Wanda9
20.01.09,12:05
Ahojte poraďáci pohoďáci,
mohli by ste mi prosím poradiť ako v POHODE zaúčtovať tento prípad:
Na základe prihlášky bol uhradený poplatok za školenie a následne po školení prišla faktúra s odrátanou zálohou.
Aj by som šla cez zálohové faktúry, ale žiadnu nám neposlali a keď som vytvorila ostatný záväzok na základe prihlášky, nedá sa mi ho zlikvidovať cez banku, keďže nejde o zálohovú faktúru.
Ďakujem vopred za Vaše rady.
Zoltán Kovács
20.01.09,11:11
Ahojte poraďáci pohoďáci,
mohli by ste mi prosím poradiť ako v POHODE zaúčtovať tento prípad:
Na základe prihlášky bol uhradený poplatok za školenie a následne po školení prišla faktúra s odrátanou zálohou.
Aj by som šla cez zálohové faktúry, ale žiadnu nám neposlali a keď som vytvorila ostatný záväzok na základe prihlášky, nedá sa mi ho zlikvidovať cez banku, keďže nejde o zálohovú faktúru.
Ďakujem vopred za Vaše rady.

Program nepoznám, ale čo tak účtovať priamo na bankovom výpise 314/221, a priložiť prihlášku k výpisu. A potom zálohu zlikvidovať cez faktúru.
kori
20.01.09,11:21
no ja robím v pohode, ale mne ide urobiť likvidáciu z agendy ostatné záväzky s väzbou na BU. takže problém je niekde inde.
Wanda9
20.01.09,11:36
Kori, mohla by som poprosiť o presný postup ako? Vieš začiatky sú ťažké :-)
Wanda9
20.01.09,11:39
Vďaka, ak sa nedozviem iný postup, asi to tak urobím. Ale môžem urobiť úhradu, ak nemám nijaký konkrétny doklad, len prihlášku?
kori
20.01.09,12:15
Kori, mohla by som poprosiť o presný postup ako? Vieš začiatky sú ťažké :-)
no ja si zadám v agende ostatné záväzky nový doklad, použijem údaje z prihlášky(dodávateľa, sumu, čo uhrádzam). Buď dám účtovanie ručne alebo ak je toho v roku viac pridám si akontáciu na zaevidovanie záväzku.Následne v agende banka zlikvidujem uvedený doklad(ostatný záväzok)-na likvidáciu používam skratku "ctrl+shift+L". Potom keď dostanem normálnu fa.uplatním uhradenú zálohu.
ale použiť môžeš postup aj ktorý navrhoval smith - t.j. v agende banka dáš účtuj ručne na dané účty.
a úhradu robiť môžeš aj my to tak robíme. resp. aj my robíme nejaké školenia a uhrádzajú nám poplatok účastníci na základe návratky/prihlášky
atka4
20.01.09,13:39
Program nepoznám, ale čo tak účtovať priamo na bankovom výpise 314/221, a priložiť prihlášku k výpisu. A potom zálohu zlikvidovať cez faktúru.
účtujem v pohode a účtujem to takto, ako píše smith. načo zbytočne zadávať ďalší účtovný prípad - záväzok na základe informácie z prihlášky. Podľa mňa zbytočný zápis navyše.... ale proti zvyklostiam........len je to práca a agenda navyše.
Wanda9
21.01.09,11:52
Ďakujem všetkým, ste super. :-)