Zavrieť

Porady

Nakup v ČR - predaj SR konečnemu spotrebitelovi

Dobry den ja som tu nova a potrebovala by som poradit .Chcem nakupovať výrobky v ČR a predavať konečnemu spotrebitelovi na Slovensku .Je lepšie byť platcom DPH alebo neplatcom ,ako je to s danami Poradte prosim ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslím, že nebudeš mať dlhodobo dilemu, viď toto
    § 7
    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
    ========================
    ak v tomto mieniš podnikať seriozne vážne a viacmenej vo veľkom, tak ťa registrácia neminie.
    Výhody a nevýhody - skús si prečítať názory a skúsenosti, cez vyhľadavač toho tu je množstvo.
    Naposledy upravil KEJKA : 13.05.10 at 15:05
    Dakujem za radu ,a za skoru odpoved ani som to nečakala že to takto u vas funguje ešte raz dakujem A teraz k teme ak som dobre rozumela to znamena že je vyhodnejšie ak budem platcom DPH ??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nehovorím výhodnejšie,. na to je príliš málo informácii.
    Chcela som povedať, že sa staneš pravdepodobne platiteľom povinne - nebudeš mať na výber.
    Takže kym neprekročim sumu 13941,45 eur dovtedy nemusim byt platca ???
    Neviem ešte odhadnut kolko bude predstavovat dovoz.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemusíš............ nakupiš s danou a predáš za vyššiu cenu.
    Ak predávaš občanovi, tomu je to jedno, podnikateľ-platiteľ DPH si rád DPH odpočíta, ale pri tebe nemôže (nemá čo, nemá doklad).

    Nakup v ČR - predaj SR konečnemu spotrebitelovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.