Zavrieť

Porady

preplatok nájmu a zníženie nájomného o sumu preplatku

ahojte!

prosim o ospravedlnenie, pokial som zle zaradila temu .

Potrebovala by som poradit ohladom najmu nebytovych priestorov.

Firma v ktorej mam najomnu zmluvu na uzivanie priestorov bola v minulom roku v konkurze.
Na zaklade vyuctovania ku 28.februaru 2009 som mala za uzivanie najomnych priestorov preplatok.
Firma v konkurze bola odpredana, alebo skratka zmenila majitela
a tento majitel tvrdi, ze s mojim preplatkom za najom za minuly rok nema nic spolocne, kedze v tom case bola firma v konkurze.
Navrhla som, aby mi bol mesacny najom znizeny o sumu preplatku.
Novy majitel je kategoricky proti.

Ma pravdu?
Neprebral zavazky vramci najomnych zmluv zo zakona "on block", kedze ani novu najomnu zmluvu nemam-je len pokracovanim tej predchadzajucej?

Navyse by ma zaujimalo aj nasledovne:
Moze novy majitel zdvihnut sumu za prenajom priestorov bez mojho suhlasu?
Mam trojmesacnu vypovednu dobu -pokial mi da vypoved z najmu, je v dobe vypovednej zmluvy najom urceny zmluvou, alebo sa to moze menit podla uvahy majitela? Cize si vysoli najom aky chce aj bez mojho suhlasu a bude sumu neskor vymahat, ked nezaplatim?
Mam tej firmy plne zuby, stale sa tam striedali majitelia a stale sa preberali najomne zmluvy vcelku, nikdy nebol problem, ale teraz uz toho mam dost, len potrebujem doriesit veci ô
lege artis, kym sa odstahujem.
Som z toho riadny jelen , poradte prosim, ak viete.

Dakujem pekne za akykolvek nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie som síce odborník v tomto, ale si myslím, že všetko by malo byť na papieri. Pokiaľ by zdvihol nájomné, ale neoznámil to (žiadne písomné oznámenie alebo dohoda), platí (podľa mňa) pôvodna dohoda.
    misoft, dakujem !

    ono je ten problem, ci moze zdvihnut najom zo dna na den len oznamom, bez akehokolvek suhlasu najomcu.
    ze len proste oznami a dost....asi ano, ze ach jaj.

    preplatok nájmu a zníženie nájomného o sumu preplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.