RAMBO1111111
27.02.12,09:32
Mudr.M.Šuch mi vravel,že problém je v pečeni...v čo aj verím,lebo pečeň a koža je úzko späté......a len taká blbá teoria ma napadla,že aká zmena vo výskyte psoriázy by mohla nastať pri transplantácii pečene u nejakého psoriatika....predpokladám,že také prípady boli,tak by som rád vedel výsledný efekt....možno som trepol blbosť,ale ak nie,tak?
Zvalik
27.02.12,09:01
Ahoj Rambo. Chcem sa Ťa spýtať ako ďalej pokračuje tvoja liečba? Je to už u Teba omnoho lepšie ako na začiatku? Pomohla Ti liečba u dr.Šucha? Ďakujem za odpovede... Mimi
RAMBO1111111
27.02.12,20:52
...ano pomohla!(inak by som to nespomenul-nemám rád klamstvá a výmysly ktorými nás už aj tak kŕmia všade naokolo)
psoriázu som mal od prstov cez lakte a celý chrbát a celé nohy..ale to veľké plochy! nie bodky alebo menšie škvrny ale doslova MAPY! Skúšal som ako každý tie maste (ktoré spočiatku "pomohli" ale neskôr som zistil,že po používaní tých nezmyslov som mal toho omnoho viacej! Kúpil som si Bioptron lampu čo môžem odporučiť,ale to by som nič iné nerobil,len sa nasvecoval celé dni a to sa nedá ak človek má prácu,deti,rodinu....určitú dobu som užíval hlavne čaje resp. Pýr plazivý,ktorý je síce hnusný,ale čistí telo! prestal som piť pivo,mlieko,prestal som konzumovať hovädzie a veľa pijem vodu čo mi neskôr odporúčal piť aj spomínaný Mudr. Šuch,ktorého náhodou si všimla moja žena na Markíze v Reflexe...zavolali sme tam a odvtedy ich ordináciu navštevujem už dva roky raz do týždňa a platenie raz za tri týždne 10eur čo si myslím,že veľmi dobrá cena. Psoriázu ešte mám,ale len na spodnej časti chrbta a trocha na lýtkach! Môžem však do pohody chodiť v tričku alebo v tielku,kraťase som minulý rok nenosil,ale tento rok to vyzerá nádejne!
P.S. aby si niekto náhodou nemyslel,že robím niekomu reklamu! Vyskúšajte tam zavolať a sami budete prekvapený čo tam chodí ľudí....ordinujú v Krušovciach pri Topoľčanoch,v Nitre v Bratislave a v ďalších mestách,ale to už si musí zistiť každý sám.....pozrite si Reflex na Markíze v archíve by to mali mať. Dúfam,že som pomohol
kargo
05.03.12,06:06
Psoriáza ma vždy najviac trápila vo vlasoch. V decembri som začal používať Xamiol gel a po troch týždňoch som už mal čistú pokožku a prestal som s natieraním. Začiatkom februára sa objavilo jedno malé ložisko a po troch dňoch natierania zmizlo. Zatiaľ je - po tridsiatich rokoch trápenia - pokoj. Úžasný pocit. Najprv som chcel ešte pár mesiacov počkať, či to bude fungovať naďalej a až potom to dať do témy. Rozhodol som sa však takto a budem priebežne informovať ako to účinkuje. V lekárni som doplácal niečo cez 15 €. Dôrazne doporučujem držať sa návodu a ani kvapku nenaniesť mimo vlasovej časti ! Vlasy umývať len keď je to nevyhnutné, vodu radšej letnejšiu.
anita212
12.04.12,07:51
Ahoj, sisima,
s diétou mám osobnú skúsenosť a s veľmi dobrými výsledkami. Po polroku na diéte nastalo zlepšenie ťažkej psoriázy po celom tele o 80 percent. Zostali len potlačené vyblednuté fľaky na nohách. Zo stravy som vylúčila mliečne výrobky, červené mäso, pšenicu a všetky výrobky z nej vrátane chleba, všetky sladkosti, exotické ovocie okrem banánov, zemiaky. Moja strava pozostáva: pšeno, ryža, pohánka, ovsené vločky na raňajky s medom, strukoviny okrem sóje, 2 x týždenne dusené morčacie mäso, 2 x krát týždenne ryba (losos alebo pstruh), orechy, mak. 2 x týždenne vajíčko napríklad s varený karfiolom. Vajíčko si dávam v ten deň, keď nemám na tanieri mäso ani rybu, aby som každý deň mala aj nejakí bielkoviny. Jedávam denne 3-4 krát dusenú a surovú zeleninu (strúhaný kaleráb, pečená cvikla, kapusta, brokolica, karfiol, koreňová zelenina, teraz na jar reďkovky, skoro denne pár listov hlávkového šalátu, čerstvý špenát (do rizota, nevarím ho, iba ho sparím na takmer udusenej ryži, mňam), cukinu, šalátové uhorky. Denne si dávam čajovú lyžičku čerstvo rozomletých ľanových semienok, sem-tam pijem čerstvú zeleninovú šťavu (mrkva spolu s cviklou). Z ovocia jem iba jablká, hrušky a banány (denne 2 kúsky na desiatu), s ovocím sa nemá preháňať. Tuky len rastlinné olivový alebo slnečnicový olej lisovaný za studena. Neviem, čo z toho zaberá, možnože tie ľanové semienka, možno všetko dokopy. prvé zlepšenie som videla po 6 týždňoch na tejto diéte. Mne ju poradil jeden mladý chalan, ktorý sa tiež takto vyliečil. Takže rada posúvam svoju skúsenosť ďalej.
Danielkaaa
11.01.13,09:02
Uz dlho tu nikto neprispel ale rada by som prispeli aj napriek tomu svojou skusenostou. Pred cca 4 mesiacmi som sa vysypila od hlavy az po paty uplne vsade!!!nemala som na tele 1cm bez vyrazky!!!:-( vyvolala mi to angina a stresy na dovolenke na svk a tak som sa v 30ke dozvedela smutnu spravu,ze som psoriatik. Snazila som sa najst info online citala som rozne diskusne fora kde doporucuju take a take maste a kortikoidy a stereoidy a neviem co vsetko.ano skusila som aj ja obmedzit cukor mastne kofein paradajky jablka mlieko zdalo sa mi to trocha ako nonsens ved velku cast z tychto potravin potrebujeme v jedalnicku... Az som sa docitala o zelenom jacmeni. Ludkovia 2 mesiace sa s mojim telom nic nedialo a asi 7-10 dni po zacati pitia jacmena sa mi zacala pokozka akoby ukludnovat a asi do 2 mesiacov mi vsetko uplne zmizlo!!!:-) som taka stastna:-) ostali mi sice jemne fliaciky na tele ale to vraj zmizne. A dnes papam vsetko rano vsak nevynecham nalacno tento zeleny zazracny napoj.odporucana min doba pitia jacmena je jedna kura co je 4mesiace. Nechcem davat nikomu falosne nadeje ale nebola by to veeelka nahoda ze tyzden po piti jacmena nastalo zlepsenie?:-) za pokus to stoji a ak to vyskusate prosim podelte sa o svoju skusenost aby sme pomohli aj ostatnym. Este chcem dodat ze mam jednu znamu ktora je psoriaticka a prave ona mi jacmen poradila lebo pomohol aj jej. A pomohol aj mne.vela stastia!!!!!!!!!!!
Estetic
14.01.13,06:23
Generalizovaná forma po prechodenej angíne či inej infekcie hlavne Streptokokovej sa našťastie rýchlo upravuje,čistenie-akékoľvek,aj žihľavou nazbieranou na lúke a ozdravenie organizmu pomáha často.Nepripisovala by som to tomu ktorému roztoku či nápoju.
slovakdragon
12.04.13,08:01
Zdravim mam psoriazu uz niekolko rokov, skusal som vsemozne masticky a zatial nic zarucene nepomohlo okrem opalovania sa s UVB u lekara. Videl som na internete dostupnu UVB lampu na doma http://www.youtube.com/watch?v=v2sp9jlJxKM a rozmyslam ze si ju zakupim.
Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s UVB lampu na doma.
​Dakujem
Ivn Morozov
14.09.13,10:26
Aktuálna novinka, po 20 ročných študiach, vyrobene v Moskve!
lujza.j
15.09.13,19:24
Aktuálna novinka, po 20 ročných študiach, vyrobene v Moskve!
http://www.porada.sk/t210016-dovoz-z-ruska.html
:rolleyes::cool:
1200
28.11.13,14:44
Ahojte,
Rad by som sa podelil o osobnu skusenost s rybickami. Absolvoval som liecebnu kuru (ak to smiem tak nazvat) s tymito rybkami a neveril som vlastnym ociam. Fungovalo to na vybornu, take zlepsenia som nedosiahol doposial pomocou ziadnej masti, caju ani tabletiek a co to som uz vyskusal..(psoriazu mam 5 rokov)...:/ Ale pocul som, ze kupel s rybkami nezabera na kazdeho rovnako. Ja som bol v BA a stravil som tam 21 dni, priblizne 1 az 2 hodky denne vo vani s rybickami. Mozem len odporucit. Problem je len ten v mojom pripade, ze BA mam od ruky. Som totizto z vychodu. No nasiel som aj tu nieco :) Konkretne v KE. Kupel s rybkami je velmi prijemny, trosku steklivy zo zaciatku, ale potom je to viac ako dobre. Takze, ak ste nemali tu cest, tak jednoznacne odporucam aspon vyskusat.
lujza.j
28.11.13,16:27
toto čo je zase reklama, či si objavil ameriku...a stepovať nemusíš do nového roka kúp si ich na bazoše:D http://zvierata.bazos.sk/?hledat=Garra+Rufa&hlokalita=&iddel=1
1200
29.11.13,09:21
No, ale to je trosku drahe. Pri pocte rybiciek 200 ks, pricom kus ide po 1,70€...to by mohli mat vsetci psoriatici, diabetici doma rybky a nemuseli by vyhladavat, ako znizit svoje ochorenie a skvalitnit si zivot...ale ak mi kupis, budem ti velmi vdacny :D plus vybavenie asi nie je tiez lacne, takze dakujem ti ;) ak to budes mat nakupene pre mna, ozvi sa, poslem ti adresu, kam to treba dorucit :D
lujza.j
29.11.13,09:48
No, ale to je trosku drahe. Pri pocte rybiciek 200 ks, pricom kus ide po 1,70€...to by mohli mat vsetci psoriatici, diabetici doma rybky a nemuseli by vyhladavat, ako znizit svoje ochorenie a skvalitnit si zivot...ale ak mi kupis, budem ti velmi vdacny :D plus vybavenie asi nie je tiez lacne, takze dakujem ti ;) ak to budes mat nakupene pre mna, ozvi sa, poslem ti adresu, kam to treba dorucit :D
skús tu: http://modrezneba.markiza.sk/
1200
02.12.13,06:50
trapne lujza.j
gregormilan
03.12.13,09:31
Ahojte. Ja trpím psoriázou už niekoľko rokov. Doteraz som nenašiel nič
účinné na liečbu tohto ochorenia, až pred pár mesiacmi som obdržal od
známeho zo Švajčiarska masť Coresatin. Je to čisto na prírodnej báze a
neuveriteľne to pomohlo mne ale aj ďalším mojím známym či už so
psoriázou alebo inými kožnými ochoreniami. Už po dvoch dňoch sa mi
stav zlepšil o 80%. Teraz nemám žiadne príznaky psoriázy. Coresatin sa
už dá kúpiť aj na Slovensku ale poisťovne ho nepreplácajú.
coresatin.sk
Agnesa Brejčáková
17.01.14,17:47
pozdravujem všetkych....psoriaza -je nielen na koži ale aj vnutorna...je to povacsinou autoimunitne ochorenie....zastaviť autoimunitu ....joalis -autoimun....pecen nezaťažovať živočiš.bielkovinami a ani obličky metabolitami kyselin povacsinou z masa...najhorsie bravcove a kravske mlieko to treba vyluciť lebo podporuje zapalove procesy v tele...
Da sa aj psoraza uplne vylieciť treba ku tomu stravovanie upraviť a vyčistiť črevo pečen obličky....v činskej medicine je koza pod spravou hrubeho čreva...ake mate črevo taka je koza....čo tak napr....antiparazit-prirodny-horke byliny palina hrebicek,oresak a indicka bylinka neem...viac na mail....agibrej@gmail.com
Judita55
15.06.15,10:16
Já možem odporučiť na psoriázu prípravky protopan http://www.protopan.sk/
lujza.j
15.06.15,10:24
V inej teme o atopiku sa pytas...co stoji tento krem......?!
techtlemechtle
07.11.15,09:38
ahojte,
psoriaza ma hneva cca 5r. a samozrejme som najprv skákala ako mi lekárka pískala :-) Zlom prišiel keď mi to začalo ísť na tvár a dlane... za vinu to dávam extra stresovému obdobiu. viete si predstaviť čo to znamená pre ženu ktorá má hlavne reprezentatívnu prácu. taká babička Mgr. v lekárni v tatrách na dovolenke keď mi zbadala ruky tak ma oslovila, že čo s tým robím... a tak sme sa jedna druhej posťažovali a ona ma naviedla na pitie mladej žihlavy(odvar/čaj), nasviecovanie biolampou(našťastie ju máme v rodine lebo je drahá ako xxx) a zastaviť všeljaké pokusy krémov o ktorých sa bežne píše(však babka má pravdu lebo čo na nás vyskakuje tak je platená reklama a teda ide o zisk). Povedala tiež, že nech sa zmierim, že to vio mne bude stále ale dá sa toho viditeľne zbaviť a potlačiť. Vytiahla na mňa mastičku za 3,10€(volá sa regeneračná bylinná masť, robí to Dr.Dudek) že nie je zlato všetko čo sa blyští :-) a hlavne mám byť stále v pohode bez stresu a usmievať sa :-) a ak peňaženka dovolí tak min. raz za rok k moru + dopriať si aj pobyt v solných baniach(inak príjemné prostredie kde vždy zaspím :-) Vravela mi, že najlepšie je dať mastičku na postihnuté miesta hrubšiu vrstvu a následne osviecovať biolampou. Snažím sa to dodržiavam asi cca 4 mesiac a už som jej po známych poslala bábovku :-) a ona mne ďalšiu mastičku že za bábovku :-) Neviem čo z prhlavy, biolampy a regeneračnej bylinnej masti pomohlo najviac ale prhlava a mastička sú za facku až na tú lampu. pravda je, že nie stále som mala čas na svietenie všetkých miest ale ustupovalo mi to všade rovnako tak asi to bolo prhlavou a tou masťou... Dnes to mám viditeľné už len trocha na vnútornom stehne a verím že aj toho sa zbavím. Inak z tej maste som si robila aj masku na tvár, krk a nočný zábal na ruky v bavlnených rukavičkách a výsledok je poxxxx :-) Keď som pred týždňom bola u kožnej tak len kývla rukou, že náhoda :-) a nech pozdravím Mgr. z tatier... krava! :-) ešte odkaz čo som našla http://dr-dudek.sk/regeneracna-bylinna-mast
Ing. Ľubomír Janoška
07.11.15,11:21
ahojte,
psoriaza ma hneva cca 5r. a samozrejme som najprv skákala ako mi lekárka pískala :-) Zlom prišiel keď mi to začalo ísť na tvár a dlane... za vinu to dávam extra stresovému obdobiu. viete si predstaviť čo to znamená pre ženu ktorá má hlavne reprezentatívnu prácu. taká babička Mgr. v lekárni v tatrách na dovolenke keď mi zbadala ruky tak ma oslovila, že čo s tým robím... a tak sme sa jedna druhej posťažovali a ona ma naviedla na pitie mladej žihlavy(odvar/čaj), nasviecovanie biolampou(našťastie ju máme v rodine lebo je drahá ako xxx) a zastaviť všeljaké pokusy krémov o ktorých sa bežne píše(však babka má pravdu lebo čo na nás vyskakuje tak je platená reklama a teda ide o zisk). Povedala tiež, že nech sa zmierim, že to vio mne bude stále ale dá sa toho viditeľne zbaviť a potlačiť. Vytiahla na mňa mastičku za 3,10€(volá sa regeneračná bylinná masť, robí to Dr.Dudek) že nie je zlato všetko čo sa blyští :-) a hlavne mám byť stále v pohode bez stresu a usmievať sa :-) a ak peňaženka dovolí tak min. raz za rok k moru + dopriať si aj pobyt v solných baniach(inak príjemné prostredie kde vždy zaspím :-) Vravela mi, že najlepšie je dať mastičku na postihnuté miesta hrubšiu vrstvu a následne osviecovať biolampou. Snažím sa to dodržiavam asi cca 4 mesiac a už som jej po známych poslala bábovku :-) a ona mne ďalšiu mastičku že za bábovku :-) Neviem čo z prhlavy, biolampy a regeneračnej bylinnej masti pomohlo najviac ale prhlava a mastička sú za facku až na tú lampu. pravda je, že nie stále som mala čas na svietenie všetkých miest ale ustupovalo mi to všade rovnako tak asi to bolo prhlavou a tou masťou... Dnes to mám viditeľné už len trocha na vnútornom stehne a verím že aj toho sa zbavím. Inak z tej maste som si robila aj masku na tvár, krk a nočný zábal na ruky v bavlnených rukavičkách a výsledok je poxxxx :-) Keď som pred týždňom bola u kožnej tak len kývla rukou, že náhoda :-) a nech pozdravím Mgr. z tatier... krava! :-) ešte odkaz čo som našla http://dr-dudek.sk/regeneracna-bylinna-mast

Jediný príspevok a - aká to náhoda - SPAM

Akí sú tí spameri originálni, kto by toto vymyslel?
techtlemechtle
09.11.15,18:40
Jediný príspevok a - aká to náhoda - SPAM

Akí sú tí spameri originálni, kto by toto vymyslel?[/QUOTE]

Jediný príspevok a - aha ako ma za to niekto len tak zotrie - aká to istota profesionála :-) Neviem čo by som dodala... Cítim v sebe nekontrolovateľnú potrebu sa obhajovať... a teraz čo p.Ing. môžem prispievať ďalej alebo potrebujem od Vás samostatný písomný súhlas?
kargo
12.11.15,06:52
Prosím techtlemechtle aby mi objastnila čo je to tá mladá žihľava lebo normálne sa pri zbere trhajú len mladé vršky pred rozkvitnutím. A koľko toho odvaru treba denne vypiť ?
VladislavR.
20.06.17,07:44
do vlasov pomaha sampon Psoeasy (https://www.psoeasy.com/cz/sampon-na-lupenku) je to čisto prirodny produkt,da sa kupit cez internet ..pomaha takmer hned...
more pomaha... ja som bol niekoľkokrat pri mrtvom mori,pomoze na par mesiacov...
Estetic
11.07.17,07:27
Nemusíš hned k mrtvemu moru,Jadran,hore Istria bola oficiálne kúpeľné miesto aj pre západnú europu.Konkretne Pulla.
vicktor
11.07.17,08:17
Franz-Joseph sa chodil (doviezli ho) oficialne kupat do Opatije a psoriazu nemal. :)
Julia Cizova
12.07.17,06:02
Moja známa mi práve minulý mesiac hovorila, že jej zmizla psoriáza, keď si telo, alebo asi miesta, kde sa jej vyskytuje, začala potierať dužinou z Aloe Vera. Za pokus to stojí. A vraj aj ju jedáva, teda tú dužinu.
Estetic
17.07.17,06:43
Na kožu je Aloe vynikajúce,ale na jedenie by som dala pozor,radšej ked tak spracované prípravky.
Julia Cizova
19.07.17,06:13
Skúsila som to zjesť, chuť neutrálne, žiadne problémy, takže možné to asi je, hlavne, že pomôže.
vicktor
20.07.17,05:50
Okrem Aloe Vera nic ine nepraktizovala?
BXLmiami
20.07.17,05:56
Šupka listov obsahuje latex ten nie je vhodný na vnutorné užívanie.
lujza.j
20.07.17,07:33
Šupka listov obsahuje latex ten nie je vhodný na vnutorné užívanie.
pri kvalite potravín...sa to stratí:D
korela
20.07.17,13:37
mimotemy
Skúsila som to zjesť, chuť neutrálne, žiadne problémy, takže možné to asi je, hlavne, že pomôže.
Keď otec ochorel na CA, prognóza od lekárov po operácii znela tri týždne života, išlo o kožu, mama zohnala ruský recept - surová zomletá aloa, med a červené víno. Recept sa, žiaľ, v rodine nezachoval. Absolvoval síce ešte dve operácie, vždy iba hrčky pod kožou, takže sa na ne ľahko prišlo, žil ešte 16 rokov. Neviem, koľko to bral. Išlo o 50. roky. Lekári nechápali, lebo hneď na začiatku metastázy v celom tele. Jeho bunky sa veľmi dlho skúmali, min. ešte 10 r. po jeho smrti. (Info lekárka.) Bol medzi najdlhšie žijúcimi pacientmi s touto dg. Aj pokusy s jeho krvou ... daroval iným pacientom a tak.
Mama mlela alou na mäsovom mlynčeku, či cedila netuším, bola som príliš malá.
Na dnešných prípravkoch z aloy mi prekážajú konzervanty.
To podstatné, že to užíval vnútorne.