Zavrieť

Porady

Dohodár a náhrada príjmu pri PN

Má dohodár (dohoda o pracovnej činnosti pravidelný príjem) nárok na náhradu príjmu pri PN? Tento dohodár má dohodu kedy nepracuje 5 dní po sebe t.j. na ZP robím prihlášky a odhlášky. Ak má nárok, koľko hodín mu mám doplniť za každý jeden deň, keďže robieva v rozsahu 8-12hodín za deň (podľa potrieb zamestnávateľa).
Naposledy upravil baculacik : 10.09.15 at 13:52
10 komentárov     zbaliť
veronikasad náhrada príjmu sa počíta na kal. dni, nie na hodiny. Odkedy trvá výkon práce ?
baculacik od 03.08.2015 je uzatvorená dohoda a od 31.8 je PN. Neviem koľko hodín dať v tento deň ako náhradu príjmu...
veronikasad Prečo by si mu mal dávať hodiny ? Vypočítaš predsa náhradu príjmu na jeden kal. deň.
baculacik to rozumiem ale mne program pýta za tento deň t.j. 31.8 počet hodín, mám zadať 8?
veronikasad v akom mzdovom sw robíš ?
baculacik olymp
veronikasad Ak pýta hodiny, tak len kvoli evidencii fondu pracovného času, nie kvoli náhrade príjmu počas DPN.
veronikasad Zadal si si PN-ku v personalistike ?
baculacik áno aj v zložkách mzdy aj v evidencii neprítomnosti
veronikasad Ako môže na dohodu o pracovnej činnosti odpracovať 12 hod./deň, keď max. výkon práce je 10 hod. týždenne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    baculacik takže to si vypočítam tak, že za tento mesiac zarobil 420 € v hrubom a náhrada príjmu sa počíta ako jedna tridsatina z VZ a z toho 25% za prvý deň t.j. 420/30 = 14 € a z toho 25% je 3,50 € Mám to dobre? a už žiadne hodiny nezadávam len túto čiastku...
    veronikasad Nezadávaj žiadnu čiastku, zadaj obdobie PN do evidencie neprítomnosti, potom spusti generovanie mzdy. V zložkách mzdy musíš mať zadanú formu odmeny (hodinovú alebo mesačnú)
    veronikasad Pred generovaním mzdy treba ešte vyklikať dni kedy pracoval v evidencii zdravotného poistenia.
    Katy a R nie - pozri si lepšie! od 3.8 do 30.8 nie je 30 dní!
    baculacik mám zadanú formu odmeny hodinovú. Je možné aby mi program vypočítal VZ 120€? Dohodár pracoval od 24.4 - 31.7 a mal mesačnú mzdu 120€, potom sa spravila nová dohoda od 03.08, rozhodujúce obdobie bude od toho 03.08 nie? Alebo to ja zle chápem?
    veronikasad aj ste ho nanovo prihlasovali a odhlasovali, alebo ste robili len dodatok ?
    baculacik odhlasovala a znova prihlasovala..
    veronikasad A ako je to s tým denným fondom prac.času - 12 hod. denne predsa na dohodu o prac.činnosti robiť nemôže ...
    baculacik ja som sa dočítala že dohodár môže odpracovať max 12 hod za 24hodín... či aj to je zlé?
    veronikasad veru zle, asi si sa to nedočítala v zákonníku práce ... a pravdepodobne zle zadávaš aj odpracované hodiny do SW, nevykazuješ ich v konkrétne dni. Inak by ti SW takúto výplatu nespracoval. Kolko hodín odpracoval v auguste ?
    baculacik 120 hodín, tak to mala byť dohoda o vykonaní práce však? :/
    Katy a R ale si napísala - že ide o Dohodu o pracovnej činnosti - kuk ZP § 228 a
    baculacik áno ja mám s ním podpísanú Dohodu o pracovnej činnosti. Na základe tejto dohody nemôžu mať dohodári nadčasy? Alebo čo s tým keď tie hodiny sú odpracované Prosím poraďte mi ako toto vyriešiť?
    veronikasad Tak dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti ? O výkon akej práce ide ?
    veronikasad Na dohodu o prac.činnosti môže odpracovať max. 10 hod. týždenne
    baculacik Ja mám podpísanú dohodu o pracovnej činnosti. To bolo len také moje konštatovanie, že som mala podpísať s ním inú zmluvu na taký počet hodín. Sú to zváracie práce.
    baculacik nemohla by som si to ošetriť nejakým dodatkom o nadčasoch? Alebo niečím podobným? Prosím poraďte
    veronikasad Žiadne nadčasy pri dohodách neexistujú.
    Dohoda o vykonaní práce = výkon práce max. 350 hid. v roku u jedného zamestnávatela
    Dohoda o prac.činnosti = výkon práce max. 10 hod. týždenne u jedného zamestnávatela.

    Zváračské práce = opakovaná činnosť, na ktorú je správne uzatvorená dohoda o pracovnej činnosti.
      zbaliť

    Dohodár a náhrada príjmu pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.