Zavrieť

Porady

Kôstka z avokáda

Ak sa vám podarilo vypestovať rastlinu z kôstky avokáda, tak poraďte akú potrebuje starostlivosť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Fascinuje ma ako mohla taká krehká rastlinka rozpoliť kôstku




    P1020323.jpg  
    P1020322.jpg  
    1/1

    OS BA V je offline (nepripojený) OS BA V

    OS BA V
    ahojček - kôstku od avokáda som najprv (asi 2 týždne dala do vody, kde kôstka praskla a vyhnala malý výhonok) potom som ju zasadila asi 2/3 do zeminy. Po mesiaci narástla cca 30 cm, zrezala som ju aby stonka zosilnela a teraz čakám čo bude, ale
    vyzerá to nádejne - keď vypestujem nebodaj dajaké plody ozvem sa - Zuzka.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Avokádo je typické tým, že mu dlho trvá, kým vyklíči. Hlavne je treba trpezlivosť. Ja som kôstku najprv zasadila do kvetináča, pravidelne zalievala, denne kontrolovala a čakala. Potom ma to prestalo baviť, vyložila som kvetináč na balkón a prestala som si ho všímať. A čuduj sa svete, jedného dňa som spozorovala, že sa hlina akosi nadvihla.
    Potom to už išlo rýchlejšie, ale musím povedať, že ten celkový vzhľad avokáda mne osobne akosi nevonia. Je to taká dlhá stonka (hádam aj 30 cm) a na jej konci je chumáč listov. Tak som teraz objednala jednu bugenvileu a zasadím ju ku avokádu, aby tú prázdnu stonku obmotala.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Vypestovanie nejakej rastliny z kôstky trvá vždy dlho, niekedy aj mesiace. Avokádo neni výnimkou, my sme takto vypestovali už mande a rovnaké je to aj s orechami.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Nakoniec som trošku zmenila popínavú kvetinu a miesto bugenviley som použila dipladéniu. Myslím, že podmienky pre ich rast sú dosť podobné. Zatiaľ to vyzerá celkom zaujímavo. Ako malá sestra pri veľkom bračekovi :-)

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    OS BA V Pozri príspevok
    ahojček - kôstku od avokáda som najprv (asi 2 týždne dala do vody, kde kôstka praskla a vyhnala malý výhonok) potom som ju zasadila asi 2/3 do zeminy. Po mesiaci narástla cca 30 cm, zrezala som ju aby stonka zosilnela a teraz čakám čo bude, ale
    vyzerá to nádejne - keď vypestujem nebodaj dajaké plody ozvem sa - Zuzka.
    Ak by niekto vypestoval v bežných bytových podmienkach a to aj pri najlepšej možnej starostlivosti na avokáde plody, rovnalo by sa to zázraku...
    Sú to veľké tropické stromy a hoci sú údajne sorty, ktoré v náhorných plošinách mexika vydržia aj drobné mrazíky u nás je na ne prizima a v bytoch je málo miesta na veľký strom a podmienky nie sú ideálne. Veľký vykurovaný skleník je drahá záležitosť a kvôli niekoľkým neistým plodom avokáda to fakt nestojí za to...
    Veď existujú druhy, kde to má význam a plodov a radosti z nich sa dočkáte s istotou, tak prečo márniť čas a energiu so semenami Avokáda...
    Samozrejme keď niekto má dobrý pocit, že má za oknom zelenú izbovku avokádo, ktorá síce nikdy nezarodí ale nevadí, tak prečo nie...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    2009, zrovna mám jednu kôstku doma a rozmýšlam čo s ňou. Ako dlho trvalo vyklíčenie tej tvojej ?
    2009 2 mesiace približne. Boli dve ujala sa iba jedna. Problém bude v tom, že je z obchodu a zrelo doma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.