Zavrieť

Porady

Dočasné pridelenie zamestnanca

Ahojte všetci, chcem sa opýtať, či môžem byť dočasne pridelená k inému zamestnávateľovi podľa par.58 ZP od 1.1.06-31.12.06 na 4 hodiny denne. Účtujem dvom firmám, pričom zamestnaná som len v jednej z nich (polovicu pracovného času venujem jednej firme a druhú polovicu zasa druhej), chceme moje mzdové náklady rozdeliť na 1/2 a prefakturovať ich druhej firme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    hanelie Pozri príspevok
    keby niekto potreboval / práve riešim

    http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.aspx?Template=~/Main/lwTArticles.ascx&phContent=~/Main/lwArticleShow.ascx&LngID=0&CatID=89&ArtID=7352

    v podobných príspevkoch viacerí tvrdia,že treba povolenie pre zamestnávateľa z úpsvar , vie niekto konkrétne z ktorého § a zákona sa vychádza?
    Podľa mňa je povolenie od úpsvar nutné v prípade agentúry dočasného zamestnávania. ( Ich prvotnou činnosťou je nájom zamestnancov). V prípade náhodného, resp, nepravidelného prideľovania k inému zamestnávateľovi toto potvrdenie nie je nutné. (Ich hlavnou činnosťou je iná podnikateľská činnosť)

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    JPP povedala, že ide o štatistické pozorovanie migrácie zamestnancov - nie je rozhodujúce odkiaľ zc pochádza /ADZ,ZĽ, PL

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    kubina
    Ahojte všetci, chcem sa opýtať, či môžem byť dočasne pridelená k inému zamestnávateľovi podľa par.58 ZP od 1.1.06-31.12.06 na 4 hodiny denne. Účtujem dvom firmám, pričom zamestnaná som len v jednej z nich (polovicu pracovného času venujem jednej firme a druhú polovicu zasa druhej), chceme moje mzdové náklady rozdeliť na 1/2 a prefakturovať ich druhej firme.
    Nebolo by jednoduchšie, myslím do budúcna, urobiť si 2 pracovné zmluvy? V každej firme na polovičný uväzok.

    kubina je offline (nepripojený) kubina

    kubina
    Do budúcna to určite jednoduchšie bude, len teraz potrebujeme ponížiť základ dane (u jednej z firiem, druhej príjem neublíži) a neviem či to môžem urobiť takýmto spôsobom.

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Podľa mňa to tak ide, alebo ak má fy v ktorej si zamestnaná účto v predmete činnosti, tak by som fakturovala služby. Alebo administratívne činnosti atď. Ale ty sa chceš asi vyhnúť DPH. Ja si myslím, že sa to dá refakturovať hrubá a odvody.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keby niekto potreboval / práve riešim

    http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.a...=89&ArtID=7352

    v podobných príspevkoch viacerí tvrdia,že treba povolenie pre zamestnávateľa z úpsvar , vie niekto konkrétne z ktorého § a zákona sa vychádza?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Potrebujem poradiť v pers.oblasti doč. pridelenia zamestnanca - § 58 ZP . Sme firma, ktorá má povolenie ADZ. Z- nci majú vystavené štandartné prac. zmluvy s miestom výkonu práce v SR. Od mesiaca 7/2012 pracujú cez ADZ v ČR. Vystavila som im dohody o doč.pridelení . Potrebujem niečo meniť aj s pracovnou zmluvou? ( § 58 ods.3 )

    Dočasné pridelenie zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.