Katie5
20.01.09,11:54
Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenosti s navratom z anglicka na slovensko? (myslim ak ste tam boli pracovne). co vsetko treba vybavit, odhlasit, a znovu prihlasit na sr? to iste, mate nejaku dobru radu so zamenenim libry na euro - vyhodne? kazda jedna dobra rada pomoze a nakopne. dakujem!
gogina
20.01.09,17:46
PO návrate do SR z Anglicka treba mať na pamati toto. Daňový rok v ANGLICKU začína 6.4. a končí 5.4. nasledúci rok .Hlavné formuláre o ktorých by ste mali vedieť sú P 45 ked odchádzate zo zamestnania, P60 na konci daňového roka a P85 ked odchádzate s krajiny. Po návrate do SRTreba podať daňové priznanie v SR. S to vyplýva, že do termínu na podanie DPFO to nestihnene, tak treba podať na príslušný DU žiadosť o predlženie lehoty na podanie dan. priznania pre rok 2008. DU úrad zvyčajne žiadosti vyhovie a žiadosť o predlženie lehoty Vám môže predlžniť o 6 mesiacov. Potom podáte DPFO. Z Anglickom máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia tak pri podaní daň.priznania bude sa jednať o vyňatie príjmov. T o je tak v skratke ak som na niečo zabudla nech ma kolegovia doplnia
gogina
20.01.09,17:51
Ešte čo sa týka Libry. jej hodnotu treba sledovať, lebo klesá. 5.1.2009 som menila libru vo výške erua .Jedna libra=euro.Neprerobila som, dnes to je asi 0,878 euro.
misomiso
20.01.09,20:44
Ešte čo sa týka Libry. jej hodnotu treba sledovať, lebo klesá. 5.1.2009 som menila libru vo výške erua .Jedna libra=euro.Neprerobila som, dnes to je asi 0,878 euro.

No pockaj - snad opacne - 1 EUR je 0,878 GBP. :)
gogina
21.01.09,04:24
ano ,chybička sa vloudí...
jarocko
07.02.09,21:51
Ahojte! Ja by som iba doplnil,ak ste este v UK,tak si libry zmente tam.Dnes by ste dostali za libru 1,14 eura.Pozor! Mente iba v cestovkach! Medzi cestovkou,postou a bankou su velke rozdiely. A je to tam bez poplatkov a dokladov. J.L.