Zavrieť

Porady

účtovanie poplatku za školenie a následná faktúra

Ahojte poraďáci pohoďáci,
mohli by ste mi prosím poradiť ako v POHODE zaúčtovať tento prípad:
Na základe prihlášky bol uhradený poplatok za školenie a následne po školení prišla faktúra s odrátanou zálohou.
Aj by som šla cez zálohové faktúry, ale žiadnu nám neposlali a keď som vytvorila ostatný záväzok na základe prihlášky, nedá sa mi ho zlikvidovať cez banku, keďže nejde o zálohovú faktúru.
Ďakujem vopred za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Wanda9 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci pohoďáci,
    mohli by ste mi prosím poradiť ako v POHODE zaúčtovať tento prípad:
    Na základe prihlášky bol uhradený poplatok za školenie a následne po školení prišla faktúra s odrátanou zálohou.
    Aj by som šla cez zálohové faktúry, ale žiadnu nám neposlali a keď som vytvorila ostatný záväzok na základe prihlášky, nedá sa mi ho zlikvidovať cez banku, keďže nejde o zálohovú faktúru.
    Ďakujem vopred za Vaše rady.
    Program nepoznám, ale čo tak účtovať priamo na bankovom výpise 314/221, a priložiť prihlášku k výpisu. A potom zálohu zlikvidovať cez faktúru.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    no ja robím v pohode, ale mne ide urobiť likvidáciu z agendy ostatné záväzky s väzbou na BU. takže problém je niekde inde.

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    Kori, mohla by som poprosiť o presný postup ako? Vieš začiatky sú ťažké :-)

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    Vďaka, ak sa nedozviem iný postup, asi to tak urobím. Ale môžem urobiť úhradu, ak nemám nijaký konkrétny doklad, len prihlášku?

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    Wanda9 Pozri príspevok
    Kori, mohla by som poprosiť o presný postup ako? Vieš začiatky sú ťažké :-)
    no ja si zadám v agende ostatné záväzky nový doklad, použijem údaje z prihlášky(dodávateľa, sumu, čo uhrádzam). Buď dám účtovanie ručne alebo ak je toho v roku viac pridám si akontáciu na zaevidovanie záväzku.Následne v agende banka zlikvidujem uvedený doklad(ostatný záväzok)-na likvidáciu používam skratku "ctrl+shift+L". Potom keď dostanem normálnu fa.uplatním uhradenú zálohu.
    ale použiť môžeš postup aj ktorý navrhoval smith - t.j. v agende banka dáš účtuj ručne na dané účty.
    a úhradu robiť môžeš aj my to tak robíme. resp. aj my robíme nejaké školenia a uhrádzajú nám poplatok účastníci na základe návratky/prihlášky

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    smith Pozri príspevok
    Program nepoznám, ale čo tak účtovať priamo na bankovom výpise 314/221, a priložiť prihlášku k výpisu. A potom zálohu zlikvidovať cez faktúru.
    účtujem v pohode a účtujem to takto, ako píše smith. načo zbytočne zadávať ďalší účtovný prípad - záväzok na základe informácie z prihlášky. Podľa mňa zbytočný zápis navyše.... ale proti zvyklostiam........len je to práca a agenda navyše.

    účtovanie poplatku za školenie a následná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.