Zavrieť

Porady

Produkty na vlastnú spotrebu - ako s daňovou evidenciou?

Kúpila som potravinový tovar, ktorý som chcela ďalej predávať, ale zistila som, že mi chýbajú ešte nejaké papiere.. Rozhodla som sa, že sa zameriam na nepotravinové produkty a tie nakúpené chcem minúť na vlastnú spotrebu, keďže ich nemôžem ďalej predávať.. Ako to zaznamenať v daňovej evidencií (preukázateľné výdavky, neplatca DPH)? Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    ako zníženie výdavkov na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov a súčasne zníženie zásob v evidencii zásob.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michaelka3 vďaka. a čo sa týka dokladu? mám prijaté faktúry za ten tovar, ktoré som uhradila, takže by som to potrebovala nejako vyrovnať.. nemôžem to len tak odpísať zo zásob.. alebo tie faktúry aj s úhradami jednoducho neuvediem v evidencií?
    jakubzemko Trochu nechápem čo sa pýtate Ak ste ich už zaúčtovali tie faktúry (ako výdavok na dosiahnutie zabezpečenie a udržanie príjmov) a rozhodnete sa tovar využiť na osobnú potrebu to sa účtuje ako zníženie výdavkov na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov v druhovom členení zásoby a súčasne zníženie zásob v knihe zásob. Ak ste to ešte nezaúčtovali a platili ste z podnikateľského účtu môžete to zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane z príjmov v druhovom členení osobná potreba. Prijatá faktúra sa zaúčtuje v knihe záväzkov a jej úhrada sa zaúčtuje ako zníženie záväzku v knihe záväzkov a súčasne ako výdavok na dosiahnutie zabezpečenie a udrźanie príjmov v druhovom členení zásoby
    Michaelka3 Nechápeme sa asi preto,lebo ja nevediem účtovníctvo, ale daňovú evidenciu V účtovníctve by to bolo jednoduchšie zaúčtovať, ale pri daňovej evidencií sa sledujú najmä príjmy a výdavky - nakúpený tovar mám vo výdavkoch (čiže mi zníži výšku dane z príjmu) a aj keď znížim stav zásob, stále mi bude z toho chýbať nejaký príjem (respektíve doklad, kam tovar "zmizol") Neviem či sa chápeme už
    jakubzemko A aký je medzi tým rozdiel? Daňová evidencia sa môže viesť rovnakým spôsobom ako jednoduché účtovníctvo . Takže takto ako som povedal. Ak ste si v daňovej evidencii zaznamenali úhradu faktúry za tovar ako výdavok na dosiahnutie zabezpečenie a udržanie príjmov a následne zaznamenáte zníženie výdavkov na dosiahnutie zabetpečenie a udrźanie príjmov tak je vplyv na základ dane z príjmov nulový. Doklad kam tovar zmizol? Vyhotovýte si interný doklad, že tovar bol spotrebovaný na osobnú potrebu Alebo ak ste úhradu faktúry vo svojej evidencii nezaznamenali tak to jenoducho bude výdavok neovplyvňujúci základ dane z príjmov v druhovom členení osobná potreba resp. ak evidujete len daňové príjmy a len daňové výdavky tak to teda v tomto prípade nezaznamenáte nakoľko neevidujtete nedaňové výdavky. To je na vás.
      zbaliť

    Produkty na vlastnú spotrebu - ako s daňovou evidenciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.