Zavrieť

Porady

Rehabilitacia po uraze

Dobry den vsetkym,

mal som neprijemny pad zo schodov, po ktorom som mal:

viac ako 5 tyzdnov sadru na lavej ruke (zlomeny laket + narazene zapastie)
ortezu na pravej ruke (vyklbene rameno + odstiepena kost)
opuchnute a bolave koleno
dalsie drobne poranenia

Lekar mi po zlozeni sadry a ortezy povedal, aby som si obe ruky rozcvicoval sam a po 2 tyzdnoch sa prisiel ukazat a ak bude treba tak mi da nejaku rehabilitaciu.

Zaujimalo by ma, ci je normalne, aby clovek po takomto uraze nedostal automaticky rahabilitaciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja mam vo vseobnecnosti taku skusenost, ze sa musim u lekarov vyslovene sama aktivne dozadovat toho, co chcem (a potom to dostanem).

    Asi si sa sam na rehabilitaciu nepytal, resp. si sa jej dostatocne a presvedcivo nedozadoval.

    Neviem, co hovoria predpisy, ale mam skusenost z blizkeho okolia, ze pacient chodil na rehabilitaciu (niekolkokrat do tyzdna, asi mesiac), a to mal "len" zlomeninu ruky, co nie je ani zdaleka tak zavazne podla mojho nazoru, ako tvoj uraz.

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    No ja som mala viacero vážnych úrazov a rehabilitáciu po zlomenine mi dali len ak bola komplikovaná alebo ak boli viditeľné následky, napriklad nepohyblivosť, trpnutie a tak.
    Ak to tak nebolo tak ju nikto ani nenavrhol, ale ako už písala Lianka, keď som sa rehabky dožadovala tak mi ju aj dali.
    Dnes je to u lekárov často tak, že pacient sa musí pýtať.
    Ja som napriklad mala v jeden polrok 4 krát zápal moč mechúra. Všeobecná my vždy dala antibiotika a posledný krát už ma to naštvalo tak som sa spytala či by nebolo tak náhodou vhodné dať mi papier k urológovi. Lekárka sa na mňa pozrela a povedala : A my sme Vás tam ešte neposlali, veď máte kopu baktérii a krvy a zjavne aj piesok. Nakoniec to boli aj dva kamene.
    Takže odporúčam stále dokola sa pýtať aj keby mal človek pôsobyť otravne za kvalitnú starostlivosť a informovanosť to stojí.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    peterschvarc Pozri príspevok
    Dobry den vsetkym,

    mal som neprijemny pad zo schodov, po ktorom som mal:

    viac ako 5 tyzdnov sadru na lavej ruke (zlomeny laket + narazene zapastie)
    ortezu na pravej ruke (vyklbene rameno + odstiepena kost)
    opuchnute a bolave koleno
    dalsie drobne poranenia

    Lekar mi po zlozeni sadry a ortezy povedal, aby som si obe ruky rozcvicoval sam a po 2 tyzdnoch sa prisiel ukazat a ak bude treba tak mi da nejaku rehabilitaciu.

    Zaujimalo by ma, ci je normalne, aby clovek po takomto uraze nedostal automaticky rahabilitaciu.

    podľa mňa ti RHB mal napísať hned...ani mne v nemocnici ked som potrebovala RHB nič nepovedali len,že mám cvičiť a to bolo všetko..ani čo ani ako... potom ma musela moja lekárka poslať na RHB ...

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    O tom,či po takomto uraze máš nárok na rhb automaticky,rozhoduju zmluvy s tvojou zdravotnou poistovnou.Ona rozhodne čo nahradí a v akom množstve a za akých podmienok.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    BXLmiami Pozri príspevok
    O tom,či po takomto uraze máš nárok na rhb automaticky,rozhoduju zmluvy s tvojou zdravotnou poistovnou.Ona rozhodne čo nahradí a v akom množstve a za akých podmienok.
    za RHB sa dá platiť napr u súkromníkov.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    pasuliatko Pozri príspevok
    za RHB sa dá platiť napr u súkromníkov.
    To je pravda, ale toto asi nemal zadavatel na mysli. Mal na mysli rehabilitacne zariadenie zazmluvne so zdravotnou poistovnou.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Lianka Pozri príspevok
    To je pravda, ale toto asi nemal zadavatel na mysli. Mal na mysli rehabilitacne zariadenie zazmluvne so zdravotnou poistovnou.
    to si mal pýtať od ošetrujúceho lekára alebo svojho obvodného lekára

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    Tak tomu nerozumiem,lebo ja som mala v aprili zlomeninu zapastia a po zlozeni sadri mi hned chirurg,bez toho aby som sa musela niecoho dozadovat napisal do karty doporucenie na rehabilitaciu.Tam som chodila skoro tri mesiace a nebol v tom ziadny problem.Ved to je po uraze uplne samozrejme,na to predsa ;ta rehabilitacia sluzi.A este po takom uraze.Clovek si doma sam nic nerozcvici tak,ako ked mu s tym cvici kvalifikovany odbornik.Navstiv este raz lekara a dozaduj sa rehabilitacie.

    Rehabilitacia po uraze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.