Zavrieť

Porady

Stavba RD

Potreboval by som orientacne poradit, ci sa da postavi katalogovy RD ktoryma rozpocet na kluč 2,3 mil, svojpomocne aj lacnejsie . Pozemok mam, kolko by to asi stalo?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pajo 888 Pozri príspevok
Potreboval by som orientacne poradit, ci sa da postavi katalogovy RD ktoryma rozpocet na kluč 2,3 mil, svojpomocne aj lacnejsie . Pozemok mam, kolko by to asi stalo?
Svojpomocne určite áno. Minimálne o 30% - 40% lacnejšie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pajo 888 pajo 888

pajo 888 je offline (nepripojený) pajo 888

Dakujem, velmi pekne za odpoved, potesila ma, len tie papierovacky okolo toho su strasne podla toho co tu citam. Na pozemku je este stary dom tak najprv musim doriesit ten a potom sa zacne. Tak dam urcite vediet ako to pokracuje a ked budem potrebovat radu tak urcite napisem. Je to super stranka. Dik este raz.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Rozhodne pri svojpomocnej vystavbe usetris. Ak chces vediet kolko by to asi stalo to viem celkom presne. Minies na to uplne vsetky peniaze, ktore budu k dispozicii.
Nedokonci sa len to co sa nikdy nezacne. Ked sa rozbehnes, dostanes sa do spolocnosti ludi, ktori zozenu vsetko. Len to chce hotovost, nie uver a pevne nervy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dad111 Pozri príspevok
Rozhodne pri svojpomocnej vystavbe usetris. Ak chces vediet kolko by to asi stalo to viem celkom presne. Minies na to uplne vsetky peniaze, ktore budu k dispozicii.
Nedokonci sa len to co sa nikdy nezacne. Ked sa rozbehnes, dostanes sa do spolocnosti ludi, ktori zozenu vsetko. Len to chce hotovost, nie uver a pevne nervy.
Dá sa to riešiť aj úverom. Mám skúsenosť. A oproti rozpočtu na klúč som ušetril cca. 600 tisíc.
0 0
pajo 888 pajo 888

pajo 888 je offline (nepripojený) pajo 888

A uver aky a na aku sumu ? Splatky? No nejake veci som uz zhanal, ytong, beton na zaklady , strechu, je to lacnejsie . a to mas pravdu, ze zohnat sa da vsetko len za aku cenu to je rozhodujuce.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
smith Pozri príspevok
Dá sa to riešiť aj úverom. Mám skúsenosť. A oproti rozpočtu na klúč som ušetril cca. 600 tisíc.
Nakoniec si kazdy najde sposob financovania pre neho najvyhodnejsi. Aj ja som sa zhrozil pri pohlade na rozpocet a na moj ucet. V prvom momente som si hovoril, ze budem rad ak to dostanem aspon pod strechu. Nastahoval som sa ani neviem ako.
0 0
pajo 888 pajo 888

pajo 888 je offline (nepripojený) pajo 888

A kolko to asi vyslo ? Ako dlho si staval? Kolko ta vysla hruba stavba komplet so strechou?cca. Ja chcem stavat, dom s podkrovim. Je to katalogovy dom . Hore su 3 izby , dole kuchyna a obyvacka. Dakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pajo 888 Pozri príspevok
A kolko to asi vyslo ? Ako dlho si staval? Kolko ta vysla hruba stavba komplet so strechou?cca. Ja chcem stavat, dom s podkrovim. Je to katalogovy dom . Hore su 3 izby , dole kuchyna a obyvacka. Dakujem.
Mám prízemný 5 izbový bungalov. 2 roky a 2 mesiace od začatia stavby sme sa nasťahovali. Je pravda, že don nie je celkom dokončený. Chýba vonkajšie zateplenie a úprava terénu - pozemku.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

pajo 888 Pozri príspevok
Potreboval by som orientacne poradit, ci sa da postavi katalogovy RD ktoryma rozpocet na kluč 2,3 mil, svojpomocne aj lacnejsie . Pozemok mam, kolko by to asi stalo?
Pri cene je kluc je vacsinou praca:material 50:50, takze ked to postavite komplet sam, tak za polovicu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Pri cene je kluc je vacsinou praca:material 50:50, takze ked to postavite komplet sam, tak za polovicu.
Komplet sám asi ťažko. Napr. na el.rozvody ti nedá nikto revíziu, ak si to robil sám, plyn a kúrenie tak isto. Takže nejaké tie remeselnícke práce budeš musieť zveriť iným.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.01.08 at 18:31
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

My sme stavali dvojdom. Prvú časť domu začala firma - im sme platili aj za to, že šéfovia pili kávu (karty už nestíhli) a zamestnanci bez môjho súhlasu vybrali a uložili do krabice zeleninu za slušnú hodinovú sadzbu (prepočte) a s tým aj skončili.
Potom sa už robilo svojpomocne tak, že veľké práce robila partia (múry) a dokonca, keď tesári povedali, že prídu až za 3-4 týždne, moji traja "majstri" doma sa do toho pustili sami, za víkend mali to hotové.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

dad111 Pozri príspevok
Rozhodne pri svojpomocnej vystavbe usetris. Ak chces vediet kolko by to asi stalo to viem celkom presne. Minies na to uplne vsetky peniaze, ktore budu k dispozicii.
Nedokonci sa len to co sa nikdy nezacne. Ked sa rozbehnes, dostanes sa do spolocnosti ludi, ktori zozenu vsetko. Len to chce hotovost, nie uver a pevne nervy.
Presne tak, v krčme si to povedia medzi sebou, že ten či onen svojpomocne stavia, ešte sa Ti aj ozvú, či nepotrebuješ štrk, piesok atď. Ale pozor, treba hladať aj inde, ceny sú niekedy podstatne odlišné, nesmieš hneď súhlasiť, ak zbadajú, že trochu si si neni istí, tak Ti zarátajú... , alebo, keď zbadajú, že o tej ich práci nemáš ani páru.
Takže bacha a zdar a hlavne tie nervy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nám tie 2 roky ubehli tak, že sme to ani nezaregistrovali.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Komplet sám asi ťažko. Napr. na el.rozvody ti nedá nikto revíziu, ak si to roil sám, plyn a kúrenie tak isto. Takže nejaké tie remeselnícke práce budeš musieť zveriť iným.
Na elektro ešte ano, ak máš niekoho známeho, na koho môžeš uviesť, že to robil, ale plyn nie, ani sa to neoplatí riskovať.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Komplet sám asi ťažko. Napr. na el.rozvody ti nedá nikto revíziu, ak si to robil sám, plyn a kúrenie tak isto. Takže nejaké tie remeselnícke práce budeš musieť zveriť iným.
To som myslel cisto teoreticky. Lebo ani krov si vacsina ludi neurobi sama, rovnako oplechovanie, el., plyn, atd.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

smith Pozri príspevok
Nám tie 2 roky ubehli tak, že sme to ani nezaregistrovali.
Ja staviam cez 6 mesiacov a uz by som "majstrov" vrazdil. Ale keby som staval sam s nejakymi pomocnikmi, verim, ze by to bola malina. Ale stale sa srat s novou partiou, ktora opravuje chyby po tej predchadzajucej, zacina byt unavne.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Komplet sám asi ťažko. Napr. na el.rozvody ti nedá nikto revíziu, ak si to robil sám, plyn a kúrenie tak isto. Takže nejaké tie remeselnícke práce budeš musieť zveriť iným.
bohužiaľ materiál na stavbu musíš kúpiť- ten nikde neukradneš ani nezoźenieš s veľkymi cenovými rozdielami v priemere. vo vlastnej réžii na stavbe RD ušetríš 20% oproti pôvodnému rozpočtu.pokiaľ je to dom katalógový obsahuje aj položkový rozpočet kde si presne vieš pozrieť čo si schopný urobiť sám a čo dodavateľsky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna Pozri príspevok
bohužiaľ materiál na stavbu musíš kúpiť- ten nikde neukradneš ani nezoźenieš s veľkymi cenovými rozdielami v priemere. vo vlastnej réžii na stavbe RD ušetríš 20% oproti pôvodnému rozpočtu.pokiaľ je to dom katalógový obsahuje aj položkový rozpočet kde si presne vieš pozrieť čo si schopný urobiť sám a čo dodavateľsky.
Neiem s týmto celkom súhlasiť. Presne vediem výdavky na stavbu (choroba z povolania) preto presne viem, že aká je úspora fin.prostriedkov pri svojpomocnej výstavbe a stavbe na klúč. Mne tá úspora vychádza na 34%, a to som všetok materiál kupoval v obchode.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Zhodou okolností aj ja si vediem presne evidenciu nákupov. Konzultujem túto tému s manž. a je tu jeden zádrheľ ktorý môže robiť ten rozdiel. Ako to myslíte svojpomocne a čo všetko do toho počítate..../ napr..../
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A ešte . Všetko ste robili podľa projektu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať