Zavrieť

Porady

pracovna napln ucitelky MS

Ake kompetencie ma riaditelka materskej skoly k pracovnej naplni ucitelky , kde zriadovatelom skoly je obec, mne tvrdi ze pracovnu napln sa meni kazdy september a ona ma na to pravo..Pokial viem pracovna napln je sucastou pracovnej zmluvy a je vo vztahu k zamestnavatelovi a tym riaditelka nie je.Novu som odmietla nakolko obsahom boli len zakazy a prikazy co musim a nesmiem a nie konkretna cinnost s detmi..Dakujem
esperr@azet.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esperr je offline (nepripojený) esperr

    esperr
    z dobrych zdrojov som sa dozvedela ze naozaj pracovnu napln uz nepise riaditelka MS , ak nie je pravnym subjektom MS, je to pracovno pravny vztah medzi zriadovatelom a ucitelkou, nekontroluje to ani inspekcia , pretoze ona sa zaobera edukacnou cinnostou na skole..

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    esperr Pozri príspevok
    Ake kompetencie ma riaditelka materskej skoly k pracovnej naplni ucitelky , kde zriadovatelom skoly je obec, mne tvrdi ze pracovnu napln sa meni kazdy september a ona ma na to pravo..Pokial viem pracovna napln je sucastou pracovnej zmluvy a je vo vztahu k zamestnavatelovi a tym riaditelka nie je.Novu som odmietla nakolko obsahom boli len zakazy a prikazy co musim a nesmiem a nie konkretna cinnost s detmi..Dakujem
    esperr@azet.sk
    Pracovnú náplň môže napísať ktokoľvek, len nesmie byť v rozpore so ZP (samozrejme aj kolektívnou zmluvou) a musí vychádzať aj z tohoto dokumentu http://www.fem.uniag.sk/eunis/sk/sys...c_cinnosti.pdf
    Je celkom logické, že ju napíše riaditeľka školy, ktorá je zodpovedná za plnenie plánov, za vých-vzdel. program školy, .... proste za všetko čo sa deje na pôde školy, a nie starosta, ktorý sa odborným veciam ktoré sa týkajú pedagogiky a riadenia školského zariadenia vôbec nemusí rozumieť.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Pracovnú náplň robí riaditeľ školy aj keď je v správe mesta alebo obce a tam sa presne určí práca učiteľa na škole /výchova a vzdelávanie,krúžková činnosť,aktivy s deťmi rodičmi,a pod./a ten ide zriaďovateľovi.Meniť sa môže a nemusí každý rok, je to podľa toho čo sa mení v práci učiteľa,keď stagnuje a nič nerobí, tak načo mu meniť pracovnú náplň?A riaditeľ mi predsa nemôže nariadiť v náplni,že budem viesť krúžok,keď o to nemám záujem.Prediskutujte si to na pedagogickej porade v kolektíve.

    esperr je offline (nepripojený) esperr

    esperr
    tak som sa nakoniec informovala u inspektorky..pracovna napln je sucast parcovno pravneho vztahu takze riaditel ju nepise nakolko ma neplati a nemoze mi nariadovat pracu nad ramec mojho zaradenia ktory urcuje katalog pracovnych cinnsoti najma ak nie sme pravny subjekt../ inspekcia to nekontroluje lebo nie je na to opravnena/ ine cinnsoti ktore mi moze na skolsky rok priradit su po dohode zahrnute do rocneho planu, skolskeho vzdelavacieho programu./ a to nie su prikazy akoze musim zastupovat riaditelku ked nie je na skole a nebyt pod vplyvom alkoholu a take veci ktore zas urcuje skolsky poriadok ../

    esperr je offline (nepripojený) esperr

    esperr
    nesuhlasim, nakolko mi riaditel nemoze nariadovat veci za ktore ma neplati ..iba ak je skola pravny subjekt..

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Mala si napísať konkrétne čo ti napísala do pracovnej náplne.Nemôže dávať,že ju maš zastupovať v neprítomnosti, to je vec zriaďovateľa alebo alkohol to je oblasť úplne iná .My sme to dali ako morálny kódex pre pracovníkov a to robí zamestnávateľ s OZ pri tvorbe kolektívnej zmluvy.Pracovná náplň nie je o príkazoch a zákazoch riaditeľka ti môže dať len tie úlohy ,ktoré si si dala do ISCEDU O alebo ako prílohu.A to ste museli tvoriť spolu,tak vieš čo chceš na škole realizovať mimo pracovnej náplne.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Vôbec nie je dôležité, kto tú pracovnú nápln napíše, ale kto ju podpíše. Neviem si v praxi predstaviť, že by mal starosta písať nápln práce pre učiteľku v MS. Podpísať ju môže, ale tiež nemusí, stačí ak pracovné náplne podpíše priamy nadriadený, lebo ten je zodpovedný za chod MS, na to tam predsa tá riaditeľka je. V pracovnej náplni býva zvykom písať túto vetu: Zamestnanec bude vykonávať a plniť ďalšie úlohy súvisiace s dohodnutým druhom práce podľa pokynov priameho nadriadeného. Zase to je len tá riaditeľka. Nemôže Ti nariadiť upratovať, ale za to všetko čo súvisí s Tvojou prácou, či sa Ti to bude páčiť, alebo nie.

    pracovna napln ucitelky MS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.