Zavrieť

Porady

príjemka

ahojte, každá fa, ktorej tovar ide a účtuje sa na sklad by mala mať v prílohe príjemku, však?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Jednu som ti urobila, pozri či vyhovuje.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pokiaľ viem, tak nijaký zákon neupravuje, že k FA musí byť pripnutá príjemka - ale môže.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    podľa toho o čo ti ide. Ak len koli účtovaniu, ak máš tovar rozpísaný dostatočne na faktúre, tak nemusí. Ak chceš kontrolovať, overovať, dokazovať, či bol skutočne tovar na sklad prijatý (podpisy skladníkov, preberajúcich, odovzdávalúcich....)n tak bodne aj príjemka

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    dakujem za odpovede a teda z toho mi vyplýva, že ak v organizácii len jedna osoba príjíma na základe fa/teda ona mi ich potom odovzdáva/ tovar na sklad tak príjemka nie je povinná vystaviť ale aspoň by sa mala na tú fa podpísať s dátumom, že tovar prebrala na sklad a to stačí. A hlavne čo bodne je názor a skúsenosť iných / teda konkrétne vás/.Ďík. Ahojte

    emili21 je offline (nepripojený) emili21

    emili21
    a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    emili21 Pozri príspevok
    a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?
    vidím že nikto nereagoval. Ja sa neviem vyjadriť k účtovaniu v štátnej správe,ale tieto veci na ktoré sa pýtaš by mohli byť obsiahnuté napr. vo vašich vnútorných predpisoch. (príp. v určení kompetencíí, kto, čo, od koho, do koľko ...)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    emili21 Pozri príspevok
    a ešte ma napadla jedna otázka, v štátnej správe musí mať každá fa objednávku? Upravuje to nejaký zákon?
    Objednávať môžeš aj telefonicky, osobne a pod. Akceptovaním faktúry/zaplatením/ je obchod dostatočne potvrdený.

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    Prosím Vás, nemá niekto tlačivo príjemka-výdajka v exceli? Našla som tu na porade nejaké súbory, ale stále mi vypisuje chybu, nemôžem ho otvoriť.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.