Zavrieť

Porady

Ako na ukoncenie najmu?

Byval som v najme so zmluvou na 5rokov, v zmluve neboli definovane podmienky predcasneho ukoncenia najmu, cize ziadna pokuta a pod.
Co mi teda vyplyva zo zakona?
Oznamil som to mesiac dopredu plus som navrhol zaplatit este dalsi mesiac, no majitel je trochu nenazrany.
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No ak bola na dobu určitú - tak zmluva končí týmto dátumom.
    Ale môžeš dať samozrejme výpoveď aj skôr - ale zo zákona je 3-mesačná výpovedná doba. Majiteľ má dovtedy nárok na nájomné.
    Samozrejm - ak by bola dohoda - tak OK - lenže na to treba obidve strany!
    dal si výpoveď písomne?

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nebodaj prenajímateľ chce po tebe tri mesiace? Na takúto nenažranosť má zákonné právo (občiansky zákonník §710). Výpovedná doba je tri mesiace. S tým nič nenarobíš. Je tým krytý aj nájomca, aby ho nemohol prenajímateľ hocikedy vyhodiť len tak.
    Naposledy upravil jslancik : 02.02.14 at 10:18
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    denulik mihalkova a može prenajimatel vyhodit najomcu ak nezaplati jeden mesiac najom z važnych dovodov?a vypoved mu da do 15dni?
    jslancik Zaujímavé by mohlo byť pre teba toto: § 710
    4. Ak bola daná výpoveď z dôvodu podľa § 711 ods. 1 písm. d), že nájomca nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu, a preukáže, že ku dňu doručenia výpovede bol v hmotnej núdzi z objektívnych dôvodov,5b) výpovedná lehota sa predlžuje o ochrannú lehotu, ktorá trvá šesť mesiacov.

    Alebo pozrite v zmluve, čo je tam uvedené. Tieto náležitosti sa tam do detailov preberajú...
    denulik mihalkova ja ani neviem či mame zmluvu platnu nakolko je urobena len medzi nama dan sa neplati žiadna..a to ked pride z policajtama mam preukazat že priatel nedostal vyplatu?ako to dokažem..a kde je v zakone že može dat vypoved do 15dni.ja som si vypoved neprevzala to tvrdi prenajimatelka nič som nepodpisovala a ten škrabanec čo tvrdi nie je moj.A mala by dat vypoved obom nie?mne aj priatelovy ked na zmluve sme obaja či nemusi len jednemu?dakujem za radu
    Katy a R najskôr si ujasni - že či ste tam "načierno" - alebo nie. Ak je riadny nájom - tak platí zákon (aj pre dôvod ukončenia aj pre výpovedné lehoty... - žiadnych 15 dní tam nieje! ).
      zbaliť

    Ako na ukoncenie najmu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.