprávala s jedným pánom ktorý mal psioriázu (okrem inej pre neho závažnejšej choroby) asi dva roky, potom prešiel na surovú stravu a psioriáza bola preč, denne ho strava vyjde 5 €.
kargo
26.06.10,15:57
Čo tak vyskúšať liečenie prirodzenou stravou, dcéra sa rozprávala s jedným pánom ktorý mal psioriázu (okrem inej pre neho závažnejšej choroby) asi dva roky, potom prešiel na surovú stravu a psioriáza bola preč, denne ho strava vyjde 5 €.
Čo to vlastne je " surová strava " ?
Surové mäso? Zemiaky? Ryža?Cestoviny?Strukoviny? Čo sa dá jesť surové denne a pokryje energetickú potrebu človeka, ktorý si musí svoj plat tvrdo odpracovať ? Buď mi to niekto už konečne povedzte alebo sa prosím zdržte rád čo sú k ničomu.
ubka
04.08.10,21:39
Čo to vlastne je " surová strava " ?
Surové mäso? Zemiaky? Ryža?Cestoviny?Strukoviny? Čo sa dá jesť surové denne a pokryje energetickú potrebu človeka, ktorý si musí svoj plat tvrdo odpracovať ? Buď mi to niekto už konečne povedzte alebo sa prosím zdržte rád čo sú k ničomu.

Prečo ľudia zvyčajne pri odporúčaní surovej stravy reagujú podobne ako Ty?
Prečo ako prvé spomínaš mäso?
Je veľa literatúry, v ktorej sa dozvieš všetko o surovej strave, ale keďže mám vlastnú skúsenosť, je to predovšetkým surová zelenina, ovocie, naklíčené semená obilním, strukovín, studené výluhy bylín a mäd. Áno, je možné aj pri takomto stravovaní vykonávať fyzicky náročnú prácu, dokonca získame pri takomto stravovaní oveľa viac energie, ako pri stravovaní u nás zaužívanom.
Táto forma stravovania je vhodná takmer pri všetkých ochoreniach, je to určitá forma odľahčenia organizmu a predovšetkým spôsob, ako detoxikovať organizmus od nežiaducich látok, ktoré sa nesprávnym životným štýlom hromadia v našom organizme a sú príčinou mnohých aj veľmi vážnych ochorení. Pri psoriáze, jednoznačne, surová strava má výrazný vplyv na vyliečenie.
Je na každom z nás, ako sa rozhodne. Je jednoduchšie niečo spochybňovať, ako hľadať cestu k poznaniu.
kargo
07.08.10,17:16
Prvé spomínam mäso preto, lebo viem že na slovenskom trhu nie je žiadne ktoré by som si mohol dovoliť a ktoré by sa dalo jesť bez zdravotného rizika surové.
Literatúry je skutočne dosť a tak som začal počítať. Vyšlo mi z toho že by som musel denne zjesť - ak by som si chcel zachovať aspoň takú pestrosť zeleniny a ovocia ako doteraz - 2 až 4 kg surovej stravy ! Objem tohoto množstva by bol 4 až 8 litrov ! Samozrejme je tu možnosť to množstvo zredukovať uhľohydrátmi . Nevidí sa mi to ako zdravé riešenie pretože ľudské telo si vie udržať len ich malú zásobu a zvyšok uloží do "pneumatiky" na páse.
Tú ďalšiu vetu neberiem vážne - sama vieš že to nevieš dokázať. Nevieš tak isto ako ani ja neviem o žiadnom ťažko pracujúcom človeku žijúcom na surovej strave.
Nechcem polemizovať o liečebnom účinku surovej stravy, nech to posúdi ten čo to skúsil. Ale buď mi napíš aspoň týždňový jedálniček alebo sa prestaň čudovať ako reagujem na takéto rady.
ubka
09.08.10,08:13
Prvé spomínam mäso preto, lebo viem že na slovenskom trhu nie je žiadne ktoré by som si mohol dovoliť a ktoré by sa dalo jesť bez zdravotného rizika surové.
Literatúry je skutočne dosť a tak som začal počítať. Vyšlo mi z toho že by som musel denne zjesť - ak by som si chcel zachovať aspoň takú pestrosť zeleniny a ovocia ako doteraz - 2 až 4 kg surovej stravy ! Objem tohoto množstva by bol 4 až 8 litrov ! Samozrejme je tu možnosť to množstvo zredukovať uhľohydrátmi . Nevidí sa mi to ako zdravé riešenie pretože ľudské telo si vie udržať len ich malú zásobu a zvyšok uloží do "pneumatiky" na páse.
Tú ďalšiu vetu neberiem vážne - sama vieš že to nevieš dokázať. Nevieš tak isto ako ani ja neviem o žiadnom ťažko pracujúcom človeku žijúcom na surovej strave.
Nechcem polemizovať o liečebnom účinku surovej stravy, nech to posúdi ten čo to skúsil. Ale buď mi napíš aspoň týždňový jedálniček alebo sa prestaň čudovať ako reagujem na takéto rady.

Anjelík, ale viem to dokázať;)
Neviem však, čo pod ťažko pracujúcim človekom myslíš-upresni:) no a jedálníček Ti pošlem, aby si sa mohol čudovať Ty:rolleyes: /momentálne som v časovej tiesni./
ubka
09.08.10,18:52
Ráno- pol až 1 kg jednodruhového ovocia
Obed
-zomletá pšenica s mletým makom, kokosom, medom a macerovaného ľanového semena
-zomletá pšenica s rajčinami, paprikou-krájaná, zelená vňať, cesnak, ľanové semeno, soľ. zaliať teplou vodou
-4-5 hod. máčaná pohánka s nakrájanou alebo strúhanou zeleninou, ľanové semeno, soľ, cesnak-zohriať na 45 st. c
-8 hod, máčané veľké krúpy, zmiešať so zeleninou, naklíčenou šošovicou, ľanovým semenom, ligurček,
-zeleninový šalát zo zeleru, citr. šťavy, cibule, ľanové semeno, oliv. olej.soľ, vlašské orechy.
kaša z mletého maku, medu, ľanové semeno, strúhaný kokosvlašské orechy
-šalát z cukety, naklíčenej šošovice, soľ, saturejka
ubka
09.08.10,19:00
ups...a ešte večera.
-zeleninový šalát s listovej a koreňovej zeleniny s lieskovými orechami
-zeleninový šalát s naklíčenou šošovicou
-zeleninový šalát s vlašskými orechami
-zeleninový šalát s domácim tvarohom
-zeleninový šalát zo zeleru-viď obed
-naklíčená šošovica s rajčinami a tvarohom
-zeleninový šalát s naklíčenou pšenicou
-miska naklíčenej slnečnice-semena a mandle.
Mlieko kozie alebo kravské nepasterizované, z neho vyrobený tvaroh.
Kaše sa zalievajú najviac 45 st.C teplou vodou, alebo sa zahrievajú na tešnto stupeň, podávame jedlá na teplom tanieri.
2anové semienko sa čerstvo melie a máča aspoň hodinu v teploj vode.
Kargo, teda ide to, ak má človek cieľ a hlavne uprace si to v hlave. Ak má niekto skutočný záujem niečo pre seba urobiť, cesta sa vždy nájde...tu je jej začiatok.
Samozrejme aj pre ostatných, ktorých surová strava zaujala. Ak bude záujem poskytnem aj iné recepty-osobne odskúšané:)
BP sluzby
19.08.10,09:05
Zdravim Vas,
mam vlastne skusenosti s tymto ochorenim, ktore ma sprevadzalo uz dlho, nikdy to vsak nebolo take zle ako poslenych 7 rokov. Moj stav bol naozaj velmi tazky a vyskusal som toho naozaj vela (napr. akupunkturu, kupele Smrdaky, bylinkove kvapky od pana Dedika, TianSchi, hypnozu, mudru hubu, pobyty pri mori atd.). Bol som vsak vytrvali a moje snazenie mi prinieslo tak dlho ocakavane zlepsenie a takmer 100% uzdravenie. Konecne sa citim ako vo vlasnej kozi. Je uplna pravda, ze psoriaza, atopicky exem ako aj dalsie kozne choroby maju povod v nasom vnutri. Preto je velmi dolezite dbat na viac veci, nielen na vhodne osetrovanie pokozky. Tato tema je dost obsirna. V pripade zaujmu Vam rad poradim.

S pozdravom
Rado z Nitry


Nebol si nahodou na biorezonancnej liecbe??? Lebo ja som to absolvovala a uz mam pokoj a bola som uplne uzasnuta, ako to super zabralo.... Na markize bola raz taka reportaz o psorke, tak som si povedala, ze uz aj to vyskusam - dovtedy nic nezaberalo.. :D
gypsynka
19.08.10,09:34
Nebol si nahodou na biorezonancnej liecbe??? Lebo ja som to absolvovala a uz mam pokoj a bola som uplne uzasnuta, ako to super zabralo.... Na markize bola raz taka reportaz o psorke, tak som si povedala, ze uz aj to vyskusam - dovtedy nic nezaberalo.. :D
Nemôžeš napísať, v čom je gro tej biorezonančnej liečby a koľko to stojí?
BP sluzby
20.08.10,20:14
bola som tam asi 15x, kazdy tyzden som musela chodit, ale netrvalo to dlho.. nikdy nie viac ako hodinu takze sa dalo aj z roboty odbehnut... co mi bolo take divne, bolo, ze som si musela vzdy doniest so sebou ranny moc v ten den ked som isla na terapiu... ono to je na principe nejakych frekvencii - fyzika nie je moja silna stranka :D:D hlavne ze to zabralo na akom principe to funguje je mi jedno, ale keby si si to chcela podrobnejsie precitat tak kuk biorezonancna-terapia.sk, maju tam aj to video z reflexu aj cenu... prajem skore uzdravenie
mamka Danka
07.09.10,09:32
Bola som v Hornbachu a majú tam na predaj do akvária tie rybičky na liečbu psoriazie, čo požierajú odumreté časti kože.
mamka Danka
14.09.10,11:03
www.bezpsoriazy.sk

online poradňa
daniel345
14.09.10,15:25
Bola som v Hornbachu a majú tam na predaj do akvária tie rybičky na liečbu psoriazie, čo požierajú odumreté časti kože.
Áno, fakt ich tam majú, cena 2,99 € za kus. U chovateľov sa dajú zohnať aj lacnejšie, tož hornbach je hornbach. Ale aspoň že sa rozširujú ... ;)
Habbs
16.09.10,17:27
Ked nase vnutorne organy predovsetkym velka cisticka pecen a posledny filtracny organ oblicky nemozu prirodzenym sposobom vypudit z tela stolicu a moc,zoberu si na pomoc najvacsi vylucovaci organ pokozku aby zivotaschopnost organizmu zachranili.Priroda si vzdy snazi zachovat prirodzenu rovnovahu.Za nu bojuje do sameho konca.
Alergie vratane vsetkych koznych ochoreni aj udajne neliecitelnej lupienky psoriazy alebo nova neurodermitida zmizne po niekolkych tyzdnoch akonahle prejdete na 100 percent surovu stravu.
Pre cloveka je obzvlast silnym sprievodcom alergie
1.Psenica
2.Kravske mlieko

Vsetke choroby maju povod v otrave ,mali by ste obzvlast venovat pozornost hrubemu crevu.
Najlepsia biologicka ocista sa da uskutocnit jedine ovocnou a zeleninovou stravou.Ovocna kyselina zmije aj ten najzazratejsi odpad ktory je u vas niekolko desiatok rokov,vratane vsetkych liekov ktore ste do seba dali pocas zivota.
ivantt
17.09.10,05:02
Vsetko co som sa tu dočítal ( nečítal som všetko ) nie je o liečení ale o mierňovaní príznakov. Pokiaľ viem, psoriáza sa zatiaľ nedá vyliečiť a ako sa to podarí tak ešte neprišli na to ako je to možné. Veľká pravda je že je to v životospáve a v stravovaní sa. Ale poznám človeka ktorý každý rok ide do chodvátska na ostrov Krk a tam je záliv kde je liečivé bahno a dosť sa mu to vždy zlepší.
Habbs
17.09.10,16:45
Vsetko co som sa tu dočítal ( nečítal som všetko ) nie je o liečení ale o mierňovaní príznakov. Pokiaľ viem, psoriáza sa zatiaľ nedá vyliečiť a ako sa to podarí tak ešte neprišli na to ako je to možné. Veľká pravda je že je to v životospáve a v stravovaní sa. Ale poznám človeka ktorý každý rok ide do chodvátska na ostrov Krk a tam je záliv kde je liečivé bahno a dosť sa mu to vždy zlepší.

Preco si myslis,ze psoriaza je neliecitelna?Lebo si s tym nedaju rady lekari?Precitaj si prispevok vyssie.
Vsetke vonkajsie prostriedky na liecbu su zbytocne,snazia sa iba chorobu vtlacit naspat do tela.Jedine zmena v stravovani prinesie uspech a tou je surova strava.Porusi sa prijem surovej stravy,psoriaza sa moze vratit.V tomto pripade uz nejde iba o psoriazu ,ale o vsetke kozne problemy.Ktory vitarian ma psoriazu alebo nejaku koznu chorobu?Vsetci maju jemnu zamatovu nadhernu pokozku.Kupanie sa v mori prinasa docasne zlepsenie lebo morska voda ma schopnost vytahovat jedy z tela,ale je to nedostacujuce pretoze tak isto jedy vychadzaju iba cez pokozku(co je pomale) a nie sposobom ktorym by mali. Tym sa pricina aj tak neodstrani.

Vsimol si si ze k takemu vylieceniu niesu zapotrebi ziadny lekari ani ziadne lieky?Preco by potom takym sposobom mali liecit? Aby k nim uz nikto neprisiel? Kazdy sa boji o svoju pracu.
ivantt
17.09.10,16:58
Preco si myslis,ze psoriaza je neliecitelna?Lebo si s tym nedaju rady lekari?Precitaj si prispevok vyssie.
........Jedine zmena v stravovani prinesie uspech a tou je surova strava.Porusi sa prijem surovej stravy,psoriaza sa moze vratit.V tomto pripade uz nejde iba o psoriazu ,ale o vsetke kozne problemy.......

Vsimol si si ze k takemu vylieceniu niesu zapotrebi ziadny lekari ani ziadne lieky?Preco by potom takym sposobom mali liecit? Aby k nim uz nikto neprisiel? Kazdy sa boji o svoju pracu.

Ja som nepovedal ze sa neda vyliecit, myslim ze som napisal ze boli prípady ked sa vyliecila psoriaza ale nevie sa preco. A div sa svete nebolo to surovou stravou. Tiez som napisal ze to bahno zmiernuje priznaky a nacas pomaha, ved preto tam chodi kazdy rok. Viem ze surová strava je dobra ale nie vzdy. Kamarát na surovú stravu takmer doplatil zivotom. Deti by nemali jest len surovu strava. Na vegetarianstvo by sa mal dat clovek po 42 veku svojho zivota a to nie je z mojej hlavy. Takze pozor, nie pre kazdeho je surova strava vhodna. skus sa o tom porozpravat s diabetikom alebo inym lekarom. V tom ti klamat nebudu, na tom nezarabaju, to nie su lieky.
Habbs
17.09.10,17:57
Ja som nepovedal ze sa neda vyliecit, myslim ze som napisal ze boli prípady ked sa vyliecila psoriaza ale nevie sa preco. A div sa svete nebolo to surovou stravou. Tiez som napisal ze to bahno zmiernuje priznaky a nacas pomaha, ved preto tam chodi kazdy rok. Viem ze surová strava je dobra ale nie vzdy. Kamarát na surovú stravu takmer doplatil zivotom. Deti by nemali jest len surovu strava. Na vegetarianstvo by sa mal dat clovek po 42 veku svojho zivota a to nie je z mojej hlavy. Takze pozor, nie pre kazdeho je surova strava vhodna. skus sa o tom porozpravat s diabetikom alebo inym lekarom. V tom ti klamat nebudu, na tom nezarabaju, to nie su lieky.

Ako som uz napisal,nahromadenie jedov v tele,ktore nemozu vyjst normalnym sposobom snazia sa vychadzat cez pokozku.Ten kto sa zbavi jedov v tele uz hociakym sposobom ci si da do poriadku detoxikacne organy alebo prestane prijimat to co mu skodi sa koznych chorob zbavi.Ci sa to podari niekomu nahodne alebo to zrobi s vedomim ,vysledok je rovnaky.
Ak ide o tvojho kamarata ktory pomaly doplatil zivotom zo surovej stravy,tak asi urobil chybu, neodporuca sa prejst zmenou ihned.Prejst na zivu surovu stravu znamena vycistit telo komplet od toxinov,nanosov a jedov z varenej stravy ktora sa rokmi usadzala v tele.Vtedy treba pit vela cistej vody.Komu nefunguju spravne detoxikacne organy tak tie nahromadene jedy pripravene opustit telo uviaznu v tych organov a mozu sposobit vazne problemy,preto tym organom treba pomoct ,ich podporit vo vylucovacom procese.Zaciatky su prave najhorsie preto treba ist nato pomaly aby sa v mensom mnozstve uvolnovali jedy.
Clovek je tvor ktory je biologicky prisposobeny na surovu stravu,nieje vsezravec ako si to vsetci myslia.Je iba rozmar ludi upravovat si tepelne stravu.
Vegetarianstvo je este horsie.Ich jedalnicek pozostava hlavne zo skrobovych vyrobkov.Tepelne upravovany skrob je nerozpustny, v tele sa usadza.Mozes si to vyskusat ,ked si maltodextrin budes chciet rozmiesat vo vode.Tym skrobom sa lepi cely organizmus zvnutra,nie nadarmo sa tomu hovori lepok.Filtrovacie zariadenia(pecen.oblicky,crevo,pluca) ked za zalepia nedokazu vyplavovat jedy von.Je to ako zanesene sitko.Preto vznikaju rozne alergie.Ak sa upchaju tepny,hned sa objavia problemy so srdcom,zvysuje sa tlak.
Vsetke choroby su sposobeny tym co do seba davame.Ak by sa odstranili skroby z jedalnicka a nahradilo sa ovocim vela chorob sa vylieci.Ovocie a ich kyseliny odstrani vsetke nanosy a jedy z tela.Toto je buducnost ludstva.Kto by si uz len pomyslel ,ze ludia z chleba umieraju?Je to sokujuce ale pravdive.
ivantt
17.09.10,18:09
Ako som uz napisal,nahromadenie jedov v tele,ktore nemozu vyjst normalnym sposobom snazia sa vychadzat cez pokozku........
Vsetke choroby su sposobeny tym co do seba davame.Ak by sa odstranili skroby z jedalnicka a nahradilo sa ovocim vela chorob sa vylieci.Ovocie a ich kyseliny odstrani vsetke nanosy a jedy z tela.Toto je buducnost ludstva.Kto by si uz len pomyslel ,ze ludia z chleba umieraju?Je to sokujuce ale pravdive.

Stále si ma nepresvedcil.... Presvedcil ma kamaratov stav po surovej strave... dva roky chudol az nakoniec skoncil v nemocnici.. takisto jeho deti mali namále. Nie kazdý clovek to zvladne. Niekomu to zachrani zivot niekomu zoberie. S takym niecim nie je dobre zhahravat sa, vzdy sa treba poradit s lekarom, netreba lekárov obchádzat. Ja sice jedavam surovu stravu ale dotoho si davam vbiele mäso. Napríklad ovocie by ma zabilo keby som ho jedol viac ale mäso nie. Som cukrovkár, pichám si inzulín a musim dodrziavat prísne pravidla stravovania a tam je aj mäso, ktoré môžem ale je tam aj zelenina, ktoru mám obmedzenu. Preto hovorim ze je to individuálne.
ivantt
17.09.10,18:10
a tým chlebom más pravdu. dokonca aj sol je jed, tak ako aj cukor.
Habbs
17.09.10,18:28
Stále si ma nepresvedcil.... Presvedcil ma kamaratov stav po surovej strave... dva roky chudol az nakoniec skoncil v nemocnici.. takisto jeho deti mali namále. Nie kazdý clovek to zvladne. Niekomu to zachrani zivot niekomu zoberie. S takym niecim nie je dobre zhahravat sa, vzdy sa treba poradit s lekarom, netreba lekárov obchádzat. Ja sice jedavam surovu stravu ale dotoho si davam vbiele mäso. Napríklad ovocie by ma zabilo keby som ho jedol viac ale mäso nie. Som cukrovkár, pichám si inzulín a musim dodrziavat prísne pravidla stravovania a tam je aj mäso, ktoré môžem ale je tam aj zelenina, ktoru mám obmedzenu. Preto hovorim ze je to individuálne.

Kedy si cukrovka trapila iba starych ludi,dnes su ohrozeny aj mladi dokonca aj deti.Cukrovka vznika zo zmazovatelneho skrobu,ktore nase sliny nestacia rozpustit.Obvzlast v starobe,ked su oslabene organy,moze dojst k tome ze tento skrob prerazi cez sliznicu tenkeho creva-osmoza.Krvou prechadza do pecene,vyvola chorobne priznaky a s krvou pokracuje do mocu s ostatnymi pozostatkami latkovej premeny ja povazovany za diabeticky stav.
Cukor v ovoci znizuje hladinu cukru v krvi.Kto tvrdi opak zavadza,len preto aby sa kupoval inzulin.Napisal by som viac ale musim ist.
ivantt
17.09.10,18:37
Kedy si cukrovka trapila iba starych ludi,dnes su ohrozeny aj mladi dokonca aj deti.Cukrovka vznika zo zmazovatelneho skrobu,ktore nase sliny nestacia rozpustit.Obvzlast v starobe,ked su oslabene organy,moze dojst k tome ze tento skrob prerazi cez sliznicu tenkeho creva-osmoza.Krvou prechadza do pecene,vyvola chorobne priznaky a s krvou pokracuje do mocu s ostatnymi pozostatkami latkovej premeny ja povazovany za diabeticky stav.
Cukor v ovoci znizuje hladinu cukru v krvi.Kto tvrdi opak zavadza,len preto aby sa kupoval inzulin.Napisal by som viac ale musim ist.

Mna sa týka cukrovka dedičná, Sú 2 typy cukrovky a moja je druheho typu nie prveho. A aby som vyvratil tvoje tvrdenie... ked som zjedol 4 slivky stúpol mi cukor z 8 na 8,1 a ked som ich jzedol 10 tak mi stupol az na 11 takze nie je to kôli inzulínu. Ja sa venujem alternatívnej liecbe ale na druhej strane nikdy neobchádzam lekárov a nikdy nezakazujem ludom chodit k lekarovi, ba naopak, poslem ich lekárovi. A nikdy netvrdim ze to co poviem je najlepsie pre vsetkych... každý sme iný, na každého platí nieco ine.
Habbs
17.09.10,21:18
Mna sa týka cukrovka dedičná, Sú 2 typy cukrovky a moja je druheho typu nie prveho. A aby som vyvratil tvoje tvrdenie... ked som zjedol 4 slivky stúpol mi cukor z 8 na 8,1 a ked som ich jzedol 10 tak mi stupol az na 11 takze nie je to kôli inzulínu. Ja sa venujem alternatívnej liecbe ale na druhej strane nikdy neobchádzam lekárov a nikdy nezakazujem ludom chodit k lekarovi, ba naopak, poslem ich lekárovi. A nikdy netvrdim ze to co poviem je najlepsie pre vsetkych... každý sme iný, na každého platí nieco ine.

Pokial ide o dedicnost,nic nieje dedicne.Dedia sa iba stravovacie navyky.Je to dalsi zavadzajuci blud.Mal som alergiu dost silnu ,nabeh na astmu.Tiez som este nic o zdravi nevedel.Pytal som sa lekara s coho mam tu alergiu.On nato: je to dedicne.
On:Nema jeden s tvojich rodicov alergiu?
Ja:moja mama.
On:tak si to zdedil.
Ja:su ludia ktori su alergicky a napriek tomu nemaju svojich rodicov alergickych
On:je mozne ze to u nich preskocilo generaciu

To bolo vysvetlenie,uz vtedy som tomu nechcel verit.
Hlavne ,ze ma mal vakcinovat niekolko rokov po sebe a mal som uzivat neustale rupafin.To bol lekar ktory ma vyznamenania.Stihol mi dat prve 6 vakciny+rupafin ,nic nepomahalo.Rupafin som zahodil a uz som sa tam neukazal .Tak som sa zacal o to zaujimat a liecit sam.Preslo cele leto a ani naznak nejakej alergickej reakcie a nikdy som nemal cistejsi nos a nikdy sa mi lahsie nedychalo.Bez akehokolvek naznaku aj nejakej inej choroby.
Kde je ta dedicnost teraz?Ved alergia je udajne neliecitelna.Ano zodacom,rupafinom a vakcinami je neliecitelna v tom maju pravdu.

Tak isto to je aj cukrovkou.Moj otec mal cukrovku 2 typu,niezeby bol mrtvy ale uz sa jej zbavil.Niekolko rokov uzival viac druhov tabletiek naraz,zakazdym to stalo nemale peniaze.Naviedol som ho na spravnu cestu a kedze chcel, uz nema problem s cukrovkou.Denne spolu pijeme rozne ovocne stavy z cerstveho ovocia+zelenina.Prestal jest skroby.
Lieky uz neberie niekolko mesiacov.Samozrejme hned zahodil aj lieky na vysoky tlak.Teraz ho ma dokonca nizky,ale to stoho nic nerobenia,je na dochodku:-)
Stale mi vravi ako dobre sa citi bez unavy,sviezi a keby nevedel ,ze mal cukrovku,tak teraz by ho to v zivote nenapadlo zeby ju vobec mohol mat.

Stale budem vraviet,ze vsetke choroby pochadzaju z toho co davame do seba.Ludia niesu biologicky prisposobeny na varenu stravu.Su prisposobeny na plody zeme.Dajte telu to spravne a vylieci sa samo je jedno ako sa ta choroba vola.Telo ma velku schopnost samoliecby.Staci sa porezat a rana sa zaceli.V modernej medicine kde ide iba o biznis sa snazia tuto schopnost samoliecby vynechat a snazia sa liecit chemiou,imunita ide bokom a slabne.To je chyba.
Nic na svete cloveka neuchrani pred virmi a volnymi radikalmi viac ako jeho vlastna imunita.
ivantt
17.09.10,22:18
Pokial ide o dedicnost,nic nieje dedicne.Dedia sa iba stravovacie navyky.Je to dalsi zavadzajuci blud.Mal som alergiu dost silnu ,nabeh na astmu.Tiez som este nic o zdravi nevedel.Pytal som sa l......................................i sa porezat a rana sa zaceli.V modernej medicine kde ide iba o biznis sa snazia tuto schopnost samoliecby vynechat a snazia sa liecit chemiou,imunita ide bokom a slabne.To je chyba.
Nic na svete cloveka neuchrani pred virmi a volnymi radikalmi viac ako jeho vlastna imunita.

Nehovorím ze nemas pravdu, nieco v tom co pôises je kus pravdy. tiez som bol alergik az do chvile pokial som nezacal milovat prirodu skutocne. nie len o tom hovorit a zrazu bola senna dadcha prec. Prezil som rakovinu, bral som chemoterapiu a vtedy by som bol bez lekárov pochovany. Nie vsetko je len o alternatíve, lekári su potrebny. Vo svajciarsku spolupracuju liecitelia a lekari, nie ako u nas ked lekari maju liecitelov naposmech. Ale nemas pravdu v tom co hovoris ze clovek je bylinozravec. niekto ano, kto pochadza z rodu ( ja si uiz nepamatam nazvy ) bylinozravcov, co sa zivili plodmi zeme ale dalsi ludia boli lovci, plody zene nekonzumovali, iba ak larvy. Jedli co ulovili. Kolega meria 190, váži 110 a venuje sa kulturistike. Keby bol na surovej strave tak by to robit nemohol. A je zdravy. Nasi prarodicia si davali slaninku a nic im z toho nebolo ale to preto ze tie prasce sa nekrmili chemiou. A vies co chcu spravit s predajom potravin ? vsetko budu ozarovt aby zabili mikroby ale zabiju aj vitaminy v zelenine a ovoci. Vitamín c bude len na lekarsky predpis a ked nemas zahradku, kde si kupis jablckko ? v supermarkete oziarene. Ked je nieco chore, nie je to ludske telo ale ludske myslenie, chamtivost. Ja zbohatnem na úkor zdravia tisicov ludi. A najdem si zopár ludi ktorých presvedcim o tom, ako je zdrave mäso a nie zelenina, oni mi uveria a budu to sirit dalej. A zrazu bdes stat zoči voči oponentom a budete sa navzajom hadat kto ma pravdu. Pravdu ma ten, co z vvasej hadky vytazi. Je to sice len jeho pravda.
Habbs
17.09.10,22:51
Nehovorím ze nemas pravdu, nieco v tom co pôises je kus pravdy. tiez som bol alergik az do chvile pokial som nezacal milovat prirodu skutocne. nie len o tom hovorit a zrazu bola senna dadcha prec. Prezil som rakovinu, bral som chemoterapiu a vtedy by som bol bez lekárov pochovany. Nie vsetko je len o alternatíve, lekári su potrebny. Vo svajciarsku spolupracuju liecitelia a lekari, nie ako u nas ked lekari maju liecitelov naposmech. Ale nemas pravdu v tom co hovoris ze clovek je bylinozravec. niekto ano, kto pochadza z rodu ( ja si uiz nepamatam nazvy ) bylinozravcov, co sa zivili plodmi zeme ale dalsi ludia boli lovci, plody zene nekonzumovali, iba ak larvy. Jedli co ulovili. Kolega meria 190, váži 110 a venuje sa kulturistike. Keby bol na surovej strave tak by to robit nemohol. A je zdravy. Nasi prarodicia si davali slaninku a nic im z toho nebolo ale to preto ze tie prasce sa nekrmili chemiou. A vies co chcu spravit s predajom potravin ? vsetko budu ozarovt aby zabili mikroby ale zabiju aj vitaminy v zelenine a ovoci. Vitamín c bude len na lekarsky predpis a ked nemas zahradku, kde si kupis jablckko ? v supermarkete oziarene. Ked je nieco chore, nie je to ludske telo ale ludske myslenie, chamtivost. Ja zbohatnem na úkor zdravia tisicov ludi. A najdem si zopár ludi ktorých presvedcim o tom, ako je zdrave mäso a nie zelenina, oni mi uveria a budu to sirit dalej. A zrazu bdes stat zoči voči oponentom a budete sa navzajom hadat kto ma pravdu. Pravdu ma ten, co z vvasej hadky vytazi. Je to sice len jeho pravda.

Pozor,ja som nepisal ,ze clovek je bylinozravec,to urcite nieje.Clovek je plodozravec(primat).Na 98,5% mame rovnaku strukturu tela ako primati.Oni jedia vylucne iba ovocie,orechy,plody stromov.
http://www.cez-okno.net/clanok/sokujici-pravda-o-lidske-strave
ivantt
18.09.10,03:21
Pozor,ja som nepisal ,ze clovek je bylinozravec,to urcite nieje.Clovek je plodozravec(primat).Na 98,5% mame rovnaku strukturu tela ako primati.Oni jedia vylucne iba ovocie,orechy,plody stromov.
http://www.cez-okno.net/clanok/sokujici-pravda-o-lidske-strave


Tak pardon, plodožravec. Ale tu sa hlavne jednalo o psoriazu a myslim ze tato debata nepatri sem. Mali sme dat radu co sa tyka psorky a my si tu vyjasnujeme stravovanie. Tato debata patri niekde inde. Uznávam ze v tvojich prispevkoch je kus pravdy, netvrdil som ze nie ale uz nebudem v tejto teme na to odpovedat, ako hovorim, nepatri to sem. Pripadne mozem zalozit novu temu a tam mozeme podebatovat. alebo ju zaloz ty.
Anessa
19.09.10,15:20
Pekný deň Vám!

Chcela by som sa s Vami podeliť o jednu novinku. Moja kamoška si kúpila v lekárni jeden nový produkt na psoriázu a dala aj mne vyskúšať. Musím povedať, že bola som veˇlmi príjemne prekvapená. Lepší ako Excipiál, a lacnejší ako skincap. Tak vám tu opíšem moje skúsenosti:

Psorioderm sa volá prípravok.
Psorioderm šampón - vlasy sa ťrošku zle vyčesávajú, ale všetko odstráni z hlavy, takže je dobrý. Psorioderm balzam na telo - je super príjemný, dobre sa rozotiera a nemá človek po ňom ten mastný pocit. Psorioderm sprchový gél - vláčny, a aj vôňa je príjemná, taká zo záhrady. Psorioderm krém - a toto je zázrak zmierni hneď svrbenie, aj odšupuje.

Ja radím vyskúšať. je veˇlmi dobrý. som spokojná.
miloslava.m
19.09.10,18:21
ahoj! na stranke alternamedica som prave citala dost husty pribeh cloveka, ktory sa liecil na psoriazu. je to zaujimave, aj ked to neskoncilo dobre. mozno ta to bude zaujimat. musis kliknut vpravo na pribehy.
Anessa
21.09.10,17:56
Smutné........... Takúto manželku............ani neviem čo sňou..........mala by prežiť trápenie.
mamka Danka
04.10.10,09:10
V Trávnici liečia atopický ekzém detí
V Trávnici pri Podhájskej je jediná liečebňa na Slovensku pre deti s atopickým ekzémom. Hoci tam dosahujú vynikajúce liečebné výsledky, nikto o nej nevie.
Martinka Fabiána (4) priviezli z Bratislavy pred necelými tromi týždňami rodičia do Trávnice v zlom stave. Celé telo ho svrbelo, všade mal krvácajúce pootvárané ranky. Jeho mama Monika Fabiánová je známa operná speváčka a pre svojho syna hľadala pomoc aj v zahraničí. „Zaplatili sme si dovolenku v Toskánsku, mysleli sme si, že tamojšie podnebie a more mu pomôžu. Martin však celý opuchol a museli sme sa okamžite vrátiť naspäť. Hospitalizovali nás na Kramároch, ale na oddelení bolo tak horúco, že som podpísala reverz. Trávnicu mi poradila kamarátka, vzali nás sem zo dňa na deň. Martinovi sa tu polepšilo o osemdesiat percent. Je to doslova zázrak. Konečne sme našli niečo, čo mu na ekzém účinkuje. Počula som však chýry, že to tu idú rušiť, lebo majú málo detí. Nechápem to. Ja sem musím s Martinkom prísť znovu,“ vraví odhodlane. Podobné skúsenosti majú aj ostatné mamičky malých ekzematikov. Ani jedna sa o možnosti pomoci nedozvedela „oficiálnym“ spôsobom. Liečebňa v Trávnici akoby ani neexistovala. Nedá sa nájsť vo vyhľadávačoch na internete , nemá žiadnu reklamu. Nehovoria o nej kožní lekári, neodporúčajú ju detské nemocnice. Pritom pobyt plne hradí zdravotná poisťovňa a v Trávnici dokážu liečiť i niekoľkotýždňové bábätká. „Je tu vynikajúci personál. Ochotné a šikovné sestry, výborné terapie, nedráždivá strava. Môjmu Maťkovi ekzém po troch pobytoch v Trávnici úplne zmizol,“ ukazuje Jana Vojtková z Považskej Bystrice synovu čistú tváričku. „Prvý raz sme tu boli, keď mal iba osem mesiacov. Poradila nám to pediatrička, ktorá o liečebni počula. Maťkova kožná lekárka len poznamenala, že už ide do dôchodku, ale on je prvé bábätko, ktoré do Trávnice poslala. Veď to nie je normálne,“ krúti hlavou Jana. Zázračná voda? Počet detí s atopickým ekzémom stále rastie. U mnohých sa prejaví už krátko po narodení. Väčšinou sa choroba predtým vyskytuje v rodine , zhoršuje sa pri strese a nesprávnej strave. Koža je zapálená, citlivá, šúpe sa. Deti sa ustavične škriabu, nariekajú, nechcú spať. „Hovorí sa, že svrbenie je horšie než bolesť. Atopický ekzém dieťaťa je utrpením pre celú jeho rodinu,“ hovorí pediatrička Claudia Hrabinská, jedna zo zakladateľov liečebne. Deti, ktoré sa liečia v Trávnici, odchádzajú vždy v oveľa lepšom stave. U väčšiny ekzém zmizne na dlhé mesiace. „Keď sa choroba vráti, vždy je to len v miernejšej forme,“ zdôrazňuje MUDr. Hrabinská. Veľkou výhodou je podľa nej aj to, že môžu prijímať deti už od prvých mesiacov života. „Čím skôr sa s liečením ekzému začne, tým lepšie,“ hovorí lekárka. Kožní lekári väčšinou na atopie predpisujú kortikoidové masti, ktoré majú vážne vedľajšie účinky.Tu sa snažíme počas troch týždňov úplne vysadiť lieky , kožu potom iba premasťujeme. Mamy sa naučia správne sa starať o dieťa s ekzémom, odnášajú si aj recepty na vhodné jedlá. Najúčinnejší je opakovaný pobyt,“ tvrdí pediatrička. Hlavnou zložkou liečenia v Trávnici je však voda. Do ústavu ju vozia každý deň v cisterne z neďalekej Podhájskej. Voda sa naleje do vydezinfi kovaných vaní, nechá sa trochu vychladnúť. Deti sa kúpu raz denne. „Mnohí rodičia s nimi skúšali chodiť priamo na kúpalisko v Podhájskej. Nemalo to efekt, verejné bazény nie sú pre deti s ekzémom vhodné. Môžu tam dostať rôzne plesne,“ hovorí MUDr. Hrabinská. „Minerálne zloženie vody z Podhájskej je podobné ako v Jadranskom mori. Sú to však fyzikálne vlastnosti geotermálnej vody vyvierajúcej hlboko zo zeme, ktoré hoja kožu.“ Chýbajú peniaze V Trávnici sa ročne lieči asi 500 detí s dermatózami a s dýchacími ochoreniami, ktoré súvisia s alergiami. Kapacita je však väčšia, asi o 200 detí. Zariadenie je čisté, niektoré z izieb sú nadštandardne vybavené. Vidieť však, že do ústavu sa investuje len minimálne. Na jednej strane sú zúfalí rodičia, ktorí nevedia nájsť pomoc pre choré dieťa. Na druhej strane nevyužitý ústav, ktorý chátra pre údajný nezáujem verejnosti. Riaditeľ liečebne v Trávnici MUDr. Ján Bernát šéfuje zároveň poliklinike v Šuranoch. Okrem ústavu má na starosti dve desiatky ambulancií a otvorene priznáva, že poliklinika musí liečebňu dotovať. „Zatiaľ o zatvorení neuvažujeme. Budova ústavu je majetkom mesta. Jednoznačne by však potrebovala investora zvonka,“ tvrdí.Mamy chorých detí sa zhodujú, že Trávnici by pomohla najmä lepšia propagácia. Ak budú o liečebni rodičia malých pacientov vedieť, bude ich sem prichádzať viac – a tým pádom bude aj viac peňazí. Sestry a lekári, ktorým ide o prácu, sa už do marketingu pustili na vlastnú päsť. Snažia sa distribuovať vytlačené letáčiky, sami oslovujú detské kožné ambulancie. Hoci to nie je ich práca, usilujú sa vytvoriť funkčnú a modernú internetovú stránku. Možno by to chcelo len manažéra, ktorý by rozumel problémom liečebne a vedel, ako pritiahnuť rodičov detí a investície. Na jeho zaplatenie však vraj nie sú peniaze. „Keď vidím, ako sa tu Martinovi polepšilo, spala by som aj na zemi v miestnosti pre upratovačky. Ja som sa vlastne poriadne nevyspala už tri roky,“ konštatuje Monika Fabiánová. Po dlhom hľadaní pomoci pre syna ju našla u nás na Slovensku. „Keby sme o Trávnici vedeli, sme tu už dávno,“ tvrdí. Martinko nemusel zbytočne trpieť. Tak ako trpia mnohé deti, ktorých rodičia o liečebni dodnes nič netušia.
Brezno
09.02.11,19:30
Má nikto skúsenosti s Neurosanom?
Soxxes
21.02.11,13:44
Dobrý deň mám problem že na hlave sa mi robia lupinové ložiska bol som s tým aj u kožnej ktorá mi dala na to šampon Politar a všeliake namiešane masťičky a tak jedna masťička mi trochu pomohla ale akonáhle som ju prestal používať tak sa mi to začalo robiť . Bojim sa toho že to budem mať po celej hlave nevedeli by ste neaky recept alebo návod ako sa toho zbaviť? Ďakujem za každu odpoveď.
kargo
21.02.11,18:43
Ak máš psoriázu poradím ti čo s tým robiť. To je to hlavné, čo musíš najprv s istotou vedieť.
dagyna
22.02.11,07:05
Dobrý deň mám problem že na hlave sa mi robia lupinové ložiska bol som s tým aj u kožnej ktorá mi dala na to šampon Politar a všeliake namiešane masťičky a tak jedna masťička mi trochu pomohla ale akonáhle som ju prestal používať tak sa mi to začalo robiť . Bojim sa toho že to budem mať po celej hlave nevedeli by ste neaky recept alebo návod ako sa toho zbaviť? Ďakujem za každu odpoveď.

Zdravím,
ak sa naozaj chceš zbaviť tohto problému pošlem ti tel. číslo a do pol roka máš po probléme.:o
Soxxes
22.02.11,14:30
A nechceli by sťe to napísať tu ? ak by mal niekto podobný problém ako ja tak by vedel co s tým . alebo ? inač ďakujem za odpovede
Soxxes
22.02.11,15:31
Zdravím,
ak sa naozaj chceš zbaviť tohto problému pošlem ti tel. číslo a do pol roka máš po probléme.:o
A nechceli by sťe to napísať tu ? ak by mal niekto podobný problém ako ja tak by vedel co s tým . alebo ? inač ďakujem za odpoved
dagyna
23.02.11,05:16
0902588461 p. Hlinková, treba jej porozprávať aký máš problém.
Veľa šťastia a trpezlivosti.
alenka1
23.02.11,05:43
Manžel má ložiská na kĺboch rúk a na lakťoch. Vždy mu na
chvíľu pomôže Belosan, more až rok.
Asi pred tromi rokmi som čítala článok o liečbe lupienky rybičkami.
Teraz som tie rybičky Garra rufa objavila v Bratislave / bomba
zľavy.sk/, kúpila som 5 kupónov. Dúfam, že pomôžu. Dám vedieť.
Soxxes
23.02.11,10:07
Dobre ďakujem skúsim potom zavolať a tie rybičky sú asi len na psoriázu nie?
AnikoAd
23.02.11,11:03
Rybičky psoriázu neliečia ,len potláčajú príznaky...../ spapaju odumretu kožu..../
daniel345
23.02.11,16:41
Spapajú nielen odumretú, ale aj nesúdržnú kožu v psoriatických ložiaskách. Niektoré ložiská sa stratia úplne, niektoré zostanú ako ružovočervenkasté fľaky. Koža na fľakoch je tenká, ako zdravá koža, ale po nejakom čase začne koža opäť hrubnúť a lúpať sa. A treba ísť znova na kúru k rybkám.
Kúra by mala trvať tri týždne, každý deň aspoň dve hodiny. Rybky mám doma už štvrtý rok a svoju kožnú chodím v podstate už len tak pozdraviť. :):):) Zo zvyku.
alenka1: 5 hodinových vstupov nebude mať takmer žiaden efekt. Vybrúsiť zhrubnutú kožu v ložisku niekedy nestihnú ani za tri týždne. Ale inak sú rybky fajn.
alenka1
24.02.11,04:52
daniel345: prosím, kde sa dajú tie rybky kúpiť, koľko ich treba a ako ich mám doma "skladovať"?
dagyna
24.02.11,07:05
nemám skúsenosť s rybičkami, táto liečba je založená na prídnodných bylinkách.....problém z tela najprv vytiahnu von a potom liečia. Tu sa neliečia príznaky ale podstata problému.Pri klasickej liečbe sa potlačia príznaky a problém sa vráti po čase naspäť. Po tejto liečbe sa problém vyrieši.
Ak má niekto záujem konzultácie sú možné v Bratislave 2-3.3.2011 potom až o mesiac.
daniel345
24.02.11,08:54
alenka1:Rybky sa dajú kúpiť od chovateľov cez inzeráty na webe. To problém nie je. Problém je skôr to "skladovať". Rybky sú živé tvory, potrebujú svoj životný priestor, čistú vodu, pravidelne kŕmiť, ... Ja sa im starám o dobré životné podmienky a ony sa zase starajú o moju kožu. Je to taká vzájomná spolupráca.:)
Rybky potrebujú vhodnú nádrž. Dlho som nevedel zohnať vyhovujúcu nádrž, s vhodným objemom, ale hlavne aby prešla cez zárubňu. Čupieť dve hodiny v plastovom sude nebolo to pravé, orechové :--- a o trepaní suda cez okno paneláku ani nehovorím:---:---. Nakoniec som si minulý rok dal nádrž vyrobiť podľa mojich požiadaviek a odvtedy už je to OK.
Rybky sú fajn, ale nie je to žiaden zázračný liek. Je to dlhodobá záležitosť a ja to vidím asi tak na doživotie:rolleyes:.
Dana Augustinová
03.03.11,13:04
ahojte,
mám psoriázu 20 rokov a skúsila som aj rybičky, chodila som tam mesiac, keď som ukončila liečbu, bola som čistá. Bolo to super! Ale tak ako pri akejkoľvej inej liečbe, ani neviem ako už to bolo asi do mesiaca-dvoch späť :(
Držím palce, aby ste dosiahli trvalejšie výsledky.

Chcem sa však spýtať, či môžem popri mastičke Daivonex užívať aj tabletky s vitamínom D.

Ďakujem Vám za odpoveď.
stankaApetko
03.03.11,17:58
Dobry vecer chcela by som Vas pekne poprosit cislo na pana bylinkara mam strasne problemy s pokozkou a nebavi ma uz navstevovat koznych lekarov,ktori mi stale predpisuju dookola to iste.Dakujem krasne zatial.Neviem ako to tu funguje pretoze poradu pouzivam len chvilku tam tu je moj mail:stankapp@azet.sk este raz dakujem Stanka
JaDo
03.03.11,18:03
Moja skúsenosť:

Pravidelné, každoročné kúpanie v mori a opaľovanie!!!
Darina1234
03.03.11,18:19
Len na more nema každy financie.
daniel345
04.03.11,07:57
ahojte,
mám psoriázu 20 rokov a skúsila som aj rybičky, chodila som tam mesiac, keď som ukončila liečbu, bola som čistá. Bolo to super! Ale tak ako pri akejkoľvej inej liečbe, ani neviem ako už to bolo asi do mesiaca-dvoch späť :(
Držím palce, aby ste dosiahli trvalejšie výsledky.

Chcem sa však spýtať, či môžem popri mastičke Daivonex užívať aj tabletky s vitamínom D.

Ďakujem Vám za odpoveď.
Rybky dokážu pomôcť, ale keď chcete mať psorku v pohode po celý rok, musíte k nim chodiť častejšie. Ak by ste po tých dvoch mesiacoch opäť absolvovali kúru s rybkami, tak by ste mali zase na nejaký čas pokoj. Ja chodím k rybkám tak trikrát, štyrikrát do roka. Opakovaním kúr s rybkami vlastne dosahujem "trvalejšie výsledky:).
Platiť štyrikrát do roka kúru v liečebnom centre by bolo pre mňa príliš nákladné, ale tým, že mám doma vlastné vybavenie a rybky, tak sa to vcelku dá. Hlavne že už nemusím kortikostereoidy a podobné nechutnosti ...

PS: Na Daivonex pozor! Po dlhodobejšom používaní sa ztenšuje koža a vznikajú strie. Bohužiaľ, vlastná skúsenosť.:(
Dana Augustinová
04.03.11,10:25
možem sa ešte spýtať čo myslíte pod dlhodobým užívaním? v novembri som to používala 2 týždne a teraz budem opäť asi dva týždne. je to veľa?
Ďakujem za odpoveď
gypsynka
04.03.11,10:48
0902588461 p. Hlinková, treba jej porozprávať aký máš problém.
Veľa šťastia a trpezlivosti.
Na akom princípe lieči táto pani psoriázu a z ktorého je mesta? Treba k nej prísť osobne?
abovejob
04.03.11,16:37
Psoriázu nemám. Skúsenosti vo svojom okolí áno.Všetky civilizačné ochorenia majú dva spoločné menovatele - psychika a výživa.
- Neviem čo urobiť po psychickej stránke - niekto môžno poradí.
- Pokiaľ ide o vnútro veľmi pomáhajú probiotiká - hlavne bulgarikus. Pri tejto kultúre je potrebné konzumovať aj prebiotikum lebo inak bulgarikus neprežije pasáž žalúdkom. Viaceré probiotiká dobre pôsobia ak sa používajú aj zvonku (asi nepoužiteľné na hlave - vo vlasoch).
- Vnútorne veľmi prospieva aj nenasýtená mastná kyselina Omega3 - ideálne aj je aspoň emusolovo micelizovaná (alebo ako sa to povie) aby bola využiteľnosť čo najväčšia. Pri Omege3 je treba dať pozor, aby keď pochádza z rýb, tak nech je to z voľne žijúcich rýb. Upozornenie: Vyhýbajte sa doplnkom, ktorých obsahom je aj omega6 čo je nasýtená mastná kyselina a máme jej prebytok...
daniel345
04.03.11,16:44
možem sa ešte spýtať čo myslíte pod dlhodobým užívaním? v novembri som to používala 2 týždne a teraz budem opäť asi dva týždne. je to veľa?
Ďakujem za odpoveď
Dlhodobejším používaním myslím rádovo mesiace. Zvykol som si, že Daivonex krotí psorku a tak som ho používal niekoľko mesiacov vkuse. :( Dnes by som to už neurobil. Výrobca uvádza, že je na rozdiel od kortikostereoidov vhodný na dlhodobé užívanie ale ...
Daivonex nie je zlá vec, ale z dlhodobého hľadiska nič nerieši.:o:o:o
Monika Kováčová
04.03.11,17:37
Psoriázu nemám. Skúsenosti vo svojom okolí áno.Všetky civilizačné ochorenia majú dva spoločné menovatele - psychika a výživa.
- Neviem čo urobiť po psychickej stránke - niekto môžno poradí.
- Pokiaľ ide o vnútro veľmi pomáhajú probiotiká - hlavne bulgarikus. Pri tejto kultúre je potrebné konzumovať aj prebiotikum lebo inak bulgarikus neprežije pasáž žalúdkom. Viaceré probiotiká dobre pôsobia ak sa používajú aj zvonku (asi nepoužiteľné na hlave - vo vlasoch).
- Vnútorne veľmi prospieva aj nenasýtená mastná kyselina Omega3 - ideálne aj je aspoň emusolovo micelizovaná (alebo ako sa to povie) aby bola využiteľnosť čo najväčšia. Pri Omege3 je treba dať pozor, aby keď pochádza z rýb, tak nech je to z voľne žijúcich rýb. Upozornenie: Vyhýbajte sa doplnkom, ktorých obsahom je aj omega6 čo je nasýtená mastná kyselina a máme jej prebytok...
Jednoznačne sa dokázalo, že stav sa zhoršuje po zjedení údenín. Konzumácia údenín by mala byť jednoznačne vylúčená, resp. obmedzená. Ďalej je pravda, že liečba masťami akýmikoľvek, je len voda na farmaceutický priemysel ... z hľadiska liečby nerieši nič. Omega 3 mastné kyseliny skutočne veľmi prospievajú. A v neposlednom rade je to stav chrupu, ktorý má vplyv na stav psoriázy. Akokoľvek šialene to znie, aj v prípade, že nemáte kazy, je možné, že pod niektorým zubom je zápalové ložisko (aj nebolestivé), ktoré tiež stav pokožky zhoršuje.
Na psoriázu veľmi pomáha slniečko.
Mne sa stav zlepšil tak o 90% oproti stavu spred roka. Avšak dermatologičkou doporučované "mastičky" som vyhodila do koša. Postihnuté miesta potieram výlučne krémami v BIO kvalite na báze bambuckého masla, resp. konope. Dôležitá je BIO kvalita, pretože každá chémia, aj keď farmaceutická, na koži škodí. :)
mato74
07.03.11,08:55
do vlasov aspon na cas pomaha skincap sprej,da sa kupit v lekarni..pomaha takmer hned...
more pomaha... ja som bol aj dvakrat pri mrtvom mori,pomoze na par mesiacov...
v blave a kosiciach je aj tomesa,co je podobne ako pri mrtvom mori..
najviac mi pomahaju kupele smrdaky-odporucam velmi..
viac mysliet na inych a stretnutia s priatelmi dodavaju optimizmus...
nech ti nieco pomoze..
domčik
07.04.11,14:10
Beatrice, to s tým vadným chromozomom je zaujímavé.
Ale aj tak si myslím (a holistická medicína mi dáva plne za pravdu, lebo odtiaľ sú moje poznatky), že psoriáza tak ako iné kožné ochorenia plne súvisia s našimi vnútornými orgánami, hlavne pečeňou, ktorá má priamy vzťah s kožou. A podľa stupňa zanesenia, funkčnosti či nefunkčnosti či už orgánov alebo "energií" v našom tele to tak vyzerá aj na povrchu. Preto napríklad aj moja mama po terapii a očiste svojho tela už problémy so šupinami trvalého rázu nemá - iba občas sa jej vyhodia, pri oslabení imunity (tak max. 2x za rok), ale s jej predchádzajúcim stavom sa to zďaleka porovnať nedá. :)


dopbrý deň, mohla by som sa spýtať že čo jej pomohlo ?
a_je_to
07.04.11,14:52
Postihnuté miesta potieram výlučne krémami v BIO kvalite na báze bambuckého masla, resp. konope. Dôležitá je BIO kvalita, pretože každá chémia, aj keď farmaceutická, na koži škodí. :)

Wauuu ! Keď sa to nesmie fajčiť .... aspoň sa s tým možno natierať :D:D:D .... ;)
kargo
08.04.11,17:44
dobry den,moj priatel trpi psoriazou uz dlho.po vsetkych moznych pripravkov ktore nepomohli sme konecne nasli nieco neuveritelne...jedna sa o bahenne mydlo z mrtveho mora,bahno na telo,sol do kupela a sampon z mrtveho mora ktore mu velmi velmi pomohli a nevieme si predstavit den bez tychto neskutocnych vyrobkov z mrtveho mora.je to original z izraela a nie rozne"moria"... vrelo odporucam...:)..my konkretne sme kupili tieto vyrobky v nitre v hypermarkete ale maju aj web stranku.

Neviem na čo ste kupovali v nejakom hypermarkete to čo sama predávaš. www.hbdeadsea.sk/kontakty.php Asi to nebude tak celkom pravda , že :)...Zrejme ani to o tvojom priateľovi. Nuž kto ti má potom uveriť tú 100%zaručenú pomoc. Psorka je zlá choroba a každá pomoc je vítaná ale teraz ti už neverím ani na to 1%
domčik
09.04.11,15:57
Neviem si spomenúť ako sa to volá, ale v Poľsku v lekárni predávajú takú "vodičku"
ktorá je aj na ekzémi, stojí okolo 50,-Sk,je aj na iné kožné choroby a môj teraz bývalý
kolega si natieral s ňou chrbát-mal dosť veľké biele fľaky od psoriázy,potom červené ,šúpalo sa to...,Mám tetu Polku takže ak máš záujem 19.6. tam idem potom ti môžem presne napísať ako sa to volá.Inak vtedy tomu kolegovi to pomohlo a vraví,že odvtedy má pokoj,ale sú to flaštičky asi ako nosné kvapky a u nás nieje nič podobné. I

dobry deň mohla by som sa spýtať an ten názov keď ho budete vedeť?
motylik7
11.04.11,07:21
dopbrý deň, mohla by som sa spýtať že čo jej pomohlo ?

Zdravím, spýtať sa môžete, ale nemôžem odpovedať, lebo kebyže takto verejne tu prehlásim, čo konkrétne jej pomohlo, bude to zrejme vnímané ako reklama (ľudia konkrétne názvy dosť dráždia, všimnite si). Nejdem to písať ani cez súkromnú správu, lebo na to čas nemám, môžete mi však ak chcete napísať na motylik7@gmail..com, mailom vám to napíšem.

Avšak zdôrazňujem, a to platí všeobecne, že akýkoľvek správny zvolený spôsob očisty a regenerácie svojho tela je dobrý, nejde len o konkrétny výrobok či prostriedok. Treba pri tom samozrejme dobrý systém, more trpezlivosti a veľa času venovať sa svojmu telu, i iným zložkám svojho bytia. A to každý človek žiaľ nemá.
matka2009
13.04.11,13:06
ahojte,

ja som to doteraz liecila len ako kozny problem, uz davnejsie som odmietla maste od koznej, lebo pomahali len na chvilu, skusala som aj skincap a dr. michaelsa, tieto dva pomohli, uplne cista koza, ale po 3m sa to vratilo a tak som sa rozhodla, ze je najvyssi cas riesit to aj zvnutra. ... este len idem zacat, takze osobne skusenosti s tym nemam, ak budem mat (ci uz dobre alebo zle), tak napisem... mozem hodit par rad, co som si nasla na nete
matka2009
13.04.11,13:08
Kožní nemoci a potíže
Nemoci pokožky mají jednoho společného jmenovatele, a tím je nedostatek zinku a vitamínu A. Akné je mimo to známkou nedostatku železa. Kromě dostatku zinku (není jej možno přebrat) dodávat povinně i vitamín A, vitamíny skupiny B (nejlépe komplex). Při lupénce (psoriasis) podávat I kyselinu listovou. Z vitamínů skupiny B je nejdůležitější B6 – pyridoxin.
1) Bledá a nezdravá pokožka – nedostatek železa a křemíku.
2) Trofické změny pokožky – nedostatek železa.
3) Obecně dodávat hodně křemíku, hlavně pak při akné, spolu s vitamínem E.
4) Plísně nohou, jizvy, otoky apod. potírat vitamínem E v jakékoli podobě (nejlepší ovšem v oleji).
5) Drobné svraštěliny, vrásky nad ústy – nedostatek vitamínu B2 nebo železa nebo obojího.
6) Suchá, tenká pokožka – nedostatek železa a asi vitamínu A.
7) Pihy, skvrny apod. odstraňuje křen.
8) Furunkulóza – pomáhají listy z černého rybízu – viz příslušná stať.
9) Pro zkrášlení, vylepšení pokožky – směs z bylin s křemíkem, viz návody v textu


Než se začneme zabývat těmito problémy, musíme si uvědomit, že kromě úrazů a mechanického poškození pokožky žádné kožní nemoci snad s výjimkou některých vnějších infekcí vlastně neexistují, že to jsou vesměs otázky nemoci či dysfunkce látkové výměny.

Ekzémy obecně

Narušenou látkovou výměnu má velká většina naší současné populace, a tato porucha je pak příčinou celé řady kožních projevů. Všechny mají sice prakticky stejnou příčinu, ale mnohé z nich mají svůj specifický původ v nějakém konkrétním orgánu, správněji v dysfunkci nějakého orgánu. Většinou to bývá žlučník jakožto produkt činnosti jater, a pak také ledviny.
Pro určení, který orgán je onou příčinou, existuje v podstatě velmi jednoduchý návod. Pokud projevy kožní potíže vznikly v oblasti kloubů, konkrétně loktů a kolen, pak jde zcela jednoznačně o dysfunkci žlučníku. Znamená to především působit na žlučník. V první řadě je nutná dieta šetřící játra a následně působící na žlučník. Žlučník je také pravým původcem kožní choroby zvané lupénka neboli latinsky psoriasis. Projev této nemoci se může velice rozšířit až na oblast celého těla i do vlasové časti hlavy. Nemoc je dobře léčitelná při dodržování doporučených opatření. Medicína ji léčit nedovede. Osvědčená je přitom následující dieta:
- žádné živočišné tuky, především ne máslo (sádlo, slanina), žádné přepalované tuky (řízky, sekaná). Užívat rostlinné tuky a měkké margariny. Zvýšit přísun vitaminu E!
- žádné hovězí maso, ostatní jen libové, přednost má zvěřina, králík, drůbež.
- žádné sýry, mléko a mléčné výrobky, vápník z mléka nahrazovat třeba sardinkami, suchým tvarohem, který je možno ochutit, například medem.
- hodně zeleniny nejlépe ve formě vývaru, lesní plodiny, zelenina s vitaminem A, taktéž živočišné zdroje vitaminu A.
- hodně luštěnin a hub (hřibů).
- hodně mořských ryb ve všech podobách.

Kromě toho bych chtěl doporučit následující prostředky pro posílení a pro obnovu krve.
Syrovou mrkev postrouhat a osmažit dozlatova na oleji, pro děti možno ochutit (pomeranči, citrónem), jíst jednou denně. Hořec žlutý – kořen pomlít na prášek a vzduchotěsně uzavřít do skleničky. Třikrát denně na špičku nože půl hodiny před jídlem. Dětem podávat třeba v želatinové tobolce.
Kopřiva dvoudomá – natrhat nadrobno bez použití kovu mladý zelený list z nevykvetlé natě, umýt ve studené vodě a v mixeru s trochou vody rozmixovat. Přes sítko z umělé hmoty prolisovat a uschovat v chladničce. Užívat 3krát denně jednu čajovou lžičku před jídlem.
Zcela nepostradatelným pomocníkem při léčbě lupénky, ale i kterékoli jiné kožní potíže je vlaštovičníková tinktura. Dnes se již dostane na mnoha místech koupit, ale přesto doporučuji vlastní výrobu, která je jednoduchá a zajistí zaručenou kvalitu. Kvetoucí nať se nakrájí nadrobno, dá do dvou třetin láhve, nejlépe z tmavého skla a se širokým hrdlem a zalije se doplna lihem 80%. Nechá se 14 dní vyluhovat, třeba i na slunci, a pak se přefiltruje. Dostaneme základní tinkturu nebo ředění DO. Bylinu v láhvi zalijeme znovu lihem 80%. Po zfiltrování dostaneme tinkturu jakoby po jednom ředění, čili Dl. Zbylou bylinu v láhvi zalijeme destilovanou vodou a znovu necháme vyluhovat. Po zfiltrování dostaneme ředění D2.
Jelikož se smí užívat pouze ředění D3, musíme tinktury ředit. Provedeme to tak, že vezmeme 10 ml tinktury například ředění D2, k tomu přidáme 34 ml lihu 80% a 56 ml destilované vody. Směs 21krát silně střepneme shora dolů a získáme tinkturu D3. Z tinktury D0 to tedy musíme udělat celkem třikrát, abychom dostali ředění D3. Tinktura v tomto ředění se může používat i na potírání pokožky, pochopitelně u toho, kdo to snáší a kdo nemá pokožku příliš suchou.
Dalším takovým nezbytným pomocníkem je reflexní terapie. Masáž plošky mezi 4. a 5. nártní kůstkou na levém nártu, v místě, kde nasazují svaly klínových kostí, je velice účinná, zejména při svědění nebo jiném akutním postižení. Jinak je třeba ji ovšem mačkat systematicky. Ploška je na obrázku 3.
Při důsledném dodržování těchto postupů se vyléčí i ty nejtěžší případy do dvou až tří měsíců. Musím ovšem důrazně připomenout, že každé narušení diety během léčby, přerušení podávání příslušných prostředků, například tinktury, nebo přerušení reflexní terapie nemoc prodlužuje a neguje již provedenou léčbu.
matka2009
13.04.11,13:13
mima115
01.05.11,10:13
ahojte tak po dlhsom case som sa znovu ukazala na psorku som toho vyskusala viac nez dost,teraz momentalne uzivam neotigazon ,ma niekto s tymto liekom skusenosti dakujem
i
mirečko
06.05.11,12:18
AJ ja by som potreboval pomoc, môžeš sa ozvať aj mné a poradiť
Geška
16.07.11,20:04
Aj keď si sami robia reklamu možem bahno z mrtveho mora doporučiť používam ho a mám celkom dobré výsledky objednala som si ho na internete ale z inej stránky
Max Segnen
14.08.11,14:03
Prepacte mi slovencinu.. zijem v zahranici uz viac ako 40 rokov.
Psoriasis som dostal ked som bol maly chlapec. Mal som to vsade pod vlasmi a na elbows a na kolenach.
Denne beriem 400 IU vitamin E nie synteticky, iba prirodzedny, teda alpha d tocopherol, nie alpha dl tocopherol. Trva to par mesiacov a symptomy psoriasis zacnu miznut. Za sest mesiacov som uplne bez ziadnych symptomov. Ked prestanem vitamin brat, :) za par mesiacov sa mi to zacina objavovat. Z casu na cas si taku dovolneku zoberiem. Ked ma to zacne zneprijemnovat, zacnem vitamin E regiment najprv 800 s neskor iba 400 a zmizne to ako predtym. Bez vynimky.
Zaujimave je ze ten symptom pod nechtom na jednej nohe sa neda takto toho nezbavy. Max
BXLmiami
15.08.11,16:49
Prepacte mi slovencinu.. zijem v zahranici uz viac ako 40 rokov.
Psoriasis som dostal ked som bol maly chlapec. Mal som to vsade pod vlasmi a na elbows a na kolenach.
Denne beriem 400 IU vitamin E nie synteticky, iba prirodzedny, teda alpha d tocopherol, nie alpha dl tocopherol. Trva to par mesiacov a symptomy psoriasis zacnu miznut. Za sest mesiacov som uplne bez ziadnych symptomov. Ked prestanem vitamin brat, :) za par mesiacov sa mi to zacina objavovat. Z casu na cas si taku dovolneku zoberiem. Ked ma to zacne zneprijemnovat, zacnem vitamin E regiment najprv 800 s neskor iba 400 a zmizne to ako predtym. Bez vynimky.
Zaujimave je ze ten symptom pod nechtom na jednej nohe sa neda takto toho nezbavy. Max
Symptom pod nechtom na jednej nohe bude teda asi plesen a nie psoriáza.Voľným okom sa to rozoznať nedá,len v laboratoriu.
BIZAL
18.08.11,07:28
Veľa ľuďom, ktorí trpia psoriázou pomohlo ayurvédske mydlo, ktoré dovážam z Indie. Nie každému, no mám aj stálych klientov, ktorým pomáha. Volá sa Chandrika ayurvedic soap.
lujza.j
18.08.11,12:36
Veľa ľuďom, ktorí trpia psoriázou pomohlo ayurvédske mydlo, ktoré dovážam z Indie. Nie každému, no mám aj stálych klientov, ktorým pomáha. Volá sa Chandrika ayurvedic soap.

žeby reklama :confused::eek:
http://www.bizal.sk/indexsk.html
BIZAL
18.08.11,15:41
Neoponujem, no mydla boli vyvinuté v r. 1941 na práve takéto problémy a mojou snahou je nimi pomáhať ľuďom s problémami. Tak prepáčte.
RAMBO1111111
05.09.11,07:50
...môj názor na to všetko je,že psoriáza sa dá vyliečiť,ale podľa doktorov asi nie,lebo ich v prvom rade zaujíma aby pacienti boli a nie aby neboli a predsa nebudú predpisovať alebo Vám radiť,že exsistuje niečo lepšie z čoho oni nič nemajú ale budú radiť a predpisovať to čo im farmaceutické spoločnosti nakážu (biznis je biznis)
my sme živé bytosti a psoriáza je prejav protestu nášho tela,že niečo nie je v poriadku vo vnútri nás a treba to riešiť! ale určite nie masťami čo nám doktori predpisujú,ale treba liečiť prírodnou cestou ako to bolo voľakedy a to platí aj pre tých čo majú rakovinu žiadna chemoterapia (už len ten názov je odpudzujúci!)
prečo nám lekári nepredhodia všetky možné formy liečby? prečo napr. som sa musel dozvedieť,že veľmi dobré liečebné centrum s veľmi dobrými výsledkami exsistuje už pomaly šesť rokov neďaleko Topolčan(krušovce) až z markízy? a rybičky? neviem či po rybičkách ostane koža čistá teda bez šupín,alebo zmiznú aj fľaky?(začervenanie) je to vraj drahá liečba,ktorá stojí okolo 1000eur (tak to radšej pôjdem do Turecka za tie peniaze a tam tých rybičiek je habadej)
nejedzte plesnivé syry,nepite mlieko,pivo,červené mäso všetko toto kvasí v žalúdku a nepoužívajte mikrovlnné rúry ktoré sú extrémne škodlivé! radšej si zbehnite do rakúska a kúpte si tam parnú rúru

objednajte si byliny dvojzubec a pýr plazivý a skúste si spomínané centrum a potom sa ozvite
Lesmanažer
06.09.11,05:48
Moja manželka má psoriázu už desiatky rokov na lakťoch a jediné čo jej viditeľne pomohlo bol prípravok SKIN-CAP. Po používaní jej koža zostala hrubšia, ale pekná hladká. SKIN-CAP sa predáva v lekárňach ako spray alebo mastička, neviem už koľko presne stojí, cca. 20-30 €. Na vyskúšanie zvyknú mať v lekárňach aj vzorky zadarmo.
Lesmanažer
06.09.11,06:27
Aloe Vera - to pravé, môžeš mať aj z kvetinárstva. Myslím to úplne vážne. Kúpiš si ten kvet, je ich viac druhov, a keď odlomíš lístok, môžeš sa tou rozlomenou časťou priamo natierať. Poznám ženy, ktoré si takto pravidelne ošetrujú svoju pleť a je to aj vidieť. Mastičky tou aloe vera len páchnu, je ho tam málo.
RAMBO1111111
06.09.11,10:51
Moja manželka má psoriázu už desiatky rokov na lakťoch a jediné čo jej viditeľne pomohlo bol prípravok SKIN-CAP. Po používaní jej koža zostala hrubšia, ale pekná hladká. SKIN-CAP sa predáva v lekárňach ako spray alebo mastička, neviem už koľko presne stojí, cca. 20-30 €. Na vyskúšanie zvyknú mať v lekárňach aj vzorky zadarmo.

skin-kap som používal a pomohol mi na začiatku keď mi ho poradila kožná...potom po dlhšom čase keď som nestačil už s peniazmi ten efekt zo skin-kap nebol taký ako som si predstavoval(kupoval som si sprchový na telo,kapsule, šampon ten som si objednával len vzorky pri posledných objednávkach-tie boly zdarma a spreje,ktoré sa veľmi rýchlo míňali spolu aj s peniazmi) fľaky mi zostávali len to nesvrbelo a nepraskalo...ale mne šlo hlavne o tie fľaky a nie či sa mi koža šúpe,fľaky a tá červenosť! až som narazil na orave na jednoho pána,ktorý tam predával soľ z čr z nejakých baní čo obsahuje presne tie zložky ako soľ z mrtveho mora...kúpil som si soľ asi nejakých šesť balíkov(200g jeden/40 korún) viac tam pri sebe nemal a tak mi dal aj adresu ak by som náhodou chcel objednať a aj som objednal a nič....neozval sa. namiesto skin-kap som sa natieral indulonou (ten istý efekt/nesvrbelo a nepraskalo) a morskú soľ z lekárne čo tiež stojí veľa eur a efekt žiadny!
raz žena náhodne pozerala markízu a tam v reflexe dávali reportáž z Bioharm.,samozrejme sme sa objednali a prišli...počkal som si tam tuším dve hodinky(veľa ľudí/prístroje vtedy mali len dva) a tam ma doktor zmeral prístrojmi,určil diagnozu a už som sa liečil! podotýkam liečil! vysadil som potraviny,ktoré som už vyššie spomínal a každý týždeň som tam cestoval na liečbu (cena liečby smiešnych 10 eur každý tretí krát!) príjemné prostredie,príjemný personál/sestričky no niečo veľmi pozitívne pre psychyku! a tam som sa vlastne dozvedel,že psoriáza nie je povrchový problém,ale vnútorný! hlavne pečeň...samozrejme popri tejto liečbe mi naordinoval aj liečbu na bradavice s ktorými som bol doslova obsypaný (podotýkam úspešne)
na záver psoriázu ešte mám,ale určite nie v takej miere ako som bol na začiatku,nevytvárajú sa mi nové ložiská a čo ma teší keď je leto chodím si po vonku len v kraťasoch čo som predtým nemohol!
včera som písal jednomu doktorovi aký má názor na toto čo som Vám písal (biorezonancia,potraviny) a odpísal mi toto:

"Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať aký máte názor na liečenie psoriázy biorezonanciou
ďalej mlieko,plesnivé syry,pivo atď by sme nemali konzumovať vraj to kvasí v žalúdku a tým aj veľmi škodí psoriatikom + mikrovlnné rúry sú veľmi škodlivé a znehodnocujú jedlo. Chcel by som prosím Vás ešte vedieť či poznáte nejaké liečby napr. formou bylín alebo niečo podobné. Ďakujem

Dobrý deň,

môj názor je jednoznačný - biorezonancia psoriázu nevylieči. Čo sa týka konzumácie mlieka, plesnivých syrov a piva - psoriázu určite nezhoršujú. Vystríhať sa treba alkoholu a dodržiavať zdravý životný štýl. Jedlá pripravované v mikrovlnných rúrach taktiež psoriázu nezhoršujú. Byliny alebo iné nechemické prípravky psoriázu žiaľ nevyliečia. Výnimkou je pôsobenie slnečného žiarenia a morskej vody (najmä Mŕtve more). Ak nemôžete vycestovať na dovolenku k moru, skúste vyskúšať TOMESU. Ide o simuláciu pobytu pri mori. Viac informácií na tomesa"


a tušil som,že mi bude chcieť vyvrátiť to čo som mu spomenul a bude mi chcieť podsunúť z ich rangu niečo (kšeft je kšeft) samozrejme beriem to,že tá Tomesa je určite niečo dobré/svetelná terapia,ale opäť drahé! a neviem či sa zmýlil v odpovedi (pivo je alkohol si myslím)
+ navštevujte podhájsku aj to je dobré
s pozdravom
RAMBO1111111
06.09.11,10:53
človek sem chce dať link a napíše mi to,že ešte nemám 15 príspevkov!ako keby to nebolo jedno!
RAMBO1111111
06.09.11,10:55
Aloe Vera - to pravé, môžeš mať aj z kvetinárstva. Myslím to úplne vážne. Kúpiš si ten kvet, je ich viac druhov, a keď odlomíš lístok, môžeš sa tou rozlomenou časťou priamo natierať. Poznám ženy, ktoré si takto pravidelne ošetrujú svoju pleť a je to aj vidieť. Mastičky tou aloe vera len páchnu, je ho tam málo.

aj aloe vera je určite dobrá vec a určite lepšia než tie umelo predražené maste,ktoré stav pacienta skôr zhoršia než pomôžu
RAMBO1111111
06.09.11,10:58
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
teraz som písal príspevok a tu máte tel. čísla tam zavolajte
MUDr. Marián Šuch

mob : 0905 929 674
0911 602 279


tel. 00421 38 5313817
RAMBO1111111
08.09.11,13:10
LUPIENKA (psoriáza)

Zo všetkých kútov Rakúska a Nemecka prichádzajú a hľadajú pomoc tí, čo trpia na psoriázu, z lekárskeho hľadiska nevyliečiteľnú chorobu. My, čo veríme liečivým rastlinám z Božej lekárne, vieme, že nám Boh zosiela pomoc prostredníctvom mnohých v lese a na lúkach rozšírených rastlín. Existujú rozličné druhy tejto mučivej choroby: takzvaná červená lupienka, tá sa vyznačuje jedovatými, červeno ohraničenými škvrnami; pri druhom type sa pokožka pokryje šupinami podobnými rybím šupinám a tretí druh sa vyznačuje hrubou, kožovitou pokožkou, na ktorej sa trhliny večer prehlbujú, praskajú a spôsobujú človeku ťažké útrapy. S tým sa spája mimoriadne silné svrbenie, ktoré nervovo zaťažuje každého chorého. Z pokožky sa denne odlupuje množstvo šupín a sypú sa z nej pri každom pohybe.

Pred rokmi som sa dopočula o 38-ročnej žene, ktorá mala od krku hore veľmi hrubú a kožovitú pokožku, vlasy jej povypadávali a život sa jej stal nekonečným utrpením. V nemocnici jej chceli zmierniť bolesti tým, že ju po krk zaviazali do nylonového vrecka. Pokožka trošku zmäkla a bolesti sa zmiernili. No na jej utrpenie nebolo pomoci. Vedela, že takúto chorobu môže vyliečiť len diéta a krvčistiace rastliny, ktoré zbavia telo jedov. Keď žena začala užívať zmes čajov, ktorú som jej navrhla, a dodržiavala diétu, vyliečila sa za pol roka. Zakrátko jej opäť narástli vlasy a pokožku mala hladkú a bez škvŕn. Odvtedy som vyliečila mnohých ľudí trpiacich na lupienku. Táto choroba vzniká funkčnou poruchou pečene. To znamená, že okrem užívania bylín treba dodržiavať prísnu diétu na pečeň: zo stravy treba vylúčiť všetky salámy (okrem diétnej), údené a bravčové mäso a z nich varené polievky, všetky druhy kyselín, ako ocot, mušt, víno, citróny, pomaranče, grapefruity, jahody a ich šťavy, takisto čierne ríbezle, surové jabĺčka, zrnkovú kávu, čokoládu, kakao a včelí med, pretože tvoria kyseliny, ktoré chorá pečeň neznáša. Treba sa ďalej vyhýbať všetkým druhom rybích konzerv, údeným rybám, konzervovanému mäsu, strukovinám, ako je hrach, fazuľa, šošovica, a všetkým druhom alkoholu. Dovolené sú mliečne výrobky a jedlá z nich, šaláty prichutené kyslou smotanou, ľahké mäso ako teľacie, hydina, varená hovädzina, divina, čerstvé alebo mrazené ryby, ľahko stráviteľná zelenina a ako náhrada za čerstvé ovocie denne veľa jablkového kompótu.

Čajová zmes:
10 g dubovej kôry 30 g lastovičníka 30 g vŕbovej kôry 50 g pŕhľavy 40 g kozobrady lúčnej 30 g veroniky 20 g zemedymu lekárskeho 30 g nechtíka 20 g orechových šúp 20 g rebríčka

Všetky byliny sa dobre zmiešajú, na šálku sa dáva 1 vrchovatá čajová lyžička bylín. Zaparí sa a tri minúty lúhuje. Ak je možné, treba používať čerstvé byliny. Z tohto čaju sa denne po dúškoch vypije 1 1/2 až 2 litre. Každý dúšok telo ihneď prijme a spracuje.

Telo treba denne natierať masťou z bravčového sadla. Ak ide o chrastavú lupienku, ktorá je rozšírená po celom tele, odstaví sa čerstvý lastovičník a pripraví sa masť z 5 g šťavy lastovičníka a 50 g bravčovej masti zo sadla. Masť sa uskladňuje v chladničke. Možno použiť aj masť zo slezu nebadaného. K tomu všetkému sa odporúčajú kúpele z pakostu smradľavého (výluh). Liečenie napomáhajú a svrbenie miernia aj kúpele zo slezu a prasličky (rastliny sa zmiešajú v rovnakom pomere a cez noc sa nechajú lúhovať v studenej vode-na úplný kúpeľ dáme 200 g bylín, kúpeľ má trvať 20 minút, srdce nemá byť vo vode). Uvedené liečebné postupy pomáhajú aj pri neurodermitis - neurodermitíde (veľký ohraničený svrbiaci zápal kože). V istej rodine ochoreli na lupienku dve deti. Dvanásťročné dievča ju malo od svojho druhého roku, chlapec asi trištvrte roka. Rodičia vyskúšali všetko možné, s dievčatkom navštívili mnohých lekárov, boli aj vo Švajčiarsku, no choroba sa nezlepšila. Napokon dcéru vyliečili bylinami, ktoré si ona v lete s veľkou radosťou zbierala. Matka povedala, že dievča má teraz takú hladkú pokožku ako bábätko. Svoj bylinkový čajík si popíja v menšom množstve ďalej.

V ďalšom prípade malo dievča od dvoch rokov znetvorenú celú tvár červenou lupienkou. Zúfalí rodičia skúšali všetko možné, aby dieťa zbavili hroznej choroby. Keď štyri mesiace dodržiavalo môj recept na psoriáza opäť malo normálnu tvár.

Obchodníčka z Horného Rakúska mala telo na mnohých miestach pokryté červenou lupienkou. Keď som jej poradila spomínanú liečbu, vyzdravela ani nie po štyroch týždňoch. Červená lupienka jej skoro celkom zmizla. Podobne sa povodilo aj mlynárovi od Mainzu: Aj jemu odporúčaná procedúra vyliečila červenú lupienku. Istú rehoľnú sestru už tridsať rokov trápila lupienka. Začiatkom októbra sa začala liečiť čajovou kúrou a diétou. Pred Vianocami mi oznámila, že lupienka sa celkom stratila.

V októbri 1972 som sa dozvedela, že istá mladá žena, matka troch detí, ochorela na túto strašnú chorobu. Lupienku dostala po žltačke a ja som predpokladala, že ju vyvolala funkčná porucha pečene. Mladá žena bola celá pokrytá šupinami. Ani pokožka hlavy neostala ušetrená. Ustavične jej vypadávali vlasy, až si napokon musela nasadiť parochňu, keď chcela ísť medzi ľud í. Pri každom pohybe sa z nej sypali šupiny. Večer sa začala pokožka meniť, vytvárali sa na nej hlboké trhliny. Žena, ktorá skoro do polnoci šila pre deti a cez deň pomáhala manželovi pri tapetovaní, len s najvyššou námahou vydržala osem hodín, večer sa potom naolejovala, celá zabalila do ľanovej plachty a šla si ľahnúť. Niekoľko ráz bola viac týždňov v nemocnici. Jedinou úľavou, ktorú jej tam mohli poskytnúť, bolo, že ju až po krk dali do nylonového vreca, takže pokožka sa začala potiť a zmäkla. Krvčistiace byliny spolu s predpísanou diétou aj v tomto prípade pomohli a žena sa po pol roku vyliečila. Už začiatkom decembra zmizla ťažká vyčerpanosť a únava. Pred Veľkou nocou nasledujúceho roka mala už hladkú pokožku a vlasy jej opäť narástli.

Tu je list z Mníchova: „V septembri 1977 som vás žiadala o radu ohľadne nášho 13-ročného syna Martina. Diagnóza lekára znela: Neurodermitis. Trinásť rokov sme s ním chodili od jedného detského lekára k druhému, z dermatologickej kliniky k ľudovým liečiteľom, ale márne. Lekári mu väčšinou predpisovali cortison. Keď mal sedem rokov, bol dva mesiace v Davose. Tamojší lekár nám povedal, že dieťa má túto chorobu od kolísky a niet na ňu iného lieku ako cortison. Čo nastalo po tej kúre, bolo hrozné. Dennodenné horúčky, hnisavé ložiská od chodidiel po členky, hnisavé ruky, na predkoleniach, ušniciach, krku a tvári - otvorené rany. Najhoršie bolo večné svrbenie, žľazy v slabinách opuchnuté ako holubie vajíčka, takže chlapec nemohol urobiť bez bolesti ani krok. V septembri 1972 bolo s ním tak zle, že sme ho museli odviezť do nemocnice vo Schwabingu. Lekári hovorili o otrave krvi. Od intenzívnej liečby cortisonom dostal zápal slepého čreva. Lekár povedal:,Buďte radi, že je to len slepé črevo, iné deti dostávajú po takej liečbe žalúdočné vredy.' Testy ukázali, že Martin je citlivý na všetky trávy, peľ, vlasy, huby a prach a od toho dostáva vyrážky. Od februára 1973 do júla 1978 bol desenzibilizovaný (to znamená, že sa stal necitlivým). Nič sa však nezlepšilo. Od septembra 1977 začal Martin piť podľa vašej rady asi 1 1/2 litra čaju proti lupienke, o ktorom píšete vo vašej knižke. Spočiatku pil čaj s veľkým odporom, čo nás neprekvapilo, pretože už vyskúšal toľko vecí. On už totiž ničomu neveril. Jeho prvé zistenie bolo: ,, Mamička, zo mňa odchádza veľmi veľa vody!" Raz po 14 dňoch som ho prišla do detskej izby zobudiť a on mi povedal: ,Mamička, ani som si poriadne neľahol do postele a už som zaspal!' Keď si šiel Martin ľahnúť, možno povedať, že po spánku od malička len túžil. Telo ho ustavične svrbelo, musel sa škrabať, dlhé hodiny, aj do polnoci, nemohol zaspať. Keď prvý raz zaspal, bol už presvedčený, že mu čaje robia dobre, a denne sa premáhal, aby vypil svoju fľašu čaju. Pokožka sa mu podstatne zlepšila. Tu a tam sa ešte poškriabe, ale odkedy pije čaj, nedostal žiadnu infekciu. Nejde nám to do hlavy. Od januára 1978 je už bez obväzov a bavlnených rukavíc. Teraz chodí do deviatej triedy jazykového gymnázia. Rok 1977/78 bol prvý rok. keď nebol týždne a mesiace chorý. Neviete si predstaviť, ako začal prekvitať! Od roku 1978 chodí takmer po štyroch rokoch opäť na hodiny telocviku a je veľmi šťastný. V júli sa mu skončila desenzibilizácia. Lekári z nemocnice si nevedia vysvetliť, ako sa mu pokožka vyliečila."

V lete 1979 prišiel ku mne z Nemecka odborný lekár internista so svojím 21 -ročným synom, ktorý od narodenia trpel na neurodermitídu. Mladík si za tie roky neuveriteľne vytrpel. Pri používaní čerstvých bylín mal silné reakcie, ako upchatie nosa či tlak do hlavy. Prasličkové kúpele znášal dobre, kúpele z pakosta smradľavého slabšie, hoci mu robili dobre na pokožku. Na suchú pokožku používal masť „hametum" (výťažok z listov Hamamelis virginiana, pozn. prekl.), do ktorej sa primiešala čerstvá šťava zo slezu nebadaného, čo pôsobilo veľmi príjemne. Aj tu bolo priebežne vidieť zlepšenie. Predovšetkým aj pacient mal istotu, že vyzdravie. V októbri 1979 ho znova prijali na štúdium práva.
daduska01
25.02.12,20:46
Presne, myslim, ze vela na tom nesie aj nezaujem lekarov o nas....moja mama tym trpi asi 20 rokov, kolena, lakte, vlasova pokozka - a ja som to mala naposledy v 6 rokoch, kedy som lezala v Skalici pol roka a liecili ma B12 stkami, ichtiovymi mastami a sirovym mydlom a mala som pokoj az do tohto roka do velkej noci, kedy som sa vysypala na celom tele. Najskor na bruchu a potom to postupovalo na nohy, ruky a trocha aj na tvari... Bola som s tym na pohotovosti, oznacili to za alergiu, dali akysi solny roztok na potieranie proti svrbeniu. Po 2 tyzdnoch to uz oznacili za psoriazu, vraj mame sezonne zhorsenie, pretoze sa to objavilo aj bratovi vo vlasoch. Takze do dnesneho dna som pojedla kopu hormonalnych tabletiek a vymenila niekolko masticiek. Tiez som vyskusala kupel v Sulfatane (sirovy prasok). Dnes je to sice lepsie, ale mam toho este neurekom, najme na trupe. Kto to pozna, vie, ze je to velmi neprijemne, najme pre mladych, ako sme my. Najviac ma na tom trapi ten nezaujem koznej lekarky, ktora skonstatovanim sezonneho zhorsenia s liecbou akoby skoncila. Myslim, ze mohla dat aspon kupele v Smrdakoch, pretoze moj vysyp bol velmi brutalny. Lenze im je to jedno...... a my musime bojovat ako vieme.

Dakujem vsetkym za rady....

Prajem vsetkym s tymto problemom vela sil, najme dusevnych, pretoze sama viem, ake to je hrozne..

Alexandram, Bubika,
uplne vas chapem. Mne diagnostikovali psoriazu ako 17 rocnej a doktorka mi doslovne povedala, ze s tym mi nikto nebude vediet pomoct a je to choroba na cely zivot, ze sa mam rozlucit so suknami a kratasmi v lete a modlit sa, aby sa mi to nevyhadzovalo viac a viac (zacalo sa mi to na stehnach a kedze som nevedela co je to, skrabanim som si to rozniesla po celom tele)... asi si viete predstavit v akom stave som odisla z ordinacie a uz som sa u tejto doktorky ani neukazala...

Vyskusala som uz asi vsetko, vsetky maste (vratane kortikoidov a steroidov), vitaminy, ozarovania, diety atd.- skoro nic nepomohli. Ked som bola mladsia, mavala som to iba na jesen/v zime a potom to zmizlo, a mala som 6-7mes pokoj. Nanestastie to uz neplati a poslednych 5rokov mam psoriazu stale. Jedine co mi pomaha je more a slnko. Za tie roky viem, ze stres mi moj stav zhorsuje a mala by som sa vyhybat urcitym jedlam (skoda, ze kolko publikacii, tolko nazorov akym potravinam/jedlam), ale na druhej strane, neviem ci existuje clovek, co zije uplne bez stresu - ak ano, tak mu uprimne gratulujem...

Vymenila som dost doktorov na SR (klobuk dole specialistke MUDr. Kovacovej zo Zvolena), masti, homeopatik, ludovych liecitelov, a po prestahovani do UK som skusala aj cinsku medicinu (namiesali mi strasny caj, pila som to pol roka - smrdel cely dom - kym som si na to zvykla, skoro som za pozvracala par krat.. mala som sa v tom aj umyvat - priatel si tiez musel zvyknut :) a spolu s akupankturou ma to vyslo £800 a .. z toho) a vsetkych GP (doktorov) v UK - uprimne povedane, neviem za co boli plateni, ale keby tak ordinovali na SR tak by im zakazali ordinovat (a to su tak vo vsetkych diagnozach; ak vas neposlu k specialistovi, tak to si mozte dat radsej sami doma paracetamol = anglicky vseliek, ako zabijat cas ist k GP) - myslim si, ze slovenski doktori maju ovela lepsie vedomosti o tejto chorobe (ako aj o akejkolvek inej, len su horsie plateni...)

Bola som pri Mrtvom mori a odporucam kazdemu, kto ma moznost a trpi touto chorobou ist - ja som bola iba na 10 dni, a uz chapem preco odporucaju 3 tyzdne. Prve 2 dni som nevydrzala mat sol na sebe viac ako par minut! Si neviete predstavit, ako mi pokozka reagovala - najskor som sa strasne vyhadzala, aj tam kde som nevedela, ze mam psoriazu, ale postupne sa mi to zlepsovalo az mi skoro takmer zmizla (trpim flakami roztrusenymi po celom tele).. som si doniesla bahno a doteraz ho pouzivam. (odkedy som sa vyhadzala prvykrat v 17tich, pouzivam kozmetiku z mrtveho mora, a aj morsku sol do kupela - inak by som sa doskrabala do krvi...)

V sucasnosti skusam caj, ktory som nasla v starej knihe doma - Zdravie z Bozej lekarne od Marie Trebenovej - este je skoro na vysledky (kedze na zaciatku je to vzdy najskor horsie kym sa to nezlepsi...) - trosku som mala problem najst vsetky bylinky v lekarnach, ale podarilo sa. Na tu chut si treba zvyknut, ale ak poznate zaludocny caj eugastrin - tak to chutou nie je daleko.

Viem, ze musim precistit organizmus z vnutra, a vyhybat sa stresu a asi zit pri mori :))) len zatial sa mi stale nedari splnit vsetko naraz... zelam uprimne vela zdravia vsetkym a vyliecenie sa z tejto (a aj inej) choroby!
daduska01
25.02.12,20:49
toto je presne z 'Zdravie z Bozej lekarne' od Marie Trebenovej - prave to skusam, tak drzte palce :)
sisima
25.02.12,21:15
ja mám psoriazu asi od 16-17, mám to na lakťoch a strieda sa to s ložiskami vo vlasoch, ked sa mi to vylieči vo vlasoch, objaví sa to na lakťoch... dokola... počula som ze na Kube na to majú liek, vyrobený z placenty, bola som tam uz 3x a nepodarilo sa mi k nej dostat, predava sa na čiernom trhu a len výnimočne... zato som naposledy tiez navštívila lek.centrum v Havane, http://www.cubandhealth.com/histoterapia_placentaria_en.php
kde som si kupila tiež prípravok z placenty, ale neviem, kde nastala chyba, predali mi prípravok na vitiligo, nie psoriazu:(... k tomu som si kupila šampón, ten našťastie je na psoriázu, ale zázraky sa nedejú... aj ked som ho používala asi 2 mesiace žiadne extrémne zmeny som nepostrehla... zato v mladosti mi pomohlo na ložiská vo vlasoch pravá bravčová masť! ale všetko je len dočasné... ja to našťastie nemám tak časté a extrémne ako iní, ale aj tak je to na tých lakťoch dosť nepríjemné... do veľkej miery si myslím, že je to o psychike, na sebe mám vyskúšané, že pri veľkom strese sa mi to okamžite vyhodí na lakťoch...
bola som tiez u niekoľkých kožných lekároch, ale ako píšete viacerý, vždy to skončilo kortikoidnými masťami,lotiami... a to odmietam brat celý život...
verím tiež na účinky Mŕtveho mora;)
sisima
25.02.12,21:16
a na vynechávanie jedál - diety neverím, nič sa poriadne nepotvrdilo, ani pitie kávy ani alkohol ani sladké jedlá ani mliecne, korenené...
Zdravotnica
27.02.12,06:55
aj ja zdieľam názor, že psoriáza sa dá vyliečiť
Zdravotnica
27.02.12,06:56
psoriáza má však pamäťovú informáciu
Zdravotnica
27.02.12,06:57
Aj tá by sa mala dať pri liečení odstrániť.