Zavrieť

Porady

Pečiatka-kto ňou disponuje?

Dobry den!
Kto je oprávnený disponovať v škole "obyčajnou-modrou" pečiatkou?
Len riaditeľ alebo aj zástupca/sekretárka?
Ďakujem.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
csuvto Pozri príspevok
Dobry den!
Kto je oprávnený disponovať v škole "obyčajnou-modrou" pečiatkou?
Len riaditeľ alebo aj zástupca/sekretárka?
Ďakujem.
Komu to určí, ak to určí interná smernica. Dôležitejší ako pečiatka je podpis.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

A ak to smernica neurčuje, tak kto? Čo v takom prípade, že riaditeľ odíde na týždeň na školenie?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
csuvto Pozri príspevok
A ak to smernica neurčuje, tak kto? Čo v takom prípade, že riaditeľ odíde na týždeň na školenie?
Neuveriteľne zložitá situácia. Myslím, že u Vás vládne organizačná pohoda.
....tak potom zástupca, zástupcov zástupca, alebo do každého šuflíka jednu pečiatku.....
0 0
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
csuvto Pozri príspevok
Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
Ja sa nesmejem, ja len zíram. Nejsvojprávny je riaditeľ. A ty si nad tým zbytočne lámeš hlavu. Kde nič nie je, tam ani smrť neberie. A riaditeľ ak pochybí, ponesie zodpovednosť. Aj za to, že na niečom chýba pečiatka, lebo ju zohrieval vo vrecku. Pekný deň a ovplyvňuj len to, čo ovplyvniť môžeš. Svet sa ti zružovie.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
csuvto Pozri príspevok
Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
A načo mu je tá pečiatka? Objednávky podpisuje riaditeľ, zmluvy tiež, tak nechápem čoho sa bojí, že dovolenkuje s pečiatkou. Možno má k nej vytvorený veľmi úzky vzťah a nevie bez nej byť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

csuvto Pozri príspevok
Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
K svojprávnosti Vám chýba iba pečiatka? A vôbec, načo Vám tá pečiatka je, keď nemáte podpisové právo? Alebo už len to, že vlastníte riaditeľovu pečiatku Vám dáva pocit dôstojnosti? Nechápem o čo Vám vlastne ide.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

csuvto Pozri príspevok
Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
..možno sa bojí, že by ju niekto mohol zneužiť ..a keď ju má pri sebe, je si istý, že mu z účtov neubudne ani cent
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

csuvto Pozri príspevok
Vám sa smeje, ale riaditeľ zoberie pečiatku so sebou a všetci sme týždeň "nesvojprávni".
A takáto situácia sa stáva často.
Možnosti:
1. ak si k tej pečiatke pribalil aj mobil, zavolajte mu, aby
Vám ju doručil /osobne, poštou, kuriérom/
2. nespravte úkon, na ktorý ju potrebujete -žeby výplata?
3. dajte si vyrobiť druhú pečiatku, tretiu...
4. vymeňte riaditeľa
5. zmeňte zamestnávateľa
0 0
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

Pečiatku vyžaduju všetci dodavatelia+ "hocikto" príde s papierom a potrebuje len PECIATKU-podpísať to má tajomníčka.
Vzdy musime vysvetľovať, že my nemáme ŽIADNU pečiatku. Osobne mi to az tak nevadí, ale zrejme sme jediní, ked sa nad tým všetci čudujú.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
csuvto Pozri príspevok
Pečiatku vyžaduju všetci dodavatelia+ "hocikto" príde s papierom a potrebuje len PECIATKU-podpísať to má tajomníčka.
Vzdy musime vysvetľovať, že my nemáme ŽIADNU pečiatku. Osobne mi to az tak nevadí, ale zrejme sme jediní, ked sa nad tým všetci čudujú.
Nuž, aj ja, a aj kolegovia predo mnou sa čudujú (možno preto tá irónia ). Naozaj je to neštandardné, mať len jednu obyčajnú pečiatku, ale keďže v tomto má riaditeľ rozhodujúce slovo, tak...čo už. Možno keď raz, práve preto, že nebudete mať pečiatku, prídete o nejakú možnosť, napr. prihlásiť promptne decká do súťaže a pod., sa riaditeľ zobudí.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Prepáč csuvto, ale som sa fakt pobavil. Je to vôbec možné mať v dnešnej dobe takéto problémy?
To mu nikto nevie povedať pravdu do očí ???
Dajte mu aspoň link na poradu - nech si prečíta príspevky v tejto téme ...
0 0
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

Zial, je to mozne. To nie je ani zdaleka vsetko. Neviem, ci je to skor na smiech alebo na plač. Ale realita taká.
Niektorí ľudia v riadiacich pozíciach sú skor zrelí na psychiatriu ako na vedenie školy. A to myslím úplne vážne. Žial, má za sebou vplyvných ľudí, takže my-zamestnanci sme radi, že vôbec máme prácu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

csuvto Pozri príspevok
Zial, je to mozne. To nie je ani zdaleka vsetko. Neviem, ci je to skor na smiech alebo na plač. Ale realita taká.
Niektorí ľudia v riadiacich pozíciach sú skor zrelí na psychiatriu ako na vedenie školy. A to myslím úplne vážne. Žial, má za sebou vplyvných ľudí, takže my-zamestnanci sme radi, že vôbec máme prácu.
Tak to je teda smutné . Ale v podstate nie zriedkavé. Takí šéfovci sa nájdu aj inde a to bez ohľadu na sféru, v ktorej sa vyskytujú /a nemusí to byť práve školstvo/. Čo k tomu dodať? Žeby slovenské ľudové príslovie /či porekadlo?/: "Aj sprostosť je dar boží."
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Jedného času predávali v LIDL-i, tzv. STAMP-KIT , set na zhotovenie PEČIATKY

Urýchlene zakúpte viac ks. !!!

Urobte si pečiatku a PEČIATKUJTE !!!
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Teraz ma asi všetci ukameňujete. Ale pýtam sa, lebo som fakt v tejto veci nie celkom zbehlá. Ja síce pečiatku nenosím so sebou (ani na dovolenku a ani nikde inde :-)), ale máme ju zamknutú a kľúč mám ja! Robím to presne preto, že sa bojím, že pečiatku niekto ukradne a budem mať problémy. Preto sa úprimne pýtam, ako to teda poriešiť. A prosím Vás, opakujem, pýtam sa preto, lebo to zmením, ak to robím zle. Ďakujem.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Fany1000 Pozri príspevok
Teraz ma asi všetci ukameňujete. Ale pýtam sa, lebo som fakt v tejto veci nie celkom zbehlá. Ja síce pečiatku nenosím so sebou (ani na dovolenku a ani nikde inde :-)), ale máme ju zamknutú a kľúč mám ja! Robím to presne preto, že sa bojím, že pečiatku niekto ukradne a budem mať problémy. Preto sa úprimne pýtam, ako to teda poriešiť. A prosím Vás, opakujem, pýtam sa preto, lebo to zmením, ak to robím zle. Ďakujem.
Neukameňujem, ale strašne sa čudujem ...
Veď v prípade ak ides na služobku, školenie, PN-ku, dovolenku,... kdekolvek, musíš mat určeného svojho zástupcu a ten ju od teba preberie počas tvojej neprítomnosti ...fakt nechapem kde je problém ...
Ak ste velká škola, neviem si predtaviť fungovanie s jednou pečiatkou ....
Predsa dam vyrobit aspon 3 - kazdá má svoje císlo , jednotku mam ja, 2 ekonómka, 3 zástupca a preberú ju odomna na podpis ... každý je zodpovedný za tú svoju ,... fakt nevidím problém ...
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

Problém v podstate nie je. Teda je. V tom, že robím veci tak, ako sa robili roky. Preto som napísala, aby som napravila, čo sa dlhodobo robí zle. Ďakujem. Nie sme veľká škôlka. Nemáme ani zástupcu, ako takého (ako je to napríklad na ZŠ). Len jedna učiteľka je poverená zastupovaním v mojej neprítomnosti. Uvediem veci na správnu mieru.
0 0
gadula gadula

gadula je offline (nepripojený) gadula

Učím na súkromnej strednej odbornej škole ...viac
csuvto Pozri príspevok
Pečiatku vyžaduju všetci dodavatelia+ "hocikto" príde s papierom a potrebuje len PECIATKU-podpísať to má tajomníčka.
Vzdy musime vysvetľovať, že my nemáme ŽIADNU pečiatku. Osobne mi to az tak nevadí, ale zrejme sme jediní, ked sa nad tým všetci čudujú.
Tak tomuto už vážne nerozumiem. U nás (na SOŠ) je sitácia ÚPLNE OPAČNÁ. Nás priam rozčuľuje, že do každého kabinetu (máme ich 4 - také minizborovničky) dal spraviť riaditeľ (podlhovasté) pečiatky, a - my pečiatkujeme "odušu".... .....potvrdenia o návšteve školy, dovolenkové lístky, listy rodičom - tie dokonca zapisuje triedny uč. do knihy pošty!!!! Nemáme totiž tajomníčku, IBA!! sekretárku pre p. riaditeľa. A ona by? to nestíhala. Takže, zhrnuté a podčiarknuté: BUĎTE RADI, lebo MY sme už doslova upečiatkovaní, a radi by sme sa tohoto úradníckeho nástroja zbavili. No ale - ak? vám to pečiatkovanie formulárov tak chýba, prídite k nám učiť... (sorry za iróniu, ale naozaj nám to pečiatkovanie - POVINNÉ - ide na nervy)
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

My máme pečiatku na sekretariáte a hospodárskom oddelení. Ešte sa nestalo, aby všetci naraz niekam odišli. Ak potrebujem pečiatku, zájdem za sekretárkou ( ktorá stíha robiť pre p. riaditeľa aj ostatné veci ) a dá mi pečiatku. Možno by stálo za úvahu vymeniť sekretárku ak nestíha.
Naposledy upravil janka331 : 07.03.10 at 20:35 Dôvod: stala sa menšia chybička
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať