Zavrieť

Porady

Podvojné účtovníctvo aj keď som konateľom s.r.o bez zamestnancov a majetku?

Dobý deň,
plánujem založiť s.r.o., nebudem mať žiadnych zamestnancov, budem len konateľom. Tým pádom, nebudem viesť akoby "úplné" PU, bez miezd a pod.
Poznáte nejakú jednoduchšiu formu PU, kde sa rátajú len vydané faktúry, prijaté faktúry, zopár bločkov do nákladov atď.? Chcela by som si robiť PU sama, keďže predpokladám, že by to mohlo byť jednoduchšie.
Ďakujem vopred za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Žiaľ, jednoduchšia forma PU neexistuje. Pokiaľ toho nemáš veľa, tak ani cena za spracovanie účta by nemala byť vysoká. A pokiaľ k tomu prispeješ slušnou predprípravou dokladov, tak by si si tú účtovníčku raz za rok hádam aj mohla dovoliť zaplatiť. Možno by sa mohla aj nejaká šikovná študentka zapracovať... Myslím, ale že sama to nezvládneš, pokiaľ o tom nemáš šajnu...

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    SRO musí zo zákona viesť podvojné účtovníctvo, podvojné účtovníctvo je len jedno - neexistuje "úplné" a "neúplné". Jediné, v čom si môžeš vybrať, je program, v ktorom to účtovníctvo budeš viesť. V programoch sú rozdiely tiež len v tom, že v jednom zadávaš údaje do modrého políčka, v inom zasa do zeleného

    Podvojné účtovníctvo aj keď som konateľom s.r.o bez zamestnancov a majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.