Zavrieť

Porady

prenájom auta verzus "cesťáky"

Ahojte,
bola by som rada, ak by ste mi poradili v oblasti využívania súkromného automobilu na podnikanie. čo je podľa vás výhodnejšie:
1. prenájom auta od súkromnej osoby (do nákladov by išla daň z MV, pohonné hmoty s možnosťou odpočtu DPH a opravy) vtedy by som musela viesť knihu jázd - ale auto by sa používalo aj na súkromné účely (auto konateľa). čo s tým?
2. robiť "cesťáky" na pracovné cesty u zamestnancov (do nákladov by išla daň z MV, základná náhrada za km t.j. 5,5 a náhrada za spotrebované PH).
Neviem či je to správne. Poznámka: ide o to isté vozidlo
Ďakujem za každý Váš názor a príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Twiister Pozri príspevok
    Taktiež hľadám na túto otázku odpoveď, ďakujem..
    Odpoveď na ňu nájdeš na porade. Ale pretože je to veľmi obšírne položená otázka, odpovedať na ňu by zabralo dlhý čas (aby sa v odpovedi zohľadnili všetky aspekty), preto asi nikto neodpovedal.

    Treba si vyhľadať podobné témy, naštudovať si ich a potom sa opýtať len nejaké konkrétne nejasnosti, nie očakávať celkovú analýzu stavu a návrh riešenia.

    Twiister je offline (nepripojený) Twiister

    Twiister
    Aha, vlastne ja som strašne neskúsený, a snažím sa všetkému pochopiť, tak treba pomáličky na mňa , budem sa snažiť vyvarovať spamovaniu. ďakujem

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Otázka znie "Čo je výhodnejšie"...už na takúto otázku je ťažko odpovedať. Pre niekoho je výhodnejšie zvyšovať náklady..pre niekoho je výhodnejšie znižovať náklady.
    Taktiež záleží od veku auta a servisných nákladoch.

    Osobne odporúčam sadnúť k excelu - prepočítať približné mesačné náklady a podľa toho sa odraziť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Twiister Pozri príspevok
    Aha, vlastne ja som strašne neskúsený, a snažím sa všetkému pochopiť, tak treba pomáličky na mňa , budem sa snažiť vyvarovať spamovaniu. ďakujem
    Nejde o spamovanie, ale o otázky.

    Pýtaj sa postupne, lebo keď položíš veľmi obšírnu otázku, kde opoveď by bola na celú jednu stranu, tak málokto si nájde čas tak komplexne ti napísať odpoveď - radšej tú tému vynechajú.

    Ak sa ale opýtaš čiastkovo, tak dostaneš stručnú odpoveď na konkrétnu otázku. Pozri si tvoju otázku v inej téme, tam ti čiastočne odpoviem.

    prenájom auta verzus "cesťáky"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.