TESA
07.06.05,18:55
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
durisovad
07.06.05,17:14
Mozem poradit sprostredkovanu radu (ja, chvala Bohu touto chorobou netrpim). Moja sesternica ma psoriazu uz asi 40 rokov. Vyliecit sa to udajne neda, ale da sa zmiernit. Chodila kazdy rok k moru, aspon na 3 tyzdne. Liecebny ucinok to malo asi 10 mesiacov. Pred tromi rokmi bola v Izraeli, kupala sa v Mrtvom mori a ma pokoj doteraz.
oskarka
07.06.05,17:26
Prilepená príloha (ak sa mi ju podarilo prilepiť) cituje z bylinkárskej literatúry.

O.i. - Mám známu ktorá striktne dodržiava diétu a údajne jej veľmi pomohlo Mŕtve more.

Čo sa týka čaju, ak nepomôže určite neuškodí. Ale treba ho naozaj piť na litre.
terezaka
07.06.05,17:51
Vyskúšaj Podhájsku sú to slané termálne kúpele na Slovensku, niekde medzi Levicami a Novými Zámkami. Vraj majú dobrý účinok.
durisovad
07.06.05,17:54
Aj ja som pocula, ze voda v Podhajskej ma zlozenie mineralov ako voda v Mrtvom mori.
Ale ci pomaha aj psoriatikom, neviem. Vyskusat by sa to mohlo. Prajem vela uspechov v lieceni.
sklenkova
07.06.05,20:25
Neviem si spomenúť ako sa to volá, ale v Poľsku v lekárni predávajú takú "vodičku"
ktorá je aj na ekzémi, stojí okolo 50,-Sk,je aj na iné kožné choroby a môj teraz bývalý
kolega si natieral s ňou chrbát-mal dosť veľké biele fľaky od psoriázy,potom červené ,šúpalo sa to...,Mám tetu Polku takže ak máš záujem 19.6. tam idem potom ti môžem presne napísať ako sa to volá.Inak vtedy tomu kolegovi to pomohlo a vraví,že odvtedy má pokoj,ale sú to flaštičky asi ako nosné kvapky a u nás nieje nič podobné. I
gabri
08.06.05,08:43
So psoriazou skúsenosti nemám, ale si myslím, že tam problém je hlavne vnútorný, takže si treba preliečiť aj vnútro, príp.možno čosi aj psychické. Neviem, či tu smiem napísať, ale skús www.energy.sk - sú to výrobky z byliniek, z vody z Podhájskej a výťažkov z bahna z Podhájskej. Nie sú drahé, ale určite dobré.Vrelo doporučujem :)
bepo
08.06.05,08:57
Aj u nás sú prípravky proti psoriáze,je to mydlo a šampón z Kuby.Dostať to v dobrých lekárňach.
Alexandra Molnárová
08.06.05,09:10
Moja mama s tým žije už 30 rokov. Vyskúšala už všetko možné, ale jediné, čo jej pomohlo t.j. mala pokoj cca na 2 roky bolo Mŕtve more. Pre učiteľku ako ona, je to však dosť finančne náročné, tak sa snaží ísť k hociktorému moru, čo jej v podstate tiež pomáha, len na kratšiu dobu. Viem, že si musí dávať pozor s prechladnutím, lebo to je s ňou potom koniec. Hneď sa vysype. To je na všetkom najhoršie, že sa vie o tom, že je to choroba vnútorností, ale pre lekárov je ľahšie natierať mastičkami ako dôkladne vyšetriť od čoho to môže byť. Keď vidím v lete, že chodí v dlhom tričku a dlhej sukni v 30 stupňových horúčavách, ide mi srdce puknúť od žiaľu. Ona sa už s tým zmierila a naučila sa s tým žiť, čo je najhlavnejšie, lebo veď čo iného jej zostáva.
Bubika
08.06.05,11:59
Moja mama s tým žije už 30 rokov. Vyskúšala už všetko možné, ale jediné, čo jej pomohlo t.j. mala pokoj cca na 2 roky bolo Mŕtve more. Pre učiteľku ako ona, je to však dosť finančne náročné, tak sa snaží ísť k hociktorému moru, čo jej v podstate tiež pomáha, len na kratšiu dobu. Viem, že si musí dávať pozor s prechladnutím, lebo to je s ňou potom koniec. Hneď sa vysype. To je na všetkom najhoršie, že sa vie o tom, že je to choroba vnútorností, ale pre lekárov je ľahšie natierať mastičkami ako dôkladne vyšetriť od čoho to môže byť. Keď vidím v lete, že chodí v dlhom tričku a dlhej sukni v 30 stupňových horúčavách, ide mi srdce puknúť od žiaľu. Ona sa už s tým zmierila a naučila sa s tým žiť, čo je najhlavnejšie, lebo veď čo iného jej zostáva.
Presne, myslim, ze vela na tom nesie aj nezaujem lekarov o nas....moja mama tym trpi asi 20 rokov, kolena, lakte, vlasova pokozka - a ja som to mala naposledy v 6 rokoch, kedy som lezala v Skalici pol roka a liecili ma B12 stkami, ichtiovymi mastami a sirovym mydlom a mala som pokoj az do tohto roka do velkej noci, kedy som sa vysypala na celom tele. Najskor na bruchu a potom to postupovalo na nohy, ruky a trocha aj na tvari... Bola som s tym na pohotovosti, oznacili to za alergiu, dali akysi solny roztok na potieranie proti svrbeniu. Po 2 tyzdnoch to uz oznacili za psoriazu, vraj mame sezonne zhorsenie, pretoze sa to objavilo aj bratovi vo vlasoch. Takze do dnesneho dna som pojedla kopu hormonalnych tabletiek a vymenila niekolko masticiek. Tiez som vyskusala kupel v Sulfatane (sirovy prasok). Dnes je to sice lepsie, ale mam toho este neurekom, najme na trupe. Kto to pozna, vie, ze je to velmi neprijemne, najme pre mladych, ako sme my. Najviac ma na tom trapi ten nezaujem koznej lekarky, ktora skonstatovanim sezonneho zhorsenia s liecbou akoby skoncila. Myslim, ze mohla dat aspon kupele v Smrdakoch, pretoze moj vysyp bol velmi brutalny. Lenze im je to jedno...... a my musime bojovat ako vieme.

Dakujem vsetkym za rady....

Prajem vsetkym s tymto problemom vela sil, najme dusevnych, pretoze sama viem, ake to je hrozne..
pyton
08.06.05,13:40
Ja som sprostredkovane počula, že niekomu veľmi pomohol liečebný systém TOMESA. Môžeš si dať do vyhľadávača bližšie info.
sklenkova
08.06.05,20:32
Chodia si to liečiť na Vulcano, pri Sicílii,je tam sírové bahno a aj voda je v mori je liečivá
,asi do 50m od brehu.Vidíte ako tam bublá to bahno,je tam aj biely piesok.Lepšie ísť tam v septembri lebo je to pri Sicílii a v lete tam býva až 40 niekedy viac stupňov.
Monica
08.06.05,21:17
Práve včera som sa rozprávala s jednou slečnou, ktorá má spomínané kožné ochoronie. Nakoľko viem, ako psorka vyzerá, žasla som, keď mi ukázala na lakťoch dve malé bledučko ružové fliačiky. Takto vyzerá jej psorka vraj už niekoľko rokov. Lieči ju bilinkár z Trenčianskych Teplíc- pán Dedik. Čítala som o ňom minulý rok v článku o Lenke Hriadeľovej. Uviedla,že ju vyliečil z atopického exému. Dcéra má tiež atop.exém a minulý týždeň začala užívať od p.Dedika kvapky. Tiež dostala aj bylinný prípravok na potieranie vysypaných miest. Časom dám vedieť o účinku tejto liečby. Možno majú aj iní skúsenosti s týmto bylinkárom. Napíšte, prosím ich.
Mám telef.kontakt na neho,keď má niekto záujem, pošlem cez SS.
Monk
09.06.05,12:44
Zdravim dalsieho bojovnika v marnej vojne s psoriazou,nezufajme ludkovia ved sme aj tak krasni, a mozme byt radi ze nezijeme v stredoveku kedy toto ochorenie zamienali s malomocenstvom...Odporucam, najma Bubike, ihned zmenit lekara a noveho presvedcit na fototerapiu,je to forma ozarovania (podobne horskemu slnku,prip.solariu) Momentalne tuto liec.metodu skusam prvykrat,ale snad s optimistickym myslenim bude pokozka aspon trosku v poho.. Myslim ze je to miernejsia forma oproti hormonalnym pripravkom,prip. nejakym liekom ktore ovplyvnuju genetiku (zvlast pre pacientov ktori si babatka este len planuju,nie je to sranda) A najdolezitejsie (asi aj najtazsie v tejto dobe) je ako sa len da odburat stres a tesit sa zo zivota...ved aj tak sme krasni, Mo
Bubika
09.06.05,13:34
Zdravim dalsieho bojovnika v marnej vojne s psoriazou,nezufajme ludkovia ved sme aj tak krasni, a mozme byt radi ze nezijeme v stredoveku kedy toto ochorenie zamienali s malomocenstvom...Odporucam, najma Bubike, ihned zmenit lekara a noveho presvedcit na fototerapiu,je to forma ozarovania (podobne horskemu slnku,prip.solariu) Momentalne tuto liec.metodu skusam prvykrat,ale snad s optimistickym myslenim bude pokozka aspon trosku v poho.. Myslim ze je to miernejsia forma oproti hormonalnym pripravkom,prip. nejakym liekom ktore ovplyvnuju genetiku (zvlast pre pacientov ktori si babatka este len planuju,nie je to sranda) A najdolezitejsie (asi aj najtazsie v tejto dobe) je ako sa len da odburat stres a tesit sa zo zivota...ved aj tak sme krasni, Mo
sme krasni, to je pravda........i ked nas to niekedy hrozne svrbi a obera o chut do zivota....
Na zmene lekara intenzivne pracujem :O) a idem vyskusat nahrievanie s biolampou, vraj to pomaha..........tak dam vediet
TESA
09.06.05,16:22
Dakujem mnohokrát za veľa príspevkov, ktoré ste mi napísali na moju tému.

Ja osobne psorku nemám ale má ju môj syn, ktorý má 20 rokov a veľmi ma
to mrzí, že mu nemôžem pomôcť. Skúsim začať šetriť na to Mrtve more, ktoré
mi viacere odporúčate a snáď mu to pomôže. Ďakujem veľakrát za podporu
a inforácie o tejto chorobe. Zdravím
TESA
09.06.05,16:25
Práve včera som sa rozprávala s jednou slečnou, ktorá má spomínané kožné ochoronie. Nakoľko viem, ako psorka vyzerá, žasla som, keď mi ukázala na lakťoch dve malé bledučko ružové fliačiky. Takto vyzerá jej psorka vraj už niekoľko rokov. Lieči ju bilinkár z Trenčianskych Teplíc- pán Dedik. Čítala som o ňom minulý rok v článku o Lenke Hriadeľovej. Uviedla,že ju vyliečil z atopického exému. Dcéra má tiež atop.exém a minulý týždeň začala užívať od p.Dedika kvapky. Tiež dostala aj bylinný prípravok na potieranie vysypaných miest. Časom dám vedieť o účinku tejto liečby. Možno majú aj iní skúsenosti s týmto bylinkárom. Napíšte, prosím o nich.
Mám telef.kontakt na neho,keď má niekto záujem, pošlem cez SS.
Monica bola by som Ti vďačná, keby si mi poslala to číslo telefónu na toho bylinkára
aby som mohla synovi niečo objednať. Mockrát ďakujem. TESA
ayya
09.06.05,17:27
akurát som v nejakých novinách čítala o zájazdoch na splátky. Asi by som nečakala, kým našetrím, ale myslím, že by som radšej tie splátky vyskúšala, nech by sa mu to už nerozširovalo. Idú prázdniny - to je príležitosť a navyše, nevypadol by zo školy na jeseň. Držím mu palce, nech sa mu to zlepší. :)
TESA
10.06.05,16:53
Díky za radu ayya, budem sa asi ňou riadiť a pošlem syna k Mrtvemu moru.
Jana Motyčková
10.06.05,17:10
Dosť sa tu popísalo aj o soľných jaskyniach. Pokiaľ viem, doporučujú to aj na psoriázu. Ale osobné skúsenosti nemám. Za vysúšanie to hádam stojí a je to lacnejšie ako ísť k Mŕtvemu moru.
zszitas
10.06.05,18:25
Je to choroba imunity a ma suvis aj s travenim a kadecim. Uz dost dobrych rad popisali predo mnou, aj ja som pocul o nich. More ozaj vacsine pomoze, masticky liecia lem dosledok a posobia kratkodobo. Vyskusaj pit stavu a caj z aloe vera, vyborne detoxikuje a vyzivuje organizmus a crevny trakt. Este je dobre pri tom uzivat antioxidanty /vitaminy A-beta karoten, C, E, selen a pod/ a nenasytene mastne kyseliny omega 3 a 9. Mame dobre skusenosti hlavne u deti, ale aj u dospelych. Dolezity je aj kvalitny sprchovaci sampon na prirodnej baze.
Naucit sa s tym zit, alebo bojojovat a zvitazit...tazke rozhodnutie.
Vela uspechov
Bubika
11.06.05,16:44
Je to choroba imunity a ma suvis aj s travenim a kadecim. Uz dost dobrych rad popisali predo mnou, aj ja som pocul o nich. More ozaj vacsine pomoze, masticky liecia lem dosledok a posobia kratkodobo. Vyskusaj pit stavu a caj z aloe vera, vyborne detoxikuje a vyzivuje organizmus a crevny trakt. Este je dobre pri tom uzivat antioxidanty /vitaminy A-beta karoten, C, E, selen a pod/ a nenasytene mastne kyseliny omega 3 a 9. Mame dobre skusenosti hlavne u deti, ale aj u dospelych. Dolezity je aj kvalitny sprchovaci sampon na prirodnej baze.
Naucit sa s tym zit, alebo bojojovat a zvitazit...tazke rozhodnutie.
Vela uspechov
Dakujeme za radu, ale chcem sa spytat, kde sa da dostat stava z aloe vera???
bef
11.06.05,18:52
Moja priateľka sa zaoberá distribúciou výrobkov z Aloe vera a tiež mám informácie o veľmi dobrých výsledkoch v boji s psoriázou práve s Aloe vera. Mám možnosť sprostredkovať aj viac informácii prípadne aj konkrétne výrobky. :)
Bubika
12.06.05,05:26
Moja priateľka sa zaoberá distribúciou výrobkov z Aloe vera a tiež mám informácie o veľmi dobrých výsledkoch v boji s psoriázou práve s Aloe vera. Mám možnosť sprostredkovať aj viac informácii prípadne aj konkrétne výrobky. :)
ja by som prosila viac informacii.................. dakujem (ak budete potrebovat e-mailovu adresu, tak mi napiste do SS, ja Vam ju poslem)
jarkag
12.06.05,09:42
Môj syn trpí psorkou už 7 rokov, teraz má 11. Za ten čas sme vyskúšali už všeličo, 3 sezony liečenia v Smrdákoch, rozne maste, liečiteľov, lekárov, more, diety...Naposledy bol na liečení presne pred rokom, prišiel odtiaľ s čistou pokožkou, no 2 týždne na to sa mu to všetko vrátilo. V lete sme strávili pri mori 3 týždne, čo mu veľmi pomohlo, ale na jeseň sme boli opäť na začiatku. Poslednou slamkou, ktorej som sa chytila, bol prípravok Aloe Vera vo forme maste a gélu. Odporučila mi ho alergologička, pretože syn je aj alergik. Tento prípravok lieči telo od bunky a nie len pokožku. Od jesene až doteraz ho syn užíva a vidíme ozaj zlepšenie. Telo už má krásne vyhladené a ostali len šupiny vo vlasoch, aj tie dúfam zmiznú. Je to síce finančne nákladné, no ak to zabralo stojí to za to. Vrele odporúčam.
zszitas
13.06.05,19:19
Ja sa zaoberam s manzelkou uz tri roky distribuciou Aloe vera pripravkov, preto mame tolko skusenosti. Pomaha vlastne v kazdej oblasti, preto sa nazyva kralovnou liecivych rastlin. Cele tajomstvo je v tom, ze obsahuje velmi siroku skalu biologicky ucinnych latok/ vitaminy, mineraly, amynokyseliny, enzimy a mnoho dalsich/ a nase telo z toho posklada alebo vyberie si to co mu chyba. Vacsina problemov vznika vtedy, ak nieco chyba z organizmu, alebo nicoho je privela - konzerv. latky a pod. Aloe vera doplni nedostatok a detoxikuje. Nepoznam lepsi doplnok vyzivy.
Ak napisete z ktorej casti Slovenska ste, doporucim Vam kvalitneho poradcu.
Nedoporucujem kupovat vsetko, kde je napisane aloe, dnes predaju aj aloe ponozky :-) Kde nie je pecat medzinarodnej vedeckej rady pre aloe, to by som nekupoval. Nasa firma garantuje aj 100 perc.spokojnost zakaznika, tj, ak nie ste spokojny s tovarom z hociakych pricin, dostanete naspat peniaze, ale to je uz na dlhsiu debatu. Rad poradim hoci komu v tejto oblasti, lebo tomu rozumiem, len mi napiste.
TESA
19.06.05,10:40
Bývam v Poprade, prosím poraďte mi v mojom okolí predajcu Aloe vera prípravkov
s ktorým by som sa mohla skontaktovať. Alebo nech sa mi ozve na tel. čísle
0907805854. Ďakujem. TESA
kukučka
19.06.05,12:56
Posielam SS
porfin
19.06.05,17:16
Moja mama tiež máala psoriázu / našťastie nie veľkú/ a Podhájska je dobrá, pomohla, len som chcela napísať, že jej nerobili dobre citrusové plody no a samozrejme........stres, Keď mala stres nepomohlo nič.
Viem ľahko sa hovorí a ťažko sa v tejto hektickej dobe vyhne človek stresu.
Aj tak držím palce všetkým psoriatikom, aby dostali toto ochorenie pod kontrolu.
Verím , že stravou, kúpeľmi a kľudom sa to dá..
Marta L
22.06.05,06:24
Neviem si spomenúť ako sa to volá, ale v Poľsku v lekárni predávajú takú "vodičku"
ktorá je aj na ekzémi, stojí okolo 50,-Sk,je aj na iné kožné choroby a môj teraz bývalý
kolega si natieral s ňou chrbát-mal dosť veľké biele fľaky od psoriázy,potom červené ,šúpalo sa to...,Mám tetu Polku takže ak máš záujem 19.6. tam idem potom ti môžem presne napísať ako sa to volá.Inak vtedy tomu kolegovi to pomohlo a vraví,že odvtedy má pokoj,ale sú to flaštičky asi ako nosné kvapky a u nás nieje nič podobné. IProsím zisti nazov vodicky a napis nam ho. Diky moc.
Marína
28.06.05,21:33
Veľmi dobrým prípravkom(krémom) je EXOMEGA z rady A-DERMA francúzskej výroby. Dovozcom je (čítam z obalu) PFM s.r.o., Kalinčiakova 27, Bratilava. Je to krém s Omega 6 s obsahom esenciálnych mastných kyselín. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Dostať ho kúpiť v lepších lekárňach. 200ml stojí niečo nad 400 Sk a 50ml cca 130 Sk. Je síce drahší, ale vydrží dlho. Stačí natierať tenkú vrstvu.
Marína
brm
29.06.05,04:32
a čo tak výrobky KAWAR
ondrej2
09.07.05,19:06
Skúste kúpele v SMRDÁKOCH, osem km od Senice. Sú to jediné kúpele v Európe s tak vysokou koncentráciou sírovodíka vo vode. Tiež mám problémy s psorkou a pobyt v kúpeľoch mi veľmi pomáha. Je to 28 dňový pobyt.Táto diagnóza patrí do indikačnej skupiny A a všetko prepláca zdravotná poisťovňa.
elize
13.07.05,11:52
Zdravím!
Odporúčam vyskúšať Aloe Vera gél na pitie. Máme s ním pri psoriáze super výsledky. Pri užívaní sa môžete poradiť s lekárom, ktorého máme na linke 5 dní v týždni. Ozvite sa a poskytnem kontakt aj produkt, prípadne spolprácu.
ing.erika
02.08.05,17:41
Tesa, odporúčam dva prípravky, žiaľ obe si musíš hradiť sama. ale myslím, že to stojí za to. ja mám atopický ekzém a môj stav sa výrazne zlepšil.
BIODELTA - viď www.pythium.cz
www.cannaderm.cz - vyber si, ktory z produktov by ti vyhovoval.
vela stastia.
sklenkova
02.08.05,19:04
Niektorí ste sa pýtali na tú "vodičku" z polska,ospravedlňujem sa že som to sem hneď nenapísala.Volá sa to ACIFUNGIN- len v lekárni v Polsku.
Janca
03.08.05,08:13
Moja mama trpí touto chorobou tiež niekoľko rokov. Najmä na lakťoch. Nakoľko má strojček na srdci, nevyhovuje jej ani cesta k moru, ani kúpele.
Preto by som chcela poprosiť všetkých (či už sprostredkovateľov ALOE VERA, alebo tej "vodičky" z Poľska), ak môžu, aby mi cez SS poslali svoj kontakt, chcela by som sa s nimi skontaktovať na odber týchto liekov. Snáď pomôžu. Ďakujem vopred.
Bubika
03.08.05,08:19
.....Preto by som chcela poprosiť všetkých (či už sprostredkovateľov ALOE VERA, alebo tej "vodičky" z Poľska), ak môžu, aby mi cez SS poslali svoj kontakt, chcela by som sa s nimi skontaktovať na odber týchto liekov. Snáď pomôžu. Ďakujem vopred.
Napis bef do SS, urcite sa ti ozve.... je mila .... mne uz dorucila aj vyrobky
gemer
09.08.05,06:54
Chcela by som poprosiť, kto by mi vedel dať kontakt
na toho p.Dedíka, bilinkára z Trenčianskych Teplíc.

Ďakujem
danliela
10.08.05,08:31
Zdravim, mohla by som tiez poziadat o kontakt na p. Dedika? Dopredu dakujem. D.
Zita5
10.08.05,08:32
Čo myslíte , je psoriáza dedičná , alebo dá sa preniesť na človeka . Ak áno tak ako ? Možno blbá otázka , ale zaujímalo by ma to .
gemer
18.08.05,05:29
Prvá téma na porade, ktorá ma zaujala bola práve psoriaza. Žijem
s týmto problémom denno denne a tiež sa bojím aby nebola dedičná.
Názory sú v tomto rôzne, ako sú rôzne názory na to prečo túto chorobu
ten ktorý pacient dostane. Ja si myslím že dieťa má určite predpoklady
pre túto chorobu až ju má rodič, ale hlavne si myslím že zdedí iné ochorenia,
ktoré sa môžu v určitom veku prejaviť týmto kožným ochorením. Ale na druhej
strane poznám prípady, kde v rodine celé generáciu touto chorobou nik netrpel a zrazu sa u niekoho objavila.
Prajem všetkým, čo bojujú s touto chorobou veľa trpezlivosti a úspechov.
KON-EKON
18.08.05,07:59
Skúsim čosi k tomuto problému napísať.
Psoriáza je vážna porucha látkovej výmeny, mnohokrát podminená dedične.Výrazný je výpadok dvoch medzipoduktov látkovej výmeny - kysliny fumarovej a kyseliny jablčnej v koži.
Mimo toho sa v tele hromadí kyselina močová a kolónie baktérií, ktoré sa živia rozkladovými produktami a odpadom vlastných telových buniek. Telo sa pokúšajú opustiť kožou a tým ju dráždia.
Ochorenie sa zhoršuje stresmi, nepokojným rodinným prostredím, hnevom, zlosťou, ktoré narúšajú funkciu pečene.
Dôležité je podporiť imunitný systém a zlepšiť trávenie.
To znamená, je potebné čistiť organizmus, posilniť imunitný systém, pozrieť sa aká sme krvná skupina, nejesť to čo je pre ňu jed. Potom posilniť funkciu pečene, nejesť napríklad grepy,ktoré podporujú tvorbu kyseliny močovej. Postarať sa o funkciu ľadvín dobrým pitným režimom, nie minerálky, ale čistú vodu(dá sa urobiť tak, že do fľaše dáte vodu,zamrznúť,rozpustiť na balkóne a odsať vrchnú 1/2,tá je čistá a živá, ak máte prístroj na vodu s reversnou osmózou ,bingo).
Toto je cesta k sfunkčneniu tela, ale musíte hľadieť aj na duchovnú príčinu choroby.Ak hnev, strach, nepokoj, stres spôsobujú zhoršovanie choroby, je to potrebné odstrániť v prvom rade. Majte sa viac radi, verte si, nečakajte že sa iní zmenia, zmeňte seba,len to je cesta. Svoj život zmente sami! Nikto to za vás neurobí.Berte zodpovednosť za svoje činy aj život. Nemajte očakávania od druhých, neviňte ich zo svojho neúspechu. Tým, že chcete,aby boli iní, páchate na sebe násilie a to niekde vyúsťuje.Nepotláčajte svoju osobnosť, nebojte sa žiť naplno.
Čo sa týka imunitného systému vrelo odporúčam Beta glucan, najsilnejší prírodný imunostimulátor,sú tri druhy. Beta glucan 24C, Beta glucan 120 a 500 .Neužíva sa u detí do troch rokov.Mimo iné sa tu píše, - pri vírusových, bakteriálnych, pliesňových a parazitálnych inf. ochoreniach.Má až 93% čistotu, mám s ním vynikajúce skúsenoti a pôsobí aj na duchovnej úrovni. Firma Natures ho patentovala, dá sa kúpiť aj na dobierku, je tak oveľa lacnejší ako cez lekáreň. Ak treba www.natures.sk.
Ešte k strave, mrkva,uhorky,špenát,cvikla- pomáhajú liečiť. (Pangamin)
Z hľadiska čakier, je to nefunkčná piata čakra, endokrinologický systém, žľazy s vnútorným vylučovaním, choroby krčné, bloky chrbtice,koktanie, sklon ku kŕčom,-žily,zápchy,saklon k atoniám, chybná harmónia reči,...je toho dosť veľa, ...
Na úrovni duše sa disharmónie,nečinnosť a negativity prejavujú komplexami menejcennosti všetkého druhu,despotický rezavý hlas,hádavosť,svet je pre takého človeka nie podľa jeho predstáv, nie je mu primeraný, fanatizmus v náboženstve.
Príčinou je chýbajúca úcta k Bohu,pokora k večnosti.
Skúste si z tohto niečo pre seba vybrať na ceste k svojmu vyliečeniu a nezabudnite ešte na jeden malý zázrak a to je céder, jeho úžasné vlastnosti pri liečbe,olej z tejto rastliny, jeho energia. Nezabudnite na prírodu. (Z mŕtveho mora sa dá kúpiť v sáčkoch bahno, dováža to asi firma kwar, ako tu niekto spomínal).
Želám všetkým hľadajúcim, aby našli cestu a vyliečili nielen svoje telo ale aj dušu.
Alan
05.10.05,11:09
Choroby niesú dedičné ale myslenie ľudí sa dedí.V našej mysli sa rodí všetko.Viem ti poradiť na tvoj problém psoriáza pošli mi e-mail.Ahoj Alan
tanya
21.11.05,20:05
Zdravim,
mam atopicku dermatitidu. V detstve som mala iba na nohe a na rukax, ale to nebolo nic moc. Pred cca 2rokmi sa mi to nehorazne zhorsilo a mam to po celom tele. Uz si ani nepamatam co som pouzivala a co nie. Doktori hlavne strkaju kortikoidy. V posledne casy pouzivam vyrobky od svajciarskej firmy Just (http://www.just.sk/). Kedze si celu pokozku vzdy doskriabem az do krvi tieto vyrobky mi pomahaju, aby sa mi to ryxlo zahojilo. Napr. slezovy krem pouzivam, ked ma to strasne svrbi. Sice dost stipe ale funguje to :-) V lete som bola vyskusat aj solnu jaskynu v Namestove a velmi mi to psyxicky prospelo :-) Ked som teda bola na Orave vsetko co som mala na tele mi zmizlo. Teraz neviem povedat z coho presne (jaskyna, priroda alebo to ze som mala po skole a teda po strese). Myslim si, ze tieto vsetky tri faktory zohrali velku ulohu.
Teraz to mam tiez dost cervene, zapalene a mam xrasty. Xcem sa popytat ci odporucate nejaku solnu jaskynu alebo skor kupele Podhajska. Prosim tyx co maju skusenosti, aby sa mi ozvali. Vdaka
Tanya
DanielaSL
21.11.05,20:12
Tanya jednoznačne na to pôsobí stres. Mala som to aj ja , tiež na mne všeličo skúšali a keď sa stratil pôvod môjho stresu , tak sa kožné problémy stratili.
bepo
22.11.05,06:15
Na Slovensku je aj nejaké združenie psoriatikov,tí testovali tie kubánske prípravky,najlepšie sa bude opýtať v tom združení.
tanya
22.11.05,10:20
Ahoj Daniela,
mozem sa opytat na to kedy sa Vam to zjavilo a ci poznate pricinu preco sa zjavilo. Moja mama sa domnieva,ze sa mi to zjavilo, lebo mi zistili polyp zlcnika a hned ma xceli aj operovat. Tak z toho som mala strasny stres. Skusky to potom len zhorsovali a drzali mi to dalej.
A este: ako ste vyhrala boj so stresom. Ak mozete tak mi prosim napiste co bolo dovodom Vasho stresu, vdaka
Tanya
Permonik
22.11.05,19:15
Doporucujem Vám za pomerne nízke náklady Sj kamennú /p.Dvorský.
Preco: v tejto jaskyni je namiesaná sol z piatich lokalít-Wielicka,Bochnia,Klodava,Pakistan-Himalájeno a z Mrtveho mora.Úcinok je
ako na pokozku,tak aj na dýchanie a celý ludský aparát.Okrem toho doporucujem zvýsit úcinok kúpelom v soli z Mrtveho mora,alebo Zivej soli.
Podla návodu. Je nutné sa obrnit trpezlivostou,pretoze kozné choroby su
potvory,je to dlhodobý proces ale uz pomohol.Okrem toho doporucujem
solankovú kúru,ci uz zo soli himalájskej /Halit/alebo z Bochenskej.
tanya
23.11.05,06:00
Dobry den,
ja nie som zo SR tak nepoznam, kde sa spominana, teda odporucana jaskyna naxadza. Ak si dobre spominam, p.Dvorskeho ste spominali, ze je z T.Teplic. Tam sa naxadza aj jaskyna? Momentalne nemam casu ist z BA do Teplic, lebo dufam, ze dostanem pracu :-) Ale cez weekendy by sa to dalo, dokonca tam mam znamyx, lebo sme tam kazdy rok (so starymi rodicmi) xodili na dovolenku.
Vdaka
tanya
23.11.05,22:38
Zdravim
xcela by som uzivat nejake tabletky na posilnenie imunitneho systemu, poradte prosim
vdaka
kukučka
23.11.05,22:51
pozri ešte raz príspevok číslo 43
MiroZa
24.11.05,10:53
Dobry den,
ja nie som zo SR tak nepoznam, kde sa spominana, teda odporucana jaskyna naxadza. Ak si dobre spominam, p.Dvorskeho ste spominali, ze je z T.Teplic. Tam sa naxadza aj jaskyna? Momentalne nemam casu ist z BA do Teplic, lebo dufam, ze dostanem pracu :-) Ale cez weekendy by sa to dalo, dokonca tam mam znamyx, lebo sme tam kazdy rok (so starymi rodicmi) xodili na dovolenku.
Vdaka

Soľná jaskyňa sa nachádza v rehabilitačnom centre Harmony a kontakt nájdeš na www.nadaciaharmony.sk. Okrem toho firma, ktorá postavila túto jaskyňu, postavila v BA ešte 2 podobné. Jedna je kúsok od parlamentu a jedna v Rači. Čiže vyber si, kde to máš bližšie. Kontakt na tie dve: www.jaskynasolitera.sk, www.solnajaskyna-bratislava.sk. Info mám z www.jaskyna.sk.
tanya
24.11.05,16:24
Ahoj,
xcem sa podakovat za rady a informacie :-)
Stela77
30.11.05,23:36
Mam psoriazu asi rok, rozsirenu po celom tele. Doteraz mi nic významne nepomohlo. V lete chcem navstivit ostrov Vulcano. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
DanielaSL
01.12.05,08:15
S ostrovom skúsenosť nemám , ale minule ponúkal nejaký dealer špeciálny a vraj účinný krém. Kúpila si ho jedna pani čo má dosť silnú psoriázu a skúša. Tak keď mi povie, že je fakt účinný , tak ti dám vedieť.
Tana74
01.12.05,09:41
Môj svokor nadá dopustiť na prípravok King-kong od fa. Energy. Nemohli sme ho najprv prehovoriť, aby to aspoň vyskúšal a teraz nám sám povie, že mu ho máme kúpiť. Okrem toho používa kúpeľové soli - hlavne Živú soľ a občas aj soľ z mŕtveho mora a pravidelne navštevuje soľnú jaskyňu.
On na premastenie používa základ na výrobu krémov z lekárne - je to bez rôznych prísad....
Stela77
01.12.05,10:35
Daniela dakujem. Ja mam informacie, ze pobyt na ostrove mnohym pomohol. Ale rada by som ziskal dalsie info a je to lacnejsie ako Mrtve more.
Stela77
01.12.05,10:40
Ak mate psoriazu v hlave, mne momentalne pomaha celkom lacny a ucinny recept. Jedna pani mi poradila vlasovy olej de Miclén - teraz je to Dixi, najlepsie si to dat na celu noc a rano umyt brezovym al. zihlavovym samponom rovnakej znacky. Mala som aj drahy samp.,ale nepomohol. Vysledok neuvidite hned, ale urcite to skuste.
Stela77
01.12.05,10:55
Este sa chcem spytat. Počuli ste o suvislosti medzi psor. a plucnymi problemami? Napr. mne zistili plucne chlamydie, kt. mozu byt povodcom mojich problemov. Dala som si spravit testy na podnet jednej liecitelky, lebo lekarov by to nenapadlo. Napchali ma kopou antibiotik - vysledok žiaden,akurat sa to odrazilo negativne na pečeni.
pclady
01.12.05,21:51
Ahojte Všetci,

najprv musím napísať, ako som nesmierna rada, že som našla túto diskusiu. Práve som ju celú dočítala a dostala od Vás nové nápady. Za to veľmi pekne ďakujem. Už len si rozhodnúť, ktorú z nich si naprv vyskúšať. Z článkov však viem, že liečba/zmiernenie tejto "potvorky" je však individuálna - čo jednému pomôže, nemusí mať rovnaký účinok pri druhom, a ani u toho istého pacienta v inom období. S tým mám trocha skúsenosti aj ja - teraz mi viacej pomáha masť, ktorá predtým vyzerala byť menej účinnou. O tomto jave sa tiež píše v článku na http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=758 alebo na http://www.svetzdravia.sk/sz/content/132-259/Psoriaza.html

Na témy, o ktorých som už sama čítala, získala skúsenosti, by som rada reagovala.
Na tejto adrese nájdete adresár soľných jaskýň a ich kontaktov na SR: http://www.zdravie.info/zariadenia/zariadenia_solnejaskyne-mesto__all.htm
Plánujem ju vyskúšať, nakoľko kúpeľ s soľou z mŕtveho mora mi pomáha. Respektíve, prosím mohli by ste mi napísať, ak máte skúsenosti s cestami na ostrov Vulcano resp. k Mŕvemu Moru?

Bližšie o dedičnosti môžete dočítať na týchto stránkach:
http://www.ordinace.cz/article.php?articleId=7610&full=1
http://www.tigis.cz/alergie/ALERG100/05bart.htm
http://www.roche.sk/portal/eipf/slovakia/slovakiaportal/roche.sk/psoriaza
http://www.sanquis.cz/clanek.php?id_clanek=119
Neviem, či rovno v týchto publikáciách, alebo inde na nete som začiatkom leta dočítala, že je 30percentná pravdepodonbnosť zdediť sklon k psoriáze. A ak to majú obaja rodičia, je to 60percent.
A určite je na tom niečo, lebo aj moja babka to má, síce jej sa to objavilo v neskoršom veku a v menšej miere.
ALE URČITE SA TO NEPRENÁŠA Z ČLOVEKA NA ČLOVEKA!!!
Asi som už dosť kecala o odborných veciach, asi bolo by na rade dačo písať aj o mne. Pred 3-5 rokmi sa mi objavila malý červený fľak na ľakti, dostala som na ne masť ale nejak som s tým moc nezaoberala, veď sa cez leto minul. O dva roky som rovnaký "jav" spozorola aj na druhej ruke. Prišlo leto-ustúpilo... Zhoršovať sa to začalo v roku 2004. Vlasne na zimu a na jar som už to mala aj na nohe, ruke a na chrbte. Vtedy už už prišla na rad aj otázka o strese. Jasné, v tom období som mala dosť veľký frmol. Zvládla som skúšky a keďže som spozorovala blahodajné účinky morskej soľi, tak som sa vybrala na dovolenku k nemu. A účinok relaxu a tunajšej klímy sa aj ukázal. V lete som sa aj veľa pohybovala na slunku /samozrejme k tomu som mala od dermatologičky krém na ložiská/. Ozaj, má z Vás niekto skúsenosti s autohemoterapio alebo jak sa menuje ak dostávate naspäť vlasnú krv? Vraj má dobré účinky a myslím, že aj mne pomohla.
Koncom augusta som vravela, super, na ruke, ramene sa niektoré celkom vybledli, ba aj zmizli. No ale prišla jeseň/zima a som tam, kde som začala. Objavili sa aj nové ložiská, staré sa obnovili, niektoré aj zväčšili. A teraz som povelada dosť, musím si nájsť riešenie a zvýťaziť nad touto "potvorkou"! veď som mladá, plná elánu a optimizmu a nesmiem sa len tak vzdať, veď život je ešte predomnou. o pár mesiacov bude zasa teplo, svietiť slniečko a ja si v kľude budem môcť vyberať zo šatníka aj tie odložené minisukne :)
Objavením tejto stránky som našla aj nové nádeje :)

Chystám sa prečítať aj prísvevky z diskusného fóra na CZ-net, kontrétne som to našla na adrese http://lupenka.drmichaels.cz/. Je na ňom aj dosť zaujímavý článok, o tom, čo by sme mali/nemali jesť atď. No a tie fotky... Brr, teraz som sa zľakla :mee:

Majte sa krásne a prajem hlavne veľa optimizmu
G.
pyton
02.12.05,11:59
Este sa chcem spytat. Počuli ste o suvislosti medzi psor. a plucnymi problemami? Napr. mne zistili plucne chlamydie, kt. mozu byt povodcom mojich problemov. Dala som si spravit testy na podnet jednej liecitelky, lebo lekarov by to nenapadlo. Napchali ma kopou antibiotik - vysledok žiaden,akurat sa to odrazilo negativne na pečeni.
Stela a ako ti liečili tie pľúcne chlamýdie? Je to natoľko závažné, že to treba liečiť?
pyton
02.12.05,12:02
to pclady: dík za super príspevky, cez víkend budem čítať. Nás trápi atopický ekzém, ale rada si prečítam aj toto, určite sa tie dobré rady dajú aplikovať aj na to.
Stela77
06.12.05,09:12
To pyton: Neviem presne na kolko to moze byt vazne, ale co sa tyka psoriazy, moze to byt jeden z faktorov, kt. to spušťa. Každý ma nejake chlamydie v sebe, zalezi na tom, ci prekracuju limit, ale ja nie som doktor. Testy sa robia z krvi.
Krajčovičová
06.12.05,09:22
pozrite si stránku www.biopreparaty.cz je tam aj liek na psoriazu. Možno ste už počuli o múdrej hube, ktorá veľmi pomáha pri liečení.
pyton
06.12.05,09:23
to Stela 77 Ja som sa stretla totiž v BA s tým, že laboratórium len vyhodnotilo prítomnosť chlamýdií, teda či sú tam alebo nie, nič viac /vraj sa to len takto robí:rolleyes:/ a lekár hneď predpísal silné ATB.
Stela77
06.12.05,17:17
To Pyton: Este je tu jedna vec, a to, ze mne robili testy, potom sa na vysledky pozrel este jeden odbornik a zistil, ze vzorka bola kontaminovana a pri takej hodnote chlamydii, by som bola mrtva. Takze kde je pravda?
pclady
06.12.05,21:33
pozrite si stránku www.biopreparaty.cz (http://www.biopreparaty.cz) je tam aj liek na psoriazu. Možno ste už počuli o múdrej hube, ktorá veľmi pomáha pri liečení.

Práve som dnes zaobstarala produkty "Biodelta - regeneračný kúpeľ" a k tomu "Krém Biogama". Objavila som na nich odkaz na internete a potom aj u výrobcu na Vami spomínanej stránke. V článku bol aj odkaz na slovenský mail a mobil. Ja som si to dala objednať v našej lekárni, teda predpokladám, že by nebol problém na celom území SR.
A čo sa týka obstarávacích nákladov, pre informáciu: zhruba 2400skk.
Ak by ste mali záujem, môžem vypísať informácie aj z opisu produktov. Pri oboch sa píše, že sú na psoriasis vulgaris a na dermatitis atopica.
Samozrejme potom Vás informujem o účinkoch, ktoré som spozorovala na sebe :)
Prajem krásny deň
G.
heluška
06.12.05,21:39
Ja už roky používam vodičku smradĺavú Tinctura Carbonis a mne ozaj zaberá, je do kúpeľa a zo začiatku sa v tom treba máčať každý deň, neskôr raz dvakrát do týždňa.Používam ju už niekoľko rokov a nemám vôbec výsevy, iba sem tam fliačik , hoci kým som ju nepoužívala bola som vysypaná po celom tele.
Pekný deň
Stela77
07.12.05,10:35
To Heluška: Možeš, prosím ťa napísať niečo viac o tej vodičke? Cena, kde sa dá dostať atď. Ďakujem
heluška
07.12.05,13:35
To Heluška: Možeš, prosím ťa napísať niečo viac o tej vodičke? Cena, kde sa dá dostať atď. Ďakujem


Tincturu Carbonis kúpiš v lekárni, ale mne ju predpisuje aj kožná lekárka a vtedy nič nedoplácam, aspoň doteraz to tak bolo. Inak asi 400 ml stojí bez receptu okolo 200,00 Sk. Radím však, že treba vydržať a nevzdávať sa, lebo tá dechtová vôňa mnohých odradí, ale po kúpeli, keď sa potom ráno osprchuješ nič necítiť. Prajem pekný deň.
Marta L
07.12.05,14:24
A ako sa ta tinktura davkuje? Na kolko kupelov vydrzi ta jedna flasticka?
heluška
08.12.05,05:57
Ja si dávam asi 30 ml do jedného kúpela, teda do vane, takže niekedy ta flaša vydrží aj dva mesiace. Keď mám viac suchú pokožku dávam si aj trošku kúpeľoveho oleja najlepšie sa mi osvedčil Balneum Hermal Plus, za jeden vrchnáčik a dám to spolu aj s tou tinktúrou. Mám to už osvedčené a mne to pomáha.
Mackovka
09.12.05,13:16
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.
Zdravím. Vlani (alebo uz predvlani?) v Zdraví č. 9 bol článok o liečiteľovi, ktorý dosiahol s kožnými problémami veľmi zaujímavé výsledky. Je tam popísaný konkrétny (podľa lekárskych výsledkov beznádejný) prípad. Pýtala som sa v redakcii na kontakt - má to byť p. Dedík z Trenčianskych Teplíc, telefón 0905513908. Ale vlastné skúsenosti s ním nemám. Ak si ho overíš, nič nepokazíš. Pekný deň.
DANUS
16.12.05,08:55
Prosím o názov vodičky a či sa nedá niekde zohnať.

Ďakujem

Dana
DANUS
16.12.05,10:45
Mám otázku.

Volala som do lekárne a tam mi povedaliže Tinctura Carbonis je len surovina na zamiešanie pre masť alebo prípravu oleja, ale predpis na zmiešanie si musím doniesť, prosím o presný názov ktorý máte Vy.
ďakujem
Eva Farkasová
25.12.05,13:26
Radím na psoriázu kúpele z ovsenných vločiek. Uvariť celý balík vločiek na hustú kašu a pridávať do kúpela. Kúru treba dodržiavať aspoň 2 mesiace, príp. aj dlhšie. Všetky liečenia kožných ochorení je zdĺhavé.
Liečba je pracná, ale o to účinnejšia.
Jeanie
04.01.06,14:45
Neviete mi poradit nieco, ked mam psoriazu len vo vlasoch? Pomahaju tie biogama a biodelta? Diky
DANUS
18.01.06,11:53
Poradim Vam co mne zarucene do vlasov pomaha, nie je to na telo upozornujem, ale do vlasov nic lepsie nepoznam. Je to aj bez predpisu ale aj na predpis, bez predpisu to stoji nejakych 90,- Sk, s predpisom okolo 40,- Sk vola sa to GELARGIN GEL. Vrele odporucam.
pavelm
25.01.06,06:54
Ja som si pripravky na liečbu lupienky s obsahom mudrej huby objednal na www.lupienka.sk alebo www.mudrahuba.sk. Aplikujem ich len par dni, ale vyzera to zatial vyborne.
dudodu
14.02.06,09:55
Nevyliečia, no výborne pomáhajú prípravky s obsahom biologicky aktívneho kolagénu - www.zivykolagen.tk (http://www.zivykolagen.tk)
Alexandra Molnárová
14.02.06,10:06
Moja mama je momentalne v nemocnici, lebo mala velmi zhoršenú psoriázu a hlavne veľmi ju to bolelo, čo ešte za tých 28 rokov nikdy nemala. Leží v súkromnej nemocnici v Košiciach - Šaci a ževraj ju natierajú iba nejakou základnou mastičkou, aby nemala suchú kožu a začala brať nejaké lieky na potláčanie imunity, lebo že podľa najnovších výskumov je psoriáza dôsledkom
veľmi silnej imunity. Ževraj s tým majú veľmi dobré výsledky, tak uvidíme a dám vám potom vedieť či jej to pomohlo. Zatiaľ to berie len prvý týždeň, a že sa to ukáže najskôr po mesiaci či to zaberá, alebo nie, lebo je to individuálne.
pyton
14.02.06,20:33
to Alexandra - ďakujeme za info a samozrejme držíme mame palce, aby jej to ustúpilo! Ale aspoň jej to tam zas dajú lepšie do poriadku.
pyton
14.02.06,20:49
Na internete som čítala o súvise psoriázi a artritídy, čo ma dosť prekvapilo. :eek: Pochybujem, že nejaký lekár to bude takto spájať...

"Odhaduje sa, že tridsať až štyridsať percent pacientov s chronickým kožným ochorením - psoriázou trpí súčasne aj psoriatickou artritídou.
Pacienti trpia suchou pokožkou pokrytou narastajúcimi červenými fľakmi a bolesťami kĺbov, ktoré sú charakteristické pre artritídu. Zápal sa vyskytuje v ktoromkoľvek kĺbe, najmä však na prstoch, zápästiach, kolenách a členkoch. Zapálené kĺby sa však niekedy prejavujú až desať rokov po prvých príznakoch psoriázy. K spoločným príznakom patrí stuhnutosť, bolesť a opuchy kĺbov, ktoré môžu postupne viesť až k úplnej deštrukcii kĺbov a zapríčiniť pokles pohyblivosti."

/http://zena.sme.sk/c/2550059/Bolia-vas-klby-Odteraz-bude-vas-boj-lahsi.html/


Moja malá má dermatitídu, či ako sa presne volá ten ekzém, je to podobné tej psoriáze, aj to podobne liečia /niektoré veci - soľ, krémy.../ no a teraz jej niekedy tak vŕzga v bedrovom kĺbe, hlavne ráno, bola som s ňou u ortopéda, ten sa zasmial, že či jej to spôsobuje nejaké problémy, my že nie, tak on že je to OK. Druhého ortopéda som sa na to len pýtala, bez nej a on tiež že to nič nie je.
Takže asi takto. Ktovie, či to nie je nejaká začínajúca artritída. V článku píšu, že to treba včas podchytiť a keď idete k lekárovi, tak nič. :o
evina
14.02.06,20:51
Na internete som čítala o súvise psoriázi a artritídy, čo ma dosť prekvapilo. :eek: Pochybujem, že nejaký lekár to bude takto spájať...

"Odhaduje sa, že tridsať až štyridsať percent pacientov s chronickým kožným ochorením - psoriázou trpí súčasne aj psoriatickou artritídou.
Pacienti trpia suchou pokožkou pokrytou narastajúcimi červenými fľakmi a bolesťami kĺbov, ktoré sú charakteristické pre artritídu. Zápal sa vyskytuje v ktoromkoľvek kĺbe, najmä však na prstoch, zápästiach, kolenách a členkoch. Zapálené kĺby sa však niekedy prejavujú až desať rokov po prvých príznakoch psoriázy. K spoločným príznakom patrí stuhnutosť, bolesť a opuchy kĺbov, ktoré môžu postupne viesť až k úplnej deštrukcii kĺbov a zapríčiniť pokles pohyblivosti."

/http://zena.sme.sk/c/2550059/Bolia-vas-klby-Odteraz-bude-vas-boj-lahsi.html/


Moja malá má dermatitídu, či ako sa presne volá ten ekzém, je to podobné tej psoriáze, aj to podobne liečia /niektoré veci - soľ, krémy.../ no a teraz jej niekedy tak vŕzga v bedrovom kĺbe, hlavne ráno, bola som s ňou u ortopéda, ten sa zasmial, že či jej to spôsobuje nejaké problémy, my že nie, tak on že je to OK. Druhého ortopéda som sa na to len pýtala, bez nej a on tiež že to nič nie je.
Takže asi takto. Ktovie, či to nie je nejaká začínajúca artritída. V článku píšu, že to treba včas podchytiť a keď idete k lekárovi, tak nič. :o

Alergikom v tejto súvislosti kontrolujú občas ASLO v krvi. neviem Ti povedať podrobnosti, ale z toho môžu oni vraj vidieť čo treba ...
pyton
14.02.06,20:56
Díky evina. Nedávno jej robila preventívku s odberom krvi detská obvodná a nejaký údaj , no mne sa veru zdá, že nejaké ASLO, tam vyskočilo mimo hranicu a ona, že v jej prípade, keďže rastie, tak je to OK. Takže všetko je OK :rolleyes:

PS A nevieš náhodou presnejšie, čo to ASLO je?
evina
14.02.06,21:00
Díky evina. Nedávno jej robila preventívku s odberom krvi detská obvodná a nejaký údaj , no mne sa veru zdá, že nejaké ASLO, tam vyskočilo mimo hranicu a ona, že v jej prípade, keďže rastie, tak je to OK. Takže všetko je OK :rolleyes:

PS A nevieš náhodou presnejšie, čo to ASLO je?

To myslím signalizje nejaký zápal, resp, reumu alebo podobné problémy v kĺboch.
pyton
14.02.06,21:07
Moc dík evina, takže sa na to pozriem ešte raz a za tou detskou sa vyberiem opäť.
evina
14.02.06,21:10
Moc dík evina, takže sa na to pozriem ešte raz a za tou detskou sa vyberiem opäť.

Ak však ona rastie, vtedy naozaj sú tie hodnoty niekedy zvýšené, aby ju zbytočne necpali Penclenom. Ak by mala také problémy, asi by sa Ti už aj sťažovala na bolesti v kĺboch. Najmä ak sa ten ekzém napr. vyhodí na rukách, vtedy to tie chúdence cítia aj v kĺboch :(
sophia2
15.02.06,12:37
Ja sa zaoberam s manzelkou uz tri roky distribuciou Aloe vera pripravkov, preto mame tolko skusenosti. Pomaha vlastne v kazdej oblasti, preto sa nazyva kralovnou liecivych rastlin. Cele tajomstvo je v tom, ze obsahuje velmi siroku skalu biologicky ucinnych latok/ vitaminy, mineraly, amynokyseliny, enzimy a mnoho dalsich/ a nase telo z toho posklada alebo vyberie si to co mu chyba. Vacsina problemov vznika vtedy, ak nieco chyba z organizmu, alebo nicoho je privela - konzerv. latky a pod. Aloe vera doplni nedostatok a detoxikuje. Nepoznam lepsi doplnok vyzivy.
Ak napisete z ktorej casti Slovenska ste, doporucim Vam kvalitneho poradcu.
Nedoporucujem kupovat vsetko, kde je napisane aloe, dnes predaju aj aloe ponozky :-) Kde nie je pecat medzinarodnej vedeckej rady pre aloe, to by som nekupoval. Nasa firma garantuje aj 100 perc.spokojnost zakaznika, tj, ak nie ste spokojny s tovarom z hociakych pricin, dostanete naspat peniaze, ale to je uz na dlhsiu debatu. Rad poradim hoci komu v tejto oblasti, lebo tomu rozumiem, len mi napiste.

Bývam v Nitre,chcela by som sa spýtať na predajcu v mojom blízkom okolí?Manžel má psoriázu už 3 roky a nič mu nepomáha,už sme skúšali aj homeopatiu.Zaujali ma tie prípravky z aloe vera,mohlo by mu to pomoct.Ďakujem sophia
petruška
15.02.06,14:36
Ja mám bohužiaľ psoriázu už niekoľko rokov a mám s ňou ako i s rôznymi výrobkami obrovské skúsenosti - počnúc rôznymi masťami - kúpeľmi - čínskou metódou za ktorú som zaplatila celý majetok, prísnou dietou, homeopatickou liečbou, kpaním v mori ako i chodením na Podhájsku (bývam od kúpaliska 3 km - takže to nie je problém), skúsila som aj aloe vera - gely, spreje, ... - už si kľudne môžem založiť aj nejakú poradenskú agentúru. Všetko je individuálne a je to prechodné. Stále som takého názoru, že všetko je vec vnútorného pokoja a postihnutý sa chytá aj slamky. Teraz momentálne používam výrobky SKIN CAP sprej a krém, ale je to dosť finančne náročné - bola som už takmer čistá ale nejakosa to vracia naspäť. Ak by ste chceli bližšie informácie o všetkých prostriedkoch, ktoré som vyskúšala, tak sa kľudne ozvite. Nádej zomiera posledná a je úspech aspoň zmierniť prejavy ak sa nedá úplne odstrániť. Pre postihnutého človeka je to najmä estetický problém - zahalené telo, bez plavárne, bez kúpaliska - lebo každý čumákuje ... Je to problém naozaj a pochopiť to dokáže iba ten, kto "večnou kamoškou psorkou" žije v tesnej blízkosti. Teraz už musím končiť, ale rada sa podelím s mojimi skúsenosťami - mám ich skutočne bohaté.
Stela77
21.02.06,09:12
Petruska, chcem sa spytat, ci si niekedy uzivala tabletky Scin Cap a ci si skusila kubansku kozmetiku Dr. Carlos? A dieta ti nepomohla? Diky za odpoved!
petruška
21.02.06,11:11
Takže, tabletky som neskúšala, pretože som už vyskúšala niekoľko overených receptov - tabletiek a som už unavená z neustáleho sledovania - pred jedlom, po jedle, každé ráno ... Na scin-cap som prešla po homeopatickej liečbe ktorá prebiehala asi v tom štýle že som užívala štyri druhy homeopatík - každý druh v jedno ráno na lačno po dobu 2 rokov - takže som bola z toho všetkého unavená a výsledok bol minimálny - celé leto som chodila na Podhájsku a slnila som sa. Výsledky boli uspokojivé ale len počas leta, potom sa to vrátilo. V októbri som sa rozhodla pre navodenie atmosféry ako v kúpeľoch smrdáky, resp. podmienky leta- ale rozdiel v tom, že som sa chodila každý deň kúpať do vane so 100% geotermálnou vodou Podhájska a potom opaľovanie v primeranej dávke zdrevej telu horským slnkom. Celkovo som navštívila kúpanie asi 28 krát. Výsledky boli super ale zase iba na dočasnú dobu. Od januára mám iba scin cap a asi sprej je lepší - ale som zistila, že sa scin cap neznáša so slanou vodou - takže nemôžem kombinovať aj s Podhájskou ale musím asi dokončiť liežbu až do vymiznutia príznakov. Aspoň dúfam. O kubánskej kozmetike som počula, ale som ju ešte nevyskúšala - pretože asi nie je prospešné kombinovať viac a spolu naraz (vrámci urýchlenia uzdravenia) Diétu, ktorú som zažila bola kombinovaná spolu s činskou metódou a bola viac než drastická a neviem ako som to mohla prežiť. Jeden mesiac to bola dieta silne založená na oddelenej strave, drtuhý mesiac jeen deň som jedla len tekvicu (cukinu) udusenú na vode plus nejaký muškátový orech + jeden krajec na sucho opečeného chleba, druhý deň zase zelené fazuľové struky + opečený chlieb v množstve asi 2 kg denne zeleniny na raňajky, na obed, na večeru po dobu 30 dní, nuž a potom som mala povolené ďalší mesiac 1 deň oddelená strava, druhý deň cukina, tretí deň oddelená strava, štvrtý deň fazuľa, a zase oddelená strava a takto sa to stiredalo. Hmotnosť sa mi udržala (mám 52 kg), ale inak žiadne výsledky. Podhájska je dobrá hlavne cez leto spolu so slnkom a hlavne vaňové kúpele - bez slnka to nie je ono. Už teraz sa teším na leto.
korela
21.02.06,12:00
Od 19.2.06 je príspevok od kukučky umiestnený na zdraví v téme alergia. Uviedla tam dobrú webstránku. Celú som ju prečítala. O vplyve ľanových semienok na zdravie hovorila nedávno aj Dr. Horáková z Chemickotechnologickej fakulty STU v BA v Slovenskom Rozhlase v Nočnej pyramíde. Taktiež uvádzala zaviesť do denného príjmu 2 lyžičky ľanových semienok. Bohužiaľ som nepočúvala celú reláciu. Možno ju má SRo v archíve.
Stránka, ktorú uviedla kukučka, je venovaná povedala by som najmä jednej ústrednej diagnóze. Ale je tam uvedená aj lupienka a iné.
Stela77
21.02.06,12:50
Ja sa chystám tento rok na ostrov Vulcano, som zvedava, čo to spraví. Minulý rok som chodila mesiac do Trenč. Teplíc - do Tomésy, zišlo mi to, ale po dvoch týždňoch som mala všetko späť.
zmifo
25.02.06,17:08
Ahojte! Mam 10 rokov psoriazu. Chcel by som poprosit o radu a pomoc pri lieceni tejto choroby. Vyskusal som uz rozne sposoby liecenia ako aj rozne rady a rozne druhy masti a liekov. Zaujala ma vsak liecba tejto choroby pomocou aloe vera. Poprosil by som teda o radu, ktore vyrobky mi odporucate pripadne s ktorymi mate najlepsie skusenosti. Dakujem!
Zita5
25.02.06,17:33
Pripojím sa aj ja k tejto téme , moja 24-ročná dcéra v poslednom čase má problémy so svrbením lakťov a aj ju bolia , spravia sa jej také drobné vyrážky , po čase to zmizne a lakte ju bolia i naďalej .Je už objednaná aj kožnej doktorke , ide ku nej na budúci týždeň , ale aj ja sa obávam , aby to nemala začínajúcu psoriázu .
V detstve prekonávala veľmi často hnisavé anginy , čo skončilo výberom mandlí v jej 15 rokoch .
Nechcem si namýšľať , ale obavu mám .:o :rolleyes:
dudodu
26.02.06,10:21
Práve včera som bol na jednom odbornom seminári, kde takto postihnutí ľudia veľmi vyzdvihovali Collagen Black - www.zivykolagen.tk (http://www.psychowalkman.net/black.html). Treba ho nanášať na okraje postupne od okrajov postihnuteho miesta.
pclady
11.03.06,16:55
Ahojte Všetci,

pred 4 mesiacmi som Vám slubila, že sa ozvem ak už budem dlhší čas používať produkty Biodelta (kupel) a Biogama (krem).
Aplikujem to nasledovne už 4.mesiac:
- 5 dní 50-60min kúpeľ Biodelta
- 3-5 dní pauza
- 3 dní krém Biogama
- 3-5 dní pauza
Vedľa toho nepoužívam iný prípravok, len občas krém na premastenie, čo mi pripravia v lekárni podľa receptu od kožnej lekárky.
Zlepšenie som spozorovala od skončenia 2.kúry. Teraz sa už nešupe, ložiská sú omnoho menej suché, malé sa aj vytratili, väčšie sa vybledli resp. v častiach ustúpili. A podľa mňa je ešte tiež dôležité, že sa mi nevytvárali nové ložiská. Teda mám z toho dobrý pocit. Som zvedavá, že čo bude po ďalších dvoch mesiacoch.

Joj, ešte musím dodať, že za posledný mesiac a pol som bola 8 krát v soľnej jaskyni - neviem posúdiť, či to mal tiež blahodarný účinok na kožu, ale pravdepodobne áno. Ako však vieme na našu potvorku (psoriázu) pôsobí veľmi zle stres, a na neho odbúravanie / relax je soľná jaskyna tiež veľmi dobrá.

Majte sa krásne,
a nezabudnite: už prichádza jar a slniečko a s pomocou nich a optimizmu ľahšie vyhráme tento boj :)

G.
tuher
13.03.06,06:17
Dobrý deň.

Mám psoriázu desať rokov a vyskúšal som už všeličo. Ak máte záujem pozhovárať sa bližšie na túto tému, môžete mi napísať na tomas@uher.sk.

Prajem pekný deň.

Tomáš Uher.
pyton
16.05.06,10:59
Prikladám zaujímavý link o psoriáze, je tu veľa informácii od odborníkov. Aj o ekzéme atď.
http://www.spae.sk/helios2002_2.htm
GINO
17.05.06,10:02
Dakujeme za radu, ale chcem sa spytat, kde sa da dostat stava z aloe vera???

Chcem upozorniť na seminár ,kde bude aj lekár .Ak bývate v blízkosti Martina ,tak v sobotu 20.05.06 v býv. arealy ZŤS o 9.00 hod.sa možno ešte niečo viac dozvite o Colagene získavnom za studena zo sladkovodných rýb a podľa tvrdenia kož. lekárov to funguje.Doporučujem . V prípade účasti hladajte GINA.
adulique
18.05.06,05:48
Psoriaza sa neprenasa z cloveka na cloveka. Je to vylucne dedicna choroba. Uz som sa stretla, ze mi clovek nechcel podat ruku, lebo sa bal, ze ju odo mna chyti:)
jarko1
17.06.06,14:42
Ja mam psoriazu 8 rokov a nič iné mi nepomohlo lepšie ako more a slnko. Ak nie je v možnostiach more najlepšia je pravydelná kúpeľ Morská soľ-Mrtve more. pozri,
www.zdraviezmora.sk
brezňanka
19.06.06,07:44
Bubika, ja síce nemám vlastnú skúsenosť, ale sprostredkujem to čo sa mi dialo pred očami. Môj kolega pred dvoma mesiacmi pobadal prudké zhoršenie svojej psoriázy a hľadal na všetky strany čo robiť. Absolvoval solárium ale bez výsledku, nakoniec stretol spolupacienta z nemocnice a ten mu poradil ryžovú kúru - prvých 10 dní - nelúpaná ryža v akomkoľvek množstve uvariť bez soli.
Ďalších 10 dní doplniť zeleninou okrem strukoviny. Posledná dekáda možno pridať ovocie. Počas týchto dní dopĺňať veľké množstvo nemineralizovanej vody. Videla som výsledok, po 15 dňoch prišiel s krásnou pokožkou.j
Marína
19.06.06,18:42
Novinkou na trhu je Daivonex masť. Sú s ňou výborné výsledky. Nie je to kortikoid. Obsahuje Calcipotriolum. Je to derivát vitamínu D, ktorý potláča proliferáciu kožných buniek(keratocytov). Týmto spôsobom upravuje nesprávnu bunkovú proliferáciu a diferenciáciu v postihnutej pokožke. Je len na lekársky predpis.
peter_mt
13.07.06,17:59
Čaute, dostal som sa na tuto diskusiu po dlhsom snažení a "brouzdaní" na netu.
Nakoľko mám osobný problém s psoriázou, snažím sa vyhľadávať rôzne pomocné informácie ako bojovať s touto chorobou.
Psoriázu nemám dlho, asi tak pol až trištvrte roka. Objavila sa mi vo vlasovej časti.
Badám ešte menšie ložisko v oblasti pupka a na ľavom lakti, kde to však nie je až také zlé. Ako som písal, najväčší problém je najmä hlava, čiže vlasová časť. P.oslednú dobu sa mi začína dosť rozširovať, a bohužiaľ obávam sa aby neprerástla do takej formy a veľkosti že mi vlasy už nič nezakryjú. Tým nechcem povedať, že sa nejako hanbím, ale nie je to dva krát príjemná vec.

Prečítal som si celú diskusiu od začiatku, a určite sa našlo veľa užitočných informácií, čo komu viac alebo menej pomohlo (aj keď si myslím, že je to individuálne = čo jednému pomôže, druhému nemusí) a určite niektoré rady vyskúšam.
Najviac ma zaujali výrobky z aloe vera, a ich referencie o pozitívnych učínkov u psoriatikov. Chcem ešte podoknúť, že súbežne, resp. trocha skôr sa u mňa začali prejavovať problémy s bolesťami kĺbov, najmä kolena, opuchol mi členov, s lakťom, prostredníkom na pravej ruke....
Z tohto dôvodu som navštívil veľa doktorov, a až po mnohých návštevách doktorov, som pravdepodobne prišiel na pravú príčinu mojich problémov.
Už pravidelne navštevujem reumatológa, užívam tabletky - sulfasalazin, methotrexat lachema, prednison a meloxan. Musím podotknúť, že som dosť pribral pri užívaní týchto liekov, doktorka to dáva do súvisu s prednisonom a jej negatívnych účinkoch. Pri týchto mojich problémoch som akosi psorku odsunul na vedľajšiu koľaj a nevenoval som sa jej dostatočne. Ale....chcem to zmeniť a preto som tu images/icons/icon7.gif. V prvom rade chcem povedať, aj referujúc na predchádhajúce príspevky, že mám nepravidelné žalúdočné problémy, čo určite nepomáha a môže mať príčinu pri vzniku psoriázy. Pri návšteve gastroenterológa mi však nič nezistil. O dedičných preddispozíciach nič neviem, nemám vedomosť že by niekto blízky z rodiny trpel podobným ochorením (rodičia, starý rodičia určite nie)

Chcel by som sa opýtať, kde môžem nájsť dodatočné informácie o produktoch z aloe vera a či existujú programy, zájazdy pri Mŕtvom mori, ktoré sa výlučne zaoberajú ľudom so psoriázou, čo predpokladám, dáva väčší predpoklad jej liečby.

A ešte konkrétne, či existujú špeciálne prípravky najmä na prevenciu a zmiernenie, potláčanie psoriázy vo VLASOVEJ ČASTI.


Za akékoľvek doplňujúce informácie, budem len vďačný.
Mám 26, som z MT.

ahojte
Melnick
13.07.06,18:07
Vitaj medzi nami Peter. Skús prelúskať celú túto tému,určite tam nájdeš pre seba veľa dobrých rád.Aj o prípravkoch do vlasovej časti,nedávno som túto tému prezerala, pretože švagriná má tiež podobný problém a popísala si veľa liekov ,ktoré tu našla s tým ,že ich pozháňa a bude skúšať.
Arena
13.07.06,18:52
Necital som sice celu temu, ale zhruba viem o com je rec.
Pred zhruba 6 rokmi som aj ja mal diagnostikovanu psorku, ale chodil som po doktoroch a snazil som sa zistit pricinu a nie liecit dosledok, supiny. Moj predpoklad bol spravny a nechal som si operovat jednu ranu na tele, ktoru som mal plnu zapalu a zrastov, z toho vychadza moj predpoklad, ze to moze byt z neprelieceneho zapalu, zrastov a podobne... Psoriaza mi zmizla hned po vycisteni rany a kozna doktorka sa nestihla cudovat, ze kde mi zmizla, odvtedy mam inu doktorku, ale diagnoza je stale psoriasis vulgaris, hoci nemam ani len naznak. Mozno to nie je az take neliecitelne... :)
kaktusy
14.07.06,07:41
Čaute, dostal som sa na tuto diskusiu po dlhsom snažení a "brouzdaní" na netu.
Nakoľko mám osobný problém s psoriázou, snažím sa vyhľadávať rôzne pomocné informácie ako bojovať s touto chorobou.
Psoriázu nemám dlho, asi tak pol až trištvrte roka. Objavila sa mi vo vlasovej časti.
Badám ešte menšie ložisko v oblasti pupka a na ľavom lakti, kde to však nie je až také zlé. Ako som písal, najväčší problém je najmä hlava, čiže vlasová časť. P.oslednú dobu sa mi začína dosť rozširovať, a bohužiaľ obávam sa aby neprerástla do takej formy a veľkosti že mi vlasy už nič nezakryjú. Tým nechcem povedať, že sa nejako hanbím, ale nie je to dva krát príjemná vec.

Prečítal som si celú diskusiu od začiatku, a určite sa našlo veľa užitočných informácií, čo komu viac alebo menej pomohlo (aj keď si myslím, že je to individuálne = čo jednému pomôže, druhému nemusí) a určite niektoré rady vyskúšam.
Najviac ma zaujali výrobky z aloe vera, a ich referencie o pozitívnych učínkov u psoriatikov. Chcem ešte podoknúť, že súbežne, resp. trocha skôr sa u mňa začali prejavovať problémy s bolesťami kĺbov, najmä kolena, opuchol mi členov, s lakťom, prostredníkom na pravej ruke....
Z tohto dôvodu som navštívil veľa doktorov, a až po mnohých návštevách doktorov, som pravdepodobne prišiel na pravú príčinu mojich problémov.
Už pravidelne navštevujem reumatológa, užívam tabletky - sulfasalazin, methotrexat lachema, prednison a meloxan. Musím podotknúť, že som dosť pribral pri užívaní týchto liekov, doktorka to dáva do súvisu s prednisonom a jej negatívnych účinkoch. Pri týchto mojich problémoch som akosi psorku odsunul na vedľajšiu koľaj a nevenoval som sa jej dostatočne. Ale....chcem to zmeniť a preto som tu images/icons/icon7.gif. V prvom rade chcem povedať, aj referujúc na predchádhajúce príspevky, že mám nepravidelné žalúdočné problémy, čo určite nepomáha a môže mať príčinu pri vzniku psoriázy. Pri návšteve gastroenterológa mi však nič nezistil. O dedičných preddispozíciach nič neviem, nemám vedomosť že by niekto blízky z rodiny trpel podobným ochorením (rodičia, starý rodičia určite nie)

Chcel by som sa opýtať, kde môžem nájsť dodatočné informácie o produktoch z aloe vera a či existujú programy, zájazdy pri Mŕtvom mori, ktoré sa výlučne zaoberajú ľudom so psoriázou, čo predpokladám, dáva väčší predpoklad jej liečby.

A ešte konkrétne, či existujú špeciálne prípravky najmä na prevenciu a zmiernenie, potláčanie psoriázy vo VLASOVEJ ČASTI.


Za akékoľvek doplňujúce informácie, budem len vďačný.
Mám 26, som z MT.

ahojte

Nečítala som všetky príspevky, pretože moja psorka je už dlhší čas v relatívnom pokoji - asi to súvisí s vekom, ale chcela by som prispieť k diskusii aj napriek tomu že neviem, či sa to už tu nespomínalo, ale...

existuje
Spoločnosť psoriatikov a atoppikov SR a vydáva bulletin HELIOS, kde sa publikujú rôzne užitočné veci pre psoriatikov. Ja ho odoberám, platím členské a odporúčam ho tým, ktorí majú záujem.
Kontaktná adresa:
Spoločnosť PaA SR
Poštový priečinok 7, pošta 4
840 00 Bratislava
tel: 02/65424712

:) :) :)
Reny1
14.07.06,17:22
Manželovi zaberá more, celý rok do ďalšej dovolenky má pokoj, vlasy si umýva nejakým robeným šamponom z lekarne, to mu zabezpečuje moja sestra. A keď píšem , že more, tak doslovne. Ja sedím na pláži a on leži na vode.
Taktiež vyskúšal na začiatku rôzne mastičky, ale nič mu nepomáhalo.
pclady
15.07.06,20:51
Ahojte,

môžem potvrdiť: kúpanie v mori a slnenie pomáhajú. Mám skúsenosti len so Stredozemným a tento rok som mala možnosť vyskúšať aj Egejské more. Týždenný pobyt vlani pomohol s tým, že ložiská začali vybledávať, šupieť a na pleciach /kde ich zastihla viacej slnka/ úplne zmyzli. Vlastne zostali po nich len biele fľaky. Ako som už písala, od jesene som používala prípravky Biodelta a Biogama. Účinok, čo som s nimi dosiahla je super. Prednedávnom som absolvovalal týždenný pobyt pri mori. Snažila som sa slniť /ale pozor na pripálenie, vraj to totiž môže psoriázu aj zhoršiť/ a čím viacej kúpať. Musím povedať, že tiež pomohlo, menšir ložiská sa "vyliečili" a väčšie sa zlepšili.

Pre Petra:
do vlasovej časti tiež hľadám niečo účinné. Čo mi pomáhalo, síce nevyliečilo, je šampón, ktorý mi vypísala kožná lekárka - obsahujú decht. Potom na zábaly mi dala salicilovú masť. Nechávam to na celú noc. Jedna aplikácia zmierňuje psorku na cca 2-3 týždne.

Ešte by som mala jednu otázku:
Ako sa dá registrovať / prihlásiť sa do Asociácie psoriatiokov a atopikov? Majú aj stretnutia?

Prajem Vám pekné leto a zlepšenie stavu...
G.
Stela77
21.07.06,12:51
Ja som mala psoriazu po celom tele aj vo vlasoch - velke flaky, nic nepomahalo. V maji som bola pri mori na ostrove Vulcano - su tam liecive bahna. Na vacsine miest mi to zmizlo. Ostali mi nejake male flaky, ale na slnku a v solarku mi miznu aj tie. Odporucam!
ĽubicaV
28.07.06,07:26
Osobne nemám skúsenosť s týmto problémom, ale mám veľmi dobrú priateľku, ktorá to mala 4 roky a nič jej nepomáhalo, ani kúpele, ani iná liečba až doteraz. Brala nejaký čínsky čaj a ten jej zabral tak, že má čistú pokožku a je celá šťastná. Ak by si chcela vedieť viac, môžem to zistiť.
Ahoj. Ľubica
cactus
28.07.06,09:23
HELI

2/2006





Klub Humenne - Zemplin: Mgr. Erika Vaskovicova Kosicka 32 066 01 Humenne" Mobil: 0908/989 781 E-mail: vaskovicovae@szh.sk
Kvsuckv klub:
Helena Surabova
sidl. Zarec bl.22/b (J.Kral'a 2592)
02201Cadca
Mobil: 0903/146 587

Martinskv klub:
Maria Cetkovska
A. Stodolu 17
03601 Martin
Mobil: 0905/458 328
r:-m;iil: mcelkovska@centrum.sk
Povazskobvstrickv klub: Ing. Milan Lobik Dedovec 1041/67 01701 Povazska Bystrica Tel.: 042/43 62 330




Puchovskv klub: Ing. Ivan Mi sun
^
Obrancov mieru 6 020 01 Piichov Tel: 042/46 33 267 Mobil: 0908/207 286 E-mail: ingim@stonline.sk
KlubSal'a: Ing. Stefan Packa Druzstevna 24. 927 01 Sal'a Tel: 031/77.17.119 mobil: 0907/769749

Plnolety clen - 200 Sk
Neplnolety Clen - 100 Sk
Dochodca- lOOSk
Do ko!6nky variabilny symbol
uvcd'tc datum narodenia a rok, /a klory Clcnskd uhradzate.




Bratislavskv klub:
EvaKallayova
Cfgel'ska 2
831 06 Bratislava
Mobil: 0905/837 957 E-mail: vyroba@spn.sk

Tel.: 02/4488 9150
fax:02/50227325
Kosickv klub: JUDr. Cyril Betus BudapeStianska 46 040 01 Kosice 1 Mobil: 0905/550 302 E-mail: betus@tahanovce.sk
Luceneckv klub: Maria Gilanova Skolska 10 985 59 Vidina Tel.: 047/43 70 379 Mobil: 0903/247 904
Popradskv klub:
Anetta LapSanska
Jilemnickiho 8
05921 Svit
Tel.: 052/77 52 422 do 15. hod.
Tel.: 052/77 56 713 vecer
E-mail: anetta.lapsanska@post.sk
Oravskv klub: .Tana Suskova Nemocnicna 1950/61 026 01 Dolny Kubin Mobil: 0903 438 821
Klub Svidnik:
Renata Rusinkova
Karpatska 754/7
08901 Svidnik
Tel.:054/75 23 451 E-mail: rusin@atlas.sk
Terezia Hurbanicova liubica Bergmannova Jarmila Hercekova Eva ValoviCova Gizela BaSt'ovanska

- prezidentka - 0905/456002
- viceprezidentka - 0904/624460
-tajomnicka -0903/427107
- hospodarka - 0903/243059
- evidencia clenov - 0907/239145

Evidencna karta SPaA SR pre novych £lenov
(Vyplnte palickovym pismom alebo strojom)
Priezvisko
Meno a titul
Datum narodenia
Ulica a iislo domu
PSC mesto/obec
Okres
Klub
Teleton/Mobil
Hodiace sa podf iarknite
Psoriasis - vulgaris, generalisata (X)
Psoriasis + artritida (X)
Atopicka dermatitida
Chronickd a recidivujuce ekzimy
Lichen ruber, Acne vulgaris. Vitiligo, in6 - naplSte
Datum a podpis prihlaseneho .......
1 SPaA SR.

Suhlasim so spracovani'm svojich osob
'•?*t".
Kontaktna adresa SPaA SR:
Spolocnosf PaA SR PoStovy prieCinok 7, poSta 4 840 00 Bratislava Tel.: 02/65 42 47 12
Cisloudtu:
Ucet: Slovenski'i sporiU'l'na, a. s.
Suche Myto. Bratislava
Nam. SNP 18, 815 76 Bratislava
ICO: 00897027


70


Trocha mi to zle prilepilo. Nie som taká zbehlá, aby som to vedela opravíť tak, aby sa to zobrazilo správne. Dúfam, že si niektoré veci domyslíte. Nech Vám to pomôže. Hlavne sa skontaktujte s psoriatikmi cez kluby. Pomôže to.
Veľa zravia a málo šupín.;)
maik
18.08.06,18:24
V 90-tich rokoch som mal možnosť počas zájazdu v Izraeli vyskúšať kúpanie
v Mrtvom mori, tiež mať na sebe ličivé bahno, je to vynikajuca vec, veľmi to pomáha, boli tam viacerí, ktorí mali problémy s psoriazou. Viacerí ste to absolvovali a odporúčate, ale v dnešnej dobe je to dosť náročné, hlavne na financie. I keď sám nemám tuto nemoc, je odskušane potvrdené aj z lekárskeho hľadiska piť doplnok výživy aloe vera gel, a zároveň pokožku natierať viackrát za deň koncentrátom, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.
nikoivan
13.09.06,08:29
JA BERIEM EQUORAL. JE TO SILA ALE UPLNE SOM CISTY.BERIE SA TO POL ROKA A POTOM VOLNO.
Chrustisko
14.09.06,22:36
vies ako sa vravi...50% liek 50% ludska viera....zijem 6 rokov a stavy sa mi zhorsuje resp. zlepsuju podla stavu streptokokov a stafylokokov....a to je na tom najhorsie, ze sa dalo tomu predist keby ma moja detska lekarka za tych sest rokov vyliecila z infekcii...prisla jedna obrovska v dvadsiatke a bum...cervene flaky na tvari...mastne lupienky pri nose...na cele a na hrudniku suche...v poslednom case sporadicky na chrbte...
ked ju mam na chrbte nie je na hrudi...atd..ale na laktoch je stale...vzlyk..
ale zijem...este sa zbavim pracovneho stresu...a bude fajn

neviem...niekde som tu cital o chlorofyle...nastriekal som ho na jeden laket....vyzera to divne...tak zvlastne...ale nesvrbi...dam vediet viac...ale az to poriadne vyskusam.....inak hlavu hore zijeme iba raz
kukučka
14.09.06,22:49
Minule som v TV videla útržok relácie, kde hovorili o liečení pomocou nejakých rybiek, aj ukázali človeka vo vode a kŕdeľ dosť veľkých rybiek mu ozobkával zčervenetú pokožku. Spomenula som si, ako mi v mori ďobkala presne do poštípaného miesta na nohe priesvitná rybička. Kto viete viac, napíšte.
dnes som natrafila na tento odkaz
http://www.motel-jestrabec.cz/lecba-lupenky-pomoci-rybicek-GARRA-RUFA.html
ginko
03.10.06,11:30
Velmi zaujimava diskusia.

No chyba mi tu aspon zmienka o tom ako viete ze prave psoriazu mate. Totizto prejavy psoriazy su vlemi podobne s mnohymi inymi chorobami napr. seborhea.
co sa tyka biodelty budete velmi opatrny ja som ma lproblemy vo vlasoch ktore mi diagnostikovali ako seboreu. Po pouziti biodelty sa mi problemy rozsirili na cele telo a "diagnostikovali" mi psoriazu. Uvodzovki som pouzil schvalne pretoze ti lekari su si neni isty. V kazdom pripade psoriaza je najpohodlnejsia diagnoza pre lekara, lebo je casta a neliecitelna. Velmi by som ocenil keby ste sa podelili o skusenosti ako ste vlastne k tomu prisli ze ste psoriatik.

Dik
milalex
04.11.06,17:45
Ahojte,
vidim podla datumu, ze tu uz dlho nikto nebol, snad budem este aktualna.
takze diagnozu psoriaza som sa dozvedela pred tyzdnom.
Asi dva roky ma velmi trapili bolesti klbov /kolena,laket,prsty na ruke/
kde prislo aj k deformacii dvoch klbov na ruke.
Neskor sa mi zacali robit supiny v hlave - brutalne!
Psoriaza ma ani nahodou nenapadla, zila som totiz striedavo 5 rokov pri mori.
tento rok tesne pred navratom sa mi zacalo nieco diat s nechtami, povedali, ze su to huby, nakolko som zila v 80%vlhkosti.

Az ked som prisla na kontrolu k reumatologovi, dal si veci do suvislosti a poslal ma zase k dermatologicke /inej/ ktora mi bude robit testy na psorku.
Ostatni to odbili ako dosledok stresu + huby no blabla
Takze u mna to zacalo ako reumaticka artritida.
teraz ma veeeelmi trapia nechty, pred tym som ich mala ukazkove, teraz je to viac ako hroza, ak ma niekto nejaky recept poprosim a aj
nieco na vlasy.
kura so siliciovym olejom mi nezabera.
tabletky som odmietla, nakolko by som chcela mat este baby, takze sa trapim s vodickami, mastami a ...ved to poznate

dakujem za radu

s.
anika
05.12.06,14:59
Bývalá kolegyňa má psoriázu. Pravidelne navštevuje kúpele Smrdáky.
Tohto roku sme boli aj na Sicílii-Liparské ostrovy-VULCANO. Tieto zájazdy
organizuje jediná cestovná kancelária na Slovensku a to OXALIS Nitra.
Sú to sopečné ostrovy a je tam aj sopečné bahno, ktoré obsahuje síru.
VULCANO začínajú odporúčať aj kožní lekári. Skús si pozrieť
www.oxalis.sk
akirek
03.01.07,08:17
Ahojte.

Zaujala ma diskusia, ktora tu prebieha a ktora je zase neuplna. Viem ze kazdy z vas by najradsej prijal zazracnu pilulku alebo absolvoval pobyt pri mori a zbavil sa problemov. Skuste sa na to pozriet inak a zistite, ze vase telo sa snazi iba dostat zo seba to, co mu skodi a tym ze budete pouzivat tabletky a mastisky iba potlacate priznaky a neliecite problem.
Je to trosku narocne, ale ste mladi, chcete sa rozmnozovat a mat zdrave potomstvo, tak pre to nieco aj urobte.
akirek
sophia2
12.01.07,13:08
Ahojte,chcela by som sa spytat ci mi nahodou neviete povedat kde v NR je poradenske centrum,kde akupunkturnym pristrojom zistia chorobnost organov.... Moj manzel ma uz 2 roky psoriazu a stale sa mu to rozsiruje,pocula som,ze je to problem vnutorny organov {zanesenie}.
A ak nahodou sleduje tuto cast Psoriaza Hanulla tak,nech si vymaze svoje sukromne spravy,pretoze uz odo mna sa jej tam nemestila.Dakujem
bali7777777
17.01.07,09:10
Mam psoriazu u asi 4 roky za ten ca my pomohly dve veci ktore neobsahovali kortiokoidy a to Tomesa kupele v BA a pripravky SKIN-CAP ato sprej, krem a vytaminy.
Jedine co som na sebe zistil ze ak prestanem bret vytaminy tak mi nic nepomaha nadarmo ukludnim jedno lozisko vyhodi sa to o kusok dalej dalsie.

Tak sa chcem popitat ci niekto nemam skusernosti niecim co sa uziva z vnutra vitamin, tablety, caje a nieco ine.......

Este je dobre pit vela caju sice to nemam tak jasne dokazane ako vytaminy od SKIN-CAP.
tu je kontakt http://www.ikon.sk/pomarkmd1/default_sk.asp tel:02 45642344
sophia2
18.01.07,08:22
Mam psoriazu u asi 4 roky za ten ca my pomohly dve veci ktore neobsahovali kortiokoidy a to Tomesa kupele v BA a pripravky SKIN-CAP ato sprej, krem a vytaminy.
Jedine co som na sebe zistil ze ak prestanem bret vytaminy tak mi nic nepomaha nadarmo ukludnim jedno lozisko vyhodi sa to o kusok dalej dalsie.

Tak sa chcem popitat ci niekto nemam skusernosti niecim co sa uziva z vnutra vitamin, tablety, caje a nieco ine.......

Este je dobre pit vela caju sice to nemam tak jasne dokazane ako vytaminy od SKIN-CAP.
tu je kontakt http://www.ikon.sk/pomarkmd1/default_sk.asp tel:02 45642344

Ahoj,chcela som sa spytat ci ti ten sprej,krem a vitamin pomohli natolko,ze uz na kozi nemas ziadne priznaky.Alebo to iba zmiernuje?
bali7777777
18.01.07,16:45
Ked som to v kuse uzival pravidelne mal som cistu pokosku.
ALE
nakolko som dost lajdak na pravidelne veci potom som to pokaslal a s pravidelnostova aj som vynechal a nakonc si dal prestavku 2tyzdne a vsetko sa zacalo objavovat spet, ale teraz to skusam este raza a pravbidelne 3xdene.

Ked sa teraz pozeram na moju ruku je tam len jemne nacervenan skvrnka pretim tam bola dost nechutne lozisko co som si stale skrabal.

Chcem sa takto opitat ci niekto kto ma psorku ma aj problemi s kolenami lebo poslednom case ma dost bolia a ja si namislam ze to moze mat neco spolocne s psoriazov alebo som len prechladniuty uz ani neviem, nekedy sa v svojom tele neviznam
tak neviem poradte.
katarina53
18.01.07,17:53
Ja by som sa chcela opýtať na cenu tých výrobkov, lebo ju nikde na tých stránkach nevidím.
Ďakujem.
Tianavit
19.01.07,11:52
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.

Ahoj, Tesa,

psychosomaticky je psoriaza obrana voči vonkajšiemu okoliu, akoby hrošia koža, takže určite pomôže aj kyneziológ, ktorý rozoberie psychiku, vie odblokovať a zároveň doporučí vhodnú stravu.
Účinne sú tiež bioaktívne doplnky z receptov východnej medicíny, ktoré dávajú telo do rovnováhy. Začína sa hĺbkovou očistou, potom sa vyrovnajú všetky energetické dráhy v tele a nakoniec sa užívajú prípravky na stabilizáciu.
Z kozmetiky doporúčam Kulíšek - sprchový aj vlasový šampón, ten už pomohol mnohým.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Ludula
21.01.07,14:47
Ja by som sa chcela opýtať na cenu tých výrobkov, lebo ju nikde na tých stránkach nevidím.
Ďakujem.
O cene výrobkov som sa informovala a poslali mi cenník mailom ak chceš prepošlem ti ten mail ale napíš mi tvoj na moju SS.
Ludula
Ludula
22.01.07,18:44
Posielam cenník:
Ludula
23.01.07,05:39
K cenníku v príspevku c.131 prikladam opis produktov.
sophia2
30.01.07,06:41
Moze mi prosim Vas niekto poradit? Mojmu manzelovi sa to rozsiruje uz aj po tvari,vie niekto nejaku ucinnu mast,ktora by sa mohla pouzit aj na tvar a aspon trosku by to zmiernila.Poradte mi prosim,dakujem
Ludula
31.01.07,12:59
Ja som na tvár skusila mastičku Rubisan je propagovaná v rôznych časopisoch a dostala som ju kúpiť v lekárni.
Píše sa o nej že sa používa pri vyrážkach na tvári, psoriáze a že zmierňuje začervenanie a vyrážky na tvári. Neviem, ja som ju vyskúšala, aj ju ešte používam,nakoľko ju treba používať ako všetky mastičky dlhšiu dobu, ale zatiaľ nebadam žiadne zlepšenie a začervenanie tváre stále pretrváva.
Na tvári sa mi stále vyskytujú suché vyrážky a tvár sa mi zapaľuje.
Poraďte kto máte podobné problémy.
bali7777777
19.02.07,20:51
Mam problem s Psoriazov a chcem s opitat ci podobny problen nemal nekto iny a ako si s nim poradil.

Tvoria sa mi od psoriazy praskliny na kozy ktore dost bolia a su na intimnom mieste, neviem aky krem by na to bol vhodny alebo co pouzit.
Ak ma nekto radu tak budem velice vdacniiiiiiii
stella125
25.02.07,10:51
Moze mi prosim Vas niekto poradit? Mojmu manzelovi sa to rozsiruje uz aj po tvari,vie niekto nejaku ucinnu mast,ktora by sa mohla pouzit aj na tvar a aspon trosku by to zmiernila.Poradte mi prosim,dakujem

Moja dcéra má psoriázu a používa ADVANTAN krém na tvár.Robím jej takýto kúpeľ : 2 PL olivového oleja zmiešam s čajovníkovou silicou 3- 5 kvapiek.Potom to vylejem do tečúcej vody, poriadne premiešam, kúpe sa 15 min. každý deň, kým má problém-zhoršenie. Tvár ale nenamáčať, aby sa čajovníková silica nedostala do očí. Dobre je aj užívať nejaké probiotikum a zinok, posilňovať imunitu.
hefi
26.02.07,09:46
ahoj môj syn aj manzel maju psoriazu, ale celkom dobre to zvladame, denne si loziska natierajú, obidvaja pouzivaju kozmetiku z mŕtveho mora, je to dost finančne narocne ale velmi účinné, ďalej krem ktory im predpisala kožiarka vola sa beloderm a belosalic.
sophia2
28.02.07,11:48
Dakujem ti Stella za radu,kazda rada dobra,urcite to vyskusam.Prave vcera bol manzel u koznej lekarky,dala mu nejake zarabane maste a roztok do kupela + Excipial mlieko na premastenie.Som zvedava ci mu to aspon nejako zmierny priznaky.Velmi chvalila aj Podhajsku,poznam ludi co maju s tym velmi dobre skusenosti.
Marcela91
28.02.07,15:05
Skuste homeopatiu,
problem treba liecit hlavne zvnutra.
stella125
02.03.07,08:19
Dakujem ti Stella za radu,kazda rada dobra,urcite to vyskusam.Prave vcera bol manzel u koznej lekarky,dala mu nejake zarabane maste a roztok do kupela + Excipial mlieko na premastenie.Som zvedava ci mu to aspon nejako zmierny priznaky.Velmi chvalila aj Podhajsku,poznam ludi co maju s tym velmi dobre skusenosti.
Napadlo mi niečo Vám poslať
najag
29.03.07,15:59
Neviem, ci Ti poradim. Koza cloveka nas spaja s okolitym svetom. Poruchy koze signalizuju nespravny pristup oddelovania sa od okolia. Ide o do podvedomia zostupenu extremnu stitivost, alebo precitlivelost. najprv je potrebne zmenit duchovny pristup k svetu a okoliu a urcite sa to prejavi aj na psoriasis. No u cloveka je najtazsia duchovna zmena, priznanie si svojich chyb, ktore robime.
Darina1234
30.03.07,04:49
Viem aj ja, že koža je prejavom vnútorného fungovania organizmu. Ja trpím psoriazou už od detstva. Myslím, že ako dieťa som o svojich chybách ešte nevedela a ani som si ich nemohla priznať. Tak ako to vlastne je?
Nika
30.03.07,05:17
Viem aj ja, že koža je prejavom vnútorného fungovania organizmu. Ja trpím psoriazou už od detstva. Myslím, že ako dieťa som o svojich chybách ešte nevedela a ani som si ich nemohla priznať. Tak ako to vlastne je?

Moja známa by povedala, že to je "karma" a že platíš za chyby tvojich predkov, či minulých životov ........ už ani neviem ...........
Darina1234
30.03.07,05:29
Ja na minulé životy neverím, žiadne neboli
najag
31.03.07,10:07
S nejakou genetickou vybavou sa uz rodime, teda aj s nejakou povahou, osobnostou, ktora sa dalej rozvija. Aj preto su deti rozne.Aj dieta sa casto oddeluje od okolia, stiti sa a podobne. Dieta predsa neprichadza na svet od nuly, ale ma uz nejaku geneticku vybavu, zdedene nedostatky a prednosti, danosti a to ako v telesnej rovine, tak aj v rovine psychickej.Po rodicoch, po starych rodicoch, po chalupe........preto sme taki, aki sme, mame predsa svoj nejaky vzor v rodine.Dieta casto predstavuje v rodine obraz nekoho.
1919696
31.03.07,18:53
Dobrý večer,
moja "polovička" má zrejme psoriázu (čo je len predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) už len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave to zmizlo vďaka šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Chcem sa opýtať či sa nájde niekto, kto vyskúšal krém BioGama s tzv.múdrou hubou PYTHIUM OLIGANDRUM a aké má skúsenosti.


Všetkým ďakujem
najag
01.04.07,13:27
Dobre je skusit kupele v "zivej soli magneziovej", dovaza sa z Ruska, najde sa na internete, potom pobyt v kupeloch, myslim v Turecku, je tam specialna voda a v nej rybicky, ktore zeru iba mrtvu kozu.
amalka22
08.08.07,13:27
ahojte,
nemate prosim vas niekto skusenosti s bylinkovym cajom na psoriazu? mal by to byt skor precistujuci caj. Mam aj bylinky kt. ma obsahovat, ale neviem v akom pomere ich zmiesat.
Ak by ste vedeli niekto nahodou, budem vdacna.
brumkacik
10.08.07,06:34
Ahojte,citala som vela prispevkov ohladne psoriazy a chcela som sa opytat na priznaky vlasovej psoriazy.Mam problem s vypadavanim vlasov a svrbenim pokozky na hlave,vyskusala som uz vsetko mozne a vysetrenia boli vporiadku.V minulosti mi koz.lekarka potvrdila tuto chorobu ale neviem aky druh.Mala som ju na ruke[dlani] a nohe.Pouzila som bylinky a od vtedy som mala relativne pokoj.Teraz ma napadlo ci padanie vlasov nema s touto chorobou suvis.Ma niekto podobny problem. Dakujem
lolek
18.09.07,18:19
vedel by mi niekto prosim poradit co so psoriazou nechtov? dakujem
agromaster
26.09.07,16:03
No zo zaciatku som tomu sam neveril, ale ono to naozaj ucinkuje. Moja teta pila Aloe Vera Gel po chemoterapii - rakovina hrubeho creva. Okrem toho brala aj dost vela vitaminov, hlavne silne antioxidanty - Lycium a tak podobne. Vsetko od jednej americkej firmy. Sam onkolog bol velmi prekvapeny ucinnostou liecby a teta sa pochvalila, ze je konecne zmizla aj roky trvajuca psoriaza z laktov. Jednoznacne pripisovala zlepsenie stavu ucinkom aloe vera. Pretoze pred deiatimi rokmi podstupila tu istu liecbu ale bez aloe a vysledky boli ovela horsie.
NOasiJA
27.09.07,12:51
ja som so psoriazou lezala pred tyzdnom v nemocnici a masticky co mi na to davali lekari mi ju sice zmiernili ale nevyliecili. teraz som objavila uplne genialne pripravky ktore mi velmi pomahaju. su to pripravky z Aloe Vera a zazracne mi zmyzli loziska psoriazy za jediny den. odporucam vsetkym ktory tym trpia :) vela stastia
deni10
07.10.07,14:35
v našej rodine sa akosi psoriáza dedí. Moja mamina dostala psoriázu v 18tich, mám ju aj ja, mal ju dedo, ... Nie je to nič strašné sú aj horšie choroby. Keď sa človek k tejto chorobe stavia zodpovedne, tak nemusí to byť až také hrozné. Ja mám len pár ložísk na hlave, ale ináč nikde. A keď sa mi niekde aj na tele psoriáza objaví, tak si to natieram zopár dní a je preč. Horšie to bolo v prípade mojej mami. Tá si nemohla dať rady s touto chorobou asi 20 rokov. Ale teraz, konečne može nosiť tričká s krátkym rukávom, sukne,... už to nie je to čo bývalo. Radikálna zmena nastala hlavne keď sme zmenili stravu. Viac zeleniny, ovocia,... menej mäsa. Samozrejme bylinkové kúpele, ktoré si robí aj dnes. Už nie tak často, ale stále robí. A nejaké mastičký od kožnej napr. Belosalic a je to. A možem odporúčať aj Mŕtve more.
;)
Ludula
08.10.07,06:07
ja som so psoriazou lezala pred tyzdnom v nemocnici a masticky co mi na to davali lekari mi ju sice zmiernili ale nevyliecili. teraz som objavila uplne genialne pripravky ktore mi velmi pomahaju. su to pripravky z Aloe Vera a zazracne mi zmyzli loziska psoriazy za jediny den. odporucam vsetkym ktory tym trpia :) vela stastia

Môžeš konkrétne uviesť aké prípravky z Aloe Vera si použila.
Ďakujem.
dicky
08.10.07,10:02
Nemá niekto skúsenosť s mŕtvou vodou? Neviem či mám lupienku, ale tvorili sa mi na hlave veľké lupinové chrasty. Pomohol iba šampón selsun a recept. Ak som ich prestal používať znovu sa mi objavili. Skúsil som mŕtvu vodu a do druhého dňa zmizli.
dominika
12.10.07,08:27
Ak by ste chceli vyskúšať Aloe Vera, môžem vám zaslať prípravky, som ich poradkyňa, napíšte mi SS.
kargo
12.10.07,16:44
Nemá niekto skúsenosť s mŕtvou vodou? Neviem či mám lupienku, ale tvorili sa mi na hlave veľké lupinové chrasty. Pomohol iba šampón selsun a recept. Ak som ich prestal používať znovu sa mi objavili. Skúsil som mŕtvu vodu a do druhého dňa zmizli.
Čo je to mŕtva voda?
korduľa
13.10.07,06:19
zacina zima - treba chodit na PODHAJSKU do teplej vody sa namocit, co ma zlozenie ako voda mrtveho mora, poznam vela ludi s problemom ,ktory opisujes a velmi si to chvalia.ale pomaha to na vela veci
RenaH
27.10.07,12:43
Ja som mala psoriazu keď som mala 12 rokov a veľmi rozsiahlu a veľké "fľaky" po celom tele okrem tváre a vlasov. Lekári mi nevedeli pomôcť. Pomohla mi bylinkárka veriaca, ktorá mala každú bylinku vymodlenú od Boha, či ju má použiť na konkrétnu nemoc. Behom mesiaca pri pití čaju s lacno dostupných bylín a doma lacno urobenej masti a konkrétnej diety som sa jej úplne zbavila. Teraz mám 35 rokov a stále ju na pokožke nemám. V sebe ju možno mám, ale neprepuknutú. Ak niekto má záujem o bližšie info tak dajte vedieť. Veľmi rada pomôžem a pošlem recepty na čaj masť a dietu.
kargo
29.10.07,10:52
Ja som mala psoriazu keď som mala 12 rokov a veľmi rozsiahlu a veľké "fľaky" po celom tele okrem tváre a vlasov. Lekári mi nevedeli pomôcť. Pomohla mi bylinkárka veriaca, ktorá mala každú bylinku vymodlenú od Boha, či ju má použiť na konkrétnu nemoc. Behom mesiaca pri pití čaju s lacno dostupných bylín a doma lacno urobenej masti a konkrétnej diety som sa jej úplne zbavila. Teraz mám 35 rokov a stále ju na pokožke nemám. V sebe ju možno mám, ale neprepuknutú. Ak niekto má záujem o bližšie info tak dajte vedieť. Veľmi rada pomôžem a pošlem recepty na čaj masť a dietu.
A nemohla by si to dať do "pľacu"? Keby to pomohlo len desatine psoriatikov, čo hľadajú na webe témy o psoriáze , tak by to šlo do stoviek a to by si bola lepšia ako niektoré kožné lekárky.Určite by to stálo za ten dobrý pocit.
ivako
29.10.07,11:02
V najnovšom čísle časopisu Zdravie sú o tejto chorobe dobré informácie.
RenaH
30.10.07,13:38
Ok toto je recept, ktorý som používala a 100% zabral na pokožku. Vážne mám kožu už 23 rokov čistú.

Čaj: Dubová kôra 50 gr, Nechtík 30gr, Trezalka 30gr, Medovka 30gr, Rebríček(myší chvost) 30gr, zemežlč 30gr.
2 Lyžice na 1/2 litra studenej vody dať variť, po zovretí 20 minút lúhovať. Cez deň piť teplé.

Masť: 1/2 kg masla(živočíšneho), 5dkg dubovej kôry. Dať variť. Pridať: 5dkg nechtíku, 5 dkg prasličky.
Nechať stáť 24 hodín v teple, potom precediť, prelisovať. Časť dať do chladničky a časť nechať v kelínku na mazanie.

Dieta: Bezmäsitá strava(vegetariánska), sladiť len hroznovým cukrom, bez kakaa, koreniť veľmi mierne, ako klasická diéta pri psoriáze. Veľa ostatnej zeleniny a ovocia. Sója a sójové výrobky, celozrnné potraviny a výborné sú pšeničné klíčky. Bez alkoholu a fajčenia.

Psychika: Pre mňa bola veľmi dôležitá viera a dôvera Bohu a podpora a dobré zázemie v rodine.
Pomáhalo mi to lepšie sa vyrovnať so zdravotným stavom a tým to vplývalo aj na moje uzdravovanie.

Masť som po úplnom vymiznutí prestala používať. Čaj som ešte krátku dobu užívala a takú prísnu diétu som dodržiavala ešte 7 rokov. Do dnes nekonzumujem bravčové mäso a mastné jedlá a ostatné mäso konzumujem striedmo. Stále sa modlím, ďakujem Bohu za uzdravenie a prosím o udržanie zdravia.
Bola by som veľmi rada, keby to zabralo aspoň niekomu. Skúste to, veľa za to nedáte a môžte veľa získať.
miroja
31.10.07,17:55
Rena,
myslím, že vyskúšam tvoje recepty a dám vedieť ako mi pomohli
RenaH
31.10.07,19:48
miroja,
budem veľmi rada, ak mi dáš vedieť, ako sa Ti darí.
Infarkt
31.10.07,20:05
RenaH

díky za recepty...takisto vyskúšam a dám vedieť čo a jak ;)
Macush
02.11.07,10:33
Ahojte,
ja sama nemam lupienku ale atopicky ekzem,i ked tazko povedat co je mensie zlo...je to asi narovnako...s ekzemom zapasim od malinka...ako sa tu uz vela krat spomenulo vyhybanie sa stresu,uprava stravy a pod..tiez som zato,ze masticky,kortikoidy su velmi neucinne len potlacaju problem pod kozu,nic ine.Vela z Vás tu spomina aloe vera,sama to mozem len potvrdit ze to je taky maly zazrak.Uzivam ho ako vnutorne tak aj lahky gel a krem na potieranie.Uz za par dni som mala loziska krajsie,pokozka zbledla..fakt nieco neuveritelne s tym aloe..Zacala som uzivat bunkovu vyzivu na ktoru taktiez nedam dopustit.Ak by Vás to zaujimalo blizsie,co to vsetko obnasa je na mna kontakt cez icq v profile.
Presla som si aj liecbou p.Dedika,uzivala som jeho bylinky takmer 2 roky..takze si dovolim tvrdit,ze co sa tyka ekzemu uzili sme si "spolu" uz svoje :) jedine,co som nikdy neabsolvovala boli Smrdaky.
gabi9
03.11.07,18:59
kto mi poradí nejaký dobrý prípravok na psoriázu?
dicky
07.11.07,10:54
Čo je to mŕtva voda?

Mŕtva voda je elektricky aktivovaná obyčajná voda s kyslým pH (2 - 3).
Výroba je v podstate jednoduchá a dá sa zvládnuť v pohode v kuchyni. Vzniká zároveň živá aj mŕtva voda. Postup výroby je najlepšie na http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=426
lolek
10.11.07,22:14
a na nechty neporadi nikto nic? :mee:
Frnka
28.12.07,12:16
Okrem týchto rád mám ešte jednu: živý kolagén zo strieborného kapra, nie z dobytka. Sú s tým vraj veľmi dobré skúsenosti
Frnka
28.12.07,12:21
na nechty tiež pomáha kolagén (ale živý)
Bastian
28.12.07,18:58
Radí iba cez mail alebo aj zasiela lampičky a iné zázraky na dobierku...
Asi jej obchody veľmi neidú, keď musí takto hľadať zákazníkov.
Eulalia
28.12.07,19:24
Hm, v profile http://www.porada.sk/member.php?u=63948 čítam, že Viem pomôcť je učiteľka.
Majú učitelia dostatočne hlboké vedomosti z oblasti medicíny na to, aby sa prezentovali ako naslovovzatí odborníci na široké spektrum zdravotných problémov?
Okrem psoriázy, o ktorej je diskusia v tejto téme, sú to, napríklad, aj takéto zdravotné problémy:
http://www.porada.sk/21747-boli-ma-rameno-post597405.html#post597405
http://www.porada.sk/67766-operacia-chrbtice-poradte-post597400.html#post597400
http://www.porada.sk/33603-helikobakter-post552960.html#post552960
http://www.porada.sk/58086-vredy-post552955.html#post552955

Nenaháňa si náhodou touto cestou nejaký díler posledné "bodíky" do výsledku za rok 2007? :rolleyes:

Nezablúdil na fórum www.porada.sk niekto omylom?

V poslednom čase sa takýchto ochotných ľudí objavilo na porade viac....
jana juharova
30.12.07,12:25
ahoj,ja som tu nova.Chcem sa podelit o moju skusenost s psoriazou.Mala som ju v 18 rokoch,nie vo velkej miere ,ale mala.Bola som s tym v nemocnici ,mastili ma kadejakymi mastami,chvilu to pomohlo,no myslim,ze hlavne som si pomohla ja sama.Mala som to skoro rok.Vobec som tomu nepripisovala nejaku zvlastnu pozornost,zila som tak,ako predtym a ono mi to samo z nicoho nic preslo a bola som uplne cista.Trvalo to 23 rokov a teraz v aprili tohto roku som sa vysypala na bruchu,nohach a trocha aj na rukach.Myslim a verim tomu,ze je to psychickeho povodu.Mala som velmi zly rok.Zomrel mi otec,mama ma rakovinu a rozisla som sa s partnerom.To vsetko bolo na mna privela.Teraz pijem ,,zeleny jacmen'' a myslim ,ze mi to pomaha.A HLAVNE PSYCHIKA MUSI BYT NA MIESTE.Ak chces vediet blizsie o zelenom jacmeni,daj mi vediet
jana juharova
30.12.07,12:56
ahoj,ja som tu nova.Chcem sa podelit o moju skusenost s psoriazou.Mala som ju v 18 rokoch,nie vo velkej miere ,ale mala.Bola som s tym v nemocnici ,mastili ma kadejakymi mastami,chvilu to pomohlo,no myslim,ze hlavne som si pomohla ja sama.Mala som to skoro rok.Vobec som tomu nepripisovala nejaku zvlastnu pozornost,zila som tak,ako predtym a ono mi to samo z nicoho nic preslo a bola som uplne cista.Trvalo to 23 rokov a teraz v aprili tohto roku som sa vysypala na bruchu,nohach a trocha aj na rukach.Myslim a verim tomu,ze je to psychickeho povodu.Mala som velmi zly rok.Zomrel mi otec,mama ma rakovinu a rozisla som sa s partnerom.To vsetko bolo na mna privela.Teraz pijem ,,zeleny jacmen'' a myslim ,ze mi to pomaha.A HLAVNE PSYCHIKA MUSI BYT NA MIESTE.Ak chces vediet blizsie o zelenom jacmeni,daj mi vediet
kargo
30.12.07,20:02
ahoj,ja som tu nova.Chcem sa podelit o moju skusenost s psoriazou.Mala som ju v 18 rokoch,nie vo velkej miere ,ale mala.Bola som s tym v nemocnici ,mastili ma kadejakymi mastami,chvilu to pomohlo,no myslim,ze hlavne som si pomohla ja sama.Mala som to skoro rok.Vobec som tomu nepripisovala nejaku zvlastnu pozornost,zila som tak,ako predtym a ono mi to samo z nicoho nic preslo a bola som uplne cista.Trvalo to 23 rokov a teraz v aprili tohto roku som sa vysypala na bruchu,nohach a trocha aj na rukach.Myslim a verim tomu,ze je to psychickeho povodu.Mala som velmi zly rok.Zomrel mi otec,mama ma rakovinu a rozisla som sa s partnerom.To vsetko bolo na mna privela.Teraz pijem ,,zeleny jacmen'' a myslim ,ze mi to pomaha.A HLAVNE PSYCHIKA MUSI BYT NA MIESTE.Ak chces vediet blizsie o zelenom jacmeni,daj mi vediet
Možno vieš niečo bližšie o "zelenom jačmeni" ale o psoriáze nevieš nič, psoriáza nie sú osýpky ona sa "nevysype" ona JE. Niečo ju zhoršuje niečo zlepšuje ale nič ju nelieči.
Pridávam sa k Eulálii. Naozaj sa množia-bez kúska hanby
Denisa Višňáková
30.12.07,20:52
Možno vieš niečo bližšie o "zelenom jačmeni" ale o psoriáze nevieš nič, psoriáza nie sú osýpky ona sa "nevysype" ona JE. Niečo ju zhoršuje niečo zlepšuje ale nič ju nelieči.
Pridávam sa k Eulálii. Naozaj sa množia-bez kúska hanby
Myslím si že s týmto sa dá len súhlasiť, lebo psoriáza je nevyliečiteľná choroba, ktorá ale má obdobia kľudu a obdobia akútneho výsevu, sú to červené škvrny posypané šupinami. Obdobia kľudu sú väčšinou len pár mesiacov, myslím si že rokov nie. to bude asi iná choroba.
Anett.P
06.01.08,19:39
Ahoj ,
aj môj otec mal zdravotný problém, 27 rokov sa nevedel zbaviť psoriazi- lupienka, po celom tele, vo vlasoch, pod nechtami... vyskusal takmer vsetko, ozarovanie, more, slane zabali, aloe, akupunkturu, vipsogal... a nic mu nepomohlo. Ked mu chorobu diagnostikovali tak lezal 6 mesaci na institute pre kozne ochorenia v Belehrade. Vtedy intenzivne studoval materiali o chorobe. Kedze otec ovlada nemcinu tak sa mu do ruk dostali aj materiali pisane v nemcine, ktore lekarom prekladal a tam stratil aj to trosku nadeje ktoru mal. Dozvedel sa, ze je choroba neliecitelna a ze sa musi s tym vyrovnat.No otec to nevzdaval, stale mal nadej a skusal vsetko mozne len aby sa vyliecil, az jedneho dna mu jeden náš známi nám odporučil výrobky:
-OMEGA 3
-VITAL A, B,O, AB
-PROTECT 4 LIFE
sú to 100 percentne prírodné doplnky výživy. Otec si to v Srbsku kúpil za maloobchodne ceny a potom keď sme na Slovensku pátrali po výrobkoch lebo po dobrati prvej dávky mu psoriáza takmer zmizla tak sme zistili, že sa dá do spoločnosti zaregistrovať a kupovať so zľavou 33 percent. Otec to odporucil aj jednej pani z Malaciek, berie to asi mesiac a cez vianoce mi pisala ze jej psoriaza mizne a ze ju nesvrbi.
Ak by ste poterbovali viacej informacii, ozvite sa na moj e. mail alebo na 0220794046, 0902594046
Chcem ludom pomoct lebo viem co to je mat doma niekoho kto sa ustavicne stazuje na svrbenie a kdekolvek sa pohne vsade nechava za sebou biele lupini.
Mi sme s maminou chodili po dome s vysavacom aj 3 krat za den, lebo ked to otca zasvrbelo hned sa skrabal a smetil.
Dakujem Panu Bohu uz su tie casi prec a otec je znovu stastny ako aj mi zdravi.
Poslem vam.
Prajem vasetko dobre
Ana
Anett.P
06.01.08,19:42
Ahoj ,
aj môj otec mal zdravotný problém, 27 rokov sa nevedel zbaviť psoriazi- lupienka, po celom tele, vo vlasoch, pod nechtami... vyskusal takmer vsetko, ozarovanie, more, slane zabali, aloe, akupunkturu, vipsogal... a nic mu nepomohlo. Ked mu chorobu diagnostikovali tak lezal 6 mesaci na institute pre kozne ochorenia v Belehrade. Vtedy intenzivne studoval materiali o chorobe. Kedze otec ovlada nemcinu tak sa mu do rik dostali aj materiali pisane v nemcine, ktore lekarom prekladal a tam stratil aj to trosku nadeje ktoru mal. Dozvedel sa, ze je choroba neliecitelna a ze sa musi s tym vyrovnat.No otec to nevzdaval, stale mal nadej a skusal vsetko mozne len aby sa vyliecil, az jedneho dna mu jeden náš známi nám odporučil výrobky:
-OMEGA 3
-VITAL A, B,O, AB
-PROTECT 4 LIFE
sú to 100 percentne prírodné doplnky výživy. Otec si to v Srbsku kúpil za maloobchodne ceny a potom keď sme na Slovensku pátrali po výrobkoch lebo po dobrati prvej dávky mu psoriáza takmer zmizla tak sme zistili, že sa dá do spoločnosti zaregistrovať a kupovať so zľavou 33 percent. Otec to odporucil aj jednej pani z Malaciek, berie to asi mesiac a cez vianoce mi pisala ze jej psoriaza mizne a ze ju nesvrbi.
Ak by ste poterbovali viacej informacii, ozvite sa na moj e. mail alebo na 0220794046, 0902594046
Chcem ludom pomoct lebo viem co to je mat doma niekoho kto sa ustavicne stazuje na svrbenie a kdekolvek sa pohne vsade nechava za sebou biele lupini.
Mi sme s maminou chodili po dome s vysavacom aj 3 krat za den, lebo ked to otca zasvrbelo hned sa skrabal a smetil.
Dakujem Panu Bohu uz su tie casi prec a otec je znovu stastny ako aj mi zdravi.
Poslem vam.
Prajem vasetko dobre
Ana
Frnka
08.01.08,13:04
nevidím na tom nič zlé keď Vám niekto chce poradiť aj vec, ktorú sám predáva. Väčšinou sú to vyskúšané prostriedky.Veď na to je táto webová stránka, či nie ?
kargo
10.01.08,15:12
Už je tomu 2 a pol roka čo začalo prvé ťaženie aloe vera proti psoriáze (a nielen proti nej) na tejto stránke. Prosil by som tých , ktorí vtedy chceli túto liečbu vyskúšať, či by sa nechceli podeliť o svoje skúsenosti (Bubika, jarkag, TESA, sophia2 a iní).
Boli tu propagované aj produkty z múdrej huby-skúšal to niekto aj s ňou?
(pclady, pavelm)
sophia2
11.01.08,13:29
Ahoj ,
aj môj otec mal zdravotný problém, 27 rokov sa nevedel zbaviť psoriazi- lupienka, po celom tele, vo vlasoch, pod nechtami... vyskusal takmer vsetko, ozarovanie, more, slane zabali, aloe, akupunkturu, vipsogal... a nic mu nepomohlo. Ked mu chorobu diagnostikovali tak lezal 6 mesaci na institute pre kozne ochorenia v Belehrade. Vtedy intenzivne studoval materiali o chorobe. Kedze otec ovlada nemcinu tak sa mu do rik dostali aj materiali pisane v nemcine, ktore lekarom prekladal a tam stratil aj to trosku nadeje ktoru mal. Dozvedel sa, ze je choroba neliecitelna a ze sa musi s tym vyrovnat.No otec to nevzdaval, stale mal nadej a skusal vsetko mozne len aby sa vyliecil, az jedneho dna mu jeden náš známi nám odporučil výrobky:
-OMEGA 3
-VITAL A, B,O, AB
-PROTECT 4 LIFE
sú to 100 percentne prírodné doplnky výživy. Otec si to v Srbsku kúpil za maloobchodne ceny a potom keď sme na Slovensku pátrali po výrobkoch lebo po dobrati prvej dávky mu psoriáza takmer zmizla tak sme zistili, že sa dá do spoločnosti zaregistrovať a kupovať so zľavou 33 percent. Otec to odporucil aj jednej pani z Malaciek, berie to asi mesiac a cez vianoce mi pisala ze jej psoriaza mizne a ze ju nesvrbi.
Ak by ste poterbovali viacej informacii, ozvite sa na moj e. mail alebo na 0220794046, 0902594046
Chcem ludom pomoct lebo viem co to je mat doma niekoho kto sa ustavicne stazuje na svrbenie a kdekolvek sa pohne vsade nechava za sebou biele lupini.
Mi sme s maminou chodili po dome s vysavacom aj 3 krat za den, lebo ked to otca zasvrbelo hned sa skrabal a smetil.
Dakujem Panu Bohu uz su tie casi prec a otec je znovu stastny ako aj mi zdravi.
Poslem vam.
Prajem vasetko dobre
Ana


Anett.P,chcela by som sa spytat,ci tvoj ocino bral vsetky tie tabletky naraz alebo ich mal po nejakom case,a vystriedal ich vsetky.Pozerala som to na internete,pohybuje sa to v cene od 281 - 1300,-,pricom ten najlacnejsi je Omega 3.Keby som vedela,ze to manzelovi pomoze ihned by som mu to kupila.Sice to ma len na 4 miestach,na kolenach a na laktoch,cize sa mu to nerozsiruje,a dufam,ze ani nebude.Ale zacalo sa mu to robit aj na tvari a aj v usiach.Natiera si to canestenom,ale uz si organizmus na to zvykol a nezabera mu to.Nechcem aby bral nejake lieky,ale ked je to prirodne a neuskodi mu to.Neviem.....
svojar
11.01.08,19:20
Ja som psoriázu "dostal" v tomto období pred 42 rokmi, to mi bolo necelých 20. V marci r. 1966 som bol hospitalizovaný na kožnom oddelení Vojenskej nemocnice v Bratislave a tam som sa za 16 dní vyliečil. U mňa to nebol veľký rozsah, iba na predlaktí. Viem, že pán primár si sám miešal masť - bola to málopercentná yperitová. Od tej doby sa nezjavil ani náznak tejto choroby.
diangeli
14.01.08,14:29
Reagujem na otázku ohladom ošetrovania psoriatickych nechtov, s mekým hrbolatym povrchom, s nažltlími okrajmi. Odskusala som starú recepturu, tiez udajne vymodlenu a na nechty 100 percentne zabrala. K nechtom by som pridala, ze staci raz nalakovat a vysledok je fuc. Takze mam taku skusenost, ze psoriaticke nechty nelakovat, alebo potom ani neliecit. Na pokozku masticka pomohla len v trvani cca 2 roky. Aj to len odstranilo svrbenie, subiny a zmensilo rozsah cervenych flakovm ale aj to je nieco. Ak chcete odskusajte. Do mysky nasypte na jemny prasok rozdrvenu skrupinu z 1 vajca, pred tym odstrante vnutorny zošupatelny povrch skrupiny. Idealne je rozmlazdit v mazary, resp. vymyslite lepší sposob. Treba pridat rybaciu mastičku, najlepsiu tu, ktora sa pouziva na zadocek deti, s obsahom zinku, asi tak 2x 4cm vytlačenej masti z tuby, pridat 15-20 karmelitanskych kvapiek viď. recept.
Karmelitánské kvapky: 30 g medovky, 30 g koriandru(roztlčené semeno), 20 g citrónovej kôry, 10 g škorice (mletej), 10 g muškátového ořieška. Zmes naložíme do liehu 30% alebo vodky, po týždni zlejeme do flaštičiek, dáme do chladu a tmy. / karmelitanske kvapky sluzia aj na zvysenie imunity/, dobre rozmiesat, nechat stat 5 minut, a po malich davkach pridavat bielu vazelinu cca 1-2 velke lyzice podla toho ako načrieš do vazeliny, tiez volne dostupna v lekarni resp, v malom aj v hypermarketoch./ v lekarni je to lacnejsie./a treba dokladne premiesavat. Ak chcete aby masticka bola vlacnejsia a mala charakter kremu, pridajte olivovy, resp. mne sa osvedcil olej s omega 3 mastnymi kyselinami /trio/.Neprezente to max 1 velka lyžica. Na osetrovanie pokozky som pridavala len 5 -8 karmelitanskych kvapiek. Nechty staci natriet 2-3x do tyždňa, dobre v masirovat a po troch tyždňoch, je po probleme. Ak sa hrbolceky zacnu objavovat, treba znova natriet. Ak je nechtove lozko na nohach uz aj zhrubnute, tak treba spod nechtu vycistit a mechanicky odstranit tu nazltlu hmotu, len tak aby nebolelo,a len co sa da, a namazat. Ako denne premasťovanie mi sedi telove mlieko kawar obsahuje dosť mineralov, a hlavne netreba zabudnuť na užívanie multivitaminov a multimineralov a pitny rezim. A nezabudnite dať mastičku do chladničky.A každých 5-6 dní si zarobiť novú, nakolko je to kvazi bio, bez konzervantov. Tak prajem vela stastia, dufam ze aj vam zaberie.
sophia2
15.01.08,12:30
Z internetu som sa docitala informaciu o masticke Lipobase Repair,ze je velmi dobra na psoriazu,dobre premastuje.Neviete mi niekto poradit,v lekarni som si kupila masticku Lipobase,ale je to len klasicka bez toho podnazvu Repair,v pribalovom letaciku je sice napisane tiez,ze jej aj na kozne choroby.Neviem ci pomoze aj tato alebo mam kupit Lipobase Repair? Nemate s tym niekto skusenosti.Dakujem
svojar
16.01.08,13:03
Pri Lipobise Repair je uvedené okrem iného - ako doplnok liečby dermatóz - atopický ekzém, lupienka. Všetko sú to vlastne kozmetické prípravky, nie lieky.
Anett.P
21.01.08,17:05
Anett.P,chcela by som sa spytat,ci tvoj ocino bral vsetky tie tabletky naraz alebo ich mal po nejakom case,a vystriedal ich vsetky.Pozerala som to na internete,pohybuje sa to v cene od 281 - 1300,-,pricom ten najlacnejsi je Omega 3.Keby som vedela,ze to manzelovi pomoze ihned by som mu to kupila.Sice to ma len na 4 miestach,na kolenach a na laktoch,cize sa mu to nerozsiruje,a dufam,ze ani nebude.Ale zacalo sa mu to robit aj na tvari a aj v usiach.Natiera si to canestenom,ale uz si organizmus na to zvykol a nezabera mu to.Nechcem aby bral nejake lieky,ale ked je to prirodne a neuskodi mu to.Neviem.....
Dobry večer,
prepačte, že odpovedam až dnes, ale odkedy som pridala otcovu skusenost na forum tak som tu 2 krát.
Ak budete mať naďalej nejake otázky tak prosim ozvyte sa mi na mail ana.p(@)centrum.sk tam vam skor odpoviem alebo zavolajte na 02 20 794 046.
Otec bral všetky 3 vyrobky spolu, momentalne berie iba 2.
Vraj sa to ma kombinovat iba v tom prípade liečba zabera.
BXLmiami
03.02.08,16:03
Teda Dusansl,ty máš ale žalúdok.Bohužiaľ na psoriázu nezaberá ani Tiansi,ani iné Tvoje oblbováky,a väčšinou ani mastičky,nie je učinná homeopatia ani akupunktura.Na psoriázu mierneho stupna je jediný spôsob ako ju ukočírovať a to je byť fit.Vačšinou ked je človek zdravý,má pravidelnu životosprávu a poctivo vyleží všetky infekty,ochorenie dá pokoj a je mierne.Akonáhle ale prechodené chrípky,nadhraničné stresy tak sa môže zhoršiť.Takže liečba bud lokálna=maste hormonálne,liečba UVB svetlom alebo inými žiaričmi na kožných amb.a oddeleniach,kde sa radí aj Tomessa,dalej celková hormonálna liečba,celková liečba imunosupresívami až nakoniec najnovší typ liečby čo je Raptiva.Držím prsty.
KIKA28
15.02.08,06:04
Prosím o radu čo sa týka psoriazy (lupienkyˇ) ak máte niekto prosím

skúsenosti s touto chorobou a nejaký vyskúšaný liek, prosím ozvite sa mi.
ďakujem.

Suseda to liečila biolampou. tak skúste si ju zapožičať a vyskúšať. :o:D
evicka5
15.02.08,06:28
Odporúčam Vám základný program biokorekcie psoriazy pri pomoci BAD TIANS- tradičná čínska medicína.A máte záujem napíšte ss.
aaandrejj
15.02.08,06:46
Skús produkty ***** *******************
Mrázka
21.02.08,08:19
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s krémom NEUROSAN, je to čisto prírodný produkt. Kupovala som si ho v zahraničí, no objavila som ho už aj u nás a oveľa lacnejší.
mato74
07.03.08,13:51
ahojte:)
mam psoriazu od 18.roku,teda 15rokov. nebolo to lahke,ale treba bojovat.
Dva krat som bol pri mrtvom mori,vzdy na tri tyzdne... Pomohlo to,zmiernili sa velke casti..Teraz to organizuje jedna prazska cestovka,predtym to bola aj slovenska,ti skoncili. stoji to na dva tyzdne 38000sk,na tri tyzdne do 50000sk v Hotel Tsell Harim 3*** tento hotel si hodte do vyhladavaca v cechach a objavi sa cestovka...
Teraz chodim aspon na 10dni raz za rok do smrdak.obcas tam idem aj na mesiac cez poistovnu,vzdy to pomoze a je tam hlavne vela srandy,aspon clovek uplne vypne od povinnosti a stresov...
Pocul som tiez o vulkane,ale aj chrvatsko zabera. Podhajska je fajn,raz som tam bol,len tam na vas zazeraju,ale mal som ich ,,v pazi,, :)
Zjem vsetko,ale snazim sa raz do mesiaca davat do jedal olivovy olej,obcas si kupim 3omega kyseliny. homeopatiu som chcel tiez vyskusat,ale kamaratka z rakuska,ktora bola v izraeli vravela,ze chodila vo viedni 2roky homeopatovi,davala mu 3000silingov(pred 12rokmi)za mesiac a este sa jej to zhorsovalo(exem),tak tam uz nechodi..nech si urobi vlastny nazor.
drzim vsetkym palce:)mato74
mato74
07.03.08,13:59
ahojte:)
mam psoriazu od 18.roku,teda 15rokov. nebolo to lahke,ale treba bojovat.
Dva krat som bol pri mrtvom mori,vzdy na tri tyzdne... Pomohlo to,zmiernili sa velke casti..Teraz to organizuje jedna prazska cestovka,predtym to bola aj slovenska,ti skoncili. stoji to na dva tyzdne 38000sk,na tri tyzdne do 50000sk v Hotel Tsell Harim 3*** mesto Ein Bokek,izrael.. tento hotel si hodte do vyhladavaca v cechach a objavi sa cestovka...
Teraz chodim aspon na 10dni raz za rok do smrdak.obcas tam idem aj na mesiac cez poistovnu,vzdy to pomoze a je tam hlavne vela srandy,aspon clovek uplne vypne od povinnosti a stresov...
Pocul som tiez o vulkane,ale aj chrvatsko zabera. Podhajska je fajn,raz som tam bol,len tam na vas zazeraju,ale mal som ich ,,v pazi,, :)
Zjem vsetko,ale snazim sa raz do mesiaca davat do jedal olivovy olej,obcas si kupim 3omega kyseliny. homeopatiu som chcel tiez vyskusat,ale kamaratka z rakuska,ktora bola v izraeli vravela,ze chodila vo viedni 2roky homeopatovi,davala mu 3000silingov(pred 12rokmi)za mesiac a este sa jej to zhorsovalo(exem),tak tam uz nechodi..nech si urobi vlastny nazor.
drzim vsetkym palce:)mato74
BXLmiami
07.03.08,14:17
Homeopatia na psoriázu má veľmi slabý efekt.Vhodná je na miernejšiu formu,kde zhoršovania sú naviazané na infekty alebo psychickú záťaž,kde sa homeopaticky ovplyvní znášanie stresu alebo posilní organizmus aby nedostával infekt a tým pádom sa zlepší aj psoriáza.Ale bežná klasická forma s chronickými ložiskami sa ovplyvní homeopaticky málokedy.
lepka
17.03.08,21:59
Ahojte,prečítala som si tu kadečo o "psorke"a môžem povedať,že moja sestra ju má už asi 30 rokov,má od nej zdeformované rôzne kĺby v tele,bohužiaľ jej nezaberali žiadne lieky a mastičky a keď zabrali tak len na pár mesiacov a trápenie sa začalo znova a skúšali sa znova rôzne mastičky (čierna,zelená,priesvitná)Kožný prejav bol dosť viditeľný nakoľko jej v akútnom stave padali vlasy aj s korienkami a v celých šupinách.Nepomáhalo stravovanie životospráva absolútne nič.ALE..... asi pred 3 rokmi bola zaradená do experimentálnej skupiny na liečenie psoriázy a chodila do centra do Piešťan,prvýkrát tam ležala asi 7-10 dní,aby zistili ako reaguje na liečbu,pichali jej tam nejaké injekcie,ktoré sa vyrábajú z výťažkov krvi morských prasiatok.Liečba priam zázračne zabrala už nemá 2 roky a 3/4 žiadny kožný prejav,nosí krátke rukávy a sukne,čo predtým nemala na sebe tých 29 -30 rokov,artritída sa zlepšila asi o 80 %,bohužiaľ tie kĺby,ktoré boli zmenami už zdeformované sa do pôvodného stavu nevrátia,ale nepokračuje to ďalej a bolesti jej úplne prestali,po dlhých rokoch na plnom invalidnom dôchodku išla do práce,má iba čiastočný invalidný dôchodok a BAVí JU ŽIŤ,konečne nesleduje svoju chorobu,zaujíma sa o to čo sa deje okolo,o módu a aj o chlapov
(bola sama,hanbila sa za svoje telo) a ja sa jej ani nečudujem.Je mi veľmi ľúto že neviem ako sa to volá ,ale zato viem,že túto liečbu už rozšírili aj do BB (som z BB),lebo už asi rok nechodí do Piešťan,ale injekcie jej na meno objednávajú sem do nemocnice,ona si ich vezme domov,drží ich v chladničke a ak sa nemýlim
pichá si jednu injekciu raz do týždňa.Pokúsim sa jej zajtra zavolať,ak ju zastihnem,lebo teraz je stále niekde medzi ľuďmi a užíva si života,opýtam sa ako sa to volá a napíšem
BXLmiami
18.03.08,09:52
Volá sa to Raptiva a je to biologická liečba.
Labgenin
19.03.08,09:16
Dobry den vsetkym ucastnikom tejto porady,

aj trpiacim aj zazracnym liecitelom. Psoriaza je autoimunitne ochorenie, ktoreho predispoziciu ma clovek v sebe a je len otazkou casu alebo okolnosti, ci a kedy sa v priebehu zivota situacia zmeni a nejaky spustaci mechanizmus vo Vasom okoli spusti prehnanu imunitnu reakciu vo forme zapalu na kozi alebo klboch. Ano neliecena alebo nedostatocne liecena psoriaza usti u 30% ludi k postihnutiu klbov a vznika tzv. psoriaticka artritida. Liecba ako akykolvek iny komercne dostupny produkt je vyhodnym obchodnym artiklom pre tych, ktori ho ponukaju. Netrapte seba alebo Vasich pribuznych mastami ak nezaberaju. Princip liecby je ten, ze ak jedna nezabera treba skusit dalsiu a nie cakat, ze raz sa stane zazrak, alebo este horsie zmierit sa s tym, ze mne uz nic nepomoze. Moznosti je viac ako dost. Velmi dolezite je komunikovat s dermatologom (koznym lekarom) otvorene a nebat sa spytat na alternativy a ak povie ze neexistuju tak ho jednoducho zmenit za ineho. Aj v tejto medicinskej specializacii existuju rozne typy ludi, bohuzial vacsina zvolila lahsiu cestu presviedcania pacienta o max. usili o vyliecenie. Namiesto toho aby si rozsirili vzdelanie o najnovsie poznatky z oblasti modernej terapie dermatoz (koznych ochoreni) ostavaju na urovni vedomosti spred 20, 30 a viac rokov, ked koncili studium mediciny a tak iba presviedcaju pacienta, ktory kvoli zazitej tradicii neodporuje rozhodnutiu autority lekara. Tak sa stava, ze ludia, ktori by naozaj mohli spokojne behat po svete ak nie 100% cisti (bez koznych prejavov) alebo aspon v stave velmi podobnom uplnemu vycisteniu sa tak musia 20 rokov natierat mastami. Tieto mozno ucinkovali v zaciatkoch ale neskor ich organizmus zacal tolerovat a ucinok na ochorenie sa vytratil. Vacsina modernej ucinnej liecby je plne hradena zdravotnymi poistovnami a nevznika situacia, ked niekto kto "zarucene" pozna cestu vyliecenia si necha strkat peniaze a treba povedat, ze vela penazi do svojho vrecka za zaracne elixiry, pochybnej kvality. Ma to vsak jednu podmienku. Aby ste dostali najmodernejsiu liecbu musi najprv ta predchadzajuca zlyhat, byt neucinna alebo kontraindikovana. Su naozaj roznorode moznosti od kupelov, ktore naozaj pomahaju, len procedury si vyzaduju urcity cas pritomnosti v kupeloch (Smrdaky - europsky unikat), fototerapia (laicky opisana ako specialne solarium), imunosupresiva (lieky potlacujuce imunitnu reakciu), biologicka liecba (lieky pripravene biotechnologickym procesom na principe bielkovin prirodzene sa vyskytujucich v ludskom organizme). Kazda z tychto foriem liecby si najde svojich obdivovatelov. Na lahky stav naozaj ucinkuju aj a iba len masti. Zavaznost psoriazy je vsak roznych stupnov a spravne odhadnut prave ten Vas stupen nedokaze ani kazdy kozny lekar. Aj toho si musite najst spravneho tak ako liecbu. Treba mat vsak stale na pamati, ze psoriaza je v sucasnosti nevyliecitelna a vsetky dostupne lieky su iba prostriedkom na udrzanie ochorenia pod kontrolou. Neliecena psoriaza moze sposobit mnohe pridruzene ochorenia (artritidu, cukrovku, vysoky krvny tlak, aterosklerozu, obezitu). Ludia maju nebeh na fajcenie, zvysenu konzumaciu alkoholu, trpia depresiami. 10% pomysla na samovrazdu. 22% ma naruseny sexualny zivot (prejav psoriazy na genitaliach), 20% trpi poruchami spanku, 81% sa na verejnosti za svoje ochorenie hanbi a mnohi tak radsej ostavaju zavreti doma. Mnohi si nemozu najst zamestnanie podla svojich predstav alebo ho dokonca pre ochorenie stratili (prejav psoriazy na tvari, rukach a podobne). V principe je kvalita zivota psoriatika znacne znizena tak ako aj jeho dlzka. Pri tazkej psoriaze je riziko predcasneho urmtia zvysene o 50%. Zaverom by som chcel povedat, ze Vase ochorenie a jeho liecba je primarne na Vas. Iba 30% pacientov je so svojou liecbou vysoko spokojnych. Nebojte sa spytat na cokolvek. Nebojte sa potrapit lekara tazkymi otazkami. A hlavne nebojte sa zmeny. Dermatolog venujuci sa primarne kozmetike, plastickym operaciam, masazam, botulotoxinom, atd. asi nebude ten pravy pre Vas. Spytajte sa na specializovane pracovisko, kde Vam mozu poradit. Ludi trpiacich psoriazou je na Slovensku asi 200.000. Vacsinu informacii som cerpal z webu psoriaza.sk. Vasu otazku mozete polozit aj odbornikovi z tejto oblasti na info(zavinac)psoriaza.sk.

Drzim nam vsetkym palce.
mima115
28.04.08,16:04
prosim mohla by si mi viac napisat o tej liecbe som nedaleko BB a velmi by ma to zaujimalo ,trpim totiz tiez tou nestastnou psorkou
mima115
30.04.08,10:52
prosim lepku ak si precita moj prispevok aby mi odpisala
lepka
02.05.08,11:14
Prepáč nebola som u seba v maily asi 5 dní a práve vtedy si mi toto napísala,ozaj sa to volá Raptiva,je to biologická liečba,normálne to sestre dali,ale ešte v Piešťanoch,ako experiment,teraz si chodí po injekcie do Novamedu,čo sa týka klbov (psoriatická artritída) tak jej to zaberá na 100%,čo sa týka kožných prejavov,tak ich má,ale úplne nepatrné,oproti predchádzajúcemu stavu je to tiež zlepšenie asi o 99,5 %.Čo sa týka ešte bližších informácií opýtaj sa svojho lekára na túto liečbu,predpokladám,že to je už teraz normálna liečba,lebo sestra to fakt berie asi 3-4 roky
Fozga
13.05.08,11:36
ahojte, ja mam psorku od 17., tzn. 8 rokov, ked som sa vysypala prvy krat, na koznom mi davali tradicne masticky - dechtove, kortikoidy atd. nepomohlo, az som sa stretla s inou doktorkou, ktora mi poradila Skin Cap. Dala som za to asi 2500 Sk ale pomohlo super a rychlo...niekolko rokov som mala pokoj, ale minuly rok sa to vratilo zas, tentoraz vsak Skin Cap nezabral (organizmus je uz rezistentny)...teraz skusam pripravky z Nimby, pomahaju ale pomaly, a hlavne mam vela stresu, lebo ma cakaju statnice, tak dufam, ze po nich sa to zlepsi, ved budem mat aj viac casu sama na seba...skusali ste uz niekedy Nimbu? Citala som, ze je to velmi ucinne, ale to pisu azda o kazdom vyrobku...Okrem toho som pocula, ze je dobre chodit do solnej jaskyne, vraj jeden pobyt je ako by ste boli 2 dni pri mori...neviem, mate s tym niekto skusenosti? A co klasicke solarko?
Dakujem za nove skusenosti a dlzim palce vsetkym...pri tejto chorobe je najlepsim liekom MAT RAD SAMEHO SEBA...
Fozga
13.05.08,15:25
maik, mozes mi prosim poslat tie clanky? o aloe som uz vela pocula, ale este neskusala....vdaka Fozga
naan
13.05.08,19:04
Mám skúsenosti s aloe vera pri psor.,ak sa ti neozve maik, pošli mi súkromnú správu.
motylik7
14.05.08,11:43
"Dakujem za nove skusenosti a dlzim palce vsetkym...pri tejto chorobe je najlepsim liekom MAT RAD SAMEHO SEBA..."
Áno, toto je pravda. Moja mama na tom pracuje podľa mojich odporúčaní a okrem toho užívala približne mesiac *******izovanú modrozelenú riasu. Psoriáza na pokožke dovtedy prítomná hlavne na nohách (členky) a lakťoch jej zmizla a objavuje sa sporadicky len pri momentálnom znížení imunity (chrípka a podobne) tak 2x do roka. Ale keby si pravidelne čistila organizmus, tak už by problémy so psoriázou nemala. Okrem psoriázy sa zbavila aj hemoroidov, problémov s kĺbami, chrbticou, žalúdkom (celý organizmus sa jej krásne vyčistil)
mima115
20.05.08,06:40
ahoj vsetci no ja momentalne skusam na psorku detoxikacnu vanicku ,uz som zbadala aj mensie ucinky na kozu ,je to dobra vec ,ktora cisti telo zvnutra
mima115
20.05.08,06:41
prosimta napis mi kde dostat tu riasu co uziva mama dakujem
mima115
20.05.08,06:42
tento odkaz bol pre motylika
motylik7
22.05.08,04:22
prosimta napis mi kde dostat tu riasu co uziva mama dakujem
mima napísala som ti súkromnú správu. lepšie sa mi tak komunikuje, lebo toto už potom nemusím nájsť alebo zabudnem. Kukni si.
kargo
22.05.08,08:17
Už je tomu 2 a pol roka čo začalo prvé ťaženie aloe vera proti psoriáze (a nielen proti nej) na tejto stránke. Prosil by som tých , ktorí vtedy chceli túto liečbu vyskúšať, či by sa nechceli podeliť o svoje skúsenosti (Bubika, jarkag, TESA, sophia2 a iní).
Boli tu propagované aj produkty z múdrej huby-skúšal to niekto aj s ňou?
(pclady, pavelm)
Stále nič ???
mima115
12.06.08,19:11
motylik nedostala som ziadnu spravu
motylik7
13.06.08,05:01
Poslala som ti ju ešte raz, tak dúfam, že tentoraj ju už dostaneš. Nechcem ti tu verejne písať moju mailovú adresu, že vraj to nie je dobré. Pozri si súkromné správy, OK?
sgi320
14.06.08,20:28
dovolim si prispiet aj ja k tejto teme, pretoze sa mna a mojej rodiny tykala a tyka, na uvod par skusenosti, ktore som nadobudol pocas zivota (mozno zopakujem nazory mnohych prispievatelov predo mnou):

1. psoriaza nie je 100%-ne liecitelna (aspon doteraz sa to nikomu nepodarilo)
2. psoriaza nie je prenosna choroba (neprenasa sa z cloveka na cloveka ziadnou cestou)
3. psoriazu nie je mozne vyliecit, je mozno len potlacit jej priznaky (vid bod 1)
4. nikto doteraz neobjasnil podstatu vzniku tejto choroby
5. psoriaza je dedicna
6. vacsina toho, co bolo doteraz napisane, je pravdou:
- na psoriazu a jej priznaky ma pomerne velky vplyv psychika
- priaznive ucinky sposobuje morska voda, ako aj prostredie v primorskych oblastiach (morskou solou nasyteny vzduch a slnko)
- na trhu existuje mnoho liekov, masti, pripravkov, dokonca aj pristrojov na potlacenie priznakov psoriazy
- Mrtve more, Vulcano a cojaviemcoeste ma rovnako priaznivy vplyv na psoriazu ...

no a teraz trosku zo zivota (zacnem historiou):
- moj stary otec sa pocas druhej svetovej vojny ocitol v Nemecku v koncentracnom tabore, odkial sa mu podarilo ujst, pocas tohto uteku bol postreleny do nohy a okolo tejto rany sa mu neskor spravila psoriaza, odvtedy s tym zil a neprejavovalo sa to nijako vazne, mozno to len nedaval tak najavo
- moja mama vsak uz tolko stastia nemala, ked mala asi 10 rokov, objavila sa u nej psoriaza, kazdorocne absolvovala pobyt v Smrdakoch, vysetrenia, liecenia, natieranie mastami bolo na dennom poriadku, ked uz bola dospela, kazdorocne absolvovala niekolko-tyzdnovy pobyt pri mori, pocas studia na VS sa jej psoriaza natolko zhorsila, ze jej hrozila rakovina koze, a tu sa trosku zastavim, nechcem nikoho vylakat, ale tato choroba moze mat aj taketo nasledky - jednoducho chrasty mala po celom tele, tie je praskali a krvacali, takze musela skoncit so skolou (v 4-tom rocniku LFUK), a absolvovat vazne terapie (v tom case bol v BA isty starsi lekar, ktory jej vedel ako jediny pomoct), aby to neskoncilo tragicky
- mozno sa teraz opytate, co jej teda vlastne pomohlo ? pomohol jej porod, nech to uz znie akokolvek neuveritelne, spominany lekar - starsi pan jej poradil, ze keby mala dieta, tak by jej mohli chrasty z tela zmiznut, tak sa aj stalo, ja som sa narodil, ked mala 28, a odvtedy sa na jej tele neobjavil ani flak, asi to znie neuveritelne, ale z porodnice odchadzala bez jedinej chrasty na tele a pocas dalsich 20 rokov sa psoriaza neobjavila, az do obdobia klimakteria, kedy sa opat objavili chrasty
- jednoducho ta obrovska zmena z tele zeny sposobila taketo "zazraky"
- no a co sa mna tyka, tak u mna sa psoriaza objavila prvy krat pocas vysokej skoly, tusim v 4-tom rocniku, bolo to nervove vypatie, ktore sposobilo, ze sa mi na predlaktiach objavili flaky a neskor na lytkach chrasty, odvtedy som tiez vyskusal vselico, ale nakolko viem, ze psoriaza je neliecitelna, tak to teraz trosku zanedbavam, kedze momentalne mam chrasty v podstate na "neviditelnych" miestach na nohach a ani sa nesiria
- ked sa objavila u mamy opat psoriaza a neskor aj u mna, tak sme hladali riesenie, vtedy sme nasli sikovneho lekara (dermatologa) v Bojniciach, myslim, ze sa volal Hemza (nie som si isty), bol povodne z nejakej arabskej krajiny, a ten naordinoval nejaku "miesanu" mast s obsahom nejakeho dechtu, jenoducho to malo laicky napisane ucinok "vypalovania"

- na uvod zatial tolko, mozno sa Vam to ani nebude chciet citat, ale potreboval som sa k tejto teme takto rozsiahlo vyjadrit
motylik7
15.06.08,09:31
dovolim si prispiet aj ja k tejto teme, pretoze sa mna a mojej rodiny tykala a tyka, na uvod par skusenosti, ktore som nadobudol pocas zivota (mozno zopakujem nazory mnohych prispievatelov predo mnou):

1. psoriaza nie je 100%-ne liecitelna (aspon doteraz sa to nikomu nepodarilo)
2. psoriaza nie je prenosna choroba (neprenasa sa z cloveka na cloveka ziadnou cestou)
3. psoriazu nie je mozne vyliecit, je mozno len potlacit jej priznaky (vid bod 1)
4. nikto doteraz neobjasnil podstatu vzniku tejto choroby
5. psoriaza je dedicna
6. vacsina toho, co bolo doteraz napisane, je pravdou:
- na psoriazu a jej priznaky ma pomerne velky vplyv psychika
- priaznive ucinky sposobuje morska voda, ako aj prostredie v primorskych oblastiach (morskou solou nasyteny vzduch a slnko)
- na trhu existuje mnoho liekov, masti, pripravkov, dokonca aj pristrojov na potlacenie priznakov psoriazy
- Mrtve more, Vulcano a cojaviemcoeste ma rovnako priaznivy vplyv na psoriazu ...

no a teraz trosku zo zivota (zacnem historiou):
- moj stary otec sa pocas druhej svetovej vojny ocitol v Nemecku v koncentracnom tabore, odkial sa mu podarilo ujst, pocas tohto uteku bol postreleny do nohy a okolo tejto rany sa mu neskor spravila psoriaza, odvtedy s tym zil a neprejavovalo sa to nijako vazne, mozno to len nedaval tak najavo
- moja mama vsak uz tolko stastia nemala, ked mala asi 10 rokov, objavila sa u nej psoriaza, kazdorocne absolvovala pobyt v Smrdakoch, vysetrenia, liecenia, natieranie mastami bolo na dennom poriadku, ked uz bola dospela, kazdorocne absolvovala niekolko-tyzdnovy pobyt pri mori, pocas studia na VS sa jej psoriaza natolko zhorsila, ze jej hrozila rakovina koze, a tu sa trosku zastavim, nechcem nikoho vylakat, ale tato choroba moze mat aj taketo nasledky - jednoducho chrasty mala po celom tele, tie je praskali a krvacali, takze musela skoncit so skolou (v 4-tom rocniku LFUK), a absolvovat vazne terapie (v tom case bol v BA isty starsi lekar, ktory jej vedel ako jediny pomoct), aby to neskoncilo tragicky
- mozno sa teraz opytate, co jej teda vlastne pomohlo ? pomohol jej porod, nech to uz znie akokolvek neuveritelne, spominany lekar - starsi pan jej poradil, ze keby mala dieta, tak by jej mohli chrasty z tela zmiznut, tak sa aj stalo, ja som sa narodil, ked mala 28, a odvtedy sa na jej tele neobjavil ani flak, asi to znie neuveritelne, ale z porodnice odchadzala bez jedinej chrasty na tele a pocas dalsich 20 rokov sa psoriaza neobjavila, az do obdobia klimakteria, kedy sa opat objavili chrasty
- jednoducho ta obrovska zmena z tele zeny sposobila taketo "zazraky"
- no a co sa mna tyka, tak u mna sa psoriaza objavila prvy krat pocas vysokej skoly, tusim v 4-tom rocniku, bolo to nervove vypatie, ktore sposobilo, ze sa mi na predlaktiach objavili flaky a neskor na lytkach chrasty, odvtedy som tiez vyskusal vselico, ale nakolko viem, ze psoriaza je neliecitelna, tak to teraz trosku zanedbavam, kedze momentalne mam chrasty v podstate na "neviditelnych" miestach na nohach a ani sa nesiria
- ked sa objavila u mamy opat psoriaza a neskor aj u mna, tak sme hladali riesenie, vtedy sme nasli sikovneho lekara (dermatologa) v Bojniciach, myslim, ze sa volal Hemza (nie som si isty), bol povodne z nejakej arabskej krajiny, a ten naordinoval nejaku "miesanu" mast s obsahom nejakeho dechtu, jenoducho to malo laicky napisane ucinok "vypalovania"

- na uvod zatial tolko, mozno sa Vam to ani nebude chciet citat, ale potreboval som sa k tejto teme takto rozsiahlo vyjadrit

No tak to ale aj prezentuj ako vaše skúsenosti a netvrď kategoricky, že ju nie je možné vyliečiť, len preto, lebo vy ste išli na liečenie psoriázy z nesprávnej strany a nie tak ako treba. Jasné že liečenie zvonka nepomôže, ved moja mama sa trápila od svojich 28 rokov (aspoň sa mi tak matne zdá, že to tak hovorila). Nachodila sa čosi po kúpeľoch a liečili ju i masťami od výmyslu sveta! Teraz ked jej ťahá na šesťdesiatku, tak jej psorka zmizla. Nie síce úplne, občas sa objaví, ale nedá sa to porovnať!!! A ked si bude stále čistiť telo (a zmení svoje myslenie - to bude tvrdší oriešok), zbaví sa jej úplne alebo aspoň na dlhšie obdobie.
Labgenin
16.06.08,22:10
Prosim Ta Motylik,

ked nie je co povedat, tak aspon mlcim. Si senior member, mas vela prispevkov, ale dufam, ze tie ostatne su lepsie ako tie, ktorymi prispievas do tejto temy. Psoriaza nie su potnicky, ktore dostanes ked sa v lete spotis a neprezlecies si tricko. Etiopatogeneza psoriazy je znama vec a z nej vychadza aj princip liecby. Imunitu nenakremujes ani nevycikas, ani nevykasles. Psorka je dedicna a s tym nic nenarobis. U niekoho sa prejavi skor u niekoho nikdy. U niekoho sa strati a s niekym pojde ako nerozlucna partnerka aj do truhly. Huby, riasy, aloe, zazracne elixiry, rybky a ja neviem co este su mnohe z alternativ liecby. Kazdy liek si najde svojho pacienta alebo naopak. Zo vsetkeho co si povedala mi vyplyva, ze si pravdepodobne nikdy ozajstneho psoriatika asi nestretla. Preco si nespravis anonymny email, kde budes davat ludom rady a pomoc. Kazdy kto pride na toto forum predsa nejaku pomoc hlada. Ked vies liecit psoriazu vyjdi z tiena 125 000 000 psoriatikov na svete caka len na teba. Budes velmi bohata. Prosim nedavaj nadej ludom, ktori sa na teba spoliehaju ako na poslednu moznost ako sa dostat spat do normalneho zivota. Psoriatici su normalni ludia a nepotrebuju lutost a hlavne nie klamstvo. Na psoriaze uz zbohatlo dost vela ludi (nie psoriatikov) a psoriaza je stale tu. SGI mal pravdu skoro vo vsetkom. Ved ma osobnu skusenost. Nechaj aby aj ostatni ponukli svoje skusenosti. Iba tak sa posunieme dalej. Drzim Ti palce, aby sa co najviac tvojich nasledovnikov vyliecilo. Ved o to nam tu vsetkym ide. Maj sa krasne
motylik7
17.06.08,06:37
Prosim Ta Motylik,

ked nie je co povedat, tak aspon mlcim. Si senior member, mas vela prispevkov, ale dufam, ze tie ostatne su lepsie ako tie, ktorymi prispievas do tejto temy. Psoriaza nie su potnicky, ktore dostanes ked sa v lete spotis a neprezlecies si tricko. Etiopatogeneza psoriazy je znama vec a z nej vychadza aj princip liecby. Imunitu nenakremujes ani nevycikas, ani nevykasles. Psorka je dedicna a s tym nic nenarobis. U niekoho sa prejavi skor u niekoho nikdy. U niekoho sa strati a s niekym pojde ako nerozlucna partnerka aj do truhly. Huby, riasy, aloe, zazracne elixiry, rybky a ja neviem co este su mnohe z alternativ liecby. Kazdy liek si najde svojho pacienta alebo naopak. Zo vsetkeho co si povedala mi vyplyva, ze si pravdepodobne nikdy ozajstneho psoriatika asi nestretla. Preco si nespravis anonymny email, kde budes davat ludom rady a pomoc. Kazdy kto pride na toto forum predsa nejaku pomoc hlada. Ked vies liecit psoriazu vyjdi z tiena 125 000 000 psoriatikov na svete caka len na teba. Budes velmi bohata. Prosim nedavaj nadej ludom, ktori sa na teba spoliehaju ako na poslednu moznost ako sa dostat spat do normalneho zivota. Psoriatici su normalni ludia a nepotrebuju lutost a hlavne nie klamstvo. Na psoriaze uz zbohatlo dost vela ludi (nie psoriatikov) a psoriaza je stale tu. SGI mal pravdu skoro vo vsetkom. Ved ma osobnu skusenost. Nechaj aby aj ostatni ponukli svoje skusenosti. Iba tak sa posunieme dalej. Drzim Ti palce, aby sa co najviac tvojich nasledovnikov vyliecilo. Ved o to nam tu vsetkym ide. Maj sa krasne
Ďakujem ti za tvoj láskavý list Labgenin (naozaj z neho cítim ľudskú lásku) aj za tvoje prianie. Naozaj je mojím prianím, aby ľudia boli čo najlepšie na tom so svojím fyzickým aj duševným zdravím, to si vystihol.
Ale mám pocit, že si nečítal poriadne moje slovká, lebo ja som písala na základe skúseností s mojou mamou. Ona sa naozaj veľmi dlho trápila so svojou psoriázou. Bez tejto pozitívnej skúsenosti by som sa neodvážila tu o tom niečo písať. Lebo vždy píšem len na základe mojej skúsenosti alebo skúseností ľudí, ktorí sa vyliečili, nech sa to týka čohokoľvek. Takže nie je to falošná nádej, je to povzbudenie na základe osobnej skúsenosti. Aj ja ti držím palce a tiež ti prajem len krásne veci v živote.
kargo
17.06.08,10:12
Moja cesta za liečiteľským umením

Vložil(a) motylik, 29. December 2007 - 22:00
Prírodná lekáreň (http://www.nanicmama.sk/?q=prirodnalekaren)
Naše deti si odnášajú najviac zlú životosprávu svojich matiek v tehotenstve a potom sa v tom vezú neraz aj celý život. Väčšinou to matky v mladom veku ešte nevedia, nemal im to kto povedať alebo sa nestretli s takou informáciou. Je to aj môj prípad, moje deti tiež mávali v detstve často problémy najviac s dýchacími cestami. Tak som začala pátrať po tom, prečo tie problémy majú takmer stále a podchvíľou. Začala som sa zaoberať čínskou tradičnou medicínou, ktorá poníma telo človeka ako jeden celok, kde sa orgány navzájom ovplyvňujú, nie sú oddelené, ako si ich oddelili naši lekári. Zistila som, ako som popisovala na stránkach nanicmamy, v čom tkvie problém v tomto prípade. Počas mojej ďalšej cesty liečiteľstvom som sa potom potýkala s akupresúrou a moxovaním – tam bol zádrhel v tom, že bolo treba študovať a pamätať si presne takmer na milimeter všetky body na tele, inak by som pacientovi mohla viac uškodiť ako pomôcť. Nejaké obdobie som sa potom zaoberala aj bylinkami, ale tam vyvstalo veľmi veľa nevyriešených vecí: kde vziať kvalitné bylinky, tie z lekárne nestoja za veľa, treba si ich nazbierať najlepšie sama, vybrať miesto, kde nazbierať bylinku, v ktorom období, kde na to vziať toľko času, tú bylinku skombinovať s ktorou, v akom pomere, v akom časovom slede ju piť, koľko, ako často ... Mám doma niekoľko kníh, ktoré sa bylinkami zaoberajú a keď som ich študovala, zistila som, že sú v nich často značné rozdiely v tom, ako s bylinami zaobchádzať. S ťažkým srdcom som sa vzdala takejto terapie, nebudem babka bylinkárka. Pritom sa v nich nachádza veľká sila zeme a obrovský potenciál. Je dobré ich použiť namiesto liekov, len musíte vedieť presne akým spôsobom, inak si ešte môžete ublížiť. Je to ako so všetkým, treba s mierou. Ale naše zdravotné problémy to nevyriešilo, pretože nevedela som ich riešiť komplexne a v tom bol kameň úrazu. Vtedy ešte neexistovalo toľko všelijakých medicinmanov ako teraz. A keby aj, ako nájsť toho spoľahlivého? Kým boli ešte deti malé urobila som si aj tri stupne Reiki a liečila som aj energiou Reiki. Pomedzi to ešte nejaký ten seminár a kurz, aby som mala čo najviac vedomostí. Kníh doma máme toľko, že ich v 3-izbovom byte nemáme kde dať. Lenže starostlivosť o deti, domácnosť (manžel mi doma nepomáha, keď je aj doma, tak väčšinou iba do počtu), nástup do náročného zamestnania. To všetko sú parametre, ktoré bránili intenzívnemu prehlbovaniu štúdia celostnej medicíny. Telo je priveľmi zložitý celok na to, aby mal človek šancu si pamätať všetky detaily, všetky vzťahy orgánov, ako sa navzájom ovplyvňujú, jing a jang, meridiány atď. Niekedy som nemala čas ani hľadať príslušnú pasáž knihy, kde sa problém popisuje a nieto ešte hľadať spôsob, ako to vyriešiť. Frustrovalo ma, že nemám čas už pomáhať ľuďom a ani sebe a svojim deťom, bola som úplne z toho ubitá. Potom kamarátka, ktorá sa venuje kineziologii prišla celá nadšená s Tianši (*****). Vyskúšala som prostriedok proti únave organizmu, na nejaký čas ma to naštartovala, mala som zrazu viac energie, ale keďže som svoje telo neriešila komplexne, bolo to zase len dočasné zlepšenie. Tianši je naozaj dobrá medicína, ale tam to bolo treba tiež si naštudovať, čo je na ktorý problém, v určitom období to bolo treba tiež užiť, spôsob užitia lieku tiež musí byť presne dodržaný. Keď sa niečo nedodrží, nebude to fungovať, alebo možno tiež nie na sto percent. A keďže som človek pohodlný a starostí som mala vtedy nad hlavu, keď mi to na druhýkrát už nepomohlo, nechala som to tak. Okrem toho, že nie vždy som na to mala peniaze. Už som nemohla ani liečiť s Reiki, pretože som bola priveľmi zahltená prácou, starosťami, sama som bola vyčerpaná, unavená, kvôli strachu (strach som mala vždy a zo všetkého) som si uhnala zápaly v celom tele. Do toho ešte prišlo dvakrát v roku sťahovanie, ktoré nás úplne vycuclo z peňazí (manžel vtedy nepracoval). Moje milované knihy čistenie aury, čistenie karmy, numerologia a zdravie, čínska medicína, tibetská medicína, Reiki, psychotronika a ostatné, na mňa ako nemá výčitka hľadelil z mojej knižnice a ja som vedela, že sa k nim prepracujem ... kedy?
Nemala som sa ani ku komu obrátiť o pomoc. Ale hovorila som si, že predsa musí existovať niekto, kto mi pomôže a musí existovať aj nejaká ešte lepšia medicína ako Tianši. Úplne jednoduchá, kde nemusím študovať a dodržiavať návody a pritom účinná. A tak som na to intenzívne myslela, až som si to privolala! Stretla som jednu známu, ktorá sa tiež už dlho venovala liečiteľstvu a tiež už všeličo vyskúšala. To už som bola v takom stave, že mi kvôli rozsiahlym zápalom po hrstiach vypadávali vlasy, bola som z toho zúfala (kto by nebol). Tak mi na splátky (!) predala fľašku *******izovanej modrozelenej sinice. Do týždňa mi prestali rapídne vypadávať vlasy, energie som mala na rozdávanie a čo bolo najdôležitejšie, tá zázračná sinica (riasa) mi vyčistila celé telo, energetizovala a zharmonizovala bunky v celom tele, pozdvihla ma aj na emocionálnej úrovni. Proste kompletka ako vyšitá. K tomu som nepotrebovala užívať už nič iné, všetky moje zdravotné problémy (aj duševné) boli vyriešené (robili mi testy a bola som na testoch aj v medcentre, takže overené) a na veľmi dlho. A okrem toho som veľmi pekne schudla, aj keď som sa o to vôbec nesnažila, lebo sinica rozhýbava metabolické a katabolické procesy v tele.
Na tomto mieste píšem viac o sinici, takže koho to nezaujíma, môže to preskočiť.
Sinice a riasy sú prvými živými bytosťami na Zemi. Tie *******izované pochádzajú z jedného z posledných alkalických (zásaditých – prespešné pre zdravie a mikrobionálnu flóru) jazier na Zemi, z jazera Klamath, v štáte Oregon. Sinica sa označuje za superpožívatinu a obsahuje veľa dôležitých prvkov:
Proteíny (bielkoviny) a aminokyseliny.
Naše telo dokáže tieto proteíny zužitkovať na 90 %. U živočíšnych proteínov zhodnocuje naopak iba asi 14 % ich celkovo dodanej hmotnosti. Na rozdiel od proteínov zo siníc, rias a rastlín si telo musí veľmi zložito živočíšno-bielkovinové štruktúry najprv rozhrýzť, aby ich mohlo využiť, čo si vyžaduje mnoho energie. Je to, ako keby sme už hotový postavený dom (= živočíšne telo) najprv strhli a všetky tehly museli opäť očistiť, aby sme z nich mohli postaviť dom nový (= ľudské telo). Tehly, ktoré sú v podobe bielkovín k dispozícii v TKLA (*******izovaná sinica z jazera Klamath), sú čo do druhu, množstva a zloženia optimálne pre okamžité energeticky úsporné spracovanie v ľudskom tele, sú teda ideálnym stavebným materiálom.
Proteíny a aminokyseliny sú potrebné všade v tele, predovšetkým na vytváranie väčších proteínov, hormónov, enzýmov, mediátorov v nervovom systéme (bezproblémové mozgové funkcie ako je koncentrácia, pamäť, intuícia ...). V jednom grame TKLA nájdeme neuveriteľné množstvo 300 miliónov aminokyselín.
Mastné kyseliny omega-3 a omega-6
Sú nepostrádateľné pre tvorbu všetkých bunečných membrán a dôležitých hormónov (napr. pohlavných hormónov) a na nerušenú mozgovú činnosť.
Kyselina gama linolenová. Druhá najvyššia koncentrácia (po materskom mlieku!) dôležitá pre rast organizmu, rast vlasov, má protizápalové účinky.
Vitamíny
TKLA obsahujú všetky vitamíny (okrem vitamínu D, ktorý sa tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia) v skvelej koncentrácii a zložení. Obsahujú napríklad:
- betakarotén (17 rôznych druhov!) je dôležitý ako ochrana proti žiareniu a voľným radikálom i ako ochrana pred nádormi
- vitamín B12 v najvyššej koncentrácii zo všetkých doposiaľ známych potravín (1 g TKLA pokryje celú dennú potrebu vitamínu B12! Radostná správa pre všetkých vegánov!
Minerálne látky a stopové prvky
TKLA obsahuje 92 minerálnych látok v podobe, ktorá je pre naše telo skvele využiteľná. Významná koncentrácia horčíka a železa, selénu, germania, titánu, vanádia a mnoho ďalších látok.
2000 enzýmov
enzýmy sú sčasti veľmi komplexné látky, ktoré prevádzajú informácie z jemnejších oblastí nášho energetického poľa do fyzickej úrovne a tým umožňujú priebeh látkovej výmeny v tele (čo sú väčšinou tiež veľmi komplexné procesy) – od trávenia živín cez získavanie a využívanie energie až po súhrnné činnosti našej nervovej sústavy, ako je myslenie, spomínanie a chcenie. Obsah enzýmov v potravinách zodpovedá množstvu veľmi komplexných, energeticky zásobených subtílnych organizujúcich energetických polí (SOEP), a teda miere „živosti“, ktorú vnášame do nášho organizmu. Zahriatím na teplotu vyššiu ako 40 stupňov Celzia, rovnako ako ožiarením a chemickými dryákmi sa vysoko organizovaná SEOP znižia a väčšina enzýmov sa zničí tiež. O dôvod viac, aby sme podporovali všetkých poľnohospodárov, ktorí nás zásobujú potravinami vypestovanými prirodzeným spôsobom v súlade s energetickým kontinuom, bez herbicídov a pesticídov, genetickej manipulácie a rádioaktívneho ožiarenia.
Ďalšie zvláštne látky:
Fykocyanín
Produkujú ich len mikroskopické sinice a riasy. Stimuluje kmeňové bunky v kostnej dreni k tvorbe bielych a červených krviniek, to znamená, že posilňuje imunitu a zásobenie energiou. Má zásluhu na značnom zlepšení zdravotného stavu detí z oblasti Černobylu postihnutých chorobou z ožiarenia, pôsobí proti spáleniu slnkom.
Glykogén
Zásobný, v organizme veľmi rýchlo využiteľný cukor – priamo, bez nutnej činnosti pečene.
Rhamnosa
Jedinečný, biologicky účinný cukor, ktorý má na starosti transort dôležitých živín cez hematoencefalickú bariéru.
Mukopolysacharidy
Sú dôležité pri stavbe bunkových membrán.
ŠPECIÁLNE ÚČINKY TKLA NA NAŠU NERVOVÚ SÚSTAVU
Okrem všetkých už uvedených zložiek a vlastností TKLA vystupuje do popredia spektrum účinkov, ktoré sú dôležité najmä pre tých, ktorí túžia po duchovnom rozvoji, chcú povzniesť svoje vedomie nad svoje vlastné obmedzenie a tak prežiť jednotu so Všetkým, čo je. Zažiť jednotu predpokladá mať nádobu, ktorá je schopná dôstojne prijať tok univerzálnej energie a viesť ju ďalej. Na fyzickej úrovni je touto nádobou naša nervová sústava, ktorá je ovšem neoddeliteľne začlenená a prepojená s celým naším telom. Vďaka vysokej koncentrácii neuropeptidov, základných stavebných kameňov pre tvorbu látok slúžiacich ako mediátory pre nervovú aktivitu, je TKLA zrejme najvýnimočnejším tonikom ovplyvňujúcim vedomie a mozog, aké dnes máme k dispozícii.
Výskumy Dr. Cousense svedčia o špeciálnych účinkoch TKLA na hypofýzu, epifýzu a hypotalamus. Tieto tri centrá riadia a koordinujú vegetatívny nervový systém, imunitný a endokrinný systém a majú spojenie k vyšším duchovným centrám. *******izované stavebné látky, ktoré sa integrujú do tkaniva žliaz, premieňajú postupne celý orgán na anténu pre *******y. To trvale energetizuje SOEP a umožňuje tak harmonicky koordinovanú látkovú výmenu v riadiacej centrále všetkých hormonálnych žliaz, imunitných oddielov a celej vegetatívnej nervovej sústavy. Telo sa tak stále viac dostáva do optimálnej rovnováhy. Tým je možné tiež vysvetliť nasledujúce postrehy ľudí, ktorí pravidelne užívajú TKLA:
- zvýšenie mentálnej bdelosti
- zlepšenie krátkodobej a dlhodobej pamäte
- vzrast kreativity
- posilnenie schopnosti vizualizácie
- pocit dobrej pohody a väčšia vyrovnanosť
- prehĺbenie meditácie
Adekvátne výsledky boli zaznamenané u ľudí s chorobami nervového systému, ako sú depresie, autizmus, Alzheimerova choroba. Dr. Cousens má k dispozícii správy o zastavení negatívneho vývoja a čiastočnom ústupe problémov u týchto chorôb.
************************************************** *************************
Pozn.: všetky skratky a neznáme slová sú vysvetlené na www.****************************** (http://www.******************************)
Považovala som a považujem aj naďalej túto sinicu za zázrak. Odvtedy ju odporúčam vždy, keď má niekto problém + ešte na oslabenú časť tela dám navyše konkrétne kvapky (príp. ak je možnosť ešte nejaká pomoc zvonku tela, ako napr. Flexcell, mikrodisk a pod.). A o viac sa starať nemusím, viem, že tým je človeku poskytnutá najkvalitnejšia pomoc.
Mojim deťom som ale napríklad dlhšie nemohla túto sinicu kúpiť, pretože na moju tenkú peňaženku bola vtedy dosť nákladná. Tak som im kúpila *******izovanú vodu, čo je vlastne voda, ktorá prešla 14-dňovým procesom *******izácie (*******izácia je špeciálny spôsob energetizácie – povedané zjednodušene). No a táto voda (spolu vypili jedno balenie) stačila na to, aby im odstránila všetky respiračné problémy (angíny, kašle, zápaly priedušiek atď.), dokonca im zmizli alergie (a čo sa ich lekári roky natrápili s testami a následne liekmi). Zistila som, že lieky na alergie už nepotrebujú, všetky som ich vyhodila. Odvtedy im z času na čas dám na prečistenie tach. vodu (lebo inak sa veľmi nedetoxikujú a pritom sa dlabú sladkosťami od svokry a kvalitnou školskou stravou). Čo sa týka *******izácie, znelo to mnohým ľuďom dosť neprijateľne, napríklad aj môj muž, konzervatívny to človek, vôbec nepripúšťal, že by to mohlo fungovať (si občas myslí, že keď má IQ nad 160, že požral všetku múdrosť sveta). Stačil mesiac na to, aby ho to skeptika dokonale presvedčilo. Teraz po inej medicíne nesiahne, keď má akýkoľvek problém.
Mne sa najviac páči na *******och to, že môžem ktorýkoľvek výrobok použiť na akýkoľvek problém, viem že to vždy pomôže a nikdy neuškodí. Je to presne to, čo som potrebovala. Uvediem príklad: v začiatkoch, keď som mala hlboko do vrecka a neboli peniaze na *******y, sme boli vo zvieracom útulku, veľmi sme chceli nejakého psíka. Tam mali vtedy jedného, čo mával hrozné epileptické záchvaty a to zhruba raz za niekoľko dní. Bolo mi ľúto nielen jeho, ale aj tej pani, čo sa o zvieratká starala, pretože s tým mala navyše kopu práce počas záchvatu a po ňom. Toho psíka to veľmi oslabovalo (srdiečko), bol veľmi nervózny a strašne žravý. Veľmi som chcela pomôcť, no nemala som peniaze na *******izovaný prípravok proti epilepsii. Tak som tam doniesla aspoň *******izovanú vodu, psík ju mal užívať v pití zhruba 10-15 kvapiek denne. Po dvoch týždňoch mi prekvapenej hovorí tá pani, že ona mu hneď vysadila antiepileptiká (čo som jej vôbec nekázala) a dávala mu iba tach. vodu. Jeho záchvaty ustali, mal ich iba raz za dva mesiace a to bez akýchkoľvek liekov. Tá voda mu tak prečistila telo, že to malo takýto výsledok.
Týždeň na to sme stretli s deťmi na prechádzke rodinku spitinkov, ako si sedia a popíjajú akési čučo. Pri nich ležal vlčiak a tak sme dal reč o tom psovi, lebo mal na nohe akúsi škaredú ranu. To už mal operanú labu po autohavárii, ale mu to stále hnisalo a nemohol ten pes ani na tú labu stúpiť. Že vraj sa ledva došmotká niekoľko metrov a už si zase líha. Jediné, čím som mohla tomu psovi pomôcť (okrem energie samozrejme), bola malinká vzorka *******izovaného masážneho prípravku, ktorú som raz dostala. Tak som im ju dala, nič iné som im nemohla ponúknuť. Kázala som im dať na labu len minimálne množstvo 2-3x denne, potrieť málinko, aby im to čo najdlhšie vydržalo. Po troch týždňov sa mi podarilo za nimi zájsť, bola som zvedavá, či to niečo pomohlo. A tá pani vyžiarená v okne mi hovorí: podívajte, niečo vám ukážem. Pustila toho psa von a ten už normálne chodil! Nevliekol sa ako predtým, chrániac si labu a dokonca že občas už trochu aj pobehne! Bola som nadšená, žila som nadšením ešte niekoľko ďalších dní.
Keď som mala už viac peňazí, kúpila som *******izovanú vodu (stála cca 400,- Sk) aj mojej mame. Ona vôbec nevedela pochopiť, o čom sú *******y, že to pracuje úplne inak, ako všetky ostatné spôsoby liečenia. Podstatu síce nepochopila, ale keď už som jej vodu položila na stôl, tak ju užívala tak ako som jej odporučila (po 5 kvapiek 3x denne, alebo ako sa jej podarilo si kvapnúť – viac či menej). Absolútne neverila tomu, že by jej to mohlo pomôcť. Po niekoľkých týždňoch ju tá voda tak prečistila, že jej zmizli (čítajte a čudujte sa ako ja): hemoroidy, psoriáza, bolesti kĺbov, chrbtice, hlavy, žalúdka (tu sa dajú rátať aj jedeň týždeň zápcha a ďalší zase hnačky – aj to zmizlo). To bolo niečo fakt neuveriteľné! Potom som jej hneď dala ďalšiu fľašku vody, aby sa dobre dočistila. Mama ako sa cítila pred užívaním tach.vody tak na osemdesiat rokov, tak po tých dvoch baleniach sa vraj odvtedy cíti lepšie ako keď mala tridsať, odvtedy behá ako mladica a ľudia z jej okolia nevychádzajú z údivu.
Odvtedy, ako som sa zoznámila s *******izovanými výrobkami (to už sú dva roky), som mala česť pomôcť veľa ľuďom v ich trápení, bola som svedkom mnohých „zázračných“ uzdravení. Boli to aj veľmi ťažké prípady (rakovina a pod.). Stojí ma toto všetko nemálo úsilia, lebo je veľmi ťažké vysvetľovať ľuďom správnu životosprávu (to čo ľudia považujú za „normálnu stravu“ nie je vôbec normálna a kvalitná strava), oni sú väčšinou príliš leniví na to, aby niečo vo svojich zaužívaných zvyklostiach menili a dodržiavali. Ľahké nie je ani meniť myslenie, duševné a duchovné postoje. To je tiež nemenej dôležité. Keď je človek stále uväznený vo svojich myšlienkových vzorcoch a schémach, ani jeho zdravotný stav sa po liečení nezmení natrvalo. Musí na sebe pracovať aj v tomto smere. A to sa chce málokomu. Najťažšie je prekonať sám seba. (Na tému duchovna a duševna ešte snáď napíšem viac, ale inokedy.)
Takže skúsim to zhrnúť: v mojej rodine a širokom okolí sa používajú na liečenie väčšinou už iba *******izované výrobky (na vnútorné aj vonkajšie použitie). Doma sme všade obklopení tachyónmi (mikrodisky: nabíjanie vody, na ističovej skrinke kvôli žiareniu a hamonizácii bytového priestoru, na mobiloch kvôli žiareniu, Flexcell pás na liečenie všetkého možného od úrazov až ..., atď.). Je to veľmi jednoduché použitie, viem, že to každému vždy pomôže a nedá sa s tým nič pokaziť (inteligentná energia, prestane pôsobiť vždy vtedy, keď to už telo nepotrebuje – na rozdiel od frekvenčných metód). Je to aj veľmi rýchla liečba, zaberá skôr ako iné.
Kto chce, nech to používa, odporúčam to každému. Ale zase nechcem to vnucovať. Ja to mám overené a som ich nadšená používateľka. Zatiaľ som ešte u nich nenašla ani jednu chybu (jedinou chybou môže byť cena – ale to len na prvý pohľad, lebo fungujú na 100 % a veľmi rýchlo).
Pokiaľ to niekto nechce alebo z nejakého dôvodu nemôže používať, existujú aj iné spôsoby, ale to už sa treba spýtať odborníka, ktorý sa vyzná v tej-ktorej liečbe. Ja napríklad občas použijem výrobky z www.Afrabio.sk (http://www.afrabio.sk/), môžem vám to odporučiť, sú výborné. Ale zase ich nevýhoda je ako každého lieku na frekvenčnej báze v tom, že treba dodržiavať presný návod. A keď som to tak minule začala preratávať, o koľko lacnejšie ma to asi vyjde (lebo sú naozaj lacné, je to slovenská výroba – to sa mi veľmi páči, a venujú sa tomu oduševnelí ľudia), tak som zistila, že ani o moc lacnejšie oproti jednej fľaške tach. protizápalovému prípravku ma to nevyjde. (Ten *******izovaný som napríklad brala iba týždeň a malo to detto účinok ako obyčajný bylinkový braný tri mesiace). To len pre ilustráciu, že to funguje inak. Ešte sú dobré aj výrobky *****, tie sa už cenovo približujú k *******om, ale fungujú na frekvenčnej báze. Sú síce jedny z najlepších na svete, sú kráľovské, ale *******y stoja vysoko nad všetkým, to sa ani nedá porovnávať. *******y fungujú úplne inak ako všetko, čo sme doteraz poznali.
Je možnosť tieto výrobky aj kombinovať, treba sa v tom ale vedieť aspoň trochu orientovať.

Teraz považujem *******izované výrobky za dar z nebies, takisto ako aj semináre, na ktorých prednáša David Wagner, autor *******izácie (duchovne tak na výške, že si nevieš predstaviť). Je o tom tiež na hlavnej stránke vľavo dole, volá sa to University of Integrated Science California. Absolvovala som Quality of one už druhú časť a to mi tak zmenilo život, že neľutujem ani jednu jedinú korunu, ktorú som za to dala


Čo k tomu dodať ??? Medici prestante študovať ! Nieéééééééééé , len žartujem . Takých zázračných liekov som už zažil a sú už v zabudnutí. Len ma mrzí ako sú niektorí ľudia schopný zneužívať chorobu iných na svoje bezdôvodné obohacovanie. A je mi jedno či sa niekto za moje slová bude urážať.
motylik7
17.06.08,10:39
Kargo, kto by sa urážal? Azda tí, ktorým ide naozaj iba o obohatenie.
Ešte raz opakujem a zdôrazňujem, mojím prianím je, aby ľudia boli čo najlepšie na tom so svojím fyzickým aj duševným zdravím a čo chcem pre seba, chcem pre všetkých.
Nechápeš?
Ak nie, je to len a len tvoj problém. Podľa seba súdiš iných? Tak to nie si potom na tom najlepšie :(
mima115
17.06.08,14:11
Ahojte ludia
myslim že tato stranka nema služit na to aby sme sa uražali,ale hlavne na to ,aby sme si pomohli,každy prida trosku zo svojej skusenosti.Jednemu pomoze to inemu zas to ,je na kazdom z nas aby si to vyskušal a podelil sa so svojim úspechom poprípade neúspechom .Držím nám všetkým palce priliečeni tejto pliagy
mima115
17.06.08,14:14
Maik dakujem ti pekne za tvoj mail ,ked budem mat vysledky sa ti urcite ozvem
sgi320
17.06.08,16:14
@motylik:
prepac, ale sama si vo svojom prispevku potvrdila to, co som uviedol aj ja :O) nemam zaujem oponovat, len som skonstatoval, ze sa este nikomu na svete nepodarilo psoriazu VYLIECIT, potlacit ano, priznaky sa daju potlacit pomerne uspesne ...
mimochodom, prezentoval som to ako vlastne skusenosti (rodinne), ktore su (a to mi mozes verit) velmi neprijemne a dlhodobe
motylik7
17.06.08,19:37
sgi320 (to nie je dúfam tvoje foto:---) určite je ešte veľmi veľa vecí, ktoré ešte neviem a možno toto je práve to čo neviem. Nechám sa rada poučiť, ak je to rozumné. Vieš, ja som si myslela, že ked sa tá psorka koťuha neprejavila tri roky, iba tak pri strese a chrípke sa objavil SYMPTÓM - teda šupiny na koži, že sa nám podarilo eliminovať do veľkej mierky. Navyše už netrpí problémami s kĺbami a to sa ani nedá porovnať s tým, ako jej bolo pred liečbou. Ráno sa hodinu rozhýbavala, kým sa jej vôbec podarilo vstať z postele a fungovať. TEraz krepčí ako prepelica. Jej zmizlo ešte kopu iných problémov, napr. hemoroidy, každodenné problémy so žalúdkom (mali podozrenie aj na vredy) a iné. Odvtedy je tri roky a stále je na tom približne rovnako. Ale teda so psoriázou najviac súvisia tie kĺby, tak z toho som dedukovala, že ... Som presvedčená o tom, že pri správnej životospráve a udržiavaní tela i mysle v čo najlepšej čistote, by sa nám to podarilo. Ale mama nadalej fajčí, perie do seba mäso (z obchodu :mee:) a robí iné volovinky. My sme s liečbou nešli adresne - ideme vyliečiť psorku, mama začala brať *******izovanú modrozelenú riasu s tým, že ja som nevedela, kde skôr u nej s liečením začať, kedže mala tých problémov "našetrených" za 55 rokov života. No a že zmizli aj psoriatické prejavy, tak to bol obrovský bonus. Aj keby to nebolo potom konečné víťazstvo nad psoriázou, aj tak je to úspech, nie? Ked tak nad tým uvažujem, ešte niečo poskúmam a pôjdeme na problém psoriáza adresne, konkrétnejšie. Dám prípadne vedieť, ako to dopadlo. Ale ako zistím teda podľa vonkajších prejavov, či to je konečné víťazstvo ale nie? Ked sa nevráti? A za akú dlhú dobu?
sgi320
18.06.08,20:46
sgi320 (to nie je dúfam tvoje foto:---) určite je ešte veľmi veľa vecí, ktoré ešte neviem a možno toto je práve to čo neviem. Nechám sa rada poučiť, ak je to rozumné. Vieš, ja som si myslela, že ked sa tá psorka koťuha neprejavila tri roky, iba tak pri strese a chrípke sa objavil SYMPTÓM - teda šupiny na koži, že sa nám podarilo eliminovať do veľkej mierky. Navyše už netrpí problémami s kĺbami a to sa ani nedá porovnať s tým, ako jej bolo pred liečbou. Ráno sa hodinu rozhýbavala, kým sa jej vôbec podarilo vstať z postele a fungovať. TEraz krepčí ako prepelica. Jej zmizlo ešte kopu iných problémov, napr. hemoroidy, každodenné problémy so žalúdkom (mali podozrenie aj na vredy) a iné. Odvtedy je tri roky a stále je na tom približne rovnako. Ale teda so psoriázou najviac súvisia tie kĺby, tak z toho som dedukovala, že ... Som presvedčená o tom, že pri správnej životospráve a udržiavaní tela i mysle v čo najlepšej čistote, by sa nám to podarilo. Ale mama nadalej fajčí, perie do seba mäso (z obchodu :mee:) a robí iné volovinky. My sme s liečbou nešli adresne - ideme vyliečiť psorku, mama začala brať *******izovanú modrozelenú riasu s tým, že ja som nevedela, kde skôr u nej s liečením začať, kedže mala tých problémov "našetrených" za 55 rokov života. No a že zmizli aj psoriatické prejavy, tak to bol obrovský bonus. Aj keby to nebolo potom konečné víťazstvo nad psoriázou, aj tak je to úspech, nie? Ked tak nad tým uvažujem, ešte niečo poskúmam a pôjdeme na problém psoriáza adresne, konkrétnejšie. Dám prípadne vedieť, ako to dopadlo. Ale ako zistím teda podľa vonkajších prejavov, či to je konečné víťazstvo ale nie? Ked sa nevráti? A za akú dlhú dobu?

@motylik:
ahoj, nechcel som poucovat, len som sa chcel podelit so skusenostami, psoriaza sa moze neprejavit aj 20 rokov (ako to bolo u mojej mamy po porode), a potom sa opat "ukaze", myslim, ze akekolvek potlacenie priznakov psoriazy je rozhodne uspech (minimalne pre psychiku), nedavaj za vinu mamine, ze sa krmi masom a fajci, to, ze je clovek "postihnuty" psoriazou neznamena, ze by si mal hned vsetko odopriat, snaz sa, aby sa prilis psychicky nezatazovala (ak je to mozne), samozrejme udrziavanie tela v cistote, premastovanie pokozky, kazdorocna dovolenka pri mori mozu byt prospesne, priznam sa, ze je velmi prijemne citat, ako ste sa s maminou pustili do boja proti psoriaze, ja Vam budem drzat palce, co sa tyka "konecneho riesenia" - ako som sa vyjadril uz vyssie, myslim, ze toto nejde absolutne odhadnut, psoriaza je velmi individualna - u niekoho sa moze objavit kedykolvek a rovnako rychlo aj zmiznut, iny sa s nou trapi aj cely zivot, nas moze len tesit, ze jej nasledky nebyvaju zvycajne fatalne, pokial neprerastie do rozsiahlych, praskajucich a krvacajucich chrast, a nevedie k niecomu vaznejsiemu (ako si napisala, psoriaza moze mat vplyv na funkcnost klbov a pod.), myslite pozitivne, nezatazujte sa problemami a aj psoriaza sa podda :O) drzte sa ;O)
ligu28
20.06.08,14:01
ja mam loziska na laktoch (asi priemer 4cm a 6cm) a na clenku. pouzivam bahno a sol z mrtveho mora (zabaly a kupele) vysledky su zatial super. mozno k tomu prispieva aj casty pobyt na slnku. uvidime na jesen.
Fozga
02.07.08,11:26
ahojte, uz som raz pisala, teraz sa musim pochvalit, konecne mam po statniciach, asi mesiac, a ze ten cas mi psorka UPLNE zmizla, ostali mi len biele flaky bez pigmentu, ale tie chodim opalovat do solarka a normalne vonku... velmi dobre mi spravilo, ked som sa asi pred troma tyzdnami poriadne spalila na chrbte, na psorke sa mi spravili az chrasty, ale asi po tyzdni sa to upravilo... teraz som sice stale bodkovana, ale vyzera to omnoho lepsie ako ked mam supinate ruzove skvrny... takze je pravda, ze to velmi suvisi s psychickym stavom, ten ked si date do poriadku (viem ze to niekedy nie je najjednoduchsie), velmi to pomoze! drzim vsetky palce a majte sa hlavne radi!
credit
07.07.08,12:21
ja som skusal kwarovu sol z mrtveho mora kazdy druhy den kupele.Hned po kupeli som na lozisko dal hrubsiu vrstvu masti Beloderm a na to dal igelit a obviazal fasom.nechal som to cca 3-4dni a bol som cisty.potom len opalit.Dobra je aj Puva....
Marína
07.07.08,12:33
credit, vitaj na Porade. Prosím ťa, už si založil tri témy týkajúcej sa psoriázy. Tu http://www.porada.sk/t9952-psoriaza.html je už téma založená. Stačí, ak budeš v nej pokračovať. Úplne dole pod príspevkami je okienko Odpovedať, klikni naň a môžeš napísať svoju otázku.
credit
07.07.08,12:56
mozes mi poradit vsetko o tych vyrobkoch ?
credit
07.07.08,13:43
JA BYVAM TIEZ KUSOK OD PODHAJSKEJ A CHCEL BY SOM SA S VAMI OSOBNE POROZPRAVAT AK JE TO MOZNE.
credit
07.07.08,13:53
MOZES MI O TOM LIEKU NIECO VIAC NAPISAT?
credit
07.07.08,14:03
MOZETE MI POSLAT TIE RECEPTY?
motylik7
07.07.08,16:26
motylik nedostala som ziadnu spravu
Mima listla som si dozadu a našla som tvoju otázku ohľadom riasy, na ktorú som medzitým zabudla. Dvakrát som ti vtedy poslala súkromnú správu, ani tá druhá ti nedošla ? (Objednáva sa cez internet, ale to by som ti musela mailom poradiť, akým spôsobom, lebo ani ja som na to hneď na prvýkrát neprišla.)
To už bolo dávnejšie, možno si už medzitým začala riešiť svoj problém iným spôsobom. Tak ak áno, prajem ti, aby ti to pomohlo a ty si sa psorky zbavila :)
credit
08.07.08,12:32
napis mi o tom blizsie...diki.....
credit
08.07.08,12:44
motylik7 napis mi ako sa riasa sa cez netko objednat dik...
motylik7
09.07.08,06:14
motylik7 napis mi ako sa riasa sa cez netko objednat dik...
Nemôžem ti to tu napísať, pretože by to bolo s najväčšou pravdepodobnosťou vyhodnotené ako nedovolená reklama.
Napíš mi na mail.
mirečko
10.07.08,11:14
Zdravím Vás všetkých. Dnes som tu prvýkrat a už budem stále .Asi pred 17 rokmi som dostal na hlavu " prilbu" z večera do rána. Bol som slobodný tesne pred svadbou. Ležal som v nemocnici asi mesiac z nevedomím čo to mám ( a v podvedomí dúfal, že nie milenku na vždy). Nejak sa to upravilo a pomohlo mi to. pPo nejakom čase ( 2-3) roky som dostal červený fľak na holenu kosť. K lekárovi som nešiel, štrašné ma to šteklilo a driapal so si to až do krví. Nejak mi to po čase zmyzlo. V tom čase som už bol štástné ženatý. Mál som to etapovo. Keď zmizlo na nohe odjavilo sa to na kolenach, lakťoch a v okolí genitálií. Bol so z toho veľmi neštastní. Už som bežal so svojím kožným lekárom ( mezitým sme sa stáli KAMOŠMI ). Poležal som mesiac v nemocnici - fototerapia, maste, voda s kuchynskou šoľou. Domov som išiel čistý.Predpisal mi mastičky- diprosalik, elekom gelergin a mastičky zabrali. Mal som pokoj a až prad piatimi rokmi som mal štatnice (bolo mi to treba na stare kolena) a vratilo sa to- kolena, lakte. V tom čase som sa dozvedel o Smrdákoch. Bol som tam 4X za sebou a môžem povedať a poradiť všetkým. To čo máme u nás není vo svete. Chodia tam ľudia z celého sveta. Aj tento rok už to mám za sebou a som veľmi spokojni.Mám to sice iba na laktoch a kolenách ale vidím zlepšenie z roka na rok. Hlava mám stále už asi 10 rokov ostrihanu na kolena a verím že aj to veľmi pomáha. Začal som s tým žiť a stále hovorim aby nebolo horšie. Takže Smdáky možno spolu na budúci rok. Zdravím Vás všetkých a prepáčte za mojú prvú ukecanosť. Rád sa z hocikým podelim o rady.
danka87
10.07.08,12:16
Moja dve velmi dobre kamaratky maju psoriazu. Vyliecit sa to uplne neda, vyhadzuje sa im to najme v stresovom obdobi, velmi im pomaha horske slnko a takisto more, tak mozno vyskusat to. A taktiez nenosit umele oblecenie.
mima115
11.07.08,07:25
motylik napisala som ti mailovu adresu na ktoru ma mozes kontaktovat donamati@azet,sk
marek7944
11.07.08,19:08
dobry vecer vyskusal niekto mudru hubu....
marek7944
11.07.08,19:14
daju sa snej robit krem,prasok ktory rozroby vo vode na zabal,kupel atd...
netreba chodit k moru...pouzitie cca kazde 2mesiace a malo by to pomoct .samozrejme zalezi od stupna psoriazi,,,
mirečko
14.07.08,05:06
Je potrebné využiť slnečné lúče. Nestresovať sa, že čo mám a radšej kolegom a znamým vysvetliť aby memali z nás stach, že sa môžu nakaziť. Vždy- je to len chýba krásy.
VERONIKA6
14.07.08,05:34
Mám priateľku, ktorá psoriazou trpí od detstva. Tento rok jej niekto poradil bahno na ostrove Volcáno - Liparské Ostrovy na Sicílii. Išla tam na jeden týždeň a pobyt si potom predĺžila ešte o týždeň, nakoľko jej bahno robilo dobre. Psoriazu má aj na rukách a po návrate z tejto dovolenky je spokojná, že končne môže nosiť tričká. Dokedy, ukáže čas.
mirečko
16.07.08,04:55
Viem o ľuďoch čo skúšali múdru hubu a nie každemu to pomôže, je to individuálné. Slnko a Smrdáky sú z môjho pohľadu najlepšie. Za tie pobyty v Smrdákoch som spoznal veľa ľudí a aj názorov. Človek musí vyskúšať všetko aby zistil čo mu najviac pomôže. Ja som zistil. Kúpele a teraz ešte odchadzám na 10 dní do Chorvátska. Potom sa ozvem. Všetkým držím palce a prajem len to dobré.
mima115
18.07.08,16:56
drak nie vsetci maju moznost ist k moru a na ostrov vulkano ,terba vyuzit to co dava nase male Slovensko
mima115
18.07.08,16:57
Marek napis mi prosim aka je to mudra huba dakujem
Genka
28.07.08,08:33
Ahojte. Súhlasím s názorom. Psorka sa u každého prejavuje
individuálne a každému zaberá niečo iné.Ja sa s touto "kamoškou" kamarátim už 15 rok života. Bola som v Smrdákoch, dá sa povedať že mi to pomohlo.
Po kúpeloch som bola v relatívne stabilizovanom stave, i keď
som si myslela že to bude lepšie. Teraz som bola 2 týždne v Chorvátsku a more a slnko mi celkom pomohlo. Ložiská nezmizli,
ale sú bledšie a prijateľné. Držím palce všetkým "spolutrpiacim".
A odporúčam uzavrieť s touto "zatiaľ doživotnou kamoškou" kompromis, pre vnútorný kľud, to myslím že najviac zaberá.
Genka
28.07.08,08:51
Ahojte. Chcem sa spýtať, či moji spolubojovníci s neporaziteľnou
psorkou vyskúšali liečiteľa p. Dedíka z Trenčianskych Teplíc?
Chcem teraz skúsiť nejaké bylinky, dala som výpoveď všetkým
tým kortikoidným mastičkám. Ak máte niekto s ním skúsenosti,
napíšte mi jeho číslo telefónu, prípadne adresu.
Pekne ďakujem a ak sa mi podarí s ním spojiť, podám ďalej informácie.
cece36
30.07.08,23:29
Zdravim!
Mam 21 rokov a psorka sa mi objavila minuly rok v novembri. K tomuto foru som sa dostal len dnes a kedze uz je dost hodin, tak som si ho este cele nestihol precitat, ale v najblizsej dobe to urcite spravim.
Psorka u mna zacala malymi fliackami na hrudi a na predlakti. Kozna mi dala nejake maste, ktore pomohli a kedze kazdy pacient s psorkou ma narok na kupele, tak som tam v marci isiel. Kedze som nemal nejake velke loziska, tak som dostaval iba vanu a mineralnu misu, lebo som mal dost problemy s akne. mimochodom v kupeloch som bol v Smrdakoch, kedze od nich byvam asi 8 km, nebolo co riesit. po kupeloch my loziska uplne vybledli, skoro az zmizli. Teraz cez leto sa mi psorka rozsirila na kolena, dolne koncatiny, na hrud, na tvar a mam vela aj vo vlasoch. Toto zhorsenie malo za nasledok hlavne to, ze som si koncom juna zlamal ruku tak skarede, ze mi ju museli pod narkozou operovat a narkoza mi spravila strasne zle. vyrazne zhorsenie.
Nemam este take skusenosti, ako mate vy ostatni, ale mozem sa s vami podelit otom, co pomaha mne.
V prvom rade vsetky masti od koznej u mna maly skoro 0 ucinok. co mi ale skutocne pomohlo hlavne na tvar, kde som mal takmer 100% ucinky bola rastlina aloe. moja stara mama ju pestuje, a tak som ju skusil. po jej rozrezani vyteka lieciva stava, ktorou som si potieral tvar a ucinky boli okamzite. zmizlo mi to vsetko asi za 4 dni. samozrejme po zlepseni som si to prestal natierat a teraz uz sa mi to zacina opat zhorsovat. ako kazdy mlady clovek, rad chodim na disko, kde sa popije... z vlastnej skusenosti neodporucam psoriatikom pit. Sice v kupeloch sa vsetci riadili pravym opakom:D alkohol proste nie. Teraz mi mama objednala z ameriky tekute aloe. zacal som s tym asi pred tyzdnom, tak este nemozem hovorit o nejakych ucinkoch, ale urcite dam vediet, ako som dopadol. mimochodom chuti to odporne:D ak by mal niekto zaujem o blizsie info, nech pisne. mozem vyzistit.

Hlavny dovod preco pisem je ale ten, ze kozna mi chce nasadit hormonalnu liecbu. mam z nej velky strach. som este mlady a chcem mat deti, a bojim sa toho, ako to bude vplyvat na moj organizmus. ak ma s tymto niekto nejake skusenosti nech pise. liecbu michce nasadit uz asi za tyzden, tak prosim rychle o vase nazory.

a tak ako tu uz pisali viaceri.... zijeme len raz a treba si zivot uzit, aj ked to neni pre nas niekedy jednuduche.
drzim vsetkym palce, nech to je len a len lepsie.
s pozdravom novy clen...cece
PS: sry za gramatiku. solina nikdy nebola moja silna stranka:D
motylik7
31.07.08,04:40
Zdravim!
Toto zhorsenie malo za nasledok hlavne to, ze som si koncom juna zlamal ruku tak skarede, ze mi ju museli pod narkozou operovat a narkoza mi spravila strasne zle. vyrazne zhorsenie.
samozrejme po zlepseni som si to prestal natierat a teraz uz sa mi to zacina opat zhorsovat. ako kazdy mlady clovek, rad chodim na disko, kde sa popije... z vlastnej skusenosti neodporucam psoriatikom pit. Sice v kupeloch sa vsetci riadili pravym opakom:D alkohol proste nie. Teraz mi mama objednala z ameriky tekute aloe. zacal som s tym asi pred tyzdnom, tak este nemozem hovorit o nejakych ucinkoch, ale urcite dam vediet, ako som dopadol. mimochodom chuti to odporne:D ak by mal niekto zaujem o blizsie info, nech pisne. mozem vyzistit.

Hlavny dovod preco pisem je ale ten, ze kozna mi chce nasadit hormonalnu liecbu. mam z nej velky strach. som este mlady a chcem mat deti, a bojim sa toho, ako to bude vplyvat na moj organizmus. ak ma s tymto niekto nejake skusenosti nech pise. liecbu michce nasadit uz asi za tyzden, tak prosim rychle o vase nazory.

No tak z týchto písmeniek je jasne vidieť, priam to kričí, že psoriáza, tak ako iné kožné choroby, je úzko spojená so stavom vnútorných orgánov (hlavne pečeň a obličky). K tomu nie je čo dodať.
Cece hormonálnu liečbu si určite nedávaj, tvoje obavy sú oprávnené. Nikdy ti ani najsamlepší lekár nemôže s úplnou istotou povedať, aké dôsledky to môže pre teba mať do budúcnosti.
Lepšie bude asi použiť nejaké to aloe alebo niečo iné čistiace aj zvnútra, čo myslíš? :)
alex09
31.07.08,05:04
Tiež som túto "nepozvanú spoločníčku" vyfasovala. Na akútny výsev mi pomáha 100% TTO - čajovníkový olej, postihnuté miesta ním treba potrieť ráno a večer...cca za 14 dní sa miesto pekne vysuší a na nejaký čas mám pokoj. Okrem toho mi pomáha Belosalic masť na telo a Belosalic lotio do vlasov + šampón Polytar.
No a samozrejme - najdôležitejšie je byť v pohode a zbytočne sa nestresovať (ako tu už bolo spomínané). Predsa "keď nejde o život..." :-))
Krásny deň všetkým poraďákom!