Zavrieť

Porady

"Medzi anglickom a slovenskom"...

Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenosti s navratom z anglicka na slovensko? (myslim ak ste tam boli pracovne). co vsetko treba vybavit, odhlasit, a znovu prihlasit na sr? to iste, mate nejaku dobru radu so zamenenim libry na euro - vyhodne? kazda jedna dobra rada pomoze a nakopne. dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    PO návrate do SR z Anglicka treba mať na pamati toto. Daňový rok v ANGLICKU začína 6.4. a končí 5.4. nasledúci rok .Hlavné formuláre o ktorých by ste mali vedieť sú P 45 ked odchádzate zo zamestnania, P60 na konci daňového roka a P85 ked odchádzate s krajiny. Po návrate do SRTreba podať daňové priznanie v SR. S to vyplýva, že do termínu na podanie DPFO to nestihnene, tak treba podať na príslušný DU žiadosť o predlženie lehoty na podanie dan. priznania pre rok 2008. DU úrad zvyčajne žiadosti vyhovie a žiadosť o predlženie lehoty Vám môže predlžniť o 6 mesiacov. Potom podáte DPFO. Z Anglickom máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia tak pri podaní daň.priznania bude sa jednať o vyňatie príjmov. T o je tak v skratke ak som na niečo zabudla nech ma kolegovia doplnia

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Ešte čo sa týka Libry. jej hodnotu treba sledovať, lebo klesá. 5.1.2009 som menila libru vo výške erua .Jedna libra=euro.Neprerobila som, dnes to je asi 0,878 euro.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    gogina Pozri príspevok
    Ešte čo sa týka Libry. jej hodnotu treba sledovať, lebo klesá. 5.1.2009 som menila libru vo výške erua .Jedna libra=euro.Neprerobila som, dnes to je asi 0,878 euro.
    No pockaj - snad opacne - 1 EUR je 0,878 GBP.

    jarocko je offline (nepripojený) jarocko

    jarocko
    Ahojte! Ja by som iba doplnil,ak ste este v UK,tak si libry zmente tam.Dnes by ste dostali za libru 1,14 eura.Pozor! Mente iba v cestovkach! Medzi cestovkou,postou a bankou su velke rozdiely. A je to tam bez poplatkov a dokladov. J.L.

    "Medzi anglickom a slovenskom"...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.